Sta se ceka

001

Zainteresovan član
Poruka
169
Nasi politicari ne treba da sede nego treba da se razbeze po citavoj Evropi i Svetu objasnjavaju pojedinacno situaciju i lobiraju u vladama svake drzave koja se dvoumi oko priznavanja Kosova i da ih uverava sa cinjenicama da nebi doslo do priznavanja.

Tu prvenstveno mislim na Evropske drzave Ceska,Poljska-Madarska,Bugarska,Grcka itd.,takoder treba da obilaze i one drzave koje su rekle da nece priznati Kosovo i da im se zahvale u ime Srpskog naroda.

Naravno posle ovih Evropskih koje se vec sutra moraju obici dolaze na red i ostale Svetske zemlje,to treba raditi konstantno i mislim da ce amerikancima propasti plan jer ni blizu nisu one brojke od 100 zemalja sa kojima su se siptari i oni hvalili.

Bas je obrnuta situacija vise ima onih koje nisu priznale i koje nece priznati,ali zato treba svakodnevno raditi na tome i obilaziti ,pricati sa njihovim vladama.

Sto se tice njihovih naroda oni su sa nama,obilazio sam razne forume pa to je neverovatno koliko su Poljaci,Slovaci,Cesi,Bugari,Rumuni,Grci na nasoj strani,to treba iskoristiti pre nego Solana nagovori te zemlje da priznaju Kosovo,eno ga on obilazi i nagovara sve redom,nasi moraju biti brzi od njega i njih,od sedenja u Beogradu nema nista mora se u akciju posto u ovom trenutku ratna opcija otpada mora se sve podrediti diplomatiji.
 
Nasi politicari ne treba da sede nego treba da se razbeze po citavoj Evropi i Svetu objasnjavaju pojedinacno situaciju i lobiraju u vladama svake drzave koja se dvoumi oko priznavanja Kosova i da ih uverava sa cinjenicama da nebi doslo do priznavanja.

Tu prvenstveno mislim na Evropske drzave Ceska,Poljska-Madarska,Bugarska,Grcka itd.,takoder treba da obilaze i one drzave koje su rekle da nece priznati Kosovo i da im se zahvale u ime Srpskog naroda.

Naravno posle ovih Evropskih koje se vec sutra moraju obici dolaze na red i ostale Svetske zemlje,to treba raditi konstantno i mislim da ce amerikancima propasti plan jer ni blizu nisu one brojke od 100 zemalja sa kojima su se siptari i oni hvalili.

Bas je obrnuta situacija vise ima onih koje nisu priznale i koje nece priznati,ali zato treba svakodnevno raditi na tome i obilaziti ,pricati sa njihovim vladama.

Sto se tice njihovih naroda oni su sa nama,obilazio sam razne forume pa to je neverovatno koliko su Poljaci,Slovaci,Cesi,Bugari,Rumuni,Grci na nasoj strani,to treba iskoristiti pre nego Solana nagovori te zemlje da priznaju Kosovo,eno ga on obilazi i nagovara sve redom,nasi moraju biti brzi od njega i njih,od sedenja u Beogradu nema nista mora se u akciju posto u ovom trenutku ratna opcija otpada mora se sve podrediti diplomatiji.

ma jok bre!!!!!!

bolje da sacekamo da nam to ode ispred nosa pa da im zapalimo ambasade
 
izlobirali su neki malo jaci igraci od nas u tim zemljama odavno. tako da je to samo ubijanje puta bez veze.
------------------------------------------------------------------

Nije bas tako da su izlobirale neboj se da vec nebi priznale,one se jos dvoume,ko god ima savesti nece priznati Kosovo,znaju oni tacno da je to protupravno,ali se boje Amerike da nebi prosle kao mi.

