Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Pozdrav, interesuje me da li je neko zna kako se zove ovaj film. Nisam sigurna koja je tačno radnja filma od ove dve, ali znam da je žena kidnapera prepoznala po mirisu u liftu. :)

Počinje tako sto prikazuju bracni par koji je među najbogatijim u Americi, muž poseduje kompaniju. Njegovu ženu kidnapuju i traže ogromne pare za otkup, onda on unajmi fbi ili neku agenciju (nisam sigurna) da je oslobode. Za to vreme njegova žena se zaljubi u jednog od otmičara, ali su joj sve vreme vezane oci, pa ona otmičara prepoznaje prema mirisu. Uglavnom film se zavrsava tako što je oslobađaju, a ona se razvodi od muža jer nije hteo da plati otkup za nju. I zadnja scena je čini mi se kada ona udje u lift i na sledećem spratu uđe, taj njen otmicar, ona ga prepozna i na kraju završe zajedno.

Međutim, na internetu sam pronašla da još neko traži isti film, ali sa ovim opisom:
Tražim jedan triler (verovatno iz 90-ih, ali nisam siguran) u kojem muž naruči otmicu svoje žene, a ona se zaljubi u otmičara. Sećam se da je stalno imala crni povez preko očiju, a na kraju filma je otmičara prepoznala u liftu po mirisu (on je išao iz firme njenog muža). Film završava ljubavnom scenom između njih dvoje na nekoj jahti, a ona mu je stavila crni povez na oči.

Hvala unapred. :)
Blind Heat? https://www.imdb.com/title/tt0236026/
 
Poslednja izmena:
Default
1h trazim film ne mogu ga nac. Uglavnom star je film mozda ^80-^90. Mladi momci, vojska ili faks nisam siguran uglavnom svi zive u jednom objektu. Grupa otrkiva da glavno "bratsvo" sastaje tajno i prave stetu( uglavnom to su sinovi od bogatasa i visih cinova u vojsku) scim je upoznata uprava i odobrava to. I ta grupa na sve nacine pokusava da ih otkrije i na kraj uspjevaju. Ima jos jedna radnja filma muce nekog debelog klinca i taj klinac dobio zadatak da mora da skoci sa zgrade sto je i uradio.

Uglavnom tu "sektu" moras da slusas ili ces zavrsit mrtav ili traumu za cijeli zivot

Nadam se da sam fini opisao, zaomijenisamskolovala))

Cini mi se da je tu jedan crnac i pokusavaju da ga slome nisam siguran
 
Default
1h trazim film ne mogu ga nac. Uglavnom star je film mozda ^80-^90. Mladi momci, vojska ili faks nisam siguran uglavnom svi zive u jednom objektu. Grupa otrkiva da glavno "bratsvo" sastaje tajno i prave stetu( uglavnom to su sinovi od bogatasa i visih cinova u vojsku) scim je upoznata uprava i odobrava to. I ta grupa na sve nacine pokusava da ih otkrije i na kraj uspjevaju. Ima jos jedna radnja filma muce nekog debelog klinca i taj klinac dobio zadatak da mora da skoci sa zgrade sto je i uradio.

Uglavnom tu "sektu" moras da slusas ili ces zavrsit mrtav ili traumu za cijeli zivot

Nadam se da sam fini opisao, zaomijenisamskolovala))

Cini mi se da je tu jedan crnac i pokusavaju da ga slome nisam siguran

Trebalo bi da je The Lords of Discipline
 
Ajd i ja da pitam :)

Stariji je film, recimo devedesete...

Radnja se desava u zatvoru gde mislim da dolazi novi upravnik i on valjda pravi zatvorski orkestar. Naravno svi mu se smeju, kazu da su zatvorenici nepopravljivi i slicno... E sad, on ipak uspe against all odds i taj orkestar nastupi u gradu na nekoj paradi... Ali... Jedan od clanova tog orkestra je silovatelj i on se u nekom trenutku iskrade i siluje neku zenu...

I naravno upravniku (a mozda i nije bio upravnik u pitanju :think: ) sve svi snovi sruse... Ima jedna scena gde on lezi preko stola i ponavlja "he was playing in my band"...
 
Tražim film koji je otprilike iz 00-ih, eventualno 10-ih. Glavni lik je haker i živi u nekoj garaži/skladištu u Londonu. Smrtno je zaljubljen u trudnu ženu svog starijeg brata, sa kojom se izgleda ranije i zabavljao. Taj brat je neka zverka u IT ili telekomunikacijama i biva ubijen, a iza njega je ostao neki čip tajnim podacima. Ovaj haker pronalazi taj čip i pokušava da raskrinka ljude odgovorne za smrt njegovog brata, murija mu duva za vrat i tu je neka detektivka sa kojom se on smuva, a koju na kraju ubiju. Bila sam ubeđena da je glavni glumac Ilaj Vud, ali nisam uspela da nađem ovakav film u njegovoj filmografiji.
 
pas robot, relativno 58ma godina. mozda ljeto. kao pet njih poslo u ribolov u staru cesku di ar. srednjeg od tih rodjaka zavede zena od tog lika koji je izdavao stanove svima njima. kao neki art road muvi mozda neka jaca produkcija s kraja ... pfff... sa zam 50 i neke godine. znam da je silvio berluskoni rekao da ga ne moze nac, ima iha.
e da, masu je poznatih glomica.
 
Ajd i ja da pitam :)

Stariji je film, recimo devedesete...

Radnja se desava u zatvoru gde mislim da dolazi novi upravnik i on valjda pravi zatvorski orkestar. Naravno svi mu se smeju, kazu da su zatvorenici nepopravljivi i slicno... E sad, on ipak uspe against all odds i taj orkestar nastupi u gradu na nekoj paradi... Ali... Jedan od clanova tog orkestra je silovatelj i on se u nekom trenutku iskrade i siluje neku zenu...

I naravno upravniku (a mozda i nije bio upravnik u pitanju :think: ) sve svi snovi sruse... Ima jedna scena gde on lezi preko stola i ponavlja "he was playing in my band"...

Ima li neko ideju?
 
Radnja filma u mračnom srednjem veku.. vitez se vraća kući i baš tada njegova žena od strane inkvizicije je spaljena kao veštica..
stari film gledao sam odavno tada na državnoj tv..jel neko zna nešto?

setio sam se jedne scene kad zena odlazi u sumu i tamo pravila magiju iglama bode lutku kako bi se njen dragi ziv vratio, videli su je i osudili na kladu..on se vratio ali nije uspeo da je spasi..na kraju on umoran i iscrpljen umire do jednog drveta..
 
Poslednja izmena:
Neka devojka se doseli u susedstvo i nešto se dešava oko nje.
Pre nekog vremena na kablovskoj sam uhvatila film koji delimično odgovara tvom opisu. radnje je u 80-im ili 90-im, u kraj se doselila devojčica sa ocem i klinci iz nekog razloga počnu da sumnjaju da je njen otac ubica pa ih špijuniraju iz kućice na drvetu. Onda taj čovek počne da se nabacuje majci jednog od tih dečaka.
 
Ovo pitanje je mozda lakse..radi se o jednoj epizodi serije "Zona sumraka" ali nisam zapamtio kako se zove ta epizoda..
Desava se neki paradoks menjaju se vremenske zone i glavni junak upada u razne istorijske periode...bila je jedna scena kad je "ispao" u vreme 2sv rata a na ulici marsiraju nemacki vojnici, i uvek kad je u smrtnoj opasnosti dogodi se fles i on ponovo upadne u neku drugu dimenziju..
jel neko zna naslov? hvala
 
Poslednja izmena:
Meni povremeno padne na pamet epizoda iz Zone Sumraka gde čovek nipodaštava ponašanje Jevreja tokom WWII, pa mu onda režiser da priliku da oseti na svojoj koži.
Ne sećam se da je išao kroz više vremenskih zona, samo WWII. Potražiću.

add:
verovatno ovo Twilight Zone: The Movie (1983)
(ide kroz više vremenskih zona)

http://twilightzone.wikia.com/wiki/Twilight_Zone:_The_Movie

p.s.
hvala što si me podsetio na ovo, stoji mi na to-do listi još od avgusta :)
 
Poslednja izmena:
Hvala to je to, setio sam se scene na 13:05
koju sam opisao u poruci, i režiser da glavnom liku da on kao "izuzeran amerikanac" oseti strahote Kju kluks klana, 2sv rata, i rata u Vijetnamu, Zona sumraka ima mnogo epizoda a ja sam trazio dve, ovu, i ima jos jedna kad " se vojnici konfederacije mislim pretvaraju u pepeo i nestaju"( toliko sam zapamtio).. ako si fan ove serije mozda se setiš naslova ..hvala još jednom.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kao prvo svima na forumu ! Vec duze vreme bezuspesno pokusavam da nadjem jedan film koji mi je ostao u secanju ..Ta potraga me dovela ovde do Vas . 1. Americki film , star 30 tak godina .Radnja filma : Mlad bracni par sa detetom ( zaboravih pol ) su veoma religiozni i clanovi su neke Hriscanske zajednice (sekte), njihov zivot je u skladu sa verom i Biblijom.Odlaze u crkvu ,u svom domu prave sedeljke na koje dolaze ostali clanovi ( pevaju pesmice,mole se i td. ) sve izgleda bezazleno dok se u jednom trenutku dete ne razboli od neke banalne bolesti koja bi se pozivanjem lekara resila , ali oni zbog svojih uverenja ne zele lekarsku intervenciju vec dete lece molitvama ! Sve se iskomplikuje i dete umire.Oni su uhapseni i izvedeni pred sud ..Tragedija klasicna ....Hvala
 
Poslednja izmena:
SF film poodavno snimljen, moguce jos negde davnih sedamdesetih godina. Ja sam ga gledao pre vise decenija na RTS-u (u tom trenutku jedini TV provajder)
U filmu likovima pocinje da se desava ono sto su u prethodnom momentu imali na umu. Covek pomisli na svoju pokojnu zenu I ona se najednom stvori ispred njega. Ne kao misao ili hologram, vec bas onakva kakva je I bila I najnormalnije komunicira sa njom. Nakon toga pomisli na drugi svetski rat I na nebu se pojavljuje eskadrila vojnih aviona iz 2SR, nadlecu I pocinju da izbacuju bombe....

U nekim svojim razmisljanjima o stvarnosti izvukao sam secanje na ovaj film I bas bi mi znacilo ako nekako dodjem do bilo kakve informacije o istom.
Unapred hvala :)

"This is the only radical thinking that you need to do.
But it is so radical, it is so difficult,
because our tendency is that the world is already “out there,”
independent of my experience. It is not.
Quantum physics has been so clear about it"
- Dr. Amit Goswami
 

Back
Top