Ko su najbolje majke u horoskopu?

Ja ne zelim da budem majka tako da o tome i ne razmisljam. A 4a, pocinje u Skorpiji, zavrsava se u Strelcu, Pluton u Strelcu ako se dobro secam. 5a pocinje u Strelcu zavrsava se u Jarcu, bez planeta. Vladar 4e u 4oj. Vladar 5e u 8oj.
Što je i razumljivo, još si žgepče, s godinama će se razvijati materinski instinkt, pa kad se budeš razvila i formirala kao ličnost onda ćeš itekako razmišljati o majčinstvu, a sudeći prema ovako banalnom (uprošćenom) opisu natalne karte bićeš odlična majka (vladar 4e u 4oj - jak porodični ''poriv''), stroga doduše (zato što 4a počinje u Škorpiji, i zato što se u njoj, ako sam dobro razumeo napisano - nalazi Pluton, jedan od vladara Škorpije) i obezbedićeš dete sa dobrom materijalnom podrškom (nasledstvom - konekcija pete i osme kuće) jednog dana kad ti se bude ugasila sveća.
 
Ne kazem da je crno, ali izolovano gledano polozaj nije sjajan za majku.
Negativne osobine koje se vezuju za njega(odsustvo emocija, strogoca itd) tesko da mogu da se odnose na nekog kome karta dominira vodom i vatrom.

Sto se najboljeg znaka za majku tice, birala bi opet neki vazdusni sa mrvom vode. Mislim da sam subjektivna jer moja majka je imala dominantno vazdusnu kartu i nikad mi nije visila za vratom, zvala svaki sekund, kao kod nekih koje imaju Racice za majke kod kojih zemlja prestaje da se okrece oko Sunca, cim cedo napusti gnezdo. :mrgreen:

Kako bi definisao dobrog oca? Jako Sunce?
 
Kako bi definisao dobrog oca? Jako Sunce?
Subjektivno gledano (ono što je moja predstava dobrog oca i naravno - jakog Sunca), u astrološkim kućama: 1, 4, 7.
Prva je, kao što znamo, manifestacija našeg unutrašnjeg JA (jednog dela naše ličnosti), onog što se nadovezuje na Volju, Drugi deo naše ličnosti, Spoljašnje JA (Sunce) i odredjuje naš karakter. U procesu formiranja individue (muškarca) izuzetno važnu ulogu ima otac. Otac svojim ponašanjem, manirima, determiniše ili bitno utiče na razvoj svog potomka, budući da potomak (svesno ili nesvesno) usvaja u sebe njegove osobine. Uprošćeno posmatrano - Sunce u prvoj kući natusa (ne ulazeći u detalje, odnose Sunca sa drugim planetama) označava da natus ima podršku oca, da smatra oca dobrim i da je veoma važan oslonac kao i nukleus njegovog života očinska ili patrijarhalna figura.

Četvrta razgradjuje koncept načet prvom kućom. Sunce u četvrtoj znači da otac koordinisano sa ostalim članovima porodice (4 kuća) utiče na natusovo ponašanje i odluke. Jer ne može jedino otac da ima ulogu u brizi o natusu. Prirodno, tu su dede i babe, braća i sestre, a finalizovana slika se dobija u sedmoj kući (kući braka, kući egzaltacije Saturna) gde Sunce (Otac) zajedno sa suprugom/majkom (Mesec) učvršćuje strukturu (Saturn) započetu u prvoj kući (Mars, incijacija) i dovodi natusa do statusa stabilizovane, zrele (Saturn) jedinke, osposobljene za život.

Kroz aspekte posmatrano, Sunce u dobrim odnosima sa Merkurom (intelekt), Venerom (pružanje ljubavi, ali umerene), Saturnom (odgovornost, disciplinovanost), Jupiterom (moral, širokogrudost), Marsom (borbenost). Kroz znakove posmatrano, ideal bi bilo uravnoteženost i harmonija 4 elementa, a pošto su takvi primeri retki, rekao bih da je dobra kombinacija za oca, miks vazduha i vatre.
 