Medutim nisu sve drzave bez ponosa i nisu sve tzv."banana republike",evo jedna mala Slovacka,jedan mali Kipar,jedna Rumunija itd. otvoreno kazu da im nepada napamet da priznaju narko drzavu Kosovo,a da nepricam o Rusiji,Kini,Spaniji koje su velesile,pa cak i Vatikan koji ima velikog uticaja na vlade Katolickih drzava nema za sada sanse da ih prizna,pa cak muslimanske zemlje u vecini nece da priznaju Kosovo .

Nade jos uvek ima netreba se predavati.
 
Kao da u ovo vreme fantastične ekspanzije informatičkih sistema treba nekom otvarati oči ...Aj običan narod, za njega ima smisla pojaviti se reći mu, ali vlade svih zemalja i te kako zaju sve.

Gledam onog majmuna iz Kosta Rike u UN kako lepo obrazlaže zašto KiM treba da dobije nezavisnost ... Neobavešten ? Naravno da nije. Nego mu mooda u američkom zupčaniku, pa peva i pevaće što mu krivonogi kauboj kaže. I nisu samo njegova jaja u tom mehanizmu, ima ih, onoliko koliko će priznati samoproglašeno nezavisno Kosovo.

Ali, opet, bolje da idu po svetu i prosipaju žuč nego da sede ovde, goje se i alkoholišu ...
 
Kao da u ovo vreme fantastične ekspanzije informatičkih sistema treba nekom otvarati oči ...Aj običan narod, za njega ima smisla pojaviti se reći mu, ali vlade svih zemalja i te kako zaju sve.

Gledam onog majmuna iz Kosta Rike u UN kako lepo obrazlaže zašto KiM treba da dobije nezavisnost ... Neobavešten ? Naravno da nije. Nego mu mooda u američkom zupčaniku, pa peva i pevaće što mu krivonogi kauboj kaže. I nisu samo njegova jaja u tom mehanizmu, ima ih, onoliko koliko će priznati samoproglašeno nezavisno Kosovo.

Ali, opet, bolje da idu po svetu i prosipaju žuč nego da sede ovde, goje se i alkoholišu ...

nemoj da podcjenjujes osobne kontakte...simpatije...i direktan razgovor sa nekim moze da utice..na procitanu vijest se nemoze uticati jer pisani odgovor se rijetko cita, u najboljem slucaju "preleti"
 
Kao da u ovo vreme fantastične ekspanzije informatičkih sistema treba nekom otvarati oči ...Aj običan narod, za njega ima smisla pojaviti se reći mu, ali vlade svih zemalja i te kako zaju sve.

Gledam onog majmuna iz Kosta Rike u UN kako lepo obrazlaže zašto KiM treba da dobije nezavisnost ... Neobavešten ? Naravno da nije. Nego mu mooda u američkom zupčaniku, pa peva i pevaće što mu krivonogi kauboj kaže. I nisu samo njegova jaja u tom mehanizmu, ima ih, onoliko koliko će priznati samoproglašeno nezavisno Kosovo.

Ali, opet, bolje da idu po svetu i prosipaju žuč nego da sede ovde, goje se i alkoholišu ...

Eh, ko bi vam ugodio. Onoliku dreku digoste zbog Tadićeve posete Rumuniji na dan održavanja mitinga, a večeras čujem da se u diplomatskim krugovima takve posete ugovaraju mnogo vremena unapred i da je ova poseta ugovorena već prvog dana po Tadićevoj pobedi na izborima.

Znači, po vama je trebalo da otkači Rumuna, da mu kaže: "Izvinite, gospodine predsedniče, imam preča posla, mi organizujemo miting, pa nisam baš u situaciji da dodjem. Doći ću drugi put, a vi, molim Vas, nemojte da promenite mišljenje do tada".

To što se Rumunija, bez obzira na stav najvećih zemalja u EU, čvrsto drži stava da Kosovo ne sme da bude priznata država, vama ne znači ništa.

Da je otkazao tu posetu, upravo bi omalovažio Rumuniju i celu njenu politiku prema Kosovu.

Stvarno, ko bi vama, radikalima, ugodio?:D
 
Zasto bi isli kad je sve radjeno unapred.Samo ce cekao trenutak prave istine.Da li se neko zapitao zasto su prvo bili izbori kod nas,pa tek onda proglasenje nezavisnosti Kosova.Evo danas smo prvi put videli Predsednika POSLE KOLIKO VREMENA NA tv.
 
Eh, ko bi vam ugodio. Onoliku dreku digoste zbog Tadićeve posete Rumuniji na dan održavanja mitinga, a večeras čujem da se u diplomatskim krugovima takve posete ugovaraju mnogo vremena unapred i da je ova poseta ugovorena već prvog dana po Tadićevoj pobedi na izborima.

Znači, po vama je trebalo da otkači Rumuna, da mu kaže: "Izvinite, gospodine predsedniče, imam preča posla, mi organizujemo miting, pa nisam baš u situaciji da dodjem. Doći ću drugi put, a vi, molim Vas, nemojte da promenite mišljenje do tada".

To što se Rumunija, bez obzira na stav najvećih zemalja u EU, čvrsto drži stava da Kosovo ne sme da bude priznata država, vama ne znači ništa.

Da je otkazao tu posetu, upravo bi omalovažio Rumuniju i celu njenu politiku prema Kosovu.

Stvarno, ko bi vama, radikalima, ugodio?:D

Đe me nađe :lol:

Primećuješ da nemam baš čvrsto opredeljenje šta je pametnije. Otkud to? Pa evo da malo nabacam ...
U SFRJ 90ih godina pozvajući se na Ustav, prava Milošević je gubio vreme očekujući od MZ da reaguje (umesto, dok smo mogli, znaš već). MZ je reagovala suprotno. Voljom interesa i sprovođenjem sile. Sluđeni srpski narod je u tih 10 godina poverovao da je u pitanju Milošević kojeg su demonizovali (kao i Srbiju) mnogo, mnogo gore od jednominutnog komentara ruskog novinara povodom Đinđića i DS-a.
Euforija 6 oktobra, pao balkanski kasapin. Điki je obradio Legiju, neko vojsku, Velja naoružao Čačane dugim cevima došli u BG, spalili šta su stigli, napominjem vandala nije bilo...:lol: Smene, obećanja, suđenja, "krizni štabovi" po firmama, Dinkićevi mitraljesci u Narodnoj Banci ... Ajde, (recimo, nema veze) očekujemo oslobađanje sankcija, pomoć sveta, rešavanje problema SRJ. Rastrčali se Koštunjavi, Điki, Dinkić, Đelić ... Posle ravno 7 godina epilog : Ode CG, ode Kosovo ... Slobini lopovi zamenjeni demokratskim. Uništeno domaće bankarstvo, prodato sve što je valjalo, otpušteni ljudi.

Kome su i šta sve naše vođe pričali ? Koji je efekat toga ? Treba li vama demokratama baš nacrtati ... Ovu i ovakvu MZ ne zanima sudbina Srba i Srbije - niti njihovo pravo niti vapaji niti objašnjenja. Oni dolaze ovamo da otmu šta se oteti može.

Pošto je, valjda, jasno da se na prava i ostvarivanje istih ne možemo osloniti - a šarali su diljem planete - čovek se pita : Čemu sve to ? A, opet sedeti i ništa ne raditi - još gore ...

Naravno da mi se ne može udovoljiti kad ne postoji pravo. A silu nemamo. I ono malo što smo imali Tadić poravnao ... Šta Srbin da očekuje u ovakvoj situaciji ?

Jedino svetlo koje se može nazreti su Rusi - ako ništa drugo, nisu nas bombardovali, nisu otimali a rekli su po koju toplu reč, ovako ucveljenima nas nazovu braćom. Vidiš, njima ne treba ni da pričamo šta je po sredi, već znaju ...
 

Back
Top