AKO STE RASPOLOZENI/E DA POMOGNETE,,,,
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 28

Tema: AKO STE RASPOLOZENI/E DA POMOGNETE,,,,

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano AKO STE RASPOLOZENI/E DA POMOGNETE,,,,

Dragi forumasi i forumasice, potrebna mi je vasa pomoc.
    Pisem jedan rad iz porodicnog prava i zelim da "ubacim" vase stavove, razmisljanja o tome sta za vas znaci porodica, njena perspektiva i to koliko vam znaci "papir" tj. koliko vam znaci da je brak zakljucen formalno.
    Vasa pomoc bi mi mnogo znacila i naravno pomogla da polozim ispit
    Hvala!

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Podrazumevano Re: AKO STE RASPOLOZENI/E DA POMOGNETE,,,,

Имаш већ неколико развијених тема о томе на ЖК, само треба потражити...

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Odrasla sam u harmoničnoj porodici ... i za mene je porodica sve, ali mi nije važno da li je na papiru brak ozvaničen ili ne. Smatram da ako ljudi (ne)funkcionišu, nijedan papir to ne može da pokvari ili popravi.

Legenda Mali čičak (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2182

Citat Original postavio sveznalica Pogledaj poruku
    Dragi forumasi i forumasice, potrebna mi je vasa pomoc.
    Pisem jedan rad iz porodicnog prava i zelim da "ubacim" vase stavove, razmisljanja o tome sta za vas znaci porodica, njena perspektiva i to koliko vam znaci "papir" tj. koliko vam znaci da je brak zakljucen formalno.
    Vasa pomoc bi mi mnogo znacila i naravno pomogla da polozim ispit
    Hvala!
    Ja sam odrasla u (za danasnje vreme) veoma dobroj porodici... za mene je porodica smisao zivota... Ona mi je na prvom mestu, jer svi te kad tad iznevere a porodica je tu uvek da podrzi i pomogne...
    Mislim da u porodicne odnose uvek treba ulagati, i za voljene uvek imati razumevanja i strpljenja jer oni te nikada namerno nece povrediti...
    Podrzavam brak-lepo cu se osecati kad kazu: to ti je zena ____ _____________ .

Aktivan član *misutka* (avatar)
    Učlanjen
    06.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    60

Citat Original postavio NatasaNatasa Pogledaj poruku
    Odrasla sam u harmoničnoj porodici ... i za mene je porodica sve, ali mi nije važno da li je na papiru brak ozvaničen ili ne. Smatram da ako ljudi (ne)funkcionišu, nijedan papir to ne može da pokvari ili popravi.
    Vidi se da nisi pravnik
    ma šalim se malo i ja sam za opšti harmonijum

Primećen član
    Učlanjen
    09.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    46

Meni je porodica najvaznija!
    Kada nesto slavim, ne znam broja kol`ko bi njih doslo.
    Ali, kada zagusti, tada je samo porodica uz tebe (u ovo sam se licno uverila).

Meni je vrlo vazno da je brak ozvanicen! I dok sam bila mlada to mi je znacilo jer taj papir prosto unosi neku ozbiljnost u tu vezu.
    Udala sam se sa 18, pa sam nastavila u braku da se dalje skolujem, brak tome nista nije smetalo. Naprotiv!

Danas jos vise verujem da brak treba ozvaniciti jer tokom braka dolazi do sticanja imovine (to mi na pamet nije padalo kada sam bila mlada) i ne znam da li su ista prava u braku i vanbracnoj zajednici.... kada smo kupovali stan, zena koja je prodavala je bila u vanbarcnoj vezi, sav posao je ona odradila a kada smo isplacivali, ona se nista nije pitala jer stan nije njen.

A da je bila u zvanicnom braku, morao bi se traziti i njen potpis - to je samo jedan mali primer da "taj papir" ipak ima neki smisao, ali se to shvati tek u zrelom dobu.

Porodica daje osobi sigurnost, nema usamljenosti, tj nisam sama, zivot je u kuci, imam za koga da kuvam, imam sa kim da se posvadjam, da vodim ljubav, da otplacem na ramenu.... i zato je porodica za mene sve!