Iz životnog iskustva mogu da kažem da su najbolje majke strelčice i škorpijice, energične su dovoljno za sve zahteve majčinstva, trezvene i nepopustljive kad treba a blage i zaštitnički nastrojene kad treba...
To je moje viđenje, nasuprot onom nekom opštem mišljenju da su najbolje majke račice ili vage, lavice.. ok, jesu i one dobre, ali znaju da budu dosta popustljive i pretolerantne, nije da sam za neku stogoću ali zarad vaspitavanja, treba nekad malo ''pritegnuti''... Opet jarčice i ovnovi malo su udrugoj krajnosti, samo neki dril i disciplina, ne valja ni to..
Najbolja je sredina po običaju :)
 
U deficitu smo sa ekspertima.

:hahaha:

Kako je ovo bio sočan odgovor. :ok:

- - - - - - - - - -

mogu da kažem da su najbolje majke strelčice

Eh, pa ja se baš ne bih usaglasio sa tim, al' dobro. Pogotovo za generacije od 2000. pa nadalje koje imaju Pluton u Strelcu. Još ako dete ima Pluton kuća 1 kvadrat Mesec kuća 10 ili 4, eto tipične tiranije u domu.
 
Možda je teško detektovati uticaj Plutona kod loših astrologa.

Uticaj Plutona u kući 1 je i te kako upadljiv, bukvalno zvoni na sva zvona. Uticaj Plutona je vrlo lako detektovati i manifestuje se na veoma agresivan način.

Majke u periodima Urana u Vagi (čest razvod), godine 1970s i dalje kao i deca koja su mahom sa Plutonom u Strelcu, a imaju kvadrat sa Mesecom, doživljavaju veoma teška porodična iskustva ukoliko je majka Strelac u horoskopu.

Pluton izaziva tiraniju, a u kvadratu sa Mesecom dovodi do netrpeljivosti prema Majci. Za generacije koje imaju Pluton u Strelcu, majke u znaku Strelca nikako nisu dobar izbor jer gotovo uvek dolazi do velikog konflikta.
 
Nisam ni napisala da uticaj Plutona ne postoji, ali malo je preterano reci da je majka rodjena u znaku Strelca dok je tu Pluton automatski majka tiranin.
Ovo sto opisujes za prvu kucu i Plutona pre lici na Marsa u prvoj kuci. Pluton nije bas agresivan, niti zvoni na sva zvona. Njegov uticaj je vise na psihu i razne devijanstnosti(koliko psihicke a koliko fizicke)

Ako vec pricamo o Plutonu u Strelcu, ne znam kako bi se on konkretno odnosio na majcinstvo. Pluton u Strelcu bi bile pre raznorazne moralne i eticke dileme. Covek stalno trazi odgovor na pitanje sta je moralno a sta ne, da li je ok ubiti jednog coveka a sacuvati deset drugih zivota, (zlo)upotreba bogatstva i slicno
 
Tesko da Pluton u 1 zvoni na sva zvona, nije to Mars.
Ne bih se složio sa tom konstatacijom, nema Mars ''isključivi sertifikat i apsolutno pravo'' da bude bučan, remetilački i destruktivni faktor.
Mogao bih ovde istaći desetine primera osoba sa Plutonom u prvoj (što onih koje lično poznajem, što onih koje su istaknute istorijske, medijske ličnosti) naspram kojih su osobe sa istaknutim Marsom u natalima, mala deca. Ako je Mars obično zvono u seoskoj crkvi, onda je Pluton zvonarnik u hramu. Odnos snaga (vibracija) je neuporediv.
Mars je atomska bomba, dok je Pluton - hidrogenska bomba.

Vise je kao podzemna voda, ne otvorena erupcija.
Pa i podzemna voda kad-tad izbije na površinu i izrazi se u vidu ''otvorene erupcije''. Šta ti je gejzir.
S tim što i ovo što si napisala ne bih uzeo za opis Plutona. Pluton je snaga visokooktanskog naboja koja je strogo kontrolisana i koja u tačno predvidjenim okolnostima se ispušta, ''ventilira'' i proizvodi daleko veću štetu nego snaga jednog Marsa koji u kontinuiranim naletima pravi štete manjeg intenziteta.
 
Nisam ni napisala da uticaj Plutona ne postoji, ali malo je preterano reci da je majka rodjena u znaku Strelca dok je tu Pluton automatski majka tiranin.
Ovo sto opisujes za prvu kucu i Plutona pre lici na Marsa u prvoj kuci. Pluton nije bas agresivan, niti zvoni na sva zvona. Njegov uticaj je vise na psihu i razne devijanstnosti(koliko psihicke a koliko fizicke)

Ako vec pricamo o Plutonu u Strelcu, ne znam kako bi se on konkretno odnosio na majcinstvo. Pluton u Strelcu bi bile pre raznorazne moralne i eticke dileme. Covek stalno trazi odgovor na pitanje sta je moralno a sta ne, da li je ok ubiti jednog coveka a sacuvati deset drugih zivota, (zlo)upotreba bogatstva i slicno

Dao sam konkretan primer Pluton kvadrat Mesec, te označio da postoji velika opasnost za decu sa Plutonom u Strelcu (praksa je to pokazala) čije su majke - Strelčevi. Za generacije koje imaju Pluton u Strelcu, a imaju i majku u znaku Strelca, majka je automatski tiranin, pogotovo sa lošim aspektima Meseca kao što su opozicija i kvadrat. To je apsolutno neizbežno i korektno.

S druge strane, Pluton je najagresivnija Planeta u horoskopu, ne postoji agresivnija planeta od Plutona. Direktno je povezana sa terorizmom, nasiljem, smrću i dominacijom, što fizičkom, što mentalnom. Ovu ulogu drži konstantno i ne pušta. Pluton je viša oktava Marsa. Mars se brzo isprazni, dok Pluton nanosi bol. Istinski bol. Bol kakav Mesec ne može da izdrži bez obzira koliko bio neutralan. Ukoliko se ne kanališe, Pluton izaziva ogroman naboj i dolazi do ogromne eksplozije koja se u samoj osobi manifestuje nekim problemom.

Pluton Kvadrat Mesec ukazuje na konstantnu vrstu netrpeljivosti prema majci ili majčinskim figurama, a tu je i tipičan teror nad detetom koje ima ovaj aspekt. Kako se manifestuje zavisi od znakova i kuća. U najgorim slučajevima su Mesec u Ovnu, Blizancima, Vagi i Devici jer direktno napada nerve i može doći do patološki razvijenih bolesti kod deteta upravo zbog neodgovorne majke (Strelac).

Drndanje, da ga tako nazovem, zavisi od upravo pozicije Plutona i Meseca u odnosu između deteta i majke jer između Plutona i Meseca postoji veoma jak magnetizam koji čak i u kvadratu stvara ogromnu zavisnost deteta od majke, ali podjednako ogromnu odbojnost prema nasilju i trpnji. Stvara se unutrašnja borba, ogroman emotivni naboj koji je nemoguće kontrolisati i bukvalno dolazi do eksplozije koja se uvek manifestuje sa rođenom majkom i u nešto manjoj količini sa majčinskim figurama.

Ovakve pozicije priželjkuju žene koje su pomalo lukavije ili vole da vuku sve konce, ali ih to podjednako i nervira i žele od toga da pobegnu. Kao ping-pong loptica između dobrog i lošeg, a kod Strelca se sve najgore može reći tokom jednog dana, dok je drugog dana sve nasmejano i lepo što vrlo loše utiče na poziciju Plutona u Strelcu i kvadrata sa Mesecom kod deteta te se nadograđuje na to i postaje sve teže i teže pobeći od te vrste magnetizma. Zbog toga je veoma teško takvoj deci da se izbore sa majčinskim figurama u životu jer često te figure preuzimaju potpunu kontrolu nad životom deteta koje ima ovakav kvadrat.

