Portugalski

ILO

Aktivan član
Poruka
1.059
Interesuje me da li ovde ima nekog ko je zainteresovan da uči portugalski jezik online?
Ja sam pronašla nekoliko zanimljivih sajtova preko kojih bih učila ovaj jezik, ali bih baš volela da još neko krene sa mnom, kako bi razmenjivali iskustva i nedoumice u vezi ovog jezika. Sajtovi su besplatni, mislim da nam ne bi oduzimali previše vremena, a i svako bi mogao da radi nekom svojom brzinom. Možemo da se dogovorima, pa na primer, kada pređemo dogovorene lekcije, da prodiskutujemo o njima.
Ove nekih sajtova
itd...
 
Mozemo .Ja sam ga malo ucio.Imam recnik kod kuce.Znas,spanski je lepsi,a portugalski veoma grub.Ja volim da ucim jezike ,pa ovde mozemo zajedno da diskutujemo i ucimo.
 
Portugalski jezik pripada grupi romanskih jezika.On je zvanican jezik u Portugaliji,Brazilu i u pet africkih zemalja:Zelenortskim ostrvima,Sao Tome i Prinsipe,Gvineji-Bisau,Angoli i Mozambiku.Takodje se govori i u bivsim portugalskim kolonijama u Aziji: Makau,Istocnom Timoru i Goi.Portugalskim jezikom danas govori oko 200 miliona ljudi i,posle engleskog i spanskog,on je najrasprostranjeniji evropski jezik.Postoje dva glavna standardizovana varijeteta portugalskog jezika:evropski i brazilski.

Fonetska struktura portugalskog jezika veoma je slozena.On sadrzi dosta suglasnika i nazalnih glasova.Evo I lekcije.
 
hello-zdravo (h se nikad ne izgovara) ?ovo vadim pojmove iz mog recnika?
que você está fazendo?-sta radite?
pode você dizer-me?-mozete li mi reci?
Eu estou aqui-ovde sam
eu sou pesaroso-zao mi je
sim-da não-ne
eu quero-o- zelim te
adeus-zdravo(dovidjenja)
 
NECO15, izvini, ali bicu iskrena- nisi mi izgledao kao neki ozbiljan zainteresant za ucenje portugalskog. Videla sam da si otvorio puno tema o razlicitim jezicima. Verujem da imas veliku zelju da naucis sto vise jezika, ali jako je komplikovano uciti vise jezika u isto vreme, pogotovu ako su ti jezici slicni.
Uglavnom, ako si ti, ili bilo ko, zainteresovan za ucenje portugalskog, mislim da je dobro poceti sa ovim linkom
http://www.easyportuguese.com/Portuguese-Alphabet/Alphabet.html
Tu je dat portugalski alfabet, i pojedine reci, njihovo znacenje, i izgovor. Ako ko zeli, moze da prodje jednom ceo alfabet i izgovor, pa da se javi da uporedimo utiske.
 
Nisam primetila da je ova tema otvorena, a ako jeste onda mora da je veoma stara je je nisam videla...

Dakle - PORTUGALSKI JEZIK. Sama ga ucim vec godinu i po i moram da kazem da sam veoma zadovoljne svojim znanjem. Stalno nalazim nove informacije o gramatici, izgovoru i slicno, pricam sa ljudima iz Brazila i Portugala bilo preko foruma, msn-a ili putem nekog drugog komunikacionog sredstva i vecina njih je odusevljena, jer ne mogu da veruju kako neko iz Srbije zna tako dobro njihov jezik :lol: U pocetku je bilo tesko, pogotovo sa vremenima i predlozima, ali vremenom se stekne taj osecaj i sada mahinalno znam koji oblik vremena da upotrebim ili npr. da li cu staviti EM ili NO...(predlozi:))

Ako neko ima zelju da sazna vise o ovom jeziku, da vezba konverzaciju sa mnom - tu sam!:bye:
 
Molim te mi pomozi.Zelim i ja da ga znam ,odnosno vec razumem neke stvari ,ali zato gramatiku ne znam.Da li bi mogla da mi preporucis neke dobre sajtove za portugalsku gramatiku ili jos bolje da mi ti objasnis ono sto znas?Takodje me muci izgovor portugalskih nazala.oni su mi tako :(.
 
Portugalski jezik pripada grupi romanskih jezika.On je zvanica jezik u Portugaliji,Brazilu i u pet africkih zemalja(Zelenortskim ostrvima,Sao Tome i Prinsipe,Gvineji-Bisau,Angoli i Mozambiku.Takodje se govori i u bivsim portugalskim kolonijama u Aziji.Portugalskim jezikom danas govori oko 200 miliona ljudi,a rangiran je na 6. mesto u svetu.Postoje dva glavna standardizovana varijeteta portugalskog jezika:evropski i brazilski.Izmedju njih postoje znacajne razlike koje se najpre uocavaju u izgovoru,a zatim u leksici i ortografiji.

Fonetska struktura portugalskog jezika je veoma slozena.

Eto,par reci o portugalskom.Vise bih voleo da znam brazilski nego evropski portugalski,ali ne znam da li je tako nesto pristupacno za nauciti ovde na Balkanu?:confused:
 
KOJE JEZIKE SVE TI ZNAS?i usput mozes li mi nesto reci o indijanskim jezicima,kako se zovu?mislim da sam procitao negde na forumu da ih poznajes,ali ne znam gde. :bye:

Ja znam sve jezike, jer sam pametna. Moras da preciziras koje indijanske jezike, jer ih sve znam. Inace, saznala sam da je zabranjeno na forumu da se pise na drugim jezicima, tako da sam se zabrinula, sta cu sada sa mojim znanjem, jer Brus zna samo engleski i malo nemacki.:cool:
 

Back
Top