Ipak, danas je porodica smanjena. Samo muz, zena i deca koja su tu nekako kratko.
    Generacija ispred (roditeleji) i generacija iza (deca) zive svojim zivotom.
    To je steta jer sira porodica daje totalnu sigurnost, ali sira porodica vise ne postoji i to je prosto tako (na zalost - to se najvise oseti kada pomru roditelji, a deca odrastu i odu svojim putem).
    pozdrav
    Poslednji put ažurirao/la onaona : 28.02.2008. u 23:45

Primećen član
    Učlanjen
    03.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Neko je nekad rekao:"Sve srecne porodice lice jedna na drugu a nesrecne su nesrecne svaka na svoj nacin."
    Najveca sreca za sve je srecna porodica ali isto tako nema vece patnje biti clan nesrecne porodice.
    Ljudi koji ne znaju ili ne zele biti srecni ne treba da zasnivaju porodicu!!!

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zatočena Pogledaj poruku
    Neko je nekad rekao:"Sve srecne porodice lice jedna na drugu a nesrecne su nesrecne svaka na svoj nacin."
    Najveca sreca za sve je srecna porodica ali isto tako nema vece patnje biti clan nesrecne porodice.
    To je pocetak Ane Karenjine
    Eto, da je sebe spoznala malo ranije, sve je moglo biti drugacije...

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

porodica je sve i svja. Ono jedino sigurno, ono cemu uvek mozes da se vratis *ako uopste i opozelis da odes* i ono na sta mozes da se oslonis.

Primećen član ALTEC (avatar)
    Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio zatočena Pogledaj poruku
    ma to oni Rusi nisu znali sta ce sa sobom pa piskarali kojesta

Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    To je pocetak Ane Karenjine
    Eto, da je sebe spoznala malo ranije, sve je moglo biti drugacije...
    ma batali....cvrsto cu braniti stav da da Ljevin nije morao da kosi na 70 stranica...
    cika Dostoj bi to samleo u tri recenice!

Učlanjen
    25.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

e da zaboravih zasto sam dodao: porodica je za mene najavzniji stub koji formira i odrzava zdravu licnost! Nego neko gore pomenu kad matori pomru a deca odu svojim putem...e tada ste vi u stvari stub koji podrzava decu kao sto su vas ranije matorci podrzavali kada ste otisli svojim putem..
    jaooo, vrtim od muke istu recenicu tri puta!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

"rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....

Buduća legenda parka (avatar)
    Učlanjen
    01.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    307

Citat Original postavio ALTEC Pogledaj poruku
    jaooo, vrtim od muke istu recenicu tri puta!
    aha
    a dostojevski bi to samleo u dve reči
    =D

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Reputaciona moć
    44

[QUOTE=moonja;6107091]"rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....[/QUOTE

Moram te razocarati I reci da ipak ne postoji nikakva prevara.
    Pisem seminarski ,za jun, kod Prof. dr Biljane Petrovic na Privrednoj Akademiji u Novom Sadu. Pozdrav!
    P.S. Knjige koje su napisali M. Janjic Komar, M. Mladenovic i Ponjevic su na spisku koriscene literature..

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Citat Original postavio moonja Pogledaj poruku
    "rad "iz porodičnog prava....ma je l ? ne pišeš jer se ne pišu seminarski na pravima....i ne u febrooaru...jer je pp jednosemestralan ispit.......al nea veze.... pozdravi komarku ..a imaš i nekoliko razvijenih tema na koja te je upootila moderatorka.....svaka peta tema..jeste za brak ili niste.....
    Au bre moonjo, opet me teraš da ulazimo u konflikt! Ne postoji predmet porodično pravo samo na pravima... Nego na još nekom fakultetu... I zamisli meni je predavao isti profesor koji je predavao i na pravima..
    A što se porodice tiče ako ti treba baš seminarski a ne esej gde pišeš isključivo svoja razmišljanja potraži negde ‚‚Sociologiju porodice‚‚ od Mladenovića ili Anđelke Milić, fino su napisane knjige i svašta tamo može da se nađe...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

šo da se konfliktiramo...nema razloga....na defektologiji...pp..ša če to vama....na kom još? ..ne veroojem ni da tamo neko može da daje zadatak stoodentima da pišu na temu..."koliko vam znači papir?"........ako je tako.....good 4 u....

