SFRJ = SRBIJA

narog11

Zainteresovan član
Poruka
310
Prateci ovu situaciju koja se desava dans, nekako me podseca na pocetak rasturanja bivse SFRJ, neki su znali sto ce se desiti, neki bili naivni ili nisu znali, a ovi prvi cutali , dali i danas neki znaju pa cute ili ovi naivni i dalje veruju onima prvima ?:heart:
 
ovde da stoji znak jednakosti je----NECUVENA GLUPOST!

Није занемарљиво то што је некадашњи Немачки амбасадор Цобел изрекао.

Ипак, размишља неко о томе да Србију распарча као што је то учињено са СФРЈ.
 
Prateci ovu situaciju koja se desava dans, nekako me podseca na pocetak rasturanja bivse SFRJ, neki su znali sto ce se desiti, neki bili naivni ili nisu znali, a ovi prvi cutali , dali i danas neki znaju pa cute ili ovi naivni i dalje veruju onima prvima ?:heart:

Svi mi mislimo da je sve ovo "tamo neko" zakuvao i da drži konce u rukama,ali.......da je zakuvao jeste, ali.....nastavak(tj rasplet) niko ne zna i nije ga u potpunosti moguće kontrolisati,što znači da svaki nepromišljen korak(naravno ljudi koji odlučuju),može da izazove nesagledive posledice ili čak rešenje krize.

zakuvali su i prepustili nas na milost i nemilost tj. pisali su scenario ali bez kraja...
 
Pa već je počelo.
Sa odvajanjem Kosova, granice Srbije su otvorene, ne postoji nijedan argument kojim možeš to da sprečiš da se nastavi.....

Kao sa SFRJ.

Da li ćemo da se zakrpimo ne znam. Ali za razliku od SFRJ u Srbiji je ipak po brojnosti dominantan jedan narod, pa tu mnogo mnogo više zavisi od nas.

Ako se raspadnemo onda i treba da bude tako..
 
Pa već je počelo.
Sa odvajanjem Kosova, granice Srbije su otvorene, ne postoji nijedan argument kojim možeš to da sprečiš da se nastavi.....

Kao sa SFRJ.

Da li ćemo da se zakrpimo ne znam. Ali za razliku od SFRJ u Srbiji je ipak po brojnosti dominantan jedan narod, pa tu mnogo mnogo više zavisi od nas.

Ako se raspadnemo onda i treba da bude tako..

pa nisam siguran da je to pravi argument, cudno ali to za srbiju ne vazi, zasto ?
 
Rasturanje SFRJ
Treći period započinje posle Titove smrti, ali i u vreme raspada SSSR-a i Varšavskog pakta. Tada je SFRJ izgubila ulogu trojanskog konja u istočnom bloku, odnosno tampon zone između kapitalizma i komunizma. Amerika je preko svojih diplomata i obaveštajaca tada prvi put napravila analitičku studiju i procenu Kuda ide SFRJ posle Tita. O tome je ambasador Džon Skenlan u svojoj depeši Vašingtonu napisao: "Naša analiza predviđa da će sistem rotirajućeg rukovodstva verovatno preživeti još pet godina. Rusi ne planiraju invaziju na Jugoslaviju, niti će u SFRJ u skorije vreme biti građanskog rata. Posle perioda od pet godina postaće očigledno da Jugoslavija nema drugog Tita i da zato sistem neće preživeti. Jugoslavija ulazi u fazu u kojoj će se ocrtati sasvim novi odnosi između republika. Mi ne možemo da predvidimo šta će se sve dogoditi, ali ne bi trebalo da se mešamo, osim da tražimo od svih da sporove rešavaju mirnim putem. Moramo biti veoma oprezni da ne stanemo ni na čiju stranu."
Kada su se krajem osamdesetih i početkom devedesetih SAD suočile sa raspadom SFRJ, svoj stav su formulisale, prvo, kao krizu na tlu Evrope, koju Stari kontinent i treba da reši. A potom, kako je pisao dr Ranko Petković, kao demokratski proces. Interes Amerike je bio da omogući demokratizaciju, odnosno da onemogući delovanje JNA, instrumenta komunističke vladavine, i podrži republike koje se izdvajaju iz SFRJ.
Dr Borisav Jović u svojim memoarima svedoči da je JNA krajem 1989. procenila da će Zapad, tačnije Amerika, ići na rušenje jugoslovenskog komunizma. Razlog je bio strah od Rusa, njihove podrške Srbiji, jer je Moskva želela da sačuva "svoj" crnogorski izlaz na Jadransko more.
(Nastaviće se)
 
ne razumes sto sam hteo reci, nemislim da je jednaka, a da li joj se moze isto dogoditi ?

nema kud dalje...obično se od nas otcepljuju oni koje smo vojnički porazili,a onda ih ameri "malo "potpomognu i uvedu demokratiju a nas "malo" prevaspitaju.
poenta je :
da se onemogući dalje rasparčavanje Srbije samo ...i samo nesmemo da ratujemo,jer onda niko nema razloga da na osnovu " torture" ili "etničkog čišćenja ili ko zna više čega traži otcepljenje od Srbije(pa makar to bila i Prešavska dolina)...
 
