8 god."demokratije" je dovelo Srbiju u ...

Posle 5. oktobra ...

  • Bolje živim

    glasova: 50 58,8%
  • Lošije živim

    glasova: 17 20,0%
  • Izgubio-la sam posao

    glasova: 0 0,0%
  • Živim od meseca do meseca

    glasova: 18 21,2%

  • Ukupno glasova
    85
  • Anketa je zatvorena .
koliko si trebao da radis 2000. sa prosecnom plaom za recimo nov televizort a koliko treba sada ,uoste ne vezano za tehnicke inovacije na istom ?

Ne mozes tako da gledas.Ono sto je tada bio sada standardni TV danas odgovara nekom plasma,tft-u... Bio je i tad super jeftini EI Nis tv za sitnu lovu ko i danas sto imaju ovi kinezi za 4000-5000 din. A mora da se uzme u obzir da je tadasnja prosecna plata bila mnogo realnija nego danasnja.ako je bila 50 maraka onda su to bile oscilacije od 40-60 maraka plate(naravno plate tadasnjih mocnika se nisu mogle znati i stoga nisu ni ulazile u prosek) dok danas imas prosecnu platu 25000-30000 ne znam tacno podatak. ALI imas odnos 1:10 onih cija primanja su preko 80000 i onih koji imaju platu 10000-15000. Prosecan covek u Srbiji ne oseca nikakvu promenu u kupovnoj moci.Zivi se MOZDA promil bolje,ali da li je to ono za cega se borilo 5og oktobra?Ako je za taj promil napravljeno sve ono...Onda ***.Dzaba ste krecili :)
 
Boli mene uvo za Milosevica i za ove danas.Ali neke cinjenice se moraju uzeti u obzir.A to sa ubistvima...Ako mislis na ratove u RS,RSK i na Kosovu i Metohiji...ratova bi bilo i da je 90ih pobedio Djindjic,Draskovic ili neko od politicara koji su tad bili suprostavljeni Milosevicu.A sto se tice Curuvije,Stambolica...Pa j***ga,ubijeno je i posle 5og oktobra mnogo vise ljudi ali smo vec svi zaboravili.Naravno svih pomenutih mi je zao, ali govorimo realno.
 
Boli mene uvo za Milosevica i za ove danas.Ali neke cinjenice se moraju uzeti u obzir.A to sa ubistvima...Ako mislis na ratove u RS,RSK i na Kosovu i Metohiji...ratova bi bilo i da je 90ih pobedio Djindjic,Draskovic ili neko od politicara koji su tad bili suprostavljeni Milosevicu.A sto se tice Curuvije,Stambolica...Pa j***ga,ubijeno je i posle 5og oktobra mnogo vise ljudi ali smo vec svi zaboravili.Naravno svih pomenutih mi je zao, ali govorimo realno.

O tome ti i pričam - kvalitet života je kada nemaš žrtve režima.
 
Boli mene uvo za Milosevica i za ove danas.Ali neke cinjenice se moraju uzeti u obzir.A to sa ubistvima...Ako mislis na ratove u RS,RSK i na Kosovu i Metohiji...ratova bi bilo i da je 90ih pobedio Djindjic,Draskovic ili neko od politicara koji su tad bili suprostavljeni Milosevicu.A sto se tice Curuvije,Stambolica...Pa j***ga,ubijeno je i posle 5og oktobra mnogo vise ljudi ali smo vec svi zaboravili.Naravno svih pomenutih mi je zao, ali govorimo realno.


Dakle živi na Coca-Cola strani života, zatvori oči, uši i ne diši...samo se pitam dokle tako ?!
 
pošto je po ko zna koji put banovan najveći ekonomski teoretičar južnije od Dunava i Save, ovakve teme su besmislene:mrgreen:

zašto su recimo kod nas kamate skupe...pa recimo da smo videli pre neki dan, kako malo treba i ode sve u majčinu...
e a kako bi nam sad lepo objasnio snagom svojih neoborivih kako je ustvari 2000. bilo sve super i onda dodjose zuti lopovi i sve pokrase :(:mrgreen:
 
Svemu ovome je došao kraj, ludom radovanju i lažnom nadanju, 8. godina je bilo sasvim dovoljno vremena da se donese prosperitet građanima, a šta smo dobili od silnih obećanja, (loš standard, "izgubljeno" Kosovo, izolovanu zemlju,...) svako neka sudi prema svojim ubeđenjima, svedoci smo ovih dana kako je funkcionisala ta vlast posle 5. oktobra, na lažima obećanjima i stalnom nadanju -"sutra će biti bolje"...to sutra bojim se da neće doći ni sutra ako se skoro ne promeni nešto u ovom društvu.
 
Pa mi smo bre vec godinu dana u EU,zar ne? Zar nije bilo Ma bre ljudi najkasnije smo 2007 u EU...Samo vi nama omogucite da dodjemo na mesto odakle moze to da se sredi.A sad jedan jedini razlog zasto se 5i oktobar nije trebao dogoditi: Kradu i lazu i ovi i oni,zar ne? Ko suprotno tvrdi radi za neku od pomenutih partija...E sad, posto su se ovi prvi vec bili dovoljno nakrali, i stvarno se moze zakljuciti da im vise nije trebalo nista posto su imali sve, nije ih trebalo dirati. Ovako su samo dosli novi koji su morali da pokradu ono sto je ostalo... I j*g,eto nas ovde gde smo sad.
 
Da veliki broj ljudi prima socijalnu pomoc,da se deca ne radjaju,sve vise ubistva i samoubistva,incesta............... nema kraja

Postoje stvari o kojima se ranije nije pisalo jer je postojala kontrola medija.
To ne znači da toga nije bilo ranije, samo da ne postoji kontrola.
Dakle, neozbiljno je uopšte pomisliti a ne povezivati ova dešavanja sa nekom političkom opcijom.
Jednostavno - to je u ljudima.
A da li će to novine objavljivati i ljudi ih kupovati te nositi kući drugima na uvid...
 

Back
Top