DA LI SU SRBI SA KOSAOVA DRUGACIJI?

IZ LICNOG ISKUSTVA ZNAM DA SRBI IZ SRBIJE NEVOLE SRBE SA KOSOVA. LICNO SAM IMALA PRILIKE VISE PUTA DA SE U TO UVERIM.
INTERESUJE ME POSTOJELI STVARO MENTALITETSKE RAZLIKE IZMEDJU SRBA U SRBIJI I SRBA NA KOSOVU.

Normalno da postoje.
Postoji razlika izmedju Srba u Banatu i Srba iz centralne Srbije.
Postoji razlika izmedju Srba zapadne i istocne Srbije.
Tu nije samo mentalitet nego i specificnosti u obicajima,kulturi,radnim navikama....
 
IZ LICNOG ISKUSTVA ZNAM DA SRBI IZ SRBIJE NEVOLE SRBE SA KOSOVA. LICNO SAM IMALA PRILIKE VISE PUTA DA SE U TO UVERIM.
INTERESUJE ME POSTOJELI STVARO MENTALITETSKE RAZLIKE IZMEDJU SRBA U SRBIJI I SRBA NA KOSOVU.

Koja glupost. Pa postoji razlika izmedju Srba u Beogradu i Srba u Nisu,i izmedju Srba u Novom Sadu i Srba iz Leskovca ....sta je tu cudno.Svaki kraj i grad je specifican za sebe i to nije samo sa Srbijom vec je tako svuda.
I sta ima cilj ova tvoja tema????
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??
 
Koja glupost. Pa postoji razlika izmedju Srba u Beogradu i Srba u Nisu,i izmedju Srba u Novom Sadu i Srba iz Leskovca ....sta je tu cudno.Svaki kraj i grad je specifican za sebe i to nije samo sa Srbijom vec je tako svuda.
I sta ima cilj ova tvoja tema????
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??[/QUOTE
To cega ce se Srbija odreci a cega nece mi nemozemo o tome da odlucimo...Sva sreca pa imamo sposobnu vladu:mad:..ovde je tema sasvim nesto drugo...da naravno da postoje razlike ali ovde su veoma velike
 
Zasto da nepricamo o necemu sto je evidentno.Nebih rekla da sirim mrznju ona je vec prisutna na ovim prostorima mnogo dugo. Tako da se mrze razne grupe.Recimo radikale i demokrate, cuvene dve srbije...
Glupas luposti.
Demokrate i radikali se svadjaju i prepiru kada je politika u pitanju. Kada je Srbija u pitanju, imaju razlicit pristup nacinu na koji treba da se donese boljitak zemlji. Ali da se mrze je samo zelja vas "studenata":cool:
jedan skok, drugi skok, treci skok....je Djuro, sta?!?!:cool:
 
Iz licnog iskustva mozes jedino da znas da ti licno NE VOLIS jedne ili druge.
RAZLIKE U MENTALITETU mozes naci i izmedju Dorcolaca i Vozdovcana (za tebe, to su delovi Beograda).
Tema ti je usmerena na sirenje mrznje a ne na politiku.

Tema će ne-Srbima biti bumerang:
Srbi koji su živeli u mestima gde je bilo dosta pripadnika drugih naroda/narodnosti/verskih zajednica, su malo specifični u odnosu na 'srpske' Srbe!

Naime, život u okruženju tihe mržnje i nesnošljivosti sigurno ostavlja traga na ljudima!
Očiti je primer Šešelj: Ne mislite valjda da se takav rodio!?
 
Koja glupost. Pa postoji razlika izmedju Srba u Beogradu i Srba u Nisu,i izmedju Srba u Novom Sadu i Srba iz Leskovca ....sta je tu cudno.Svaki kraj i grad je specifican za sebe i to nije samo sa Srbijom vec je tako svuda.
I sta ima cilj ova tvoja tema????
Da se dokaze kako ako postoje mentaliteteske razlike Srbija zato treba da se odrekne Kosova??[/QUOTE
To cega ce se Srbija odreci a cega nece mi nemozemo o tome da odlucimo...Sva sreca pa imamo sposobnu vladu:mad:..ovde je tema sasvim nesto drugo...da naravno da postoje razlike ali ovde su veoma velike

Koliko to velike?? Devojko ili sta si vec ne lupaj gluposti.Pa sta i da jesu velike? Pa vece su razlike izmedju mene iz BG i nekog iz Leskovca.Tog iz Leskovca pola stvari i ne razumem ovog sa Kosova bar sve razumem. Bolje se ne blamiraj vise.
 

Back
Top