B-2 poljubio zemlju

http://www.glas-javnosti.co.yu/clanak/glas-javnosti-27-02-2008/nimic-dvaput-potopljen

Dva ruska strateška bombardera TU-95 u Tihom okeanu dvaput (na visini od samo 610 m) proletala iznad američkog nosača aviona i brodova u njegovoj pratnji. Stručnjaci procenjuju da to može značiti samo jedno: da je „Nimic“ lako mogao da bude potopljen. Počinje američko-rusko otimanje oko Indije. Moskva je NJu Delhiju besplatno ustupila nosač aviona „Admiral Gorškov“, a Vašington - takođe besplatno - nudi nosač aviona „Kiti houk“

Bivši glavnokomandujući ruske vojne avijacije, Pjotr Dejnjekin, izjavio je u svoje vreme da je tuđi nosač aviona u Tihom okeanu teže naći nego iglu u plastu sena. A ipak su dva ruska strateška bombardera TU-95 MS uspela u minulu subotu ne samo da otkriju američki atomski nosač aviona „Nimic“, nego i da dvaput prolete iznad njegove palube na visini od samo 610 metara.

Ovo može značiti, smatraju vojni eksperti, samo jedno: da su Amerikanci „prespavali“ ruske „medvede“ i da su ta dva TU-95 - naoružana superpreciznim krstarećim raketama H-555 dometa 3.500 kilometara - realno mogli dvaput potopiti i „Nimic“ i sve brodove iz njegove pratnje. Nekad se to zvalo: stvaranjem sebi prilike da „potencijalnom protivniku“ naneseš, u najmanju ruku, „neprihvatljive gubitke“ i da ga nateraš da sedne za pregovarački sto.

Ovakvo neprijatno pronalaženje tuđih „igala“ u svetskim okeanima u vreme hladnog rata bila je česta pojava. Međutim, posle 2004. godine dogodilo se - tek drugi put. Tada je grupa ruskih aviona uspela da „uhvati na spavanju“ posadu nosača aviona „Kiti houk“, a Pentagon je smogao snage da „neprijatni incident“ prizna tek posle mesec i po.

„Moji piloti ne samo da su ponovo stekli priliku da lete. Oni se uče. Za samo nekoliko meseci izveli su 217 uslovnih lansiranja raketa i bacanja teških bombi. Uslovnih, zato što naši avioni ne nose bojevo oružje, ali posade imitiraju njegovu primenu“ - izjavio je komandant ruske strateške avijacije general major Pavel Androsov.

K-15 ZA PODMORNICE

Indija je sa podvodne platforme locirane ispred luke Višakhapatnam uspešno lansirala balističku raketu K-15 dometa 700 kilometara. Eksperti procenjuju da je Indija na ovaj način potvrdila da će vrlo brzo biti sposobna da sama gradi podmornice koje će nositi balističke rakete sa atomskim glavama.

„Šifru“ za razumevanje njegovih citiranih reči dao je već pomenuti Dejnjekin, rekavši: „Doći u vizuelni kontakt sa ‘protivnikom’ i fotografisati mogući cilj - to bi u ratnim uslovima bilo presudno. A proleteti na samo 610 metara iznad tuđeg ratnog broda - to je već počasni krug pobednika. A to što su Amerikanci podigli svoje F-18 da „isprate“ naše TU-95 ne znači ništa. U ratnim uslovima priliku za to ne bi imali“.

Subotnje „potapanje“ elitnog američkog nosača aviona samo je svedočanstvo širenja globalnog rivalstva dve velike zemlje. Postoji, međutim, i ono što je na prvi pogled manje spektakularno, ali zato ništa manje važno.

Rusi sa Indijom već uveliko realizuju „strateški paket“ u kojem su našli računicu da NJu Delhiju faktički poklone nosač aviona „Admiral Gorškov“ da bi indijski generali pristali da zajedno s njim kupe 34 palubna borbena aviona MIG-29K i 13 helikoptera u vrednosti do dve i po milijarde dolara. Tačnije, Indija se obavezala jedino da plati modernizaciju „Gorškova“ (produžavanje njegove piste do 280 m, ugradnju tzv. aerofinišera i optičkog sistema za sletanje). Ali, Robert Gejts i Džordž Buš učiniće izgleda sve da Moskvi izmaknu ovaj tepih ispod nogu. U suštini, između Moskve i Vašingtona već počinje strateška bitka za Indiju i njen vojni budžet.

Buš je, naime, naumio da NJu Delhiju besplatno ustupi pomenuti nosač aviona „Kiti houk“ sagrađen 1961. u Filadelfiji („Admiral Gorškov“ je mlađi 21 godinu). Uz jedan jedini uslov: da Indija kupi 65 američkih palubnih lovaca F/A-18E/F. Ova bitka bez rata biće, svi su izgledi, bespoštedna poput ratnih, jer indijska ratna avijacija je dobila budžet da narednih godina kupi 200 novih aviona, i 300 borbenih helikoptera. Ukupno, NJu Delhi će u modernizaciju svojih oružanih snaga uložiti 30 milijardi dolara, a to je „kolač“ oko kojeg su već počeli da se otimaju SAD, Francuska, Izrael i Rusija. A u slučaju Rusa i Amerikanaca, globalno rivalstvo svemu daje dodatnu težinu.
 
Пољубио је он српску земљу 1999 године, око 11 пре подне 20 и неког ваљда
маја. Био је Б2 излетела су три падобрана из њега. Оборен је над Дечом и то је
видело бар 500 људи, од којих је један и моја маленкост. Што то Слоба није
објавио, као и много шта друго остаће ми вероватно заувек непознато.
Звизнула га је прво нека ракета на великој висини, па се спустио на око 300 м,
па га је докрајчила прага из реона Сурчин. Толико летеће г*вно је заиста било
интересантно гледати како пада и прави печурку. С*ебо је сељацима 2-3 хектара.
Једино је www.aeronautics.ru објавио ту вест, али су време навели као 01.00, што
је нетачно јер је крљно у 11.00 пре подне.

Овима што се пале на америчку силу, желим скоро оздрављење,
осталима стрпљење, поздрав свима!
 
Пољубио је он српску земљу 1999 године, око 11 пре подне 20 и неког ваљда
маја. Био је Б2 излетела су три падобрана из њега. Оборен је над Дечом и то је
видело бар 500 људи, од којих је један и моја маленкост. Што то Слоба није
објавио, као и много шта друго остаће ми вероватно заувек непознато.
Звизнула га је прво нека ракета на великој висини, па се спустио на око 300 м,
па га је докрајчила прага из реона Сурчин. Толико летеће г*вно је заиста било
интересантно гледати како пада и прави печурку. С*ебо је сељацима 2-3 хектара.
Једино је www.aeronautics.ru објавио ту вест, али су време навели као 01.00, што
је нетачно јер је крљно у 11.00 пре подне.

Овима што се пале на америчку силу, желим скоро оздрављење,
осталима стрпљење, поздрав свима!

Ma kvar je bio u pitanju 100%:shock::shock::shock:
 
Пољубио је он српску земљу 1999 године, око 11 пре подне 20 и неког ваљда
маја. Био је Б2 излетела су три падобрана из њега. Оборен је над Дечом и то је
видело бар 500 људи, од којих је један и моја маленкост. Што то Слоба није
објавио, као и много шта друго остаће ми вероватно заувек непознато.
Звизнула га је прво нека ракета на великој висини, па се спустио на око 300 м,
па га је докрајчила прага из реона Сурчин. Толико летеће г*вно је заиста било
интересантно гледати како пада и прави печурку. С*ебо је сељацима 2-3 хектара.
Једино је www.aeronautics.ru објавио ту вест, али су време навели као 01.00, што
је нетачно јер је крљно у 11.00 пре подне.

Овима што се пале на америчку силу, желим скоро оздрављење,
осталима стрпљење, поздрав свима!

B-2 nikad nije poljubio zemlju, i to NIKO nije video.
Takodje, nisu izletela tri padobrana, posto B-2 ima posadu od 2 coveka.
Ko zna sta si ti video....a sa tim aeronautics.ru, mozes da obrises pedu....
 
hajde da samo malo upotrebimo zdravu logiku (nece boleti, koliko god se neki plasili)

oborili smo dva aviona (dokumentovano), oba rusenja su maksimalno koriscenja u medijske svrhe, televizija je do besvesti upotrebljavala te snimke
jedan od tih aviona je bio i 'ponos' americke avijacije i najnovije tehnologije, njegovo rusenje nije od strane nasih skrivano, a na kraju ni od strane amera jer nisu ni imali kuda

ako smo oborili b2(ili se srusio) na nasoj teritoriji, zasto to nije iskorisceno na isti nacin??? oborili smo pre toga isto avion moderne tehnologije pa nije skrivano, zasto bi to bio slucaj sada?
zapretila amerika atomskom bombom?? dostavili smo rujama ostatke???

amerika je proizvela 21 komad te letelice koja kosta neverovatnih 1.2 milijarde, da li je moguce da rusenje jednog takvog aviona ostane tajna??? nisu u pitanju samo par generala, pilota i kontrolora leta, hiljade ljudi koji rade na odrzavanju, stotine onih koji su u lancu koji citaju izvestaje, moze li u doba interneta tako nesto da ostane tajna sve ove godine??

zavera takvog obima gde je ukljucena srbija, amerika, rusija, kina (jer bi one sigurno znale) i verovatno i par saveznica iz nato-a bi bila neverovatna cak i x-files
 
Ситх_Лорд: "Ma kvar je bio u pitanju 100%"

Можда, јер је димио од неких 2-3 км висине, па га је исправио на неких 300м.
Али зашто, ако је квар мотора није окренуо ка срему, значи ипак ракета (нева),
јер ако се мотор пуши и авион је хоризонтално неуправљив, и поред
алтернативних система, ипак је ЈЕДИНО решење погодак ракете (на тој висини).

Свабову:
"Знам" ја да Б2 има два пилота посаде и то предпостављам давно пре тебе,
али ми то "знамо" из "истих" извора, а ово је момак моје лично искуство и што
је најлепше, ако знаш било кога из Деча, можеш то час посла да провериш.
Нисам био у могућности да извидим да ли су сви падобрани били са пилотима
а са око 1-2 км даљине нисам то могао да видим.
Авион је био Б2 сигурно (много је гломазан и ружан и са 2 км) а и то у Дечу
СВИ знају.

"B-2 nikad nije poljubio zemlju, i to NIKO nije video."
Ти само живиш у илузији да све знаш и верујеш нато сер*торима, ајде да те
подсетим:
- Уиштили су србији 600 тенкова, 700 авиона, 1500000 војника...бла, бла...
- Они ни дан данас нису сигурни дал су изгубили неки авион 1999. год.

- Кад би им руси ускратили помоћ, сутра би усавци морали да оду из авганистана.
- Војно гледајући једну од најбеднијих земаља на свету (Ирак), готово да немогу
да држе. Јер иако је ирак као имао неко оружје, од почетка рата са ираном није
више добијао Руско оружје. Али ирачани су највеће кукавице на свету, док су им
суграђани шити и курди бројнији од њих и опасни.

И за крај, пошто видим да мало ко од вас цени и зна за народну мудрост,
једна вечно истинита народна пословица:

"Бој не бије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака."

Осталима се извињавам што нисам одговорио, али неки баш мудрој*бишу.
Поздрав и извињење свима!
 
Не знам зашто ми не објавите одговор од 11.3.2008.год, није ваљда потребно два
дана за "проверу", или да нисам нешто неправилно урадио када сам слао писмо?

Ако сам погрешио сада пишем ново.
Пуззледу: Могао бих да ти одговорим на милион начина на твоје мудровање, али
то је све смор. На пример кажеш два авиона смо оборили, глупост неопевана јер
само нпр. ја знам за та два и још (набрајам само што сам ја ЛИЧНО ВИДЕО)
- Ф18 један, у моменту док га је 3-4 20мм лупило и претворило у пламену лопту, после наравно печурка...
- А10 један, оборен невом ноћу практично изнад мене, цео нос авиона ујутру нађен,
авион пао у шуми недалеко.
- Б2 један, мислим да сам то "довољно" описао.
Нажалост видео сам и када су бар 3-5 граната 20 мм рокнуле у наш Миг 29, пао је, оборен, после над Ваљевом (чувени случај), ми смо га нажалост начели и заиста је грозно што тај пилот није искочио. Мислио сам се да ли да због његове деце, уопште о овоме говорим, у сваком случају Тата им је био ЉУДИНА!
Са друге стране наша војска је званично признала обарање бар 200+ авиона.
Шта прича неки понош, не занима ме никако.
Руски обавештајни извори наводе бар 250 + 50 ојађених...
Од људи којима верујем сам сазнао за бар још 5-6 обарања, итд...
Е сад ти мени солиш памет шта је реко клинтон и милтон, који су (бар један пример),
патолошки лажови, нпр на Космету су нам рокнули 600 тенкова све У90...
Није то крај момче, скоро сваке ноћи (у просеку 1. нпр) на небу сам видео пламену лопту, која настаје од "спорог" сагоревања керозина, а касније на хоризонту скоро редовно печурку. Па ти мени објасни која то бомба, ракета има у себи керозина. Дал нева, или чешки кубови, ил је нечија баба пи*ала керозин по ваздуху. Тих случајева је било толико, да би узалуд све и попамтио, па иако су сигурно авиони у питању, те случајеве не рачунам, јер НИСАМ ОЧЕВИДАЦ.
Што се тиче тог дал Б2 има три падобрана, тврдим да су ТРИ излетела, два лево и један десно, дал су сва три били пилоти, било је далеко да проценим. Авион је био сигурно Б2, јер таква и толика наказа (још гледана релативно од напред) се НЕ ДА ЗАМЕНИТИ НИ СА ЧИМ, и иначе сам лице струком везано за авијацију.

Што вам на крају све ово пишем кад имам са ким да разговарам о свему томе, зато да схватите да се лопов увек представи као поштен, и да: "Бој небије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака." А тих полулудака, које не знам само ко плаћа да америк*рцима "Свијетле Образ", ми је заиста доста, још их ова деца са видео игрицама схватају озбиљно.

Ајде још једном, да су имали 50000 налета, колико им је по најмањој статистици, губитака авиона припадало, узевши у обзир да су нпр пола били ударни, а пола за подршку, због кварова, и свих могућих других неповољности.
Па ко се иоле разуме у авијацију, неће ни луд говорити о два изгубљена авиона на нпр 25.000 борбених летова, а камо ли са ПВО.
Значи ви што причате те глупости, боље причајте о астрологији и кромпирима од 15 тона, уверљивије је.

Извињавам се ако сам према неком наивцу био груб и велики поздрав свима!
 
Hvala ti na pozdravima.

Potpuno si u pravu da postoji maxima "Бој не бије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака." i ona je itekako primenljiva na ucesnike "Noble Anvil-a" i "Allied Force-a" uopste.

B-2 je izuzetno lep avion i veoma me cudi da neko kome je, kako kazes struka vazduhoplovstvo, tvrdi suprotno.

Padobrani iz B-2 izlaze na gore, a ne u stranu (ako sam dobro razumeo da si napisao da su isli u levo i desno, ako ne sorry).

Kada vidis pogodak (expolziju) rakete, narocito nocu, to je stradao neki ATD.

Argumenti koje je naveo puzzled su vise nego jasni svima koji zele da malo razmisljaju i da budu realni, stvarno je pespredmetna svaka druga prica o tome.
 
Не знам зашто ми не објавите одговор од 11.3.2008.год, није ваљда потребно два
дана за "проверу", или да нисам нешто неправилно урадио када сам слао писмо?

Ако сам погрешио сада пишем ново.
Пуззледу: Могао бих да ти одговорим на милион начина на твоје мудровање, али
то је све смор.
На пример кажеш два авиона смо оборили, глупост неопевана јер
само нпр. ја знам за та два и још (набрајам само што сам ја ЛИЧНО ВИДЕО)
- Ф18 један, у моменту док га је 3-4 20мм лупило и претворило у пламену лопту, после наравно печурка...
- А10 један, оборен невом ноћу практично изнад мене, цео нос авиона ујутру нађен,
авион пао у шуми недалеко.
- Б2 један, мислим да сам то "довољно" описао.
Нажалост видео сам и када су бар 3-5 граната 20 мм рокнуле у наш Миг 29, пао је, оборен, после над Ваљевом (чувени случај), ми смо га нажалост начели и заиста је грозно што тај пилот није искочио. Мислио сам се да ли да због његове деце, уопште о овоме говорим, у сваком случају Тата им је био ЉУДИНА!
Са друге стране наша војска је званично признала обарање бар 200+ авиона.
Шта прича неки понош, не занима ме никако.
Руски обавештајни извори наводе бар 250 + 50 ојађених...
Од људи којима верујем сам сазнао за бар још 5-6 обарања, итд...
Е сад ти мени солиш памет шта је реко клинтон и милтон, који су (бар један пример),
патолошки лажови, нпр на Космету су нам рокнули 600 тенкова све У90...
Није то крај момче, скоро сваке ноћи (у просеку 1. нпр) на небу сам видео пламену лопту, која настаје од "спорог" сагоревања керозина, а касније на хоризонту скоро редовно печурку. Па ти мени објасни која то бомба, ракета има у себи керозина. Дал нева, или чешки кубови, ил је нечија баба пи*ала керозин по ваздуху. Тих случајева је било толико, да би узалуд све и попамтио, па иако су сигурно авиони у питању, те случајеве не рачунам, јер НИСАМ ОЧЕВИДАЦ.
Што се тиче тог дал Б2 има три падобрана, тврдим да су ТРИ излетела, два лево и један десно, дал су сва три били пилоти, било је далеко да проценим. Авион је био сигурно Б2, јер таква и толика наказа (још гледана релативно од напред) се НЕ ДА ЗАМЕНИТИ НИ СА ЧИМ, и иначе сам лице струком везано за авијацију.

Што вам на крају све ово пишем кад имам са ким да разговарам о свему томе, зато да схватите да се лопов увек представи као поштен, и да: "Бој небије свијетло оружје, већ бој бије срце у јунака." А тих полулудака, које не знам само ко плаћа да америк*рцима "Свијетле Образ", ми је заиста доста, још их ова деца са видео игрицама схватају озбиљно.

Ајде још једном, да су имали 50000 налета, колико им је по најмањој статистици, губитака авиона припадало, узевши у обзир да су нпр пола били ударни, а пола за подршку, због кварова, и свих могућих других неповољности.
Па ко се иоле разуме у авијацију, неће ни луд говорити о два изгубљена авиона на нпр 25.000 борбених летова, а камо ли са ПВО.
Значи ви што причате те глупости, боље причајте о астрологији и кромпирима од 15 тона, уверљивије је.

Извињавам се ако сам према неком наивцу био груб и велики поздрав свима!
bio bi i jedan odgovor dovoljan koji u sebi sadrzi racio
rekao sam, sto nije tesko shvatiti ako se cita, da su dva dokumentovana, tj. ostaci su pronadjeni, sve ostalo je predmet razgovora, ali ti tvrdis da je b2 pao u srbiji i niko ne zna ili nije video ostatke ili to nije javno obelodanio??

to sto si ti video, odnosno u najboljem slucaju mislis da si video je jedna stvar, svako od nas (ili vecina) su vidjali razliciti stvari tokom 99. i ja sam vidjao pvo u akciji iznad kosova i pogotke raketa i dim, da tvrdim da je taj avion oboren ne smem jer to nisam video

ne interesuje me sta su pricali klintonovi lajavci, ali takodje me interesuje sta su pricali mirini lajavci (tipa matica i co.), prakticno pitanje (na koje se ne odgovara sa ja sam video i ja sam strucan za avijatiku) je da trazimo dokaze za obaranje b2, solidne dokaze a ne ja i 500 seljana, koji su svi pritom strucnjaci za avijatiku smo videli.

koji su to ruski izvori (osim pomenutog ili wikipedije)?
ja nisam cuo od nijednog visokog srpskog oficira takvu informaciju, jesi li ti? i verujes da takva stvar moze da ostane tajna godinama, koju kriju i srbija i rusija i kina i nato i amerika?? ovde nisu u pitanju drugi avioni ili rakete, vec konkretno b2?

i gde su video te slucajeve? gde si video a-10 i 29-tku?
 
Пуззледу:
За српске официре који ћуте ми је најлакше, треба им плата и да их не прозивају
хагови исл, па ваљда је то бар јасно?
Што о томе "ћуте" (по теби) руси и неки други (мада не знам који), ту би ти одговор
(који ја типујем) требао бити дугачак бар 50 страница А4. Али укратко препоручујем
ти да проучиш руску играчку звану бабушка, њено филозофско значење и тумачење,
а нарочито са освртом на руску ратну традицију, те књиге ћеш тешко наћи.
"Здраво разумски" одговор је да их боли уво дал је канта звана Б2 пала, или није.
Па сви воле надуване противнике, јер бар то јасно, ајде мало бокс, итд...
То чудо је ионако само прање пара за америчку војску, јеси ли икад бар разговарао са неким радаристом из рата? Па нека ти он каже колико је "невидљив" 117 и поготову б2, да не би неки сврљиг стално откривао топлу воду. Карактеристике тих летелица су такве да оне у неком рату са русима, не би сигурно биле ни коришћене.

Тексу707 (Боинг 707 - попули гароња):
Извини, што по теби немам укуса и што ми је Б2 огаван, веруј ми не што је ус маде.
Падобрани су излетели у знатној мери укосо, давно је било и сада само
могу да лупам и да кажем на пример 45 степени, или 30, или 70. Сигуран сам само у
то да је било ЗНАТНО укосо и на лево и десно, а НИКАКО вертикално.
Нисам говорио о ДЕТОНАЦИЈИ неве, куба, или томахавка, већ о ПЛАМЕНИМ лоптама, које настају услед сагоревања керозина, мазута и нафте и које трају нпр 2-4
секунде, исто као печурка, само у ваздуху.
Да допуним било је јако много и стрела које су мотале мету и у том мотању и детонирале, па закључи шта то може бити.
Ваљда нисмо пуцали цео рат на те исте 117 и ф16..?

А што се тиче тога да ли лажем, и како да докажем то што причам, једино што
могу је да вас упутим на Деч, иако сам у току тог рата био у јединици која је много
мењала положаје, све што сам овде причао односи се на боравак у Петровчићу,
тамо где је погођен један дуготаласни руски радар, јер је пијана посада то чудо
држала укључено 17 (седамнаест сати) непрекидно, катастрофа...
И не знам стварно шта се ложите више на ове теме, кад је очигледно да смо им
нанели мизерне губитке, дал 0,5 један, или два посто, то је све близу губитака услед
техничко-пилотских грешака, а далеко од 5%, или више што је права ствар.
Можда смо у Београду били близу тога, другде верујем не.
Да је СлобоМира, ЂикиРужа и ВукоДана уложила у пво 300 мил $, будите сигурни
да нас не би ни напали, поготову што копнено знају да су нуле. Овако пво изнад
Београда оцена 6-7, изнад остале србије пет ко врата (значи нула). Ако се неко
нашао увређеним, унапред извињење ја то само претпостављам, то за петицу.
Па још када на ту бруку неко још прича о 2 изгубљена авиона на 50000 борбених
летова, заиста комплетна лудница.
А о њиховој ефикасности, па то је тек смејурија, мост код Куршумлије (има ли стратешки важнији) од 200+ вођених бомби и ракета и чуда, један полу погодак за
скоро три месеца (ПВО био један 12,7 митраљез), радар код Раље НИ ЈЕДАН директан погодак за цео рат, да не говорим да је све око та два објекта срављено
са земљом од силне "прецизности" и сифилис-тиц-иран-ости.
Што су имали директне поготке у зграде у Београду, па бар су маркера имали за
10.000$ по маркирању колико хоћеш.
Наши пилоти немају ни сате ни станове ни плате, верујте ми да су нас они гађали
(говорим за пво, не остале јединице) са оним нашим домом болесних и стараца од
авијације, сљуштили би нас ки слана паприку.

Момци и ђевојке поздрав!
 

Back
Top