HEELP!!!

  • Začetnik teme Emotivno_mrtva
  • Datum pokretanja
E

Emotivno_mrtva

Gost
O mom problemu vise ne pricam. Ovo je prvi put da ga javno iznosim.

Sa 17. godina bila sam silovana od strane bivseg momka sa kojim sam predhodno bila u vezi oko 6 meseci. Bila sam neopisivo zaljubljena, ali psihicki nespremna da stupim sa njim u seksualne odnose, sto mu je, naravno, smetalo. Tu moju odluku nije mirno prihvatao, uvek je navaljivao, sto je bilo kontraproduktivno i izazivalo jos vecu nesigurnost sa moje strane. Jednom prilikom, dok smo bili sami kod njega u stanu, potpuno je promenio ton. Od jednog, na prvi pogled, pitomog i neznog stvorenja pretvorio se u zver, manijaka. Takvu metamorfozu licnosti u zivotu nisam videla. Poceo ja da urla, da me udara, zatim me je vezao... o ostalom nema potrebe da pricam. Zavrsila sam sa teskim povredama u bolnici...!

Moja vizija ljubavi je bila potpuno razorena, svi snovi, sav moj optimizam i pozitivnost su potonuli. Nastupio period inkubacije. 2. godine sam se povlacila u sebe, mrzeci zivot, pre svega muskarce. Uz pomoc skolskog psihologa, roditelja i par dobrih prijatelja uspela sam da mrznju prema muskarcima mutiram u hladnoskrvnost i ravnodusnost i da se vratim u drustvene tokove, da ne mrzim zivot i da koliko toliko iskorenim predrasude.

Sada sam 3. godina arhitekture, treniram aktivno odbojku, putujem, ucim jezike, posvetila se muzici i maksimalno zarobila svaki minut... Uspela sam da povratim svu izgubljenu pozitivnost, pa i da je utrostrucim kako bih sakrila neizlecenu emotivnu supljinu koja je ostala, cak do te mere da mi kazu »Blago tebi ti nemas nikakve probleme, savrseno si srecna» Imam odlicno drustvo isto tako veselo i pozitivno, ali vecina ne zna sta se krije iza mog osmeha, i ne sluti koliko mi je tesko! Cudno im je kako nemam decka. Bolna istina je da je manijak ostao jedini «covek» u mom «zivotu».

Posle nemilog dogadjaja nisam dozvoljavala nikome da mi se priblizi, potpuno nezaineresovana za vezu i uopste za muskarce odbijala sam hladnokrvno svakog ko bi mi prisao! Kada sam dosla u Beograd, koji mi je pruzio dosta toga, bila sam sa nekolicinom tipova, ali nista ozbiljno sa moje strane. Ponasala bi se savim normilno dok ne dodje do intimnijih trenutaka, kada bih hladno raskinula. Svesna sam da jos uvek nisam prevazisla strah vec ga zatrpala mnogobrojnim obavezama. Jedan od njih je uzaludno pokusavao da me razume, da mi se na bilo koji nacin priblizi. Posle mnogo napora i muka odustao je. Ne mogu da se zaljubim, da se zainteresujem za bilo koga, da ostvarim vezu! Ostala mi je prirodom urodjena potreba da volim i budem voljena koja je igrom sudbine ili cega vec prerasla u fikciju, dalek i neostvaren san!

Ne znam zasto sam ovo napisa. Verovatno sam imala potrebu da izbacim konacno taj osecaj iz sebe pa makar na ovaj nacin. I ne znam sta ocekujem vas ... mozda savet, razumevanje ili nerazumevanje, komentar pozitivan ili negativan...bilo sta sto bi mi pomoglo da se suocim sa ovim strahom! Unapred zahvalna !!!
 
metak u celo
ja bi ubio skota
takva stoka nezasluzuje da zivi

a sto se tice tebe, mislim da treba da ovo sto si ispricala nama ispricas tom nekom decku, koji je hteo da te razume, jer samo tada ces moci da prevazidjes to, bar mislimm da je to recept...jer samo onda neces da budes nervozna i bices opustena i tako...neznam, treba da gledas na sex kao na dsvenje neznosti i ljubavi i strasti.....jer to i jeste to...o bolesnicima da nepricamo.

pozdrav



:wink:
 
potresla me je ova tvoja prica.i slazem se sa rakom ,treba mu presuditi.nerazumem kako neko moze tako nesto da uradi.
drago mi je zbog tebe sto si povratila veru u zivot.nemogu da se stavim u tvoj polozaj pa da ti kazem sta treba da uradis.mada mislim da bi ti cinilo dobro da se otvoris bas nekom muskarcu,nekome kome mozes da verujes.sigurno postoje muskarci koji su vredni tvog poverenja .verovatno ti je tesko da tako nesto ucinis ,ali ja verujem da se sa svojim strahovima treba suocavati ako zelis da ih pobedis.ono sto te ne unisti samo te ojaca.zelim ti svako svako dobro.
 
po tvojoj celokupnoj prici shvatam da si izuzetno jaka osoba i iskreno mi je zao zbog svega sto ti se dogodilo .. Samo moras sada biti jos hrabrija (opreznija znam da jesi) Jos Veca i uzdici se iznad svojih problema ,a jos uvek ima dobrih momaka i treba ponekad pruziti sansu iako je to jako tesko (i onima koji nemaju tvoj problem )..pogotovo ako se neko oko tebe vec toliko trudi i ima toliko razumevanja i potrebu da te ucini srecnom ;trebas pruziti sansu LJUBAVI da te pronadje.. Love, Liquid.
 
Veruj mi, jos uvek postoje i muskarci nezni i pazljivi, tako da je za tebe najbolje da polako stupas u vezu i moras da se otvaras, to jest, moras oceniti kada je pravi trenutak i pravi muskarac i da mu sve ovo ispricas. Videces i tebi ce biti lakse i njemu, jer cete tada znati kako da se ponasate. Do seksualnog kontakta treba polako i postepeno da ides-ne zuri! Ne brini, citav zivot je pred tobom i nemoj ga protraciti zbog neke budale iz proslosti!
Samo polako i probaj da se polako otvaras i razgovaras sa muskarcima, ali, pazi, ne sa svima, izaberi pazljivog i preporucila bih ti starijeg, jer su oni naucili vec svoje porive da kontrolisu i mogu da sacekaju. Znaci, probaj polako da ostvaris vezu i posle nekog vremena ispricaj mu sve!
Srecno i samo hrabro! Veruj u sebe i veruj u ljubav!
 
Znas po svemo sudeci ne treba da kazes da si emotivno mrtva. Ovo sto si napisala puno je emocija. Jaka si i delimicno si uspela da prebolis, ipak ostalo je najteze i najdublje. Moras da se otvoris, da razbijes taj strah suocavajuci se sa njim. Tesko je znam, jako tesko, ali sigurna sam da ces uspeti :wink:
 
nevesela:
obavezno se obrati psihologu koji ce te verovatno uputiti na odgovarajucu psihoanalizu,uradi to sada da ne bi imala problema u buducnosti.srecno!

I ja ti isto preporucujem. Uradi to sto prije, jer dugo vremena se mucis, a to nije u redu. Sama cinjenica da si svjesna problema i da si se javila ovdje, pocetak je suocavanja. Nije ti lako, zelim ti da se oslobodis toga. Ne daj se, sve najbolje!
 
Emotivno_mrtva:
O mom problemu vise ne pricam. Ovo je prvi put da ga javno iznosim.

Sa 17. godina bila sam silovana od strane bivseg momka sa kojim sam predhodno bila u vezi oko 6 meseci. Bila sam neopisivo zaljubljena, ali psihicki nespremna da stupim sa njim u seksualne odnose, sto mu je, naravno, smetalo. Tu moju odluku nije mirno prihvatao, uvek je navaljivao, sto je bilo kontraproduktivno i izazivalo jos vecu nesigurnost sa moje strane. Jednom prilikom, dok smo bili sami kod njega u stanu, potpuno je promenio ton. Od jednog, na prvi pogled, pitomog i neznog stvorenja pretvorio se u zver, manijaka. Takvu metamorfozu licnosti u zivotu nisam videla. Poceo ja da urla, da me udara, zatim me je vezao... o ostalom nema potrebe da pricam. Zavrsila sam sa teskim povredama u bolnici...!

Moja vizija ljubavi je bila potpuno razorena, svi snovi, sav moj optimizam i pozitivnost su potonuli. Nastupio period inkubacije. 2. godine sam se povlacila u sebe, mrzeci zivot, pre svega muskarce. Uz pomoc skolskog psihologa, roditelja i par dobrih prijatelja uspela sam da mrznju prema muskarcima mutiram u hladnoskrvnost i ravnodusnost i da se vratim u drustvene tokove, da ne mrzim zivot i da koliko toliko iskorenim predrasude.

Sada sam 3. godina arhitekture, treniram aktivno odbojku, putujem, ucim jezike, posvetila se muzici i maksimalno zarobila svaki minut... Uspela sam da povratim svu izgubljenu pozitivnost, pa i da je utrostrucim kako bih sakrila neizlecenu emotivnu supljinu koja je ostala, cak do te mere da mi kazu »Blago tebi ti nemas nikakve probleme, savrseno si srecna» Imam odlicno drustvo isto tako veselo i pozitivno, ali vecina ne zna sta se krije iza mog osmeha, i ne sluti koliko mi je tesko! Cudno im je kako nemam decka. Bolna istina je da je manijak ostao jedini «covek» u mom «zivotu».

Posle nemilog dogadjaja nisam dozvoljavala nikome da mi se priblizi, potpuno nezaineresovana za vezu i uopste za muskarce odbijala sam hladnokrvno svakog ko bi mi prisao! Kada sam dosla u Beograd, koji mi je pruzio dosta toga, bila sam sa nekolicinom tipova, ali nista ozbiljno sa moje strane. Ponasala bi se savim normilno dok ne dodje do intimnijih trenutaka, kada bih hladno raskinula. Svesna sam da jos uvek nisam prevazisla strah vec ga zatrpala mnogobrojnim obavezama. Jedan od njih je uzaludno pokusavao da me razume, da mi se na bilo koji nacin priblizi. Posle mnogo napora i muka odustao je. Ne mogu da se zaljubim, da se zainteresujem za bilo koga, da ostvarim vezu! Ostala mi je prirodom urodjena potreba da volim i budem voljena koja je igrom sudbine ili cega vec prerasla u fikciju, dalek i neostvaren san!

Ne znam zasto sam ovo napisa. Verovatno sam imala potrebu da izbacim konacno taj osecaj iz sebe pa makar na ovaj nacin. I ne znam sta ocekujem vas ... mozda savet, razumevanje ili nerazumevanje, komentar pozitivan ili negativan...bilo sta sto bi mi pomoglo da se suocim sa ovim strahom! Unapred zahvalna !!!


Sledecem momku koji te voli i koga volis ispricaj taj nemio dogadjaj, nemoj da ga odbijas i da samo dalje tones u emotivnu prazninu, jer verujem da kad god dodje do intimnosti ti se verovatno odjednom ohladis. Samo hrabro, ljubav i poverenje ce ti pomoci da konacno za svagda raskrstis sa tim paklom kroz koji si prosla...
Samo me zanima? Sta se desilo sa tvojim bivsim? Jesi li ga prijavila policiji? Nadam se da je bar dobio dobre batine od muskih rodjaka sa tvoje strane..a ako nije...dobrovoljno se prijavljujem da ubijem boga u njemu! :twisted:
 
Koliko sam primetio, ti iako si bila jako "zaljubljena" nisi mogla da ostvaris telesni kontakt sa tim deckom ni posle 6 meseci veze, sto ce reci da kod tebe postoji problem od ranije. Nije to nista strasno, relativno dosta ljudi ima slican problem. Da ne bismo naklapali ovako napamet,ni ja, ni dezurni pametnjakovici, treba da odes kod klinickog psihologa ili psihijatra koji se bavi time i polako resis problem koji ocigledno tesko mozes sama da prevazices. Samo napred!
 
Evo sta ja mislim: Sve ti je u glavi, dok jednog trenutka ne stanes i jednostavno se ne zapitas: :roll: "Koji je bre meni ku*ac, jel treba da dozvolim da mi to unisti CE0 zivot?". Daj bre, nisi ni prva ni poslednja koja je silovana - razlikuj se od ostalih - pomiri se s tim. :wink: :wink:
 
Moj ti je savet da se opustis, cinjenica je da mnogo gubis zbog jednog idiota! U svakom slucaju super je to sto si ovo iznela, izbacila iz sebe, ali moram ti priznati da je na pogresnom mestu. U stvari zelim da ti kazem, da moras da ispricas to prvom normalnom tipu kog upoznas. Reci mu sve sta se desilo i sta ti osecas, ako je stvarno normalan razumet ce te. Ja ti garantujem da postoje takvi koji ce te razumeti. Ja bih te razumeo! :wink: U svakom slucaju srecno!!! 8)
 
moras ici psihologu.niko od nas ti ne moze pomoci.to sto si ti dozivela ne moze da se izleci za jedan dan i NECE DA PRODJE SAMO OD SEBE.i sama vidis kako te to koci(verovatno to utice i na ostale segmente tvog zivota).poslusaj moj savet! :wink:
 

Back
Top