Neverovatna prica
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Neverovatna prica

Nov član
    Učlanjen
    27.02.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Neverovatna prica

Poštovani!

Zovem se Todorović Goran-Faca, rodjen sam 30.10.1971.godine, živim u Leskovcu, pripadnik sam 63.padobranske Brigade iz Niša, sa činom stariji vodnik I klase, bolje rečeno bio sam pripadnik, s obzirom da se sada nalazim u bolnici, tačnije na VMA u Beogradu gde nastavljam lečenje. Na VMA sam od samog početka povrede, 18.12.2003.godine, gde neprestano boravim jer lečenje nije završeno i još uvek mi nije rešeno stambeno pitanje

Dana 18.12.2003. godine tokom obavljanja redovnih dužnosti na radnom mestu, vojnom aerodromu u Nišu, prilikom izvodjenja padobranskih skokova, na svom 984.skoku, imao sam nesreću-umršenje padobrana, usled koje sam ostao paraplegičan. Udario sam u zemlju približno brzinom od 120 km/h sa visine od 1 200 m, i tom prilikom polomio 5 pršljenova(od kojih sam 2 smrskao a 3 polomio), grudna kost je pukla na pola, sva creva su mi popucala, srce je prestalo da radi. Ali je jaka volja ucinila da ipak ostanem živ. Borba se nastavlja.

Zbrinut sam i lečen na VMA, Beograd. Dejstvom antibiotika i inekcija koje sam primio oštećen mi je jako sluh(oko 88,4 %) i pojavio se jak tinnitus(šustanje i zujanje u ušima).
    Pored padobranstva(i u civilstvu sam padobranac i to nastavnik padobranstva)posedujem i ronilacko P 2 zvanje, bavio sam se i speleologijom, freeclimbing-om, bio član Gorske službe spasavanja i bavio se planinarstvom/alpinizmom, tako da sam 2002.godine sa ekipom planinara Srbije popeo Mont Blanc u Francuskoj(4 810 m) a 2003. Elbrus na Kavkazu(5642 m). Takodje sam trenirao dizanje tegova(klasicno, ne body bilding) i kao sportista, član KTD Leskovac, ostvario sam uspeh postavsi tri puta prvak Srbije. Od borilačkih sportova trenirao sam Aikido tri godine i TaeKwonDoo sedam godina.
    Takodje sam odlikovan u ratu- Medaljom za zasluge u oblastima odbrane i bezbednosti III stepena. Kao dobrovoljni davaoc krvi dao sam preko 40. puta krv.

Kao čovek koji nikada ne odustaje i u čijem rečniku NE postoji reč predaja nastavljam borbu i povratak za trenutak gde sam zaustavljen. Tako da sam u organizaciji Vazduhoplovnog saveza Srbije 23.06.2007.godine ponovo zakoračio oblacima, tj ponovo sam izveo padobranski skok. I samim tim postao prvi paraplegičar u Srbiji koji je skočio. Po nekim saznanjima mozda i prvi paraplegičar na Balkanu koji je skočio padobranom. I tako upisao još jedan skok, 985., u padobransku knjižicu, približavajući se cifri od 1 000.
    Dogadjaj je prenešen putem medija. Prikazano nedavno na TV-zijama RTS 1, Studio B i B 92.

Do sada su mi uradjene 2 operacije na kičmi(na jednoj uradjena stabilizacija kicme) i 4 operacije na stomaku. Uspeo sam otići na lečenje sluha u Švedsku krajem prosle godine zahvaljujuci solidarnoj pomoći dobrih ljudi koji su izdvojili novac(10 000 eura) za moj odlazak(pripadnici 63.padobranske brigade, moje komšije, Opština Leskovac, i mnogo drugih dobrih ljudi) o čemu su pisale novine(Blic i Kurir). Nakon terapije sluh se poboljšao.

Stupio sam u kontakt sa privatnom klinikom u Rusiji, tacnije u Moskvi, u vezi kičme i od njih dobio profakturu na moje ime, i konkretne ponude sa specifikacijom troškova za intervenciju(oko 20 000 eura). U pitanju je operacija/lecenje pomoću stem ćelija.
    Ovom prilikom Vas molim da pomognete u skladu sa Vašim mogućnostima i uplatite novac na moje racune kako bih mogao otići na operaciju/lečenje.

- dinarski (važi i za pravna i za fizička lica)
    tekući račun : 205-1001527759910-84
    - Devizno (važi i za pravna i za fizička lica)
    devizni račun : 542700-23-1226813885
    - Račun je kod KOMERCIJALNE BANKE AD BEOGRAD : 908-20501-70
    - Primalac : Goran Todorović, Strahinjića Bana 8/23, 16000 Leskovac
    - Pri uplati naglasiti da je u pitanju donacija radi odlaska na lečenje.

-JMBG 3010971740031
    -Broj lične karte 317432
    -Kontakt telefon 063/ 777 1 358

Unapred zahvalan
    Stariji vodnik I klase
    Todorović Goran-Faca

Nov član
    Učlanjen
    15.10.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Neverovatna prica

Dragi Gorane,
    tek sada sam saznala za tvoj slučaj. Vidim da si se namučio. Nadam se de si uspeo da odeš na operaciju u Moskvu i da ti je sada bolje.
    Ja imam sina kome je došlo do totalnog gubitka sluha na jedno uvo, a drugo je jako oštečeno i fluktuira. Naši lekari nemogu ništa da nađu i misle da je stres u pitanju, ili lekovi ili virusi ili...
    u svakom slučaju on polako gubi sluh i na ovo preostalo uvo a oni nemaju nikakvo rešenje. Zato me interesuje ta klinika u Švedskoj u kojoj su ti pomogli oko sluha. Možeš li mi detaljniije o tome nešto napisati?
    Unapred ti hvala, svaka informacija mi je jako važna i hitna.
    Ps. On ima samo dvadeset godina

Slične teme

1. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2009., 21:53
  2. NEVEROVATNA PRIČA
    Autor mrvica i cile u forumu Svet životinja
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 28.12.2008., 18:07
  3. Neverovatna knjiga.
    Autor 16machkova32machka u forumu Filozofija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 23.10.2008., 14:44