Potreban mi je program za Trbusnjake, Sklekove, Plivanje, Trcanje.

mozete li mi reci jedan kombinovani program ukljucujuci TRBUSNJAKE,SKLEKOVE,PLIVANJE,MALO TRCANJA,
treba mi uglavnom za trbusni zid...

Rećiću ti iskreno, želiš nešto što je nejteže, ali iskreno
Prvo ishrana, mora da bude rigorozna, ali baš rigorozna:(
Drugo kod kuće nemožeš da ih dovedeš u red, to zaboravi. Trčanje je najbolje za skidanje masnih naslaga.
Ma toliko je ješko i komplikovano, da neznam odakle da počnem.
Znam...
Kreni odmah da vežbaš:lol: sad , ne sutra.
Lepo u teretanu i najbolje je u paru da se rade.
 
mozete li mi reci jedan kombinovani program ukljucujuci TRBUSNJAKE,SKLEKOVE,PLIVANJE,MALO TRCANJA,
treba mi uglavnom za trbusni zid...

Odmah da ti kazem da je to sto ti trazis veoma tesko za postici, znaci moras biti uporan i moras biti principijalan. Prvo sto moras da znas jeste da prilikom skidanja masnih naslaga prvo nestaju sa dela gde ih ima najmanje a poslednje nestaju sa mesta gde ih ima najvise [stomak je jedno od mesta sa najvise masnih naslaga].

Moras biti rigorozan u ishrani prvo. Kupi neki musli neka ti preporuce u prodavnici ili na nekom bodybuilding forumu, jedi ga iskljucivo za dorucak. Spremaj sve na maslinovom ulju, mast izbaci iz svakog vida ishrane [nema przenja na masti, nema svinjetine, nema jagnjetine itd...]. Dorucak ti je najvazniji obrok te ti tu preporucujem npr ovsene pahuljice koje su odmah da ti kazem odvratnog ukusa ali snadji se ako zelis trbusnjake [mleko, jogurt, sok, voda - samo nemoj da jedes sa vodom nego prospi vodu :p]. Za rucak npr belo meso pilece przeno na maslinovom ulju, preporucljivo je da dodas npr belo vino jer alkohol unistava mast pri przenju :bye:. Za veceru pronadji nesto sa sto manje ugljenih hidrata a sto vise proteina. Masti smanji u svim obrocima ili izbaci. Nemoj da jedes slatkise ili ih smanji kao i alkohol. Samo Meso, Riba, Mleko, Jaja, Zitarice [verovatno sam nesto preskocio]... VODA. STO VISE VODE.

Sto se tice kardio treninga trazis sto intenzivniji trening. Masti pocinju da se tope tek posle mozda 20min vezbanja. Znaci ako trcis trci bar 40min da bi postigao efekat. Preporucujem ti trcanje i preskakanje vijace [preskakanje vijace obavezno jer je intenzivnije od trcanja te se rezultati brze postizu] Bar po pola sata dnevno. Mozes i obadva. Plivanje zahteva odlazak na bazen ali je jako korisno jer ti aktivira sve misice, za trbusnjake je najbolji kraul stil jer ih on aktivira najvise, znaci ako hoces trbusnjake plivaj kraul. Biciklo je dobro ali nije toliko intenzivno te ako nemas vremena slobodno ga preskoci.

Sto se tice trbusnjaka i sklekova pocni sa 5 serija po 15 ili 20 komada [koliko mozes, proceni] i povecavaj dok ne dodjes do cifre od bar 100-200 sklekova [zavisno od sposobnosti] i 200-300 trbusnjaka oko 5 puta nedeljno, u pocetku redje a kasnije ucestalije. Posto zelis definiciju a ne masu [tako sam ja protumacio] radi cesce i duze.

Napravi program. Tipa: ustajanje u 9h svaki dan, KARDIO TRENING [trcanje, vijaca] OBAVEZNO PRE DORUCKA jer ces brze doci do topljenja masti, tj telo ce koristiti nesto malo sto ti je ostalo hrane od sinoc ako je ostalo, cim to potrosi pocinje da topi masti, bice mnogo efektivnije ako trcis i preskaces vijacu pre dorucka. Zatim dorucak u 10h. Jedi koliko moras, nemoj se prejedati i JEDI POLAKO. SPAVAJ bar 8h dnevno. Probaj da legnes oko 23h uvece najkasnije, a da ustanes oko 8-9h.PIJ MNOGO VODE, ovo je jedna od osnovnih stvari kod trbusnjaka, znaci pij vodu stalno, ceo dan, probaj da se vodom zasitis. NEMOJ PRESKAKATI TRENINGE. Napisi na list papira svaki dan raspored. Npr u Ponedeljak napisi raspored za nedelju celu. PRIDRZAVAJ SE RASPOREDA. Budi principijalan i izdrzi.

Necu te lagati pa cu ti odmah reci da ce ti trebati mnoooooogo vezbe [zavisno od stanja u kome si] ako imas masnih naslaga na stomaku. :bye:


Srecno
 
Vidis, zaboravio sam. VOCE. Znaci voce izmedju obroka. Obroke izdeli na vise manjih. Dorucak ti je najvazniji te tu jedi zitarice, jaja itd. Za rucak meso. Za veceru nesto sa manje UH a vise Proteina.

Sto vise malih ali dugih obroka dnevno to veci efekat. Metabolizam ti se "ukljucuje" prilikom unosenja hrane, ako natrpas na brzaka brzo ce prestati da razlaze i dobices masnih naslaga. Ako razvlacis obrok on ce stalno biti aktivan i UH ce biti razlozeni te neces imati masti.

Nemoj da jedes ispred tv-a.
 
Cestitam za napredak :)
Radi donje trbusnjake koliko radis gornje. Ljudi uglavnom rade 5 vezbe za gornje, a 2 vezbe za donje trbusnjake i za donje trbusnjake rade mnogo manje ponavljanja i serija i onda se pitaju sto su im manji donji trbusnjaci :)
Naravno, salo ce na kraju spasti sa donjih. Imao sam isti taj problem.
Pitanje je vremena kad ce ti spasti salo sa donjih trbusnjaka, to se desava malo-po-malo, nece preko noci.
Ako bas zelis da pozuris, jednostavno trci vise. Trci 2 puta nedeljno po 90 minuta i dobro spavaj.

Mozes takodje da trcis 40 minuta, i poslednjih 15 minuta dodaj sprintovanje, kombinuj nesto.

Takodje, mozes raditi super-serije.
 
Dajte mi program za sklekove. Visok sam 198 imam 80 kila, *** mrsav sam, ali mnogo zilav... Zelim da nabacim grudi i to onaj deo odma ispod brade, tj gornji deo grudi. Ako ima neko neki lep program za gojenje i razvijanje grudi, a i ledja, neka mi napise. Bio bih mu zahvalan. PoZzZ
Mozda je bolje da odes do teretane ili da napravis bench kuci, jer sklekovima je dosta teze pogoditi odredjeni deo grudi nego sa tegovima... ;)
 
Nemas neki poseban program za sklekove. Imas sklekove ravne, sa podignutim nogama na stolicu, krevet... i sklekovi u kosom stojecem polozaju(ruke na krevet, a noge na podu.) tako si sklekovima simulirao celokupnu benc vezbu. ako hoces da das jos vezbi za grudi, radi zgibove koji simuliraju pullover i propadanja uska i siroka.da bi malo rasirio ramena i lepezu podigni noge na krevet i dizi se sa jedne na drugu ruku tako oko 6,7 puta, a kada ti postane lako, podigni jos vise noge. Za gojenje se posavetuj sa nutricionistom. Uostalom idi na men's health sajt i tamo ti pise sve crno na belo. Ima dosta korisnih stvari.... POZZZ
 
Cestitam za napredak :)
Radi donje trbusnjake koliko radis gornje. Ljudi uglavnom rade 5 vezbe za gornje, a 2 vezbe za donje trbusnjake i za donje trbusnjake rade mnogo manje ponavljanja i serija i onda se pitaju sto su im manji donji trbusnjaci :)
Naravno, salo ce na kraju spasti sa donjih. Imao sam isti taj problem.
Pitanje je vremena kad ce ti spasti salo sa donjih trbusnjaka, to se desava malo-po-malo, nece preko noci.
Ako bas zelis da pozuris, jednostavno trci vise. Trci 2 puta nedeljno po 90 minuta i dobro spavaj.

Mozes takodje da trcis 40 minuta, i poslednjih 15 minuta dodaj sprintovanje, kombinuj nesto.

Takodje, mozes raditi super-serije.

Slazem se sa tobom, ali mislim da bi trebao da skrati ta duga maratonska trcanja i da radi malo explozivnije.

dabio sam neku rigori=oznu dijeto bez ugljenih hidrata,i trcanje
To je dobra dijeta za mrsavljenje, ali nemoj skroz da saseces UH. Izbaci beli hleb i slatkise, ali voce moras da ostavis. ubaci vise proteina i vezbe radi explozivnije, kratke sprinteve. do 20% ti se povecava efikasnost ako radis explozivnije trbusnjake. i jos nesto! ljudi zive u zabludi da sto vise to bolje za trbusnjake! trbusnjaci se "pale" oko 25. ponavljanja, tako da ne trba preterivati. radi vise serija umesto vise ponavljanja i radi ih svaki dan, jer trbusnjacima ne treba odmor kao ostalim misicima. Samo napred.:super:
 
To je dobra dijeta za mrsavljenje, ali nemoj skroz da saseces UH. Izbaci beli hleb i slatkise, ali voce moras da ostavis. :

verovatno misli na ketogenu dijetu...na njoj nema unosenja UH UOPSTE! jer tu fora i jeste u tome da udjes u ketozu,zato se tako i zove,a da bi usao u kerozu ne smes unositi UH....

neke bolje radi ona,a nekima vise leze varijacije sa UH,koje su takodje odlicne...
 

Back
Top