Prateci ovu situaciju koja se desava dans, nekako me podseca na pocetak rasturanja bivse SFRJ, neki su znali sto ce se desiti, neki bili naivni ili nisu znali, a ovi prvi cutali , dali i danas neki znaju pa cute ili ovi naivni i dalje veruju onima prvima ?:heart:

Више пута је објављивана исповест "одбеглог" агента ЦИА-е о томе шта се смера и шта се планира не само са бившој СФРЈ, него и са Србијом и уопште са целом планетом на оним местима где стока каубојска има интереса ДА ЦРПИ РЕСУРСЕ!

Многи ће се зачудити, али на сајту Јеврејске општине у Бг. својевремено су тамо неки ПОШТЕНИ ЈЕВРЕЈИ објавили следећу фотку... и она је једна тако црна и грозна истина у којој ми данас учествујемо:


 
Prateci ovu situaciju koja se desava dans, nekako me podseca na pocetak rasturanja bivse SFRJ, neki su znali sto ce se desiti, neki bili naivni ili nisu znali, a ovi prvi cutali , dali i danas neki znaju pa cute ili ovi naivni i dalje veruju onima prvima ?:heart:

Ta SFRJ je bila velika greska Srbije.Kao i uostalom Kraljevina SHS i kasnije Kraljevina Jugoslavija.Zapravo Jugoslavija je bila najveca istorijska greska za nas!Sto smo se koji djavo ujedinjavali sa Hrvatima i Slovencima?!Tako smo samo njima pravili uslugu naustrb sopstvene koristi!Tako tipicno za ovaj nas blesavi narod...
 
Razaranje ce se sigurno nastavitti. Samo sto sad , zbog izmenjenih okolnosti, po nesto ipak zavisi od nas.

Не "понешто" - СВЕ ЗАВИСИ ОД НАС! Запамти ово, јер то је једина истина. Ништа нам НЕ МОГУ АКО МИ НА ТО НЕ ПРИСТАНЕМО - зато су се издајници оволико вечерас и узмували... мамицу им ништачку ј****...........
 
Није занемарљиво то што је некадашњи Немачки амбасадор Цобел изрекао.

Ипак, размишља неко о томе да Србију распарча као што је то учињено са СФРЈ.
Jbiga, fale im Hrvati, Slovenci, Bošnjaci, Crnogorci i Makedonci. Hoće reći - nema ko da se odcepljuje.
 
Ta SFRJ je bila velika greska Srbije.Kao i uostalom Kraljevina SHS i kasnije Kraljevina Jugoslavija.Zapravo Jugoslavija je bila najveca istorijska greska za nas!Sto smo se koji djavo ujedinjavali sa Hrvatima i Slovencima?!Tako smo samo njima pravili uslugu naustrb sopstvene koristi!Tako tipicno za ovaj nas blesavi narod...

tacno je da je pre SFRJ stvorena zajednicka drzava i to od Kraljevine Srbije i ostatka raspara Austro-Ugarske , danasnjih prostora Slovenije, Hrvatske i BiH koja je nazvana kraljevinom Srba-Hrvata i Slovenaca, to znaci da se Kr. Srbija ujedinila sa ostatkom raspale drzave, koja je posle preinacena u Kraljevinu Jugoslaviju( mislim negde 1929), a posle drugog svetskog rata u NRJ, a tek kasnije Menjaime u SFRJ i zato mislim da Raspadom ove zadnje, Srbija je trebala da zadrzi Svoje teritorije tj. teritorijeKraljevine Srbije, mislim kad se nesto deli najprvo se uzima svoje ,a posle drugo ako nesto ostane, ali u ovom slucaju nije ni blizu tako...
 
Mislim da Srbija vec dugo nema nikakvu strategiju, komunisti naravno nisu ni pravili nista posebno da urade za Srbe, nego su ih godinama dovodili u podredjen polozaj, mnogi su mislili da je sve super, nisu bili svesni sto se spremalo, drugi su planirali svoje ciljeve, pripremali se lagano, da bi na kraju i ostvarili to, Srbija je njemo gledala, cutala i necemu se cudnom nadala, da ovi drugi nece tako je ostaviti na cedilu, mnogima je bilo bitno da imaju stolicu, da mogu otici na more, pa cak tamo izgraditi i neku vikendicu, raj nebeski, a gde su danas , negde u misijim rupama, komunisti su ucrnili Srbe i Srbiju....
 
Mislim da Srbija vec dugo nema nikakvu strategiju, komunisti naravno nisu ni pravili nista posebno da urade za Srbe, nego su ih godinama dovodili u podredjen polozaj, mnogi su mislili da je sve super, nisu bili svesni sto se spremalo, drugi su planirali svoje ciljeve, pripremali se lagano, da bi na kraju i ostvarili to, Srbija je njemo gledala, cutala i necemu se cudnom nadala, da ovi drugi nece tako je ostaviti na cedilu, mnogima je bilo bitno da imaju stolicu, da mogu otici na more, pa cak tamo izgraditi i neku vikendicu, raj nebeski, a gde su danas , negde u misijim rupama, komunisti su ucrnili Srbe i Srbiju....
doseljenicki komunisti nista dobro nisu uradili za srbiju!
 
Komunisti su uradili sve što su mogli protiv Srbije, ali ni Karađorđevići nisu bili ništa bolji, jer stvorili su Jugoslaviju sa Hrvatima i Slovencima, a ukinuli su vekovima nezavisnu Crnu Goru. I sad se sve vratilo kao bumerang.
 

Back
Top