Kikinda

@snejks

Post ti je zaista dobro napisan i informativan. Glupavo možda pitanje... ali od čega se onda u Kikindi živi? OK, nije meni jasno ni kako smo mi živi i u drugim gradovima, ali ovo baš zvuči depresivno katastrofalno. Ima li bar nečega da je živo kolko-tolko? Od proizvodnje, ne pitam za administraciju i trgovinu, za njih se ne sekiram...

A i što ovi mladi pišu samo o nesretnicima, kako da im se zameri... da ima nešto zanimljivije, pa svakako da bi pisali o tome. Ovako su nam sve rekli, i neka su.
 
Ako moze mala pomoc od mestana Kikinde. Kakva je mogucnost zaposlenja u prosveti tamo, i u okolnim selima, za nekog ko bi dosao iz drugog grada, ali naravno, promenio mesto prebivalista. Dakle, za nekoga ko nema vezu, ko ne poznaje nikoga. Takodje, da li se trazi znanje madjarskog jezika? Hvala
 
Alo bre ljudi gde bre zivite.Dali neko moze da mi odgovori dali moze u kikindi da se zivi a da nemoras da imas nekoga od rodbine da bi se zaposlio i mogao normalno da zivis
 
...Kikinda, nekad treće mjesto ili jedan od tri jednaka grada...B...N.s. Ki...
..nekad tri jednaka grada
a
gdje je Kikinda s a d a ...

P.S.
-ali vrijeme ne stoji ...krug je najsavrčeniji oblik ?!!
 
Sava nikog nedira, ne boj se nece te ni ujesti niti ista drugo :)) samo mu se javi normalno, ja sam ga snima,i slikao... ima neka lika na pijaci on i zoli.. to su mi dva najjaca lika u kikindi :D ^_^ :)
 
HAHAHAHA :D Zashto svi pamte Kikindu po tome ffs ;D

Ja sam iz Kikinde i mogu vam retji da je dosta lep graditj.. S` tim da te ljudi chudno gledaju ako si drugachiji i razliqjesh se .. :) Lichno isqstvo *** :P
Upotpunosti se slazem sa tobom... a i pre svega kikinda nije monoton grad.. dodjite u kikindu nocu :DD :)
 
:)

Bar dan banacani . Nemojte tako o svom gradicu . I on je zapao u apatiju kao i ostala mesta u ovo vreme tranzicije iliti upropascavanja drzave ,

Vi ste barem kupili sine i hteli da revitalizujete prugu , al u Backoj ni sine nisu kupili , a svi u glas su povikali netreba nam pruga Senta --N sad . Istina obecase rodjeni sencanin revitalizaciju prge SU-ST jer vazno pristaniste i carinska zona , a pristaniste jedan panj na kome ni camac nemozes da vezes . Sto Vam industrija propada pa to je slika vlasti koja gleda samo da zadovolji svoje ljude u lepljivim foteljama .

Al da Vam nestajem na muku . Ja bi zamolio ako neko zna web stranicu narodnog pozorista u KI ili ima program predstava da mi ga dostavi na PP .

Hvala lepo kikindjani , a svratite malo u backu na bazene .Sad ima i most , al jest da mozete putem od Padeja do mosta da vezbate reli i slalom voznju posto je put posle tri meseca otisao po k************** . JET compani ga kvaliteno uradi.

Pozdrav banacani .
 
Poslednja izmena:
Malo je zapostavljena tema a ima i zasto jer Kikinda je grad koji tone a jedan je od onih u kojima bih mogao da zivim mada je moj Novi Sad zasad neprikosnoven. Pre nekih 18 godina sam bio muzicar i svirao sam u hotelu Narvik.
Bend mi se zvao Fotomodel i mozda ce ga se neko i setiti a u isto vreme smo svirali kad i Tanja Banjanin u nocnom klubu Paun (valjda se tako zvao) a koja je tad bila nepoznata. Sala hotela je vec tad bila prazna i poneko drustvo je znalo da zaluta ali hotel je imao obavezu da ima muzicki program i mi smo svirali makar nikog ne bilo.
Secam se da je preko dana bila interesantna pijaca a sam grad je bio mrtvosan i vec tada su osobe koje sam upoznao kukale kako je lose u Kikindi. Bilo je i par osoba sa kojima sam se cuo vise godina kasnije i po njihovim pricama Kikinda je sve vise i vise propadala.
Danasnji forumasi ,mahom mladi,se i ne secaju kako je nekad Kikinda bila jak grad a toliko jak da se odvojila od opstine Zrenjanin i dobila pozivni broj 0230 umesto 023.
Sve u svemu Kikinda je lep grad sa lepim centrom a nadajmo se da ce privreda ponovo oziveti i da ce biti kao nekada a onda ce ljudi iz drugih gradova imati zelju da odu u Ki da se provedu jer kikindjanke nimalo nisu naivne a kao muzicar to mi je prilicno dobro poznato :) jer sam i 2003 ponovo svirao u Kikindi u Steriji koja je bila dupke puna.I tad su mi se probudile uspomene a grad se nimalo nije promenio. Sivilo je i dalje bilo nad njim.:(
I zelim samo jos da pozdravim sve kikindjane i kikindjanke i da im porucim da se drze jer bolje mora doci kad tad.
 
ZLATNI ALEKSA Kikinđanin među 120 odabranih na prestižnom MIT u Bostonu

R. Šegrt | 18. 08. 2016 - 12:40h





Kikinđanin Aleksa Konstatinov ostvario je san - na prestižnom MIT univerzitetu u Bostonu studiraće matematiku.

r68ktkqTURBXy9kMTVhMTczYjk0NjVmNDU5ZWE5OGZiZDczYjM0ZjIxNC5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Privatna arhivaMatematički šampion odlazi na prestižni univerzitet u SAD

On je jedan od samo 1.200 odabranih, a konkurisalo je čak 20.000 devojaka i mladića iz celog sveta. Koliki je Aleksin uspeh, govori i to što se upisalo samo 120 stranih studenata, a Aleksa je jedini iz Srbije.

On je kao sjajan matematičar osvojio niz medalja, a samo u protekloj školskoj godini uzeo je četiri međunarodne nagrade - u Kazahstanu, Bukureštu, na Balkanijadi u Tirani i na Svetskoj matematičkoj olimpijadi u Hongkongu, a dobitnik je i Svetosavske i Godišnje nagrade Kikinde
Univerzitet u Bostonu bio mu je prva želja, ali nije očekivao punu stipendiju od 68.000 dolara godišnje.
- Presrećan sam što su mi odobrili punu stipendiju, jer u suprotnom ne bih mogao tamo da studiram. Velika mi je čast što ću biti u grupi vrhunskih akademaca - kaže Aleksa.
Informaciju o prijemu na MIT dobio je u učeničkom domu u Beogradu, jer je pohađao Matematičku gimnaziju. Radost je najpre podelio sa cimerom i drugarima iz doma, a sutradan u školi sa drugarima i profesorima. Isto veče tu lepu vest javio je prvo sestri, pa roditeljima.
- Novo odvajanje od kuće biće mi malo teško, ali pomoći će razne mogućnosti komunikacije. Brzo će i decembar kada dolazim za praznike - kaže Aleksa.
Ideja da se upiše na neki od prestižnih univerziteta tinja kod Alekse već godinama.
- Profesorka Sonja Čukić mi je navela MIT kao jedan od najboljih izbora za primenjenu matematiku. Dodala je i da je najbolja ulaznica zlatna medalja sa matematičke olimpijade. Tad sam pomislio da je to nedostižno. Ohrabrila me je da uvek treba da verujem u sebe. Kad sam prošlog leta osvojio to zlato na Tajlandu, prvo sam se javio njoj - priča Aleksa, i dodaje da ne zaboravlja ni profesorku iz osnovne škole Desanku Čepelnik koja ne sumnja u njegov uspeh
Aleksina majka Branka, psihologa po obrazovanju,kaže da i ponosna i zabrinuta i tužna, ali da ima poverenje u sina. -Nadam se da će se Aleksa snaći ne samo kao student, već i da će mu boravak u svetskom univerzitetskom centru omogućiti da proširi vidike, stekne kontakte, vidi brojne mogućnosti za koje bi u Srbiji bio uskraćen. Jedna od mojih omiljenih rečenica je da je tajna uspeha da od rada napraviš uživanje i ja mu želim da u tom smislu bude profesionalno uspešan- kaže ona.


- - - - - - - - - -

http://www.blic.rs/vesti/vojvodina/z...ostonu/7yk6jf4
 
HUMANI KIKINĐANI Pokrenuli akciju "Ako imaš donesi - ako nemaš odnesi"
R.Š. | 18. 01. 2017 - 13:46h





Po uzoru na druge gradove u kojima je pokrenuta humanitarna akcija za prikupljanje odeće i obuće za one koji je nemaju u hladnim zimskim danima, i u Kikindi je zaživela ideja "Ako imaš donesi - ako nemaš odnesi".

KMBktkqTURBXy9kY2QwMjNmNGExYzQ5YzU3ZjQ2NWJhYzBiZmJhNDRkZi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Đurđina Jerinkić / RAS SrbijaAkcija prikupljanja garderobe u Kikindi
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


Akciju je, preko društvenih mreža, pokrenula diplomirana pravnica i bivša predsednica SO Kikinda Đurđina Jerinkić, a ubrzo su joj se priključili mnogi Kikinđani iz grada i sa sela donoseći garderobu kako za odrasle tako i za decu.

- Kao majka dvoje male dece, dosta vremena provodim u kući i informišem se isključivo preko društvenih mreža. Tako sam videla da je u Novom Sadu pokrenuta takva akcija, pa sam ideju podelila prijateljima preko Fejsbuka da bi videla kako će reagovati. Nakon mnoštva pozitivnih komentara, saznala sam da u Kikindi ne postoji slična akcija, naravno, mimo Crvenog krsta u koji se, takođe, može odneti garderoba. Prikupljanje garderobe pokrenula sam opet preko Fejsbuka, a za mesto sakupljanja odredila parking ispred poljo-apoteke u Ulici Ive Lole Ribara - priča Đurđina.
Hg_ktkqTURBXy84ODU3MTYxZmMwYWY4ZDdjZGMzN2ViYmJlN2IwNWFiMy5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA
Foto: Đurđina Jerinkić / RAS SrbijaKikinda
share_v1_pintrest_gray_ico.png
share_v1_facebook_gray_ico.png


Pošto je odziv Kikinđana za samo dva dana veoma dobar, Đurđina Jerinkić, je zadovoljna što nije pogrešila u procenjivanju humanosti svojih sugrađana.
- Kikinda je grad koji je nekada daleko bacao svetlost. Čini mi se da smo to ovom akcijom svi ponovo pokazali. Probudilo se dobro u ljudima. Veoma sam ponosna na svoje sugrađane, jer garderobu donose ljudi i iz grada i sa sela. Ponosna sam i na one koji je uzimaju, jer niko nije odjednom odneo sve, iako to niko ne kontroliše - poručuje Đurđina, prezadovoljna što su Kikinđani još jednom pokazali da imaju veliko srce.
 
Ja ne mogu da verujem sta sam ovde procitala. Koliko ne znate da cenite to sto imate.
Jesmo pokradeni, jesmo nasankani i otpisani, ali zar se tako pljuje po ovom gradu? Nadam se da cete zavrsiti hiljadama kilometara od Kikinde, pa od blata da je pravite posle. Sve vam nesto ne valja. Slazem se, tesko se dolazi do posla, ali se po malo oporavljamo. Turizmu ne fali nista, i dalje isti spomenici, muzej i ostale atrakcije stoje na mestu. Imate gde da izadjete (diskoteke, kafici), imate gde decu da odvedete, imate bioskop, imate sportski centar na zavidnom nivou, bazeni, jezero, okolnih mesta za izlete, vikende i ostale aktivnosti, mnogo sportskih klubova i da ne nabrajam. Ima gradova koji placu da bar lice na Kikindu. Sram vas bilo.
 

Back
Top