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pusi, jel još radite (ako si na defektologiji) krivično pravo po nataši kandić?..........to je strava dobra skripta...misim, taj udžbenik...za prava sooper skripta...

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

pusi, jel još radite (ako si na defektologiji) krivično pravo po nataši kandić?..........to je strava dobra skripta...misim, taj udžbenik...za prava sooper skripta...
    Nisam na defektologiji i ne znam dal oni imaju p.pravo. Na FPN-u sam, socijalni rad i socijalna politika...

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imaju, ja mislim, sociologiju porodice...kao i soc. rad i soc. politku.....i sve te neke sociologije ...okej, fin ti je smer......

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Hellen Pogledaj poruku
    Имаш већ неколико развијених тема о томе на ЖК, само треба потражити...
    Hvala, samo ja nisam zelela da dominira pitanje da li ste za brak ili ne, vec kako vidite porodicu u buducnosti, kao zdravu, trajnu zajednicu muskarca i zene ili mislite da ce se porodica u buducnosti promeniti, mozda cak deformisati. Zato sam napisala- znacaj i perspektiva porodice.
    O perspektivi porodice niko nije pisao ili se varam?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Reputaciona moć
    44

šo da se konfliktiramo...nema razloga....na defektologiji...pp..ša če to vama....na kom još? ..ne veroojem ni da tamo neko može da daje zadatak stoodentima da pišu na temu..."koliko vam znači papir?"........ako je tako.....good 4 u....
    Tema: Pojam, znacaj i perspektiva porodice
    Bas mi je zao ali opet nema nikakve misterije!

Veoma poznat
    Učlanjen
    23.11.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma ja samo o tome da to nema veze sa porodičnim pravom..........na primer kad ti kažeš.... " da li će se porodica defiormisati"........morala bi da definišeš šta je deformisana porodica...šta je deformisano...i šta je porodica..pa onda to zajedno..
    ......postoji disfoonkcionalna porodica...možemo da pričamo o dislokaciji porodice....pravo se ne bavi predviđanjem i prognozama razvoja odnosa u boodoćnosti..nego samo regooliše postojeće odnose mutatis mutandis i na posebne sloočajeve predviđene por. zakonom..........tako da..........nisi mogla da dobiješ ovu temu iz predmeta porodično pravo....

Zainteresovan član
    Učlanjen
    02.05.2006.
    Reputaciona moć
    44

ma ja samo o tome da to nema veze sa porodičnim pravom..........na primer kad ti kažeš.... " da li će se porodica defiormisati"........morala bi da definišeš šta je deformisana porodica...šta je deformisano...i šta je porodica..pa onda to zajedno..
    ......postoji disfoonkcionalna porodica...možemo da pričamo o dislokaciji porodice....pravo se ne bavi predviđanjem i prognozama razvoja odnosa u boodoćnosti..nego samo regooliše postojeće odnose mutatis mutandis i na posebne sloočajeve predviđene por. zakonom..........tako da..........nisi mogla da dobiješ ovu temu iz predmeta porodično pravo....
    Tema glasi onako kako sam napisala. Ovo sto bi ovde ljudi napisati svojim recima, treba iskoristiti kao prilog, bas to, sta ljudi misle.
    Naravno da seminiraski pisem koristeci literaturu a ne forum, ovo je trebao biti samo zanimljiviji deo tog seminarskog ali si ti to vec upropastio.

Slične teme

1. Molim vas da mi pomognete
    Autor karting u forumu Numizmatika i filatelija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2005., 20:47
  2. Ako ste raspolozeni...
    Autor Mozak u forumu Arhiva
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 01.12.2003., 14:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor