Vojne strategije na KiM-u i u bivšoj RSK?

Hrvatska vojska i policija su legitimnom oruzanom akcijom eliminisali pobunjene Srbe i na citavoj teritoriji uspostavile vazeci pravni poredak drzave Hrvatske.
Srbijanska vojska i policija je uz prekomernu upotrebu sile ,izvrsila teror i zlostavljanje neduznog albanskog stanovnistva.
Inace razlika je i u sledecem.Hrvatske snage reda su intervenisale unutar svojih medjunarodno priznatih granica,a srbijanski milicajci i paravojne snage intervenisale su na teritoriji koja je bila sastavni deo bivse SFRJ,prema tome to ima i tezinu agresije.
 
Hrvatska vojska i policija su legitimnom oruzanom akcijom eliminisali pobunjene Srbe i na citavoj teritoriji uspostavile vazeci pravni poredak drzave Hrvatske...


U bilo kojoj oružanoj akciji, pa i ako imaš legitimitet za nju, nemaš pravo na eliminaciju jednog naroda, naročito civila-to se zove etničko čišćenje i genocid i predstavlja najstrožije krivično delo


Srbijanska vojska i policija je uz prekomernu upotrebu sile ,izvrsila teror i zlostavljanje neduznog albanskog stanovnistva..

Teroristička organizacija OVK je izvršila, niz napada i ubistva, državnih službenika Srbije, ubistava Srba i lojalnih Albanaca u cilju zastrašivanja. U jednom trenutku zaposela je oko 50% KiM. Vojna akcija je imala za cilj eliminaciju terorističke organizacije OVK, kao i hapšenje terorista koji su počinili krivična dela terorizma.
Da li je pri tome prekomerno upotrebljena sila, je pitanje za razmatranje


Inace razlika je i u sledecem.Hrvatske snage reda su intervenisale unutar svojih medjunarodno priznatih granica,a srbijanski milicajci i paravojne snage intervenisale su na teritoriji koja je bila sastavni deo bivse SFRJ,prema tome to ima i tezinu agresije.

Kosovo i Metohija je 1998-1999 je deo suverene teritorije Republike Srbije, a ne nikakva SFRJ.
Kako je Srbija mogla da izvrši agresuju na samu sebe.:confused:

Ako poludiš- ti si već lud- popi neku tabletu da ne haluciniraš i baljezgaš gluposti po forumu
 
U bilo kojoj oružanoj akciji, pa i ako imaš legitimitet za nju, nemaš pravo na eliminaciju jednog naroda, naročito civila-to se zove etničko čišćenje i genocid i predstavlja najstrožije krivično delo




Teroristička organizacija OVK je izvršila, niz napada i ubistva, državnih službenika Srbije, ubistava Srba i lojalnih Albanaca u cilju zastrašivanja. U jednom trenutku zaposela je oko 50% KiM. Vojna akcija je imala za cilj eliminaciju terorističke organizacije OVK, kao i hapšenje terorista koji su počinili krivična dela terorizma.
Da li je pri tome prekomerno upotrebljena sila, je pitanje za razmatranje




Kosovo i Metohija je 1998-1999 suverena teritorija Republike Srbije, a ne nikakva SFRJ.
Kako je Srbija mogla a izvrši agresuju na samu sebe.:confused:

Ako poludiš- ti si već lud- popi neku tabletu da ne haluciniraš i baljezgaš gluposti po forumuforumu

Ti ne da baljezgas nego balegas,razumes.
Kosovo je bilo sastavni deo federacije SFRJ i usput i Srbije.Medjutim medjunarodna zajednica je odlucila da pravni status Kosova kao clana bivse federacije SFRJ ima vecu pravnu tezinu.
Onda je u skladu stim donela i odluku o priznanju suverene drzave Kosovo.
Ja znam da je tebi ovo tesko citati i prihvatiti,ali moras se navici ili vezbaj pa ce ti vremenom biti lakse.
 
