PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 64

Tema: PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

maldaneri nije na forumu
    tvoja pojava suvise je lepa da neke stvari radis samo zbog repa
    Aktivan član maldaneri (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

Imam jedan mali problemcic vec vise godina.Naime,lepo sam gradjena,imam jako puno garderobe (kvalitetne,ne preskupe ali jako lepe) , cipela , sminke , tasni i svih pratecih detalja.Moj problem su dve stvari. Prvo :
    - - -Jako mi je tesko da uklopim sta sa cim ide.Kroz razgovor sa mnogo drugarica sam cula da i one imaju slican problem,i zato stalno izgledam obicno,svakodnevno kao vecina devojaka - ustaljena kombinacija farmerke + majica. Ne umem na drugaciji nacin da iskombinujem komade i zato sam jako tuzna pa se oblacim satima a nista mi se na kraju ne svidi pa zakljucim da nemam sta da obucem!I onda kupujem nove komade,koje ponovo odlozim u orman i ne znam sa cim da sparim.Napominjem da kupujem slicne boje,stilove i sve...ali opet to ne ide!
    Drugo :
    - - - Zbog takvog stanja moje frustracije oko uklapanja,dobila sam strah da se uopste potrudim da se obucem pa vrlo cesto idem u patikama i farmeraka i duksu...Tada se osecam sigurno i zasticeno od pogleda ljudi - u smislu da sam nesto pogresno uparila.

Dakle , shvatate uglavnom sta je moj problem pa me interesuje da li se Vi tako osecate?Da li jos neko ima taj problem?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Podrazumevano Re: PROBLEM SA SPARIVANJEM GARDEROBE - NEMAM DARA ZA TO!

Jednod vikenda, ili kad imaš slobodnog vremena, iznesi na krevet, sto, pod sve stvari za ovu sezonu, sav nakit, sve cipele.... Prislanjaj jedno uz drugo i napravi kombinacije koje ti se dopadaju. Okači po vešalicama Šta sa čim ide, odaberi cipele, tašnu, detalj... Onda zapiši kombinacije bar za sedam dana ili više, ako je moguće. Kad sve to obučeš, onda ponovo... Dok ne stekneš rutinu nasumičnog kombinovanja. Meni je to pomoglo

Iskusan gost 79626 (avatar)
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Razumem te
    Meni se najcesce desava da mi treba odeca u nekoliko stilova, a ne mogu da imam sve, za sve vremenske prilike...8)
    Divim se zenama koje imaju 2-3 kombinacije i uvek izgledaju ok, bez obzira na to sto cesto nose isto

Veoma poznat topmodelsica (avatar)
    Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Moja stara drugarica se osecala tako kao ti. To je sve zbog nekih drugih problema koje imas. I ona je imala neke druge probleme pa je zato bila iskompleksirana i po tom pitanju oblacenja.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5972

Trebas nositi ono u cemu se najbolje osecas..svako treba biti originalan..kazes nije problem u boji..ako zelis pratiti trend to mozes po casopisima ili na netu videti..fashion tv..
    ps nemoj samo crveno-crno

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Da,u pravu ste...znam da se sve nauci ali ja nikako da shvatim kako! : ) i pitanje oko nekoliko potrebnih stilova je takodje tu - treba mi i stikla,i suknja ali i trenerka a nikada nema dovoljno para za sve...Naravno,trudim se ja da sve to finansijski postignem ali ...znate i same kako je...Da li postoji neki sajt konkretan na kome spare par kombinacija pa da iskopiram?? : ))

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    Trebas nositi ono u cemu se najbolje osecas..svako treba biti originalan..kazes nije problem u boji..ako zelis pratiti trend to mozes po casopisima ili na netu videti..fashion tv..
    ps nemoj samo crveno-crno
    A ta moja drugarica, ni u cemu se nije dobro osecala. Imala je problem sa egom. Kad je sama nije mogla ni po 2 sata da spari garderobu i da ostane obucena u necmu sto joj odgovara. Presvalcila bi se po 2 sata. Resenje joj se sastojalo u tome da zovne drugaricu, i kad joj drugarica kaze "Dobro ti je tako", onda ona zavrsi sa oblacenjem za tih 5 minuta koliko joj je trebalo da obuce to prvo odelo.

maldaneri nije na forumu
    Učlanjen
    12.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    61

Ja nemam problem sa svojim egom niti se presvlacim po 2 sata.Jedino trazim nekih par saveta sta sa cim da bih istakla ono lepo na sebi i da bih uparila te komade koje ja imam.Ja se odlicno osecam kad obucem nesto sexi i kada se sredim ali se plasim promasaja pa cesto to izbegavam...to je sve.

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Ha ha ha, opa. Ti hoces uz nekoliko saveta da postanes devojka sa stilom?

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Svaki put kada sam se osecala kao ti - a bilo je toga - to je, na kraju sam shvatila, bilo zbog toga sto sam isterivala neki stil koji nije moj. I zato nisam umela da iskombinujem - nisam znala sta radim. Mislim da je neko vec spomenuo da treba da nosis ono u cemu se osecas dobro - i da od toga napravis svoj stil... nemoj da se trudis da budes moderna po svaku cenu
    Ima na www.elle.com slika u rubrici koja se zove "ulicni sik" - tu slikaju devojke na ulicama Milana, Pariza, Londona i Njujorka - e, tu ima sve i svasta! Kad vidis sta sve hvale ti stajlisti, kakve neverovatne kombinacije, opustices se Srecno!

http://www.elle.com/streetchic/13489/paris-fashion-week-fall-2008-street-style.html

(idi na crveni click here to see photos, a ispod su i slike iz drugih gradova)

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Otkud ti znas kako se ja osecam? Kako se ja to osecam?

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Talking to me?
    Kraljice svih manekenki, ja pricam sa devojkom koja je postavila temu, iznimno nisam mislila na tebe.

Iskusan
    Učlanjen
    29.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    105

Citat Original postavio maldaneri Pogledaj poruku
    Dakle , shvatate uglavnom sta je moj problem pa me interesuje da li se Vi tako osecate?Da li jos neko ima taj problem?
    ne jos od teenage doba... a sad je odevanje prestalo da me zanima, i kupujem po inerciji... sebi delujem skroz neutralno i nevidljivo sta god da obucem (a cesto iz price sa ljudima shvatim da oni misle da imam stila - i to mi je uvek smesno, zato sto ja sebe ne vidim tako i ne trudim se dovoljno oko detalja koji, bar se meni cini - i daju pecat stilu)...

uparivanje i ogranicen novac: prvo kupi nesto sto ti se bas dopada i u cemu se osecas prijatno. a onda ostale stvari "kalemi na to"... boje svedi na minimun (odaberi 3 boje koje ti dobro stoje i onda im samo variraj nijanse)... imaj dobru tasnu i dobre cipele... i to je - to
    internet - disconnecting people

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Talking to me?
    Kraljice svih manekenki, ja pricam sa devojkom koja je postavila temu, iznimno nisam mislila na tebe.
    Super. Vec osecam olaksanje sto ne moram da diskutujem sa tobom o slikama sa ovih linkova koje si postavila.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ne brini, mene uvek mozes da zaobidjes, necu se uvrediti

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

Nije stvar u tome. Stvar je u tome sto ja ne ostavljam one koji ovo sve citaju u pogresnom uverenju o mojim stavovima, ako sam se uhvatila rasprave iznecu svoje stavove. Ali svakako se necu utrpavati ako neki post nije namenjen meni.

Iskusan
    Učlanjen
    26.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kraljice. Samo se utrpavaj. Mislim, pisi sta hoces, ovo sa "znam kako se osecas" se odnosilo na Maldaneri.

Učlanjen
    08.03.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    183

I pisem sta hocu. Opusteno.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

maldaneri mozda nisi pronasla svoj stil
    da bi izgledala dobro obucena bitni su detalji,vise nego glavna kombinacija,dobro ne bas bukvalno
    ali npr farmerke i neka basic majica ce sasvim drugacije izgledati ako obujes sandale,stavis neku narukvicu,kais a drugacije ako obujes patike i poneses ranac
    kako iskombinovati?nisa ekspert ali mogu da se snadjem
    vise se ne kombinuju cipele i tasna,znaci ne lupaj glavu nego da sve to zajedno izgleda skladno
    vazno je da tkanine,boje i stil izgledaju uravnotezeno(vuneni dzemper i svilena suknja ne idu bas )
    u kom si ti fazonu?sta radis?
    ja bih ti dala nekoliko saveta ali znam da ce to da pokrene lavinu pa zato bolje daj neke odrednice
    ovde ima sjajna emisija change ton look,gde ti dodje neka riba i prekopa ti ormar i nauci te da kombinujes te stvari,kao i kako da kupujes,pa npr obicne farmerke je ona nekoj ribi samo malo podvrnula,umesto patika stavila joj baletanke,na sve to majicu radijatorku i neki lagani sal koji je obmotan jednom oko vrata visio do kolena-jednostavno a efektno

Domaćin Sehnsucht (avatar)
    Učlanjen
    24.02.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    197

Znas kako, ja vise volim da kombinujem neke stvari koje nisu "slicnih stilova i boja". Nekako, mnogo vise volim da mi boje ne budu cak ni slicne, a da sve to uz detalje na kraju izgleda super (s'tim da nikad ne izgledam kao papagaj).
    Mnogo dobre ideje imas na www.polyvore.com
    Probaj pa vidi. Pozz!

Veoma poznat **TASKA** (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    142

Bar je sada lako,samo ako se pronadjes...mislim moda je bas raznolika,tako da ima puno stilova koji se nose,jos ako si tinejedzer onda je tek milina...bas se ima izbora...

Ističe se pile_babino (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

pa jednostavno gledaj da iskopiras ono sto ti se dopalo na nekome...i tako malo po malo svaki put i doci ces do onoga sto ti lezi...pa ces dodati crtu "licnog" sa nekim detaljem itd...pogubices se malo u razlicitim stilovima po netu...ja ti predlazem da krenes ovako jednostavno i tek kasnije, kada budes imala ideju sta ti "lezi" trazila pomoc na netu i nekim drugim stilovima...poz

Ističe se mojra (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Reputaciona moć
    0

taska, njoj nije lako, cim pita
    cini mi se da ti je tema presiroko postavljena, sad svako moze da ti kaze sta voli - ali tebi to nece pomoci. po cemu bi htela da se izdvajas od mase devojaka koje se slicno oblace? da li je problem manjak boja, detalja, komadi garderobe koji pripadaju razlicitim stilovima ili nesto deseto? kako bi htela da izgledas - prirodno, poslovno, zenstveno, elegantno, decacki - da ne kazem mangupski... boje dolaze posle. znaci, dzabe kupujes slicne boje i materijale ako ne znas kakav utisak zelis da ostavis
    pocni od toga - kakva si i koji deo sebe hoces da pokazes kroz odecu?

Veoma poznat Pussycat (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    480

Maldaneri kao o meni da pričaš! Da nam nije ovo proleće udarilo u glavu
    Juče sam se radovala toplom vremenu i htela nešto da se skockam itd. onda sam se presvlačila pola sata i na kraju obukla dobru, staru, proverenu kombinaciju...
    A da, a jel se i tebi sve završava na:‚‚Ja nemam šta da obučem!!!‚‚?

Primećen član zauzeto (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    51

Citat Original postavio muvalo Pogledaj poruku
    Svaki put kada sam se osecala kao ti - a bilo je toga - to je, na kraju sam shvatila, bilo zbog toga sto sam isterivala neki stil koji nije moj. I zato nisam umela da iskombinujem - nisam znala sta radim. Mislim da je neko vec spomenuo da treba da nosis ono u cemu se osecas dobro - i da od toga napravis svoj stil... nemoj da se trudis da budes moderna po svaku cenu
    Ima na www.elle.com slika u rubrici koja se zove "ulicni sik" - tu slikaju devojke na ulicama Milana, Pariza, Londona i Njujorka - e, tu ima sve i svasta! Kad vidis sta sve hvale ti stajlisti, kakve neverovatne kombinacije, opustices se Srecno!

http://www.elle.com/streetchic/13489/paris-fashion-week-fall-2008-street-style.html

(idi na crveni click here to see photos, a ispod su i slike iz drugih gradova)
    Pre nekog vremena sam i ja igrom slucaja dosla do negog sajta na kom su prikazali ulicne stilove iz Helsinkija.
    Elem, u pitanju su izvesni lovci na trendove koji posmatraju sta se nosi na ulici...
    Evo ga link: www.hel-looks.com
    Htedoh da potvrdim ono sto je Muvalo rekla.
    Nakon sto sam pregledala slike, bas sam se opustila po pitanju kombinovanja, a imala sam povremeno problem kao ti, a mislim da taj problem pre svega ide iz glave, zbog nesigurnosti....
    Svasta napisah, a malo toga rekoh!
    Elem, opusti se i kao sto su i drugi rekli, nosi ono sto ti prija, bitni su detalji!
    I budi sigurna u sebe!

Slične teme

1. IMAM PROBLEM..MUCAM..NEMAM DEVOJKU..A NI VOLJE..???????
    Autor PROBLEM br. 155846 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 102
    Poslednja poruka: 03.12.2012., 19:14
  2. Nemam
    Autor kalis u forumu Svaštara
    Odgovora: 249
    Poslednja poruka: 01.05.2010., 23:32
  3. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.03.2007., 16:34

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor