Bermudski trougao

Izvor je zapravo dokumentarac o piramidam i sasvim slucajno se tu provukao BT ako budem bila u stanju da pronadjem na netu a velika je verovatnoca ...prosledicu link i slicno...mozda na pr. dole postoje neki rpirodni magneti koji se pod uticajem necega aktiviraju i uvlace avione ili brodove...naivno ali otprilike...

ali ljudi...ja pitah gore lepo...

NAVEDITE PRIMER KADA JE "UVUČEN" TAJ BROD ILI AVION.

KADA.....jel pamtite - NE.....

je li u novije vreme neki brod misteriozno bas NESTAO da ga nema u BT - NIJE
hoće li u budućnosti nestajati brodovi i avioni bez traga u BT - NEĆE

kako znam da neće - Eto Lepo, ZNAM. :lol:
 
Bermudski trougao je od 1945. godine "progutao" nekoliko stotina aviona i brodova, i više od 1000 ljudi. Uz najčuveniji nestanak, onaj "leta 19" 1945.godine, nesreće koje su izazvale najviše zanimanja javnosti su:

1918.: brod USS Cyclops nestao je zajedno s 300 ljudi na putu iz Barbadosa u Baltimore
1941.: brodovi Proteus i Nereus nestali na odvojenim putovanjima s Devičanskih otoka u SAD
1947.: vojni C-45, supertvrđava, nestao je 100 milja od Bermuda
1948.: četveromotorni Tudor IV. izgubljen s 31 žrtvom
1948.: DC-3 izgubljen s 32 putnika i posadom
1949.: nestaje drugi Tudor IV.
1950.: ogromni globemaster američkih zračnih snaga - izgubljen
1950.: američki teretni brod SS Sandra, 350 stopa dugačak, potonuo bez traga
1952.: britanski transportni avion york izgubljen s 33 čoveka
1954.: Lockheed constellation američke mornarice nestao s 42 osobe
1956.: hidroavion Martin P5M američke mornarice nestao s 10 članova posade
1962.: KB-50, tanker-avion američkih zračnih snaga - izgubljen
1963.: Marine Sulphur Queen, 425 stopa dugački američki teretni brod, nestao s kompletnom posadom. Nikad nisu poslali SOS niti je ikad nađen ikakav ostatak broda
1963.: dva golema stratotankera američkih zračnih snaga nestaju na jednostavnoj vežbi
1963.: nestaje cargo master C-132
1967.: vojni YC-122 pretvoren u teretni avion - izgubljen
1970.: francuski teretnjak Milton Iatrides nestao
1972.: nemački teretnjak Anita, 20.000 tona, nestao s 32 člana posade

Poslednji nestanak

U julu 1997. godine na području Bermudskog trougla britanska je fregata našla napuštenu jahtu. Jahta je, kako se pokazalo, pripadala Ralfu Shillingu i njegovoj supruzi, nemačkom paru čiji je nestanak prijavljen deset meseci pre. Časnici s britanske fregate primetili su čudan izgled jahte: bila je bez jedara, konopci su visili, a unutra je pronađena odeća, pune pepeljare i otvorena knjiga koja je izgledala kao da ju je neko ostavio samo na trenutak

Sva ova potonuca bez SOS signala i misteriozani nestanci posade.... veoma su cudna.
Oni koji se pozivaju na statistiku ispada po njima da je normalno da stotine brodova tek tako tonu i ljudi nestaju bez traga. Pa ko bi se vozio brodovima da je to tako nesigurno i uz to "nista neuobicajeno" ? Neceg tamo ima ali se i to , kao i sve ostalo, cuva u tajnosti.. cak i da se zna sta je.
Meni se najvise svidja teorija o vremenskim rupama i kristalima iz Atlantide.
 
Sva ova potonuca bez SOS signala i misteriozani nestanci posade.... veoma su cudna.
Oni koji se pozivaju na statistiku ispada po njima da je normalno da stotine brodova tek tako tonu i ljudi nestaju bez traga. Pa ko bi se vozio brodovima da je to tako nesigurno i uz to "nista neuobicajeno" ? Neceg tamo ima ali se i to , kao i sve ostalo, cuva u tajnosti.. cak i da se zna sta je.
Meni se najvise svidja teorija o vremenskim rupama i kristalima iz Atlantide.

Baš tako......
U tom trouglu sigurno ima nešto čudno......
:)
 
Meni su neki ljudi objasnjavali nesto u vezi bermudskog trougla...ne mogu svega da setim, ali se secam da ima veze sa tektonskim plocama koje su se sudarile i tako napravile taj trougao, a naprave na brodu bi prestale da rade zbog jakog elektromagnetskog polja.... Kad se setim svega ispricacu.:P
 
Činjenica je i da je tzv. bermudski trougao jedna od najopterećenijih zona na Zemlji.
Tu prolazi veoma mnogo i vazdušnih i pomorskih linija. A gdje je mnogo saobraćaja,
svašta se i događa, odnosno neke stvari događaju se češće nego na drugim mjestima.
Prosta statistika...

Ja se iskrne ne slazem sa tobom... reci ti meni gde su onda ti ljudi, olupine brodova aviona itd. sto se ne svakom mestu nadju jedino tako kad ode neko da trazi nestane (skoro svako) .... nemoj da se ljutis ali mislim da nisi u pravu ili imas sigurnost da je tako sto si rekao ... :ok:

Na dnu, ispod tektonskih ploca, mozda?

Kao glavni uzrok nesreca u BT postavio bih vremenske prilike:
1.Kad vec ima necega natprirodnog zasto se nesrece ne desavaju svaki dan :D

Jednostavno podrucje je takvo da kad bude vremenskih nepogoda oluje budu veoma gadne, sto uzrokuje veoma malu vidjljivost na nebu a veliku uzburkanost vode :)

BT nije nista natprirodno, to je samo prirodno...;)
 
Посљедњих пар година у Бермудском троуглу су рађена истраживања...
Нико није нестао.
Откривена је инверзија магнетских особина компаса.
Другим ријечима,на неким мјестима иглица полуди...
Проблем је што никад није на истом мјесту,генерално је око
200 километара на сјевероисток од Бермуда.
Тако бар кажу они на ТВ програмима,пише у научним часописима...
Оно што је можда натприродна особина некима је чињеница да
олупине несталих објеката нису нађене.
Али нису нађена ни тијела бројних несталих планинара на Евересту.
И нико није рекао да је то натприродна мистерија.
Можда тамо Американци раде нешто са атомским оружјем, које, као
што знамо,јел'те,изазива електромагнетски пулс.
Па су некада људи нестајали,а данас имају заштиту или им се најави
проба,па нико не нестаје. Ха? Пије ли ово воде?
 
Trenutno, brodovi najvise "nestaju" na istocnoj obali Afrike. Brodovi su zrtve savremenih pirata, koji srecom brodove i vracaju. Kad se povuce paralela, Bermudi i Karibi itd. su uvek bili pogodni za razne mahinacije. Kako nekad, tako i sad. Sad je u igri i finansijska mahinacija sa nepoznatim bankama na poznatim ostrvima. Pa jos i prevare osiguranja, crne ture...
Svakako da ima i brodoloma, nazalost, ali ima ih svuda. Ima i geo-anomalija ali ima ih posvuda. Coveku koji ne putuje cesto, crveno nebo, polarna svetlost ili neki prirodni fenomen stvarno deluje inspirativno i nezaboravno. Gotovo poetski. Kombinovano sa nedovoljnim obrazovanjem, lako moze doci do lansiranja mita o bilo cemu.
Vise puta sam pisao i nazalost moram opet reci, zaprepascujuce je kako se mnogi forumasi prosto loze na takve stvari u 21 veku. Najcudniji je cak njihov revolt kad im racionalizujemo neki mit. Pa moram li to npr. ja, da im "objasnjavam'' ? To se danas uci u skoli. Danas u Americi godisnje nestane oko 600 000 dece ( !!! ) na ulici. Sta je to prema stotinjak nesretnika na moru ? Nazalost, strasno. To je samo surova stvarnost.
 
Браво,колега револвераш!!!
Сви нешто авиони,бродови...
А космички бродови?
Ето новог заплета...
Само одавно ништа није нестало...
 
gledao sam danas neku emisiju na NATIONAL GEOGRAPHIC-u o bermudskom trouglu, navode se razna misljenja medjutim ja ipak 60% sam siguran u to da je u pitanju ljudska dezorientisanost... na snimcima prikazanim od strane jednog strucnjaka, jasno se vidi da se NE VIDI jasno horizont, hocu reci da se more i nebo prakticno spajaju na horizontu, ne cineci jasnu granicu. takodje je navedeno kako covek moze i ne primetiti kako leti sa avionom ka nanize, da izgubi o tome pojam, te lako moze, pomesavsi vodu i nebu imati neku vrstu utiska da zapravo ide i dalje ka nebu. bez orijentacije covek moze laganice upasti u vodu.
medjutim, tokom ii svetskog rata, jedni omladinci su putovali sa jednog na drugo ostrvu u berm. ostrvu, radi vezbe bacanja bombi, i tacno kad su trebali da se vrate u bazu (u poslednjoj etapi leta), oni umesto da krenu nazad na zapad, izgubivsi orijentaciju, krenuli su ka istok, izgubili gorivo i upali u vodu. krenuli su oko 14:10 sati, a oko sat vremena kasnije, prijavljene su im greske i smetnje na avionskim aparatima. u 21. veku, istrazivaci, proucavajuci ovaj fenomen, pokusali su ga imitirati, krenuli su takodje, po lepom vremenu, i isto vreme (14:10), i doziveli su takodje nakon oko sat vremena slicne greske na avionskim masinama...
jedni od retkih ljudi govore kako je u pitanju pojava elektromagnetnog polja odgovorna za takve nestanke, koja je u sposobnosti da ne samo poremeti aparaturu aviona i brodova, vec i da pomera pomenuta vozila u odredjenom smeru, kao i da ih izoblicava (topi, raspara...)... pre nekoliko decenija, jedan americki naucnik koji tu hipotezu podrzava uspeo je da pomocu elektromagnetnog polja dize u vazduh (nije u pitanju eksplozija) NE SAMO METALNE predmete, vec i druge supstancije, npr. puding, sokove, plastiku isl.

SAD SE ZAPITAJTE, KOJU CETE TEORIJU PODRZATI???

Ovo je najverovatnije.
 
Sva ova potonuca bez SOS signala i misteriozani nestanci posade.... veoma su cudna.
Oni koji se pozivaju na statistiku ispada po njima da je normalno da stotine brodova tek tako tonu i ljudi nestaju bez traga. Pa ko bi se vozio brodovima da je to tako nesigurno i uz to "nista neuobicajeno" ? Neceg tamo ima ali se i to , kao i sve ostalo, cuva u tajnosti.. cak i da se zna sta je.
Meni se najvise svidja teorija o vremenskim rupama i kristalima iz Atlantide.

Mnogo gledaš Nindža Kornjače!
:rofl:
 
Jeste li primetili neverovatnu slicnost Bermudskog t-r-o-u-g-l-a i Egipatske p-i-r-a-m-i-d-e ?
Tu IMA NESTO !!! Ta slicnost nikako nije slucajna. I bas na tom potezu se nalazi Atlantida. Eto prica je zatvorila krug...bas kao onaj u Stonehange. Neko zna sve o tome ali cuti, bas kao one statue na Uskrsnjim ostrvima. Ima toga dosta, ali spontano nih sagoreo dok sve ne nabrojim. Koga interesuje, neka cita Nostradamusa ili neka odgovor trazi medju zvezdama...:think:
 
Jeste li primetili neverovatnu slicnost Bermudskog t-r-o-u-g-l-a i Egipatske p-i-r-a-m-i-d-e ?
Tu IMA NESTO !!! Ta slicnost nikako nije slucajna. I bas na tom potezu se nalazi Atlantida. Eto prica je zatvorila krug...bas kao onaj u Stonehange. Neko zna sve o tome ali cuti, bas kao one statue na Uskrsnjim ostrvima. Ima toga dosta, ali spontano nih sagoreo dok sve ne nabrojim. Koga interesuje, neka cita Nostradamusa ili neka odgovor trazi medju zvezdama...:think:

I koji je tovj odgovor na ove nestanke.
Bermudski trougao je od 1945. godine "progutao" nekoliko stotina aviona i brodova, i više od 1000 ljudi. Uz najčuveniji nestanak, onaj "leta 19" 1945.godine, nesreće koje su izazvale najviše zanimanja javnosti su:

1918.: brod USS Cyclops nestao je zajedno s 300 ljudi na putu iz Barbadosa u Baltimore
1941.: brodovi Proteus i Nereus nestali na odvojenim putovanjima s Devičanskih otoka u SAD
1947.: vojni C-45, supertvrđava, nestao je 100 milja od Bermuda
1948.: četveromotorni Tudor IV. izgubljen s 31 žrtvom
1948.: DC-3 izgubljen s 32 putnika i posadom
1949.: nestaje drugi Tudor IV.
1950.: ogromni globemaster američkih zračnih snaga - izgubljen
1950.: američki teretni brod SS Sandra, 350 stopa dugačak, potonuo bez traga
1952.: britanski transportni avion york izgubljen s 33 čoveka
1954.: Lockheed constellation američke mornarice nestao s 42 osobe
1956.: hidroavion Martin P5M američke mornarice nestao s 10 članova posade
1962.: KB-50, tanker-avion američkih zračnih snaga - izgubljen
1963.: Marine Sulphur Queen, 425 stopa dugački američki teretni brod, nestao s kompletnom posadom. Nikad nisu poslali SOS niti je ikad nađen ikakav ostatak broda
1963.: dva golema stratotankera američkih zračnih snaga nestaju na jednostavnoj vežbi
1963.: nestaje cargo master C-132
1967.: vojni YC-122 pretvoren u teretni avion - izgubljen
1970.: francuski teretnjak Milton Iatrides nestao
1972.: nemački teretnjak Anita, 20.000 tona, nestao s 32 člana posade

Poslednji nestanak

U julu 1997. godine na području Bermudskog trougla britanska je fregata našla napuštenu jahtu. Jahta je, kako se pokazalo, pripadala Ralfu Shillingu i njegovoj supruzi, nemačkom paru čiji je nestanak prijavljen deset meseci pre. Časnici s britanske fregate primetili su čudan izgled jahte: bila je bez jedara, konopci su visili, a unutra je pronađena odeća, pune pepeljare i otvorena knjiga koja je izgledala kao da ju je neko ostavio samo na trenutak

I koje je tvoje resenje ?
Kazes tek tako potonuli i nestali bez traga bez S.O.S signala... nista cudno! Oluja na moru, vetric ovamo i onamo... i sve je jasno. Svi mirni i zadovoljni. Nema nikakvih misterija. Ma nemoj?
Ako cemo bas tako da se drzimo ukocenih stavova ljudi ukocenih umova koji se posivaju na naucni metod objasnjenja svega ...onda mozemo reci da je svaki dogadjaj misterija jer njegov uzrok - posledica niz (ako je verovati banalnim teorijama kosmologije) seze do prapocetka Big Benga .. gde vise ne vaze prirodni zakoni... znaci seze do natprirodnog.
Tako da je i potonuce broda usled obicne oluje misterija nad misterijama. Ali ja sam zaboravio da ti i tebi slicni u svojim razmisljanjima ne idete dalje od udzbenika osnovne skole u kojima ste nasli apsolutne istine i odgovore na sve zagonetke ovoga sveta. Blago vama. :D :super:
 
Nemam sta novo da napisem oko toga osim da potvrdim. Uopste se ne osecam ukocenog uma. Cak naprotiv...Mnogi ljudi imaju problem sto neku situaciju analiziraju previse siroko. Pa onda stvarno od muve mozemo napraviti slona. Cak eto, postoji i narodna izreka za to.
Stvari se nekad dogadjaju bas tako kao sto ih i vidis. Jos jedna izreka:
"Banana je ponekad samo banana, cak i po Frojdu"...
Udzbenici, hm, kao zbir mudrosti i kolektivnog znanja mnogih i razlicitih jludi nisu nikako za potceniti. To su godina rada, proucavanja itd a ti ces se tome suprostaviti nekom apstrakcijom ? OK, lepo je to. Ali svi su oni uneli neki apstr. faktor u svoje teorije, ali ti odbijas bilo koji % realnosti da prihvatis. Gde je tu ravnopravnost ? Zvuci ti poznato?
I na kraju, mnoge stvari o kojima pisem su iz licnog iskustva, a ne iz paralelnog kosmosa. Sitna olujica koju spominjes...doziveo sam, januar ' 87 Popova Sapka-Shar planina, pravu polarnu oluju. Dan danas se secam svake jezive scene. Jedva smo pobegli u hotel. Ne mozes disati od nanosa leda, hladnoce, bukvalno ne cujes onoga do sebe dok urla iz sveg glasa, ne vidis nista od uskovitlanog snega. Dezorijentacija, stres, iscrpljenost, strah, nepoznat teren. Sve se desilo u 10 minuta ( ! ) bez preterivanja.
Znaci, ovde na planeti zemlji su moguci sasvim obicni dogadjaji sa najrazlicitijim posledicama. Eto, osim obrazovanja, imam i nesto licnog iskustva, da se nadje. Mozda i ja jednog dana napisem neki udzbenik...iz stvarnog zivota. :ok:
 
Slucajnost nije sigurno ... ali ko zna sta je ... da je blize otisao bih tamo dobro opremljen tehnikom i uredjajima za pracenje ... :p sto lazem ...

ma da ja nesto kazem,,ako smijem sto se tice bermudskog trougla,,,,,,ovo je vec zapisano,,dakle ima i u bibliji,,koliko sam ja cuo,,,,da ima,,,,,,,a po nasoj vjeri,,islam,,tu je smjesten dzelal i njegova vojska,,,on je zao,,i kada dodje sudnji dan,,a mi naravno svi znamo sta je sudnji dan,,on ce se pojaviti sa tom svom svojom vojskom,,i predstaviti ce se kao da je on svemoguci,,,oni koji budu mislili da on jeste pravi bog i vladar ovim svim sto je stvoreno,,tesko njemu,,,ko bude otisao njemu na njegovu stranu,,,samo ce oni pravi vjernici znati da nije on allah,,u drugoj vjeri bog,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,to sam imao da napisem,,vidim dole neki se cak zezaju sa tim,,mislim da nije bas toliko zanimljivo da e koristi ovo za salu,,po mom nekom misljenju,,mozda svako ko je do sada nestao,,,postao je dio njegove vojske,,koji ce kako sam naveo jednog dana,,niko ne zna kada i niko nece moci da izbjegne,,da bude posedjen taj dan,doci i izjasniti svoje lazi.:evil::evil::evil:
 
Niko ne zna šta se, zapravo, dogodilo sa brojnim brodovima,avionima i vise hiljada ljudi koji su nestali sa njima u "ukletom" Bermudkom trouglu, a da pri tome nikad nisu uspevali da pozovu pomoc i prezive.
705601.jpg



Slucajnost ili misterija? Sta mislite?
:)

Chuck Norris je prelivao taj maleni trouglic .
 
Jeste li primetili neverovatnu slicnost Bermudskog t-r-o-u-g-l-a i Egipatske p-i-r-a-m-i-d-e ?
Tu IMA NESTO !!! Ta slicnost nikako nije slucajna. I bas na tom potezu se nalazi Atlantida. Eto prica je zatvorila krug...bas kao onaj u Stonehange. Neko zna sve o tome ali cuti, bas kao one statue na Uskrsnjim ostrvima. Ima toga dosta, ali spontano nih sagoreo dok sve ne nabrojim. Koga interesuje, neka cita Nostradamusa ili neka odgovor trazi medju zvezdama...:think:

Koju neverovatno slicnost?
"Nestanci" se desavaju u trapezu, to bi trebalo da znas, kao sto bi trebalo da znas da se trougao zvoe tako samo iz fazona.

btw, aj mi molim te objasni slicnost trougla i piramide.....jedva cekam da vidim odgovor, posto je ovo prvo 2d element, a ovo drugo 3d.

i jos bih voleo da vidim izvestaje o nestancima u drugim delovima sveta....a igrom slucaja u poslednjih .... recimo godinu dana ih je vise nego za bermudski trougao u poslednjih 50 godina :):)
 
Cuti bre, sta se palis, to nije tebi namenjeno...:D
Prikaz 2D i 3D je isuvise ocigledan i prost primer za skolovane ljude, pa mislim da ne treba posebno objasnjavati, bar tebi, stvarno...Danas vec i dresirana simpanza razlikuje trougao-kvadrat-krug...
Ljudi umiru ( ! ) samo od gladi, naocigled svetske javnosti u tolikom broju, da je totalno neumesno ( !!! ) praviti poredjenje sa B. trouglom, trapezom-sta bilo, zabole me...
Podatke o nesrecnicima tog tipa ima na netu koga interesuje, a TV-B92 je izneo podatak da je samo u Srbiji nestalo 1000 ( hiljadu ) ljudi u skorije vreme...Kako, zasto, koga interesuje, nek njih pita direktno...
Nije poenta medjutim ( ! ) u stavljanju na vagu nestale tu i tamo...- vec SAGLEDATI da NAZALOST ljudi svuda "nestaju" svakog dana. Ali to nije iskomercijalizovana tema kao B.Trougao. Brod od 300m da nestane ( zbog prevare osiguranja "Brege-Istra 70-ih ) nikakvo cudo...cuvena obala kostura, rt dobre nade...ih !
Vec sam lepo izneo svoje mislje o trouglu i ne bih da se ponavljam osim da sve ima svoje logicno objasnjenje, vrlo malo je natprirodnog, ma kako cudno izgledalo...Sve pise u knjigama !
Pozz!
 
Poslednja izmena:

Back
Top