Kosovo je bilo sastavni deo federacije SFRJ i usput i Srbije..

:shock::shock:Znači Srbije usput samo. Kako nešto može da bude u sastavu neke države-republike usput... Dilea:roll:

Medjutim medjunarodna zajednica je odlucila da pravni status Kosova kao clana bivse federacije SFRJ ima vecu pravnu tezinu..

Odlučile su UN
OEBS
Neki međunarodni sud

Gde se to odlučivalo, propustio sam....Da ne piše u Rezoluciji 1244..
Nijedna država koja je priznala Kosovo nije to objašnjavala njegovim statusom u SFRJ

Koja dilea:roll:

Onda je u skladu stim donela i odluku o priznanju suverene drzave Kosovo..

Kad neke države rade unilateralne poteze, s kojima se druge ne slažu to se ne zove međunarodna zajednica, već SAD, NATO, većina zemalja EU itd..

znam da ne možeš ovo shvatiti, ali ajde da napišem


Ja znam da je tebi ovo tesko citati i prihvatiti,ali moras se navici ili vezbaj pa ce ti vremenom biti lakse.

Pa neke ljude je teško razumeti. Njima se bave stručna lica u nekim ustanovama.
A ja pošto nemam tu stručnost neću ni da se trudim ni da vežbam..
Tačnije ne zanima me
Ajd zdravo.
 
:shock::shock:Znači Srbije usput samo. Kako nešto može da bude u sastavu neke države-republike usput... Dilea:roll:
PA DA KOSOVO JE BILO NEPUNIH 100 GODINA PRISAJEDINJENO SRBIJI I SADA JE NEZAVISNO,ZNACI BILO JE BAS USPUT.


Odlučile su UN
OEBS
Neki međunarodni sud

Gde se to odlučivalo, propustio sam....Da ne piše u Rezoluciji 1244..
Nijedna država koja je priznala Kosovo nije to objašnjavala njegovim statusom u SFRJ

Koja dilea:roll:



Kad neke države rade unilateralne poteze, s kojima se druge ne slažu to se ne zove međunarodna zajednica, već SAD, NATO, većina zemalja EU itd..SASVIM DOVOLJNO KAO DA JE PRIZNAO CEO SVET

znam da ne možeš ovo shvatiti, ali ajde da napišem

MENI JE JAKO ZAO STA TI NECES DA RAZUMES....A USTVARI TI SE SLAZES SAMNOM ALI TREBA TI VREMENA DA PRIZNAS I JA TE RAZUMEM.


Pa neke ljude je teško razumeti. Njima se bave stručna lica u nekim ustanovama.
A ja pošto nemam tu stručnost neću ni da se trudim ni da vežbam..
Tačnije ne zanima me
Ajd zdravo.

...........
 
Hrvatska vojska i policija su legitimnom oruzanom akcijom eliminisali pobunjene Srbe i na citavoj teritoriji uspostavile vazeci pravni poredak drzave Hrvatske.
Srbijanska vojska i policija je uz prekomernu upotrebu sile ,izvrsila teror i zlostavljanje neduznog albanskog stanovnistva.
Inace razlika je i u sledecem.Hrvatske snage reda su intervenisale unutar svojih medjunarodno priznatih granica,a srbijanski milicajci i paravojne snage intervenisale su na teritoriji koja je bila sastavni deo bivse SFRJ,prema tome to ima i tezinu agresije.

Papaparanoja, papaparanoja.... Razumes se u stanje na Kosovu kao stomatolog u kardiologiju.... Klasicno lupetanje coveka koji ima 2 razreda osnovne i koji gleda slike u novinama, i koji guzicu brise prstom pa o zid. Kosovo kao sastavni deo SFRJ.... Glupost kakve nema... Kosovo je AP u sastavu Srbije... A ti meni reci sta je OVK? Jel pravis razliku izmedju regularne vojske i paravojske?
 
Papaparanoja, papaparanoja.... Razumes se u stanje na Kosovu kao stomatolog u kardiologiju.... Klasicno lupetanje coveka koji ima 2 razreda osnovne i koji gleda slike u novinama, i koji guzicu brise prstom pa o zid. Kosovo kao sastavni deo SFRJ.... Glupost kakve nema... Kosovo je AP u sastavu Srbije... A ti meni reci sta je OVK? Jel pravis razliku izmedju regularne vojske i paravojske?

Aj sad da neodgovaram na sva lupetanja koja si nadrobio,samo na poslednje.
Sta je OVK?OVK je naoruzana formacija albanskog naroda na kosmetu koja je formirana kao odgovor na decenijsko maltretiranje srbijanskih vlasti i sikaniranje od strane policije i paravojnih bandi.
USA su cak mislile da je proglase teroristickom organizacijom,ali kada su uvideli da se oni bore za istinska prava albanskog naroda ,kao sta se borio i svaki narod u bivsoj SFRJ protiv velikosrpskog hegemonizma,onda su ih prihvatili.
 
Aj sad da neodgovaram na sva lupetanja koja si nadrobio,samo na poslednje.
Sta je OVK?OVK je naoruzana formacija albanskog naroda na kosmetu koja je formirana kao odgovor na decenijsko maltretiranje srbijanskih vlasti i sikaniranje od strane policije i paravojnih bandi.
USA su cak mislile da je proglase teroristickom organizacijom,ali kada su uvideli da se oni bore za istinska prava albanskog naroda ,kao sta se borio i svaki narod u bivsoj SFRJ protiv velikosrpskog hegemonizma,onda su ih prihvatili.

OVK je na US listi teroristickih organizacija, a na osnovu tvog stava iz navedenog, moglo bi se zakljuciti da si clan ili simpatizer iste :) fino je to, nego umesto sto svrljas gluposti po forumu, sa takvim razmisljanjem i izjavama mislim da bi ti pametnije bilo da napises testament ;)
 
Aj sad da neodgovaram na sva lupetanja koja si nadrobio,samo na poslednje.
Sta je OVK?OVK je naoruzana formacija albanskog naroda na kosmetu koja je formirana kao odgovor na decenijsko maltretiranje srbijanskih vlasti i sikaniranje od strane policije i paravojnih bandi.
USA su cak mislile da je proglase teroristickom organizacijom,ali kada su uvideli da se oni bore za istinska prava albanskog naroda ,kao sta se borio i svaki narod u bivsoj SFRJ protiv velikosrpskog hegemonizma,onda su ih prihvatili.

Koji magarac i balvan, pa jos i trokira....
Pravo prenosenje HRT televizije.... Kao sto rekoh razumes se u situaciju na Kosovu kao Arapin u svedski jezik.... Takvo drobljenje moze samo kod ljudi kao sto si ti da prodje..... opisao sam kako si pametan, koliko skole imas i slicno....
Sta god da ti kazem, ti neces razumeti, jer si maloumni super Ridza, ali ajde jos jednom.... Kosovo je AP u sastavu Srbije, a OVK je teroristicka organizacija....
 
Koji magarac i balvan, pa jos i trokira....
Pravo prenosenje HRT televizije.... Kao sto rekoh razumes se u situaciju na Kosovu kao Arapin u svedski jezik.... Takvo drobljenje moze samo kod ljudi kao sto si ti da prodje..... opisao sam kako si pametan, koliko skole imas i slicno....
Sta god da ti kazem, ti neces razumeti, jer si maloumni super Ridza, ali ajde jos jednom.... Kosovo je AP u sastavu Srbije, a OVK je teroristicka organizacija....

Kosovo je bila AP u sastavu Srbije a bilo je i u sastavu federacije SFRJ,to moras prihvatiti - procitaj Ustav SFRJ.
OVK je bila proglasena nekakovom teroristickom org. ali samo do agresije srbijanske policije i paravojnih formacija i bombardovanja.Isti ti civili naoruzani u OVK su posle preimenovani u policiju Kosova i danas su regularna policija Republike Kosovo.
 
Kosovo je bila AP u sastavu Srbije a bilo je i u sastavu federacije SFRJ,to moras prihvatiti - procitaj Ustav SFRJ.
OVK je bila proglasena nekakovom teroristickom org. ali samo do agresije srbijanske policije i paravojnih formacija i bombardovanja.Isti ti civili naoruzani u OVK su posle preimenovani u policiju Kosova i danas su regularna policija Republike Kosovo.

Ne lupetaj, OVK je transformisan u KZK, a policija Kosova danas broji 95% pripadnika koji nikada nisu bili ni u jednoj vojnoj ili paravojnoj formaciji...
 
Ne lupetaj, OVK je transformisan u KZK, a policija Kosova danas broji 95% pripadnika koji nikada nisu bili ni u jednoj vojnoj ili paravojnoj formaciji...

Uh velike razlike,samo su vama patriJotama pokazali da su organizovana drzavna institucija.
Izmedju ostalog pogledaj im samo uniforme za pocetak i nacin njihovog ophodjenja.
Sve u skladu sa standardima ozbiljne policije.
 
Pa situacija je slicna utoliko sto se radilo o gusenju oruzanje pobune i uspostavljanju suverenitieta na pobunjenim/okupiranim teritorijama medjunarodno priznatih drzava Srbije i Hrvatske .A razlika je u tome sto je u Hrvatskoj pobuna izbila na relativno velikom delu njihove teritorije koji je bio pod kontrolom pobunjenika 4 godine dok ih nisu mentori iz Beograda pustili niz vodu pa im se raspala drzavica za tri dana.U Srbiji sa druge strane se radilo barem u pocetku o oruzanoj pobuni manjeg dela neposlusne albanske populacije koja se odvijala cisto partizanski -ode dve sina u sumu i i uzmu puske u ruke , pa je i obracun sa njima bio u skladu sa tim .Jedino sto albanske pobunjenike za razliku od srpskih u Hrvatskoj njihovi mentori tj. NATO nisu pustili niz vodu pa su oni uz njihovu pomoc uspeli da delimicno ostvare svoje ciljeve.
 
Pa situacija je slicna utoliko sto se radilo o gusenju oruzanje pobune i uspostavljanju suverenitieta na pobunjenim/okupiranim teritorijama medjunarodno priznatih drzava Srbije i Hrvatske .A razlika je u tome sto je u Hrvatskoj pobuna izbila na relativno velikom delu njihove teritorije koji je bio pod kontrolom pobunjenika 4 godine dok ih nisu mentori iz Beograda pustili niz vodu pa im se raspala drzavica za tri dana.U Srbiji sa druge strane se radilo barem u pocetku o oruzanoj pobuni manjeg dela neposlusne albanske populacije koja se odvijala cisto partizanski -ode dve sina u sumu i i uzmu puske u ruke , pa je i obracun sa njima bio u skladu sa tim .Jedino sto albanske pobunjenike za razliku od srpskih u Hrvatskoj njihovi mentori tj. NATO nisu pustili niz vodu pa su oni uz njihovu pomoc uspeli da delimicno ostvare svoje ciljeve.


To je to!!!!!
Bez puno mudrovanja.......



Da je kojim slučajem Albanaca na Kosovu 12% nikada ne bi dobili nezavisnost.
Pošto njih ima 90-ak % to je druga priča. Kakav natalitet imaju mogli bi lako i u graničnim područjima postati velika većina. Izgradite kineski zid prema Kosovu jer se Albanci nemilice množe i budite sretni da nisu sa vama u istoj državi.....




Što prije zaboravite Kosovo tim bolje...jer Amere živo boli neka stvar što ste vi 100% u pravu u pitanju Kosova. Oni su jedina supersila na svijetu a sila boga ne moli....
U konačnici Rusi će vas prejebati jer se nitko sa njima nije usrećio...
 

Back
Top