alternativni izvori energije
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: alternativni izvori energije

Početnik
    Učlanjen
    12.07.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano alternativni izvori energije

Narode, sta mislite o tome? ima li pameti u ovoj drzavi koja bi mogla da pokrene na pravi nacin proixvodnju energije iz vetra, sunca ili malih vodenih tokova? Na netu imo toliko toga o ovim temama, a na srpskom tek poneki sajt.Po meni,cista sramota...Molim vas da kazete sta mislite o tome.

Blumen
    Guest

Podrazumevano vetar

mislim upravo to sto si rekao :"cista sramota"

Početnik
    Učlanjen
    03.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

i ja takodje,
    hoces mi molim te reci imena nekih sajtova o ovoj temi, molim te

Мићко
    Guest

Podrazumevano О алтернативним изворима...

Алтернативни извори енергије још увек нису на нивоу да могу да замене класичне. До 2020. године удео енергије из алтер. извора се неће битно мењати ( садашњи удео алтер. енерг. у целокупном енергет. билансу износи само неколико % и у најрзвијенијим земљама ).
    Ипак, о овоме би ваљало водити рачуна на регионалним нивоима. На пример коришћење геотермалних извора воде у повртарству, а по негде и за грејање! О овоме нема чак ни студија...
    О бољој изолацији ( јер огромне количине топлоте бацамо кроз незаптивене прозоре, врата, зидове и кровове који су направљени без поштовања икаквих сандарда ) нико не говори...
    Ето какви смо ми!
    ( За ветар треба бити опрезан у приступу јер није константан извор..., степен корисности машина, одржавање истих,...).
    Ко се сећа покојног Др. Лалића? Ваљало би коју реч више о њему !

Guest

Podrazumevano Odgovor Micku

Cao Micko, tvoja razmisljanja na temu ekologije mi se jako svidjaju. Kad je u pitanju alternativna energija situacija kod nas je losa ali ima i malih pomaka. Ministarstvo za nauku i tehnologiju ipak radi na tome. Oni su finansirali jedan projekat o koriscenju geotermalne energije. Taj projekat je sproveden u praksi. Zapravo se radi o koriscenju geotermalne energije u fabrici Palanacki kiseljak.
    nora3

Guest

Podrazumevano

Bravo Micko! Sto se tice tih alternativnih izvora energije, jos uvek su veoma skupi i sebi to mogu priustiti samo bogate zemlje. U EU je dat "domaci" zadatak da se do (cini mi se) 2010. godine poveca udeo struje proizvedene na taj nacin poveca na 10%. Po meni, za pocetak bi nam bilo pametno da vodimo racuna o izolaciji. Primer od juce je dovoljno ilustrativan. Iako nije bilo hladno, u kancelariji sam se smrzao jer je vetar produvao i oduvao svu toplotu. Za razliku od toga, kod mojih nije bilo ukljuceno grejanje a bilo je veoma prijatno jer su napravili kucu sa duplim zidovima i onim prozorima i vratima koji odlicno dihtuju. Jeste da je pocetna investicija znacajna ali se vec posle 3-5 godina sve vrati.

Aktivan član littlefoot (avatar)
    Učlanjen
    22.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Podrazumevano

I zato jedva cekam da preuzmemo zakone EU, gde je tacno propisana vrednost izolacije kuce (zbog ustede energije i smanjene emisije otrova), dobar je i zakon o energiji u privatnoj reziji itd itd.
    Cini mi se da smo bas daleko od toga, narocito mi se sloši kad vidim govna i djubre po ulici.
    Prvo osnovo treba da naucimo, pa tek onda da idemo dalje.

Slične teme

1. LEPOSAVA – ALTERNATIVNI LEK
    Autor VasilijeII u forumu Filozofija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.09.2007., 11:22
  2. Alternativni kertridži
    Autor lakinl u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 30.08.2006., 16:11
  3. alternativni OS
    Autor bionic sleeper u forumu Unix / Linux Operativni sistemi
    Odgovora: 5