Мало о ЕУ и протестима за КиМ у Србији

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642
v88169p0.jpg


Европске демократе.....и њихова демократска полиција, тј. демократски мрак


Protest, batine, pa noć u bečkom zatvoru
Utorak, 26. februar 2008. 12:27

Austrijska policija primenila je prekomernu silu tokom nedeljnih demonstracija Srba u Beču, a najbolji dokaz za to je izjava Denisa Avramovića, sedamnaestogodišnjaka koji je proveo noć u zatvoru.

Austrijska policija uhapsila je u nedelju šest srpskih mladića koji su demonstrirali ulicama Beča.

"Bio sam se sve vreme u prvim redovima, ali nikoga nisam gađao kamenjem i flašama - ni policiju, ni kafiće", izjavio je Denis Avramović dopisniku Tanjuga u Beču: "U trenutku kada je policija pokušala da nas razbije ja sam pao na zemlju. Tada su specijalci krenuli na mene. Najmanje tri policajca su nasrnula na mene dok sam ležao na zemlji."

Na sebi je, kako je naveo, nosio grčku, rusku i srpsku zastavu, a policajci su mu rekli da "skine to *****": "Naterali su me da ležim na zemlji i da skinem te zastave, pa sam morao ponovo da legnem. Nakon dužeg vremena policajac me je podigao i stavio mi lisice, dok je jedan od njegovih kolega gazio po zastavama."



"Potom su me naterali da sednem ispred kafića "Alba" koji drže Albanci, tako da je postojala opasnost da me oni napadnu. Uz to, policajci su me vređali govoreći da sam "posrani azilant" i da ne smem da gledam u njih jer će me tući", priseća se on.

"Dugo sam sedeo tako sa lisicama na rukama, a onda su me odvezli u policijsku stanicu u ulicu Vatgase, gde sam najpre sedeo pola sata u "marici" s drugom trojicom uhapšenih. Sve vreme su nas policajci vređali govoreći sa smo "govna zbog kojih su se oznojili", kazao je on.

Uhapšeni mladići prebačeni su potom u 17. bečki okrug u ćeliju, gde su proveli noć u samici: "Cele noći je bilo upaljeno svetlo, a uz to bilo je jako hladno, jer su nam namerno otvorili prozor na ćeliji. Baš sam se smrz'o. Ujutro je usledilo saslušanje."

"Prvo su nam pročitali izjave policajca, koji su tvrdili da sam ih šutirao i opirao se hapšenju, što nije istina. Nakon toga sam ja dao izjavu, a onda sam pušten na slobodu", kaže Avramović, dodajući da su od njega uzeli DNK uzorak i otiske prstiju.

Inače, ovaj maloletnik na leđima ima tragove udarca pendrekom, a i masnice na laktovima obe ruke, pošto su ga čuvari reda šutirali.



Njegovi roditelji Dobrica i Zora ne mogu da shvate brutalnost policije prema maloletnim mladićima. "Smatram da niko nema pravo da bije decu. Ako su nešto učinili što je protivno zakonu, onda ih treba kazniti pred sudom, ali ne i tući", istakao je Dobrica Avramović, koji u Austriji živi više od 35 godina i koji lično poznaje brojne ministre u austrijskoj vladi.

"Celu noć nismo spavali... Tri puta smo išli u policiju, ali uzalud", izjavili su Tanjugu u Beču Denisovi roditelji.

"Sada planiram da idemo kod lekara da utvrdi i zapiše sve povrede koje je dobio moj sin, a potom ćemo preduzeti pravne mere protiv policije", naglasio je Dobrica Avramović.

"Do sada sam mnogo pomagao i Austriji i vlastima. Učestvovao sam u predizbornim kampanjama socijalista. Od sada to više sigurno neću želeti da radim. Sve ovo što se događa jasno dokazuje koliko Austrijanci 'vole' Srbe", gorko je poručio Dobrica Avramović, čiji je sin rođen u Beču.

(Tanjug)
 
Šetam ja tako, gledam znameniosti, ptice.... Kad odjednom 160 policajaca krenuše da me gaze kolima...

Ma da. Neredi, pogotovo nenajavljeni policiji nisu dozvoljeni u normalnim državama, a ako se dese - sila.
Дали си ти икада био у протестима...ја јесам...полиција кда дође, она специјална, неће да иде без шутке...сами закувају и исценирају..знаш и сам....а прочитај читав текст..псовање и др...па зар је то та демократија о којој вриште неки чланови..
 
Demonstarcije u Nemackoj


Serbische Demonstrationen im Überblick(Nach Datum sortiert):

- Deutschland, Berlin, Serbische Kirche, 20.02.2008 18:00 Uhr

- Deutschland, Düsseldorf, Burgplatz, 23.02.2008 15:00 Uhr

- Deutschland, Stuttgart, Schloßplatz, 23.02.2008 17:00 Uhr

- Deutschland, Frankfurt, Hauptwache, 23.02.2008 12:00 Uhr

- Deutschland, Berlin, Reichstag, 23.02.2008 12:00 Uhr

- Deutschland, München, Am Marienplatz, 23.02.2008 15:00 Uhr

- Deutschland, Dortmund, Friedensplatz, 24.02.2008 13:00 Uhr

- Österreich, Wien, Heldenplatzplatz, 24.02.2008 13:00 Uhr - Belgien, Brüssel,

- Deutschland, Köln, 02.03.08 (Noch in Planung)


Wir fordern euch auf an den Demonstrationen friedlich zu teilzunehmen. NimmtSerbische Flaggen sowie Flaggen Länder die das Kosovo nicht anerkennen mit.Betreibt Mundpropaganda und bringt soviele Leute mit wie möglich. WeitereInformationen findet Ihr im Bereich "Serbische Demonstrationen".
 
Pa niko ne voli da mu imigranti iz nerazvijenih banana drzava prave sranja po prestonici ,mislim dosta je sto ih i drze tamo na socijali kad gomile kurda ,sipusa,arapa i sudanaca ceka u redu , nije im to Srbija da im ministar kaze da je "razbijanje prozora demokratija ",jedino je tuzno ako je ovaj mladic nayebao zbog tudje gluposti sto se cesto desava od maloumnih pandura .
 
Pa niko ne voli da mu imigranti iz nerazvijenih banana drzava prave sranja po prestonici ,mislim dosta je sto ih i drze tamo na socijali kad gomile kurda ,sipusa,arapa i sudanaca ceka u redu , nije im to Srbija da im ministar kaze da je "razbijanje prozora demokratija ",jedino je tuzno ako je ovaj mladic nayebao zbog tudje gluposti sto se cesto desava od maloumnih pandura .

ja mislim da je policija pogresila, cak i ako ih je upozorila na ponasanje, a oni nastavili sa gadjanjem i nepostovanjem policijske naredbe i sl. izkazivanjima ljubavi prema srbiji, nisu trebali da ih hapse ili nedaj boze da mlate tu *&*(*%, mislim nisu oni krivi jer su videli kako se radi u srbiji, i mislili da je to pravilo, narocito u demokratskom drustviu. ah i ta demokratija
 
Pa niko ne voli da mu imigranti iz nerazvijenih banana drzava prave sranja po prestonici ,mislim dosta je sto ih i drze tamo na socijali kad gomile kurda ,sipusa,arapa i sudanaca ceka u redu , nije im to Srbija da im ministar kaze da je "razbijanje prozora demokratija ",jedino je tuzno ako je ovaj mladic nayebao zbog tudje gluposti sto se cesto desava od maloumnih pandura .
Па прочитај текст...видићеш да је чисти аустријски фашизам
 

Back
Top