Zapostavljanje društva zbog dečka

Tasha444

Ističe se
Poruka
2.212
Da li ste bili u situaciji da neko iz drustva odjednom nema vise vremena za vas i ostale drugove i drugarice,da se jednostavno promenio...?I to previse nagore:-(

Ovako je:Jedna od mojih najboljih drugarica je od pre pola godine sa jednim deckom.On je '92,a ona '94.On je blago receno ruzan,nije ni pametan,ni zgodan,nista...A ona je jako lepa,inteligentna,i super drugarica do negde pre 3,4 meseca.Stvar je u tome da se veoma promenila zbog njega,nije nista,apsolutno nista isto kao pre.Odjednom vise ni nema vremena za nas,njeno drustvo,vec trci da se vidi sa njim.Cela skola zna za njih,i svi joj se rugaju sto je sa njim,jer prvo sto svi primete na njemu je ruznoca.Ona se vadi na to "da ga voli",sto je nama smesno.Od 1. meseca njihove veze je ovakva situacija bila.Rekla sam:"Sta,raskinuce uskoro...",ali evo,pola godine je proslo,i nista.A sto je najgore bojimo se da ce i posle raskida takva da ostane.Mada,postoji i jos nesto,dosta vazno.Oni su vec "radili" peting.Nasa reakcija je bila:shock:,i neko joj je citao poruke i nasli smo da ON namerava da spavaju...!!Ona je previse pametna za to,ali sta znate,kad su skoro goli u krevetu(vec su puno puta bili),zanesu se i...a njena mama,koja je inace mnogo stroga,je nedavno "prihvatila" njega.Kad bi samo znala sta rade...:shock:

Treba mi neki dobar savet.Sta bi trebali mi,koji zelimo sve najbolje njoj,da uradimo?
Sta ste Vi uradili,ako ste imali ovaj/slican problem?
 
tako se meni desilo samo sto se ja nisam menjao.....rekao sam sebi tad i nikad vise....pokusaj da popricas s njom....*** ne znam sta da ti kazem....tako je i meni bilo i pricali su samnom drugovi i na kraju se ispostavilo da su bili u pravu....i evo sad se druzimo kao i pre mozda i bolje....
 
Shto se tiche tog petinga nemam komentara....
A ona se verovatno nije promenila toliko koliko se tebi chini.Samo ti je chudno shto ona ima dechka a ti nemash.Ona ima josh nekog pored vas, njenog drushtva, tako da ste vi malo ljubomorni.
A shto se tiche sexa posavetuj je malo.Nadam se da tje te poslushati.Po meni je radno u njenim godinama....
 
pa ovako .... ti treba da pricas sa drugaricom onako da proba da te slusa .... Jel ona svesna tog ismevanja cele skole ??? RECI DA on nije za tebe , da ti zasluzujes lepse , pametnije od njega ... i na kraj krajeva pitaj je da li PRIMECUJE da ona zapostavlja mnoge zbog njega .... i da je drugima tesko ... a inace su i tema podsmevanja .... mislim da uopste nije stvar tvoje ili bilo cije ljuboemore .nema razloga .... a sex sa 13 . ???? UZAS
e da pokusaj da vise puta razgovaras sa njom a u najgorem slucaju reci njenoj mami sve .... bice ti zahvalna i mama a i za koju god i drugarica
 
Cela skola zna za njih,i svi joj se rugaju sto je sa njim,jer prvo sto svi primete na njemu je ruznoca.Ona se vadi na to "da ga voli",sto je nama smesno.
Vi ste smeshni.
Kao prvo, kakve veze ima shto je on ruzan? Kao shto je Stojan rekao, lepota je u oku posmatracha, i najbitnije je da se njoj svidja. A druga stvar, otkad je lepota presudna za vezu? Ako je njima lepo, ako su se skontali, to je bitno,a ne njegov ili njen izgled.
Ochigledno je ona videla vishe od toga shto svi prvo primete, i na tome joj svaka chast. I svaka chast shto se nije obazirala na prozivanje cele shkole.
Od 1. meseca njihove veze je ovakva situacija bila.Rekla sam:"Sta,raskinuce uskoro...",ali evo,pola godine je proslo,i nista.A sto je najgore bojimo se da ce i posle raskida takva da ostane.
Treba da porazgovarash sa njom, reci joj da vam smeta shto vas je skroz zapostavila, al nemoj da trazish od nje da raskine sa njim.
Ako ima dechka, normalno da ne moze da provodi sa drushtvom isto vremena kao pre, al to ne znachi da vas manje voli, jednostavno svoje vreme sad treba da podeli na jednu osobu vishe.
A ako se sa drushtvom uopshte ne vidja, poprichaj sa njom, al nemoj da optuzujesh ni nju ni dechka. Posavetuj je. Reci joj da ti nedostaje, da razumesh da nema vremena da se vidjate cesto kao pre,da ne ochekujesh da ona raskine sa dechkom nego da zelish da ti posvecuje samo malo vishe vremena.
A i zar ne mislish da je drushtvo malo oteralo tu drugaricu od sebe tim zajebavanjem dechka?

Mada,postoji i jos nesto,dosta vazno.Oni su vec "radili" peting.Nasa reakcija je bila:shock:,i neko joj je citao poruke i nasli smo da ON namerava da spavaju...!!Ona je previse pametna za to,ali sta znate,kad su skoro goli u krevetu(vec su puno puta bili),zanesu se i...
to shto ste joj chitali poruke je grozno, ipak je to njena privatnost.
a za peting... necu da kazem da je rano (ne smem :mrgreen: ), al za sex je po mom mishljenju rano. Razgovaraj sa njom, pitaj je da li je sigurna da to zeli, da li je potpuno spremna, da li se raspitala dovoljno o kontracepciji, predlozi joj da ode kod ginekologa, chisto na razgovor, a ako je vec definitivno odluchila da se upusti u to- nek brine o zashtiti.
zashtita.zashtita. zashtita.
tachka.
a njena mama,koja je inace mnogo stroga,je nedavno "prihvatila" njega.Kad bi samo znala sta rade...:shock:
dobro je da ga je mama prihvatila... neprihvatanje momaka i odbijanje chinjenice da ti cerka odrasta samo dovodi do svadje izmedju roditelja i cerke, i cerkinog protesta i inata... a tada radi svashta
 
Ruzan...
Cak i da jeste TOLIKO kako ti opisujes kakve to veze ima sa tobom i drustvom? To je njen izbor. I kakve veze ima uopste neciji fizicki izgled sa necijom vezom? Nisu svi povrsni i nije svima presudan fizicki izgled.
To sto joj se smeje "cela skola" prvo nije ni malo OK,detinjasto je i bezobrazno,a drugo relativno je sta ti podrazumevas pod pojmom "CELA skola"...Imala sam i ja pre takve fazone da navucem roditelje da mi dopuste nesto sto inace ne bi,pa sam tako generalizovala "SVI idu,SVAKO moze,CEO razred" itd... Mozda su u pitanju samo par "glavnih" likova u skoli do cijeg je misljenja sada stalo osobama koje bi htele da su blizu njih da bi bile popularnije pa potvrdjuju svaku njihovu "dubokoumnu" misao i "pametno" reagovanje na situaciju...
To sto bi ona htela da spava sa deckom...Hmm...Jeste prerano,to stoji.Ja kapiram da si joj drugarica i da ako mislis da je pogresno da pokusavas da utices na nju,ali pridji joj na pravi nacin. Imaj u vidu da je to samo njen zivot i njena stvar i da ce ona ako joj budes mnogo otezala sa moralnim pridikama i recenicama "ti NE SMES" e,ona ce bas da SME...
Po meni,glavni problem ovde je sto ona ne vidi nikoga okolo i ne obraca paznju vise na drustvo,to nikako ne valja.Jer mlada je, i ta njena veeelika ljubav nece potrajati vecno,a onda kad joj budu trebali prijatelji mozda ih nece biti,jer su vremenom i oni poceli nju da izbegavaju...Moje skromno misljenje :)
Izvinjavam se sto sam duzila i "pametovala" puno ,dobih neku inspiraciju danas...Pozz :)
 
Da li ste bili u situaciji da neko iz drustva odjednom nema vise vremena za vas i ostale drugove i drugarice,da se jednostavno promenio...?I to previse nagore:-(

Ovako je:Jedna od mojih najboljih drugarica je od pre pola godine sa jednim deckom.On je '92,a ona '94.On je blago receno ruzan,nije ni pametan,ni zgodan,nista...A ona je jako lepa,inteligentna,i super drugarica do negde pre 3,4 meseca.Stvar je u tome da se veoma promenila zbog njega,nije nista,apsolutno nista isto kao pre.Odjednom vise ni nema vremena za nas,njeno drustvo,vec trci da se vidi sa njim.Cela skola zna za njih,i svi joj se rugaju sto je sa njim,jer prvo sto svi primete na njemu je ruznoca.Ona se vadi na to "da ga voli",sto je nama smesno.Od 1. meseca njihove veze je ovakva situacija bila.Rekla sam:"Sta,raskinuce uskoro...",ali evo,pola godine je proslo,i nista.A sto je najgore bojimo se da ce i posle raskida takva da ostane.Mada,postoji i jos nesto,dosta vazno.Oni su vec "radili" peting.Nasa reakcija je bila:shock:,i neko joj je citao poruke i nasli smo da ON namerava da spavaju...!!Ona je previse pametna za to,ali sta znate,kad su skoro goli u krevetu(vec su puno puta bili),zanesu se i...a njena mama,koja je inace mnogo stroga,je nedavno "prihvatila" njega.Kad bi samo znala sta rade...:shock:

Treba mi neki dobar savet.Sta bi trebali mi,koji zelimo sve najbolje njoj,da uradimo?
Sta ste Vi uradili,ako ste imali ovaj/slican problem?

kao prvo i prvo ne trebate da joj se rugate sto izlazi sa takvim likom vidis da ga stvarno voli da nije tako vec bi zavrsili.inace ja sam zgrozena sto je vec svasta radila iako ima 13,14 godina kao i ja,a to mi ne bi palo na pamet ni u ludilu!!!!!SVE U SVEMU TO STO ZAPOSTAVLJA DRSTVO NIJE MALA STVAR,ali vi je pustite na miru,to je njeno opredeljenje!
 
ja bih joj samo preporucio(mislim toj njenoj drugarici)da se ne menja i da ne zapostavlja drustvo a sve ostalo je po njenoj volji....i to cela skola ruzan je ovo ono....pa mislim....ako se njoj svidja bas takav sta se tu moze....mislim ne kapiram....jedino zameram ovo da se menja zbog njega i da zapostavlja drustvo....a ako oce da se ebe nek se ebe....
 
Ruzan...
Cak i da jeste TOLIKO kako ti opisujes kakve to veze ima sa tobom i drustvom? To je njen izbor. I kakve veze ima uopste neciji fizicki izgled sa necijom vezom? Nisu svi povrsni i nije svima presudan fizicki izgled.
To sto joj se smeje "cela skola" prvo nije ni malo OK,detinjasto je i bezobrazno,a drugo relativno je sta ti podrazumevas pod pojmom "CELA skola"...Imala sam i ja pre takve fazone da navucem roditelje da mi dopuste nesto sto inace ne bi,pa sam tako generalizovala "SVI idu,SVAKO moze,CEO razred" itd... Mozda su u pitanju samo par "glavnih" likova u skoli do cijeg je misljenja sada stalo osobama koje bi htele da su blizu njih da bi bile popularnije pa potvrdjuju svaku njihovu "dubokoumnu" misao i "pametno" reagovanje na situaciju...
To sto bi ona htela da spava sa deckom...Hmm...Jeste prerano,to stoji.Ja kapiram da si joj drugarica i da ako mislis da je pogresno da pokusavas da utices na nju,ali pridji joj na pravi nacin. Imaj u vidu da je to samo njen zivot i njena stvar i da ce ona ako joj budes mnogo otezala sa moralnim pridikama i recenicama "ti NE SMES" e,ona ce bas da SME...
Po meni,glavni problem ovde je sto ona ne vidi nikoga okolo i ne obraca paznju vise na drustvo,to nikako ne valja.Jer mlada je, i ta njena veeelika ljubav nece potrajati vecno,a onda kad joj budu trebali prijatelji mozda ih nece biti,jer su vremenom i oni poceli nju da izbegavaju...Moje skromno misljenje :)
Izvinjavam se sto sam duzila i "pametovala" puno ,dobih neku inspiraciju danas...Pozz :)

tracno tako,zasto nekog treba da boli ***** ako je on ruzan,to je njen izbor,njena stvar,al;i tako ti je to u skolama
 
jao a kad vidim te 94 da zapostave sve zbog dechka.. :roll: znachi....strashno...shta cjete vi deco da radite sa 20 godina ako sad vecj ostavljate drugarice zbog dechka(ili one fore "ostavio me je ubicju se itd..."....k'o da cje sutra da se udaju za njega(shto je dodushe,uvek mogucje :shock: :lol: )
 

Back
Top