Frustracije i način na koji se frustracije pojavljuju su isključivo zavisne od kuće i znaka, a u najgorem slučaju bi bilo da je IC Mesec.

Inače, što se tiče Plutona u kući 1, oglašavanje je uvek prisutno i veoma vidno/čujno. Pluton kuća 1 i to pogotovo na samom Asc ume da bude veoma upadljiv način dozivanja i traganja. Ovo su uvek figure koje bilo ko odmah prepozna. Ne može da se omaši.

Najopasniji element koji se jeste koristio za nuklearne bombe jeste upravo Plutonijum. Raznorna moć Plutonijuma je evidentna.

Mars je bomba i ignacija, ali ne i kompresovana energija kakvu pruža Pluton.
 
Slazem sa svime sa napisanim N3Wz, nego ipak i dalje mislim da nesto drugo mora da uskoci pre Plutona da on zadnji treba da se gleda pri trazenju problema u porodici(osim ako nije jako istaknut).

Elem, Pluton je zla planeta i što se mene tiče deluje samo u jakim lošim aspektima, pre svega u konjukciji, kvadratu i opoziciji, a sto je dalje od vrha polja kao da ne postoji.
Svaku planetu i poziciju koju aspektuje, cepa na pola i traci da se do krajnjih granica prožive spoznaju i dobra i loša svojstva te planete, kao i polja kojim vladaju
Na primer, ako Pluton pravi kvadrat, opoziciju ili najteze, konjukciju sa Mesecom, imamo osobu koja ima dusu podeljenu na pola. Nekog ko je duboko izucio svaki najmracniji kutak svoje psihe, ko ima mnogo strahova, te vremenom nauci da krije svoju pravu prirodu, da se stalno stiti od ostatka sveta, a da odlično prepoznaje tuđe slabosti i skrivene namere. Obicno su to ljudi koji su u stanju da čine najbolja i najvelikodušnija, ali i najgora moguca dela, dusa pocepana na pola.
Obicno takva pozicija daje jako dobre psihologe i defektologe.
 
Solar : Pluton i generalno dalje planete se gledaju poslednje isključivo u slučaju njihovih tranzita i ulaska u neko od polja na solarnom horoskopu.
To nije slučaj sa natalnim posmatranjem gde su te energije jasno prikazane, a pomoću astrologije se mogu jasno i definisati. U takvim uslovima Pluton, svakako, treba posmatrati jer može da ukaže na ozbiljne probleme sa kanalima. Tranziti preko Plutona takođe mogu doneti i operacije.

Natal : Svaka planeta uvek deluje, s tim što osoba ili jače ili slabije oseti njezin ritam u sopstvenom životu. Ono čega nismo svesni da nas kontroliše nas najbolje kontroliše, kao i najintezivnije. Čovek uopšte i ne mora biti svestan, dovoljno je da astrolog bude svestan toga. U tome i leži čar astrologije. Pluton svakako nije planeta čiji se uticaj ne oseti, ali definitivno jeste planeta koju mnogi astrolozi lako zapostave i smatraju suvišnim za istraživanje, što je po mom mišljenju katastrofalna nebuloza no imajući u vidu da se većina opredeljuje za rađenje solara, Pluton se svakako stavlja u neki deseti plan pri takvoj vrsti izrade karte jer se čist uticaj Plutona ne uzima u obzir jer presporo ide iz znaka u znak kada se posmatra sa perspektive solarne karte. S druge strane, to je samo za pojedinca. Ako se gleda uporedni horoskop Pluton se definitivno mora gledati isto onoliko koliko i Venera te Neptun ili Merkur, odnosno Mars. Neke od najuspešnijih i najfatalnijih ljubavnih veza upravo imaju odlično aspektovan Pluton sa drugim planetama. Čist magnetizam koji ako se previše konzumira može da preraste u opsesiju pa čak i nasilje. Ako se to nasilje ne može okrenuti protiv partnera, onda se pretvara u samokažnjavanje i nanošenje štete sebi. To su svakako veoma, veoma intezivne pozicije i Pluton nije za zajebanciju kada je reč o ljubavi i seksu.

? Sad, možda se ne razumemo, ali poenta nije bila šta se prvo traži u porodici za porodične probleme iz ugla astrologije, to je sasvim druga priča, i veoma individualna, može da bude milion problema različite sorte. Da se razumemo, poenta je bila isključivo u generacijama sa Plutonom u Strelcu i majkama Strelčevima, te njihovim kvadratima i opozicijama u odnosu na Mesec. Isključivo natalni horoskop deteta.
U mojoj praksi sa tim klincima nije se pojavila niti jedna dobra majka Strelac. Za generacije koje sada nastupaju videćemo šta će oni reći za njihove majke Jariće, ali za Strelčeve mrka kapa. :cool:
Sad, sve što je napisano je vrlo isključivo i jasno precizirano u svim mojim postovima koji se tiču teme. Postoje problemi koji su inherentni kao i problemi koji kasnije nastaju u sukobu i razmeni energetskih planeta bla bla truć, ali ono što je u natalu je za života tu i ne može se promeniti. Takav je slučaj sa Majkama Strelčevima koje će za decu sa Plutonom u Strelcu uvek biti loše majke, a pogotovo ukoliko je isti taj Pluton u Kvadratu sa Mesecom. Doživljaj deteta je jednostavno takav i ne može se promeniti. Na to ciljam.

Kako gledati? : Kada se razmišlja o porodici, jasno je da gledamo Mesec i Saturn za mlađu decu kao i glavne planete roditelja, te njihovu konekciju i polja da bi razumeli na koji način dete doživljava roditelje i od kog roditelja će imati veće beneficije, ali za adolescente je već drugačija priča jer se tu već sve ono što se sakupilo u mladosti mora nekako isterati van jer čim se stupi u polnu zrelost (Škorpija), traži se osamostaljenje (9). Astrolog bi trebalo da razume i gde da načini taj presek, a isti je već tu negde u dobu predpubertetnog ili pubertetnog doba. Baš tu negde kod prolaska kroz polje 8. dete dobije želju da se suprotstavi roditeljima. Tad negde počinje sa psihološkom analizom porodice.
Često je upravo osamostaljenje preko kuće Strelca (9) kada mladi adolescenti odlaze da studiraju, često dalje od rođenog grada (9). Ako se naboji između Plutona i Meseca ne reše pre osamostaljenja, mogu ostaviti trajne posledice po psihu deteta, tj. adolescenta, jer upravo tu Pluton najviše napada, a Mesec sa tim ne može da se izbori već samo može da trpi. Sa kućom 10 se ili vraća kući kod roditelja, ili nastavlja dalje karijeru. Ako se vrati kući nakon fakulteta, postavlja se vrlo loš odnos sa kućom 4. Te kuće gotovo kao da nema više. Ili će roditelji da napuste, ili će dete morati da bude samostalno. Od 10 zavisi koliko će stroge uslove imati dete, tj. adolescent. Tu postoji jedna šansa, da kažemo ''darovi s neba'' ako se nekim čudom aktivira 11ta kuća preko prijatelja pa se dobije šansa za alternativno učenje ili studiranje što može postati pravi posao kasnije.
1. Vraćanje kući sa tim aspektom, a nerešenim stvarima = bežati glavom bez obzira. Paziti da ne dođe do fizičkog obračuna ili sl.
2. Nastavljanje karijere, a nerešenim stvarima = nadajmo se da žena ne preuzme ulogu majke jer će muškarac definitivno lečiti komplekse na njoj. (sa devojčicama nisam imao puno iskustva te ne mogu da kažem puno, verovatno se kod njih te emocije dosta lakše utapaju iako imam potvrdu da su majke Strