Dva lista sa imenom ,,Pancevac``?

whiteflower

Zainteresovan član
Poruka
168
Hello ljudi, sta mislite o tome sto se pojavio plagijat na nedeljni list ,,Pancevac`` koji ima tradiciju od preko sto godina? :o Da li ste zbunjeni zbog toga, drago vam je sto se pojavila (makar i takva) konkurencija, ili vas bash briga? :mrgreen: I koji vam se od dva lista vishe dopada, i zashto? (naravno, ukoliko citate novine van neta ;) ). Pozdrav! :)
 
Ko zna šta se desilo unutar samog lista "Pančevac", ali lično mislim da nije u redu što novinari novog lista koriste prepoznatljiv logo, izgled i ime novina sa tradicijom. Ja i dalje ostajem dosledan onom što sam do sad čitao, i dajem punu podršku ljudima koji rade u "Pančevcu".
 
Ko zna šta se desilo unutar samog lista "Pančevac", ali lično mislim da nije u redu što novinari novog lista koriste prepoznatljiv logo, izgled i ime novina sa tradicijom. Ja i dalje ostajem dosledan onom što sam do sad čitao, i dajem punu podršku ljudima koji rade u "Pančevcu".


Well, desilo se to da je grupa zaposlenih pokusala da na aukciji kupi ,Pancevac` i to su ishli skoro do 2 miliona evrica na licitaciji, nakon cega su odustali, i novi vlasnik je postao neki Markovic o kome zaista ne znam mnogo, ali cinjenica je da je covek za svoje pare i na posten nacin kupio ovaj list. E, sad, novinari koji su hteli da kupe Pancevac su poceli sa prljavom igrom, (koju su pripremali unapred...) i falsifikovali logo lista, prelom stranica, naslove rubrika, sponzore, horoskop!, sve sto se kopirati moglo i napravili ,,novi list`` identican starom! Zaposeli su stepeniste u hodniku gde je Pancevac, i presrecu ljude u hodniku koji su posli da daju oglase i citulje i vode ih u svoju blagajnu -:roll::twisted: :twisted: Pored toga, predstavljaju se kao ,,neposlusni novinari`` koji nece da rade za ,,tajkuna``, a oni sami su hteli da kupe ovaj list, i dakle, postanu gazde! Sushtina svega je u prokletim parama, i oni su, uplaseni da nece moci da zaradjuju onoliko koliko su mogli do sada (oko sto i nesto hiljada dinara mesecno....:!:) uz malo truda i uz maksimalnu samovolju, i minimalna ulaganja... poceli sa lazu i varaju i otimaju tudje... Mnogo je ruzno sve sto se desava, umesto da se novinari bore za slobodu informisanja, oni se bore za pare od citulja! :twisted: Sramota za celu profesiju! :!:
 
Ja ću vam reći tačno šta se desilo. Ono što je bilo Pančevac, je bilo poprilično loše, što se novinarstva tiče. Zato što su grupa zaposlenih u Pančevcu radili po 2-3 sata nedeljno i za to imali platu između 1000-1500 evra. Nisu dozvoljavali da se išta promeni, koketirali sa upravama Javnih preduzeća i lagali narod uveliko, koji je jadan, po navici, kupovao Pančevac zbog skupih oglasa i čitulja i punio džepove šljamu i licemerima. Oni OK tekstovi koji su izlazili u Pančevcu su bili delo honorarnih saradnika koji su se ubijali od posla za 10000 din mesečno maksimum.

Privatizacija se pripremala godinama, a tako i nekvalitetni kadar iz Pančevca. Na ime Pančevca uzet je kredit od istočnoevropske banke, koja je prevarena, misleći da kredit daje listu sa 140 godina tradicije. Firma je degradirana maksimalno, ostavljena u dugovima planski - u nadi da će se blokirati rad original lista u momentu kad se pojavi novi. Sve to je realizovala direktorka (koja još nije smenjena iz Original Pančevca, i koja je jedan od osnivača Falsifikata). Svaki pravnik bi mogao da nabroji bar 15 krivičnih dela koja je dotična gospođa počinila.

Dakle, ljudi koji ne znaju da pišu, loši novinari, licemeri i lopovi koji su radili u Pančevcu i otimali građanima novac, (tako što su bezrazložno dizali cene reklamnog prostora, zakidali na razvitku firme i degradirajući saradnike, a svu zaradu isplaćivali sebi kao plate, tako da se profit ne vraća osnivaču, tj. Opštini Pančevo), osnovali novi list zato što su jednostavno navikli da imaju ogromne plate bez rada i zalaganja. Pritom se nisu libili da pokradu arhive, kulturno nasleđe grada i građana, logotip i brand Pančevca, tradiciju i čast ovog lista, slike pokojnika iz čitulja i sve ostalo...

Sve je pokradeno i lažno i Pančevac-press (novi list u gradu) je nakaza koja i dalje pokušava da vam na prevaru otme novac u zamenu za laži! NE NASEDAJTE.

Novi vlasnik našeg nedeljnika je čovek koji je vlasnik i nekih poljoprivrednih dobara u gradu i po Srbiji. Ne znam kako oni rade, neću da tvrdim ništa o poreklu kapitala i namerama. Ali znam da je novi vlasnik došao u Pančevac sa namerom da radi i da posluje po tržišnim pravilima. Tajkun ili ne, sada je Pančevac list korektnih novinara koji ga pišu i lepše i normalnije se radi. A i malo svežeg kapitala je ušlo u firmu koja je pokradena dan pre privatizaciju, pražnjenjem računa, isplatom na silu povećanih plata i nezakonitih otpremnina osnivačima Pančevac pressa. Nažalost, grad pere ruke u ovom momentu, jer mnogi viđeni poslenici gradske uprave imaju prste u potkradanju građana od ranije, pa i u osnivanju novog lista i uništavanju i opstukciji Original Pančevca.

Zato razmislite dobro kad dođete da uplaćujete oglas, i kada vas na stešeništu za rukav vuku gospođe u krznenim bundama od po par hiljada evra. Pančevac je i dalje na istom mestu. Ako ste klijent, verovatno ste već dobili mail sa puno gramatičkih grešaka, da je račun promenjen i da uplatite novac na drugi. To nije tačno, računi, mesto uplate i predaje oglasa su isti. Ne idite u uzurpirane prostorije i ne dajte novac onima koji su imali 2 miliona evra za otkup Pančevca, pa su se odjednom naljutili jel ima jačih igrača od njih.

Sada ću vam dati listu onih ljudi koji su vas pokradali u poslednjih 6-7 godina, a koji su sada u novom listu.

Biljana Bulatović - Pajić - sadašnja direktorka Pančevca u ostavci. Nekadašnji urednik političkih strana. Vođa ideje otimanja lista od građana.
Marija Andrić - ex urednica, poznata po tome što je pre toga radila u Hemijskoj industriji i bila zadužena za zataškavanje trovanja u javnosti, kasnije organizator protesta.
Snežana Buvač - ex urednica ekonomije - poznata po textovima o pančevačkoj privredi koja uvek cveta i napreduje.
Vladimir Đoković - poznat po preopširnim textovima koji nikad ništa ne govore, uglavnom u sferi politike i malverzacija. Takođe poznat po glasnim telefonskim autorizacijama tekstova i pisanjem tekstova "diktiranjem u pero". Čovek koji prelazi tamo-amo po lokalnim medijima i uvek ima mesto koje ga čeka.
Edvard Jukić - ex urednik kulture. Poznat po tome što piše i radi kako vetar duva, i kako drugi kažu. Lokalni pisci su mu glavna inspiracija u textovima, pogotovo oni koji su članovi žirija na raznim umetničkim nagrađivanjima.
Snežana Vojnov - ex gospođa iz marketinga koja nikad ništa ne radi, koja je uvek namrgođena i sa kojom se ništa ne može dogovoriti, nego morate dolaziti više puta i obratiti se na kraju Ivani.
Ivana Popov - ona nasmejana i ljubazna plava gospođa iz marketinga. Ona koja ume da skine e-mail i da kaže 'hvala'
Emina i Gorica - gospođe iz računovodstva, uvek spremne da glume direktorke i da pokradu honorarne saradnike Pančevca u korist firme, i da pare podele na ravne časti sa kolegama.

Naravno, ova ekipa neće odgovarati za kriminal u meri u kojoj je to potrebno, zato što je na mesto direktora nove firme postavljana Milena Savić, časna i korektna dugogodišnja honorarna saradnica Pančevca, koja je obmanjena da više neće raditi za male pare. Za zatvor joj ništa nije rečeno, pretpostavljam. Sličan slučaj je i sa Biljom i Draganom, ex sekretaricama koje su prešle u novu firmu.

Ljudi koji su korektno radili svoj posao i stvarali Pančevac za male pare, bili degradirani, omalovažavani i žrtve mobinga, samo zato što su časni i vredni su:

Slobodan Mejić, Dunja Šašić, Nenad Živković, Mile Radoičić, Jovana Svirac, Jasmina Topić, Kristijan Balteanu, Aleksandar Živković, Maja Cenić, Siniša Trajković, Aleksandar Milošević, Sanja Krstonošić, Dejan Čančarević, Mihajlo Gligorić, Dragana Dakić - Kožan, Zoran Stanižan, Slavica Knežević, Jelena Balać, Radmila Vukelić... Izvinjavam se onima koji nisu pomenuti. Moja malenkost je u navedena u ovoj grupi. Ko treba da zna - znaće i prepoznaće. Pogotovo bivše kolege koje su me podkradale godinama. Niko od ovih ljudi nije sada u Pančevac-pressu, bez obzira na novac. Mnogi su davno otišli iz firme i iz Pančeva...

Postoji još mnogo toga što bi građani morali da znaju. Iako je Pančevac sada vlasništvo privatnog lica, on pripada građanima. To je pančevačko nasleđe i ponos, naš lokalni brend. Onaj koji ga je kupio - skupo ga je platio i zna zašto je to toliko platio. Oni koji se bore da ga sačuvaju, takođe dobro znaju zašto to rade. Oni koji hoće da ga ukradu, rade to samo za novac. Bez časti i obraza. Nemojte im pomagati. Ne nasedajte na laži, to nema veze sa slobodnim novinarstvom, jer oni i pored fakulteta i godina iskustva u medijima i dalje ne mogu da napišu korektan i objektivan tekst. Istna nikad nije crno-bela, ali ova istina je istina, to vam odgovorno tvrdim, jer sam mnogo godina radio u Pančevcu.

Na kraju, možete uvek pogledati sajt našeg lokalnog lista. Videćete tendenciozne komentare na tekstove iz par poslednjih brojeva Original Pančevca. Po njima zaključite ko je ko. U svakom slučaju, možete se osvrnuti na tekstove "slobodnih novinara" u prošlosti i videti koji je list pravi. A ja baš čikam "sirote i jadne, sa dva miliona evra potkovane" slobodne novinarčiće iz novog lista neka objave ovo na stranama reagovanja.

S poštovanjem,
Uvređeni građanin Pančeva i dugogodišnji ex-saradnik Pančevca
 
Ovo sam iskopirala sa naslovne strane Krstarice, jer ima mnogo slicnosti sa ,,Pancevcem`` i falsifikatom ovog lista. U sushtini, sud ce i ovde morati da kaze svoje, posebno Trgovinski sud, koji i jeste nadlezan za ovakve prevare...

Za falsifikat "lavlje kandže" odšteta 125 miliona dinara
Blic - Pre 3 sata i 39 minuta

Živko Mijokov, vlasnik zanatske radnje "Džoker" u Beogradu, mora da plati za neovlašćeno korišćenje imena i žiga "lavlja kandža" odštetu od 125 miliona dinara Vladi Hajdukoviću, vlasniku firme "Euro 011", u kojoj je i nastao ovaj već čuveni autosigurnosni sistem.


Posle maratonskog spora, Trgovinski sud u Beogradu je utvrdio a viši sud potvrdio da je "lavlju kandžu" konstruisao Zdravko Rajačić koji je zaposlen u Hajdukovićevoj firmi "Euro 11".

Ovaj proizvod koji štiti automobil od krađe našao se na tržištu krajem 1999. godine i bio je pod raznim imenima falsifikovan i kopiran.

Sud je utvrdio da je Mijokov neovlašćeno preuzeo licencna prava i tako umanjio dobit konstruktoru i pravom vlasniku "lavlje kandže".

Istovremeno i vozači koji su koristili plagijat bili su dovedeni u zabludu i oštećeni zbog lošijeg kvaliteta.

Ova presuda će ući u sudske anale jer je prvi put u sporovima povrede prava žiga, odnosno intelektualne svojine, dosuđen trostruki iznos nadoknade štete.

- Ova presuda je motiv za domaće i strane inovatore da svoj intelektualni kapital plasiraju bez straha da će falsifikatori proći nekažnjeno na teritoriji Srbije. Kao garanti apsolutne pravne sigurnosti presude direktno pozivaju investitore da ulažu u inovativne tehnologije stvarajući time novo srpsko tržište prepoznatljivo po zakonski regulisanom pravnom sistemu zaštite prava intelektualne svojine - ocenjuju Jasna Nikolić i Zoran Živković, pravni zastupnici firme "Euro 011".
 
Naravno, ova ekipa neće odgovarati za kriminal u meri u kojoj je to potrebno, zato što je na mesto direktora nove firme postavljana Milena Savić, časna i korektna dugogodišnja honorarna saradnica Pančevca, koja je obmanjena da više neće raditi za male pare. Za zatvor joj ništa nije rečeno, pretpostavljam. Sličan slučaj je i sa Biljom i Draganom, ex sekretaricama koje su prešle u novu firmu.

Ljudi koji su korektno radili svoj posao i stvarali Pančevac za male pare, bili degradirani, omalovažavani i žrtve mobinga, samo zato što su časni i vredni su:

Slobodan Mejić, Dunja Šašić, Nenad Živković, Mile Radoičić, Jovana Svirac, Jasmina Topić, Kristijan Balteanu, Aleksandar Živković, Maja Cenić, Siniša Trajković, Aleksandar Milošević, Sanja Krstonošić, Dejan Čančarević, Mihajlo Gligorić, Dragana Dakić - Kožan, Zoran Stanižan, Slavica Knežević, Jelena Balać, Radmila Vukelić... Izvinjavam se onima koji nisu pomenuti. Moja malenkost je u navedena u ovoj grupi. Ko treba da zna - znaće i prepoznaće. Pogotovo bivše kolege koje su me podkradale godinama. Niko od ovih ljudi nije sada u Pančevac-pressu, bez obzira na novac. Mnogi su davno otišli iz firme i iz Pančeva...

Postoji još mnogo toga što bi građani morali da znaju. Iako je Pančevac sada vlasništvo privatnog lica, on pripada građanima. To je pančevačko nasleđe i ponos, naš lokalni brend. Onaj koji ga je kupio - skupo ga je platio i zna zašto je to toliko platio. Oni koji se bore da ga sačuvaju, takođe dobro znaju zašto to rade. Oni koji hoće da ga ukradu, rade to samo za novac. Bez časti i obraza. Nemojte im pomagati. Ne nasedajte na laži, to nema veze sa slobodnim novinarstvom, jer oni i pored fakulteta i godina iskustva u medijima i dalje ne mogu da napišu korektan i objektivan tekst. Istna nikad nije crno-bela, ali ova istina je istina, to vam odgovorno tvrdim, jer sam mnogo godina radio u Pančevcu.

Na kraju, možete uvek pogledati sajt našeg lokalnog lista. Videćete tendenciozne komentare na tekstove iz par poslednjih brojeva Original Pančevca. Po njima zaključite ko je ko. U svakom slučaju, možete se osvrnuti na tekstove "slobodnih novinara" u prošlosti i videti koji je list pravi. A ja baš čikam "sirote i jadne, sa dva miliona evra potkovane" slobodne novinarčiće iz novog lista neka objave ovo na stranama reagovanja.

S poštovanjem,
Uvređeni građanin Pančeva i dugogodišnji ex-saradnik Pančevca

Pre svega da se zahvalim na podrobnom objasnjenu. Inace Andricka me je u vise navrata razocarala. To o kakvoj je osobi rec je njena akcija protiv zagadjivaca bez tacno definisanog cilja. Narod je inace apatican i tesko ga je pokrenuti, ona je pomocu medija pokrenula ljude i kod rafinerije ih je totalno dotukla. Cilj supalj, da bi za vikend drzala barikadu na jednoj kapiji, kao da mi ne znamo koliko kapija "Rafinerija" ima.

No to nije teme, ovo je bila mala digresija.Uopste ova otimacina lokalnog lista je smesna i ljudi koji pokusavaju da otmu list pokazuju samo koliko su bedni.

Najgora stvar za mentalno zdravlje pojedinca ili grupe je ne prihvatanje realnosti, to je upravo ono sto ona grupica otimaca i cini (van svake pameti).
 
e ovako, procitala sam par postova u vrhu i kada sam videla da cu se iznervirati, odustala sam od daljeg citanja, i sad cu da kazem svoj stav...
Pancevac je lokalni list i nasem gradu nije smelo da se dogodi to sto se dogodilo, da se listi star sto i vise godina privatizuje, ali eto, nasa vlast moze sve... pa u znak bojkota (tako ja bar gledam) desetak zaposlenih je napravilo svoj list, sa istim rubrikama... tj. ljudi su samo nastavili svoj posao koji su radili u pancevcu... logo nije isti, videcete i desnom cosku, tik uz slovo c pise pres, a lepo su napisali i rekli Novine novinara a ne bizMismena... to mi je bilo dovoljno da sve razumem... e sada ko ustvari stoji iza tog lista svi mozete da predpostavite, toliko..
 
Cao, Emilija, o.k. je sto imas svoj stav, i slazem se da je drzava trebala da uradi mnogo vise da zastiti ne samo Pancevac, nego i mnoge druge lokalne medije. :cry: Ali, nije to uradila. Kao sto se sve privatizuje - ,,Jat``, ,,EPS``, ,,Telekom``, sve sto po meni ne bi trebalo da bude u rukama privatnika... To je realnost, i to je moderno drustvo u tranziciji. Ko ima problem da to prihvati, on je kao don Kihot protiv vetrenjaca... Medjutim, uz duzno postovanje, ja ne mislim da je vecina bivsih novinara ,,Pancevca`` don Kihot, jer oni su vrlo upuceni u zakone, izbegavanje istih, tu je i prica o materijalnoj dobiti koja je, bojim se, njihov glavni motiv... I to je o.k., i to je tranzicija, i meni je iskreno zao, uzasno sam tuzna sto se nesto sto je bilo oduvek simbol grada pretvorilo u ratno poprishte... Sto se mene tice, ja izuzetno cenim trud novinara da se suprotstave nepravdi, i, da su samo odabrali drugaciji put, ja bih celim srcem bila uz njih, i podrzavala ih. Ovako, kako da podrzavas nekoga ko hoce da uzme ono sto mu ne pripada? Sta bi bilo da su oni uspeli da kupe novine na aukciji, a onda njihove kolege u redakciji urade njima isto sto su oni uradili Markovicu? Da li bi to onda bilo u redu i ispravno? Oni su napisali pres, ali ako nemas jaka sociva, lupu ili sokolov vid, nema shanse da to vidis, a plus, meni je kolporter na pitanje da li je to ,,Pancevac`` odgovarao potvrdno nekoliko puta, i za malo da kupim pogresne, Pres novine :evil: Pored toga, evo pogledaj ,,Politiku``. Ove novine su privatne, iako pre toga nisu bile, i da li je nekome palo na pamet da prodaje okolo ,,Politiku pres``? I da se useljava u zgradu, vuce musterije i sve ostalo sto novinari Pancevac presa rade. Meni je zao, i vise ni ne znam sta da mislim o svemu, imam utisak da dok se novinari svadjaju, nekog treceg na kraju ceka korist, i to mi je najtuznije u celoj prici. :roll:
 
E, whitefolower, situacija se sada malo promenila. Nije vise popriste bitke u hodniku vec na ulazu. I sad imas jedan veliki pressov TV u ulici JNA da privlaci, hm, muve :D I novi vise nisu u zgradi starog, pa presrecu i po ulicama. I, kako tvrde press-ovci, stari Pancevac ne postoji, ali ipak ne dozvoljavaju da se udje u njega. I Original Pancevac, kazu ovi iz novog, ne postoji, ali su novinari novog lista uredno upisali akcije starog lista i odrekli se besplatnih akcija drzave. Hahaha, komedija... Nego, koliki je tiraz novog lista, da znam gde da dam oglase?
 
Joj, ne znam sta da ti kazem Stanojko, ja sam se uplasila od onog njihovog izloga s novinama! Previshe su agresivni, ja mislim da time samo teraju mushterije! Koga, bre boli uvo i za jedne i za druge novine kad ide da da oglas, ili, ne daj Boze, citulju? :| Budalashtine, brate, nishta drugo! Nemaju ljudi u Pancevu drugih problema, nego da vode o njihovim novinama racuna!
Kako ne postoji stari Pancevac, pa bas sam juce isla da dam oglas?! :shock: Najnormalnije, tamo gde je i bio! Znaci, opet lazu narod.... A, kazes, uzeli akcije? Pa, moraju, shteta da se bace pare, a i trebace im ako budu placali odstetu za falsifikovanje i ostalo... Ma, ko ih shisha, ja kupujem samo ,,Pancevac``! :) :heart: Pozzzz Stanojko! :)
 
Jos novi vlasnici nisu poceli da se mesaju u uredjivacku politiku Pancevc-a, videcemo sta ce biti kada pocnu. Dotle kupujem oba lista, volim da budem informisan, sta da radim. :D

Ma evo prodje dosta vremena od tada, niko se ne mesa u uredjivacku politiku. Ljudi u Originalu rade i dalje kako su i radili, malo rasterecenije i udarnicki, ali rade... Stavise, ljudi koji rade su dobili prava, tj. sad su zaposleni.
 
From: Pancevac Pres
Date: 8.6.2008 16:33:57
To: xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Subject: Pancevac pres br.16 - besplatan primerak


Postovani citaoci,
Zelimo i ovim putem da Vam PANCEVAC PRES ucinimo pristupacnim, tako da
ga putem Vaseg e-maila mozete
citati bilo gde u svetu.
Ukoliko zelite da prijavitee-mail adrese Vasih prijatelja za koje
mislite da bi zeleli da citaju nas list kao i Vi putem interneta
odgovorite na ovaj e-mail i u odgovoru unesite e-mailove i nakon toga
ce i Vasi prijatelji citati PANCEVAC PRES kao i Vi.
Takodje se mozete pretplatiti i na kompletno stampano izdanje
kontaktom na E-mail.

Pancevac Pres se nalazi u attachmentu ove poruke u PDF formatu i za
citanje istog potreban Vam je ADOBE ACROBAT READER,
koji potpuno besplatno mozete skinuti i instalirati sa adrese
http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html

Za odjave posaljite reply sa tekstom ODJAVA

Srdacan pozdrav
Vas Pancevac Pres
ne mogu da se oslobodim govana..ODJAVA, ODJAVA.....:dash:
 
Ma evo prodje dosta vremena od tada, niko se ne mesa u uredjivacku politiku. Ljudi u Originalu rade i dalje kako su i radili, malo rasterecenije i udarnicki, ali rade... Stavise, ljudi koji rade su dobili prava, tj. sad su zaposleni.

OSIM NEKIH. I nemoj toliko afirmativno da pises vise molim te ispace da ih branis jer osecas da su krivi. Nazalost, Pancevac je, cast izuzecima, postao veoma brzo isto sto i Pancevac press, i to tvrdim s pravom. A neki ljudi koji trenutno rade u Pancevcu uskoro ce urnisati i ono malo ugleda preostalog. O ostlaom necu da pisem, a mogla bih jos stosta da kazem.
 
OSIM NEKIH. I nemoj toliko afirmativno da pises vise molim te ispace da ih branis jer osecas da su krivi. Nazalost, Pancevac je, cast izuzecima, postao veoma brzo isto sto i Pancevac press, i to tvrdim s pravom. A neki ljudi koji trenutno rade u Pancevcu uskoro ce urnisati i ono malo ugleda preostalog. O ostlaom necu da pisem, a mogla bih jos stosta da kazem.

Na zalost, itekako si u pravu. Sad se ne zna ko je gori. Dosta se promenilo od mog poslednjeg posta. Sad je Pancevac isto sr*nje, ako ne i gore nego nekad. Bilo je malo ohrabrujucih vesti posle preuzimanja, ali posle Zivkovicevih gluparija sa naslovnim stranama, poceo je da pada u kvalitetu neverovatno. Stvarno je sranje tesko.
 
Slazem se da je sve otislo u :thumbdown: Meni je dosta i jednog i drugog ,Pancevca` i mislim da je vreme da osnujemo i treci ,,Pravi Pancevac`` ili ,,Pancevac plus`. Pa kad i on propadne, onda cemo jos jedan novi i tako do beskonacno... Sve vise mi se cini da je problem u ljudima u ovom gradu (ili ljudima uopste... :???: ) i jako sam razocarana svime sto se dogodilo. Iskreno, zao mi je i sto sam otvorila ovu temu, ne zasluzuju to ni jedni ni drugi (ni treci, ni cetvrti, ni peti..) :rtfm:
 

Back
Top