Gledao sam film, ali ne znam kako se zove...

Ovo će da bude malo konfuzno, jer, kao prvo-film je jako čudan, a kao drugo-ja sam nekako sve zaboravila, osim opšteg utiska i nekih scena. Uglavnom, dešava se u budućnosti, mislim da radnja ne teče u kontinuitetu, nego se onako vraća na to šta je bilo pre. Mislim da ima neke veze sa nekom komjuterskom igricom. Ono što je najčudnije, a po tome jedino možda neko i prepozna film, je to da su neke tehničke stvari napravljene od organske materije, kao da su žive-npr. komande za igricu su u obliku neke mekane, opnaste, ljigave amebaste stvari, a recimo pištolj su krišom sastavili od delova životinja koje su imali za ručak (e da, životinje su isto čudne i ljigave). Tim pištoljem na kraju neko nekog ubija, ne sećam se zašto, ali se sećam da je bilo neočekivano i da je to bio potpuni preokret u radnji filma.
Stvarno sam katastrofalno opisala, ali kad sam pričala drugu on je shvatio na koji film mislim, ali nije mogao da se seti naslova, uglavnom kaže da je taj autor poznat u svom žanru (valjda je mislio na scenaristu).
 
Niste se bunili-ko vas j... :DFilm je crno-beli,SF.Gledao sam ga pre vise od deset godina na Politici.Traje preko 3 sata.Mislim da je mnogo star,sniman najkasnije 60-tih.Pocinje tako sto u Londonsko predgradje dolazi inspektor da istrazi nasilno ubistvo.U isto vreme vatrogasci(?)demontiraju zaostalu bombu iz drugog svetskog rata.Desava se jos ubistava,i pocinje da se nocu cuje cudan zvuk koji kao da dopire iz bombe.Inspektor u istrazi kopa po istoriji naselja i nalazi zapise o slicnom sablonu dogadjaja 1917.,pa za vreme Francuske revolucije pa u 13.v :shock: a odartle i dalje u vreme praistorijskog naselja na istom mestu.Da skratim-otvaraju bombu i u njoj nalaze dve pregrade-u jednoj otvorenoj skelete neke nove vrste covekolikog majmuna a u drugoj hermeticki zatvorenoj,mumificirane leseve nekih stvorenja sto lice na ogromne mrave.Zakljucuju da je ta bomba raketa koju su napravili Marsovci(mravi)dok su kosti ostaci modifkovanih(genetski?)covekolikih majmuna koji su trebali da budu neka vrsta invazione vojske na zemlju pre milion :shock: godina.Nesto je krenulo lose pa su se sve rakete srusile pri padu ubijajuci marsovce (a kao bilo je na hiljade raketa),dok su neki od tih modifikovanih preziveli i od njih je nastao covek.Zvuk koji emituje raketa je kao signal da krene invazija a na ljude(potomke tih modifikovanih)deluje tako da polude ubijajuci se medjusobno.
 
e taj film sto je bio nedavno na pinku i'm sam* jel to film o retardiranom tipu kojem je kicma i vrat malo krivi pa je uvek pognut zemlji(nema grbu)i on na kraju ubije nejnog calca ili vec nekog znam da je film tuzan i da se zavrsava smrcu nekog od porodice deteta sa kojim se taj retardirani druzio?!?!mislim da je popra. automobile ili bio bastovan(uff ne mogu se setiti)samo znam da je bio malo pognut imao kratku kosu(crnu) inace taj glumac je i reziser i glavni glumac u filmu a za tu ulogu je dobio oskara to znam 100%(inace mislim da nije neki poznati glumac)!!!pomagajte...
 
Ekiman:
e taj film sto je bio nedavno na pinku i'm sam* jel to film o retardiranom tipu kojem je kicma i vrat malo krivi pa je uvek pognut zemlji(nema grbu)i on na kraju ubije nejnog calca ili vec nekog znam da je film tuzan i da se zavrsava smrcu nekog od porodice deteta sa kojim se taj retardirani druzio?!?!mislim da je popra. automobile ili bio bastovan(uff ne mogu se setiti)samo znam da je bio malo pognut imao kratku kosu(crnu) inace taj glumac je i reziser i glavni glumac u filmu a za tu ulogu je dobio oskara to znam 100%(inace mislim da nije neki poznati glumac)!!!pomagajte...

Nije poznat :arrow: Ti nisi normalna :evil: :evil:
 
frozen1982.:
Niste se bunili-ko vas j... :DFilm je crno-beli,SF.Gledao sam ga pre vise od deset godina na Politici.Traje preko 3 sata.Mislim da je mnogo star,sniman najkasnije 60-tih.Pocinje tako sto u Londonsko predgradje dolazi inspektor da istrazi nasilno ubistvo.U isto vreme vatrogasci(?)demontiraju zaostalu bombu iz drugog svetskog rata.Desava se jos ubistava,i pocinje da se nocu cuje cudan zvuk koji kao da dopire iz bombe.Inspektor u istrazi kopa po istoriji naselja i nalazi zapise o slicnom sablonu dogadjaja 1917.,pa za vreme Francuske revolucije pa u 13.v :shock: a odartle i dalje u vreme praistorijskog naselja na istom mestu.Da skratim-otvaraju bombu i u njoj nalaze dve pregrade-u jednoj otvorenoj skelete neke nove vrste covekolikog majmuna a u drugoj hermeticki zatvorenoj,mumificirane leseve nekih stvorenja sto lice na ogromne mrave.Zakljucuju da je ta bomba raketa koju su napravili Marsovci(mravi)dok su kosti ostaci modifkovanih(genetski?)covekolikih majmuna koji su trebali da budu neka vrsta invazione vojske na zemlju pre milion :shock: godina.Nesto je krenulo lose pa su se sve rakete srusile pri padu ubijajuci marsovce (a kao bilo je na hiljade raketa),dok su neki od tih modifikovanih preziveli i od njih je nastao covek.Zvuk koji emituje raketa je kao signal da krene invazija a na ljude(potomke tih modifikovanih)deluje tako da polude ubijajuci se medjusobno.

Ne znam koji je ali deluje bas....interesantno...
 
Meni treba jedan ruski ratni film! Radnja se odvija u Staljingradu chini mi se, Shvabe tamane Ruje di ih nadju a jedan kapetan plavushan, veoma hrabar deran, sakriva se sa svojim pobratimima i draganom po podrumima i rushevinama zgrada! Shvabe nikako da ga smaknu jer je momak veoma vesht! Medjutim koliko se dugo sa njima igrao i od njih se kruo u mraku osedeo i oslepeo jadnik! Film sam gledao davno, i mnogo je realistichan pa ako neko znade naziv, nek' me reshi muka! Aj pozdrav i sretan Bozic!!!
 
Joj, sad cu da vam zadam. Nekad davno je ovaj dugometrazni crtac chesto ishao na TV-u. Sada sam spreman da dam desni bubreg za taj DiVX (ako postoji). Ali mi prvo treba naslov.
Radnja se deshava u Francuskoj. Radi se o seoskoj machki koja chezne za uzbudljivim gradskim zivotom, pa tako odlazi u Pariz. Seoski machor, vrhunski lovac na misheve, nesrecno zaljubljen u umishljenu "damu", krece za njom, sa namerom da je vrati. Drushtvo mu pravi jedan njegov prijatelj (takodje machak, shta ste mislili?)...
Machka je Micika, a baja je Zhutja (ili tako neshto... ionako se radi o prevodu).
 
USPEO SAM!!!
:D :D :D :D :D :D :D :D
Jedva.
Machka se ovde ipak zove Mewsette. A i nema Napoleona, hm... Mali machak se zove Robespierre (ma znao sam da je neka istorijska lichnost).
Film je "Gay Purr-ee" (takav naslov je mogao da prodje te nevine 1962. ... danas ne :? ).

http://us.imdb.com/title/tt0057093/

Inache, kod nas je bio preveden, ako opet nisam neshto pomeshao, kao "Machija posla".

Kako danas doci do tog filma?

GayPurree03.jpg
 

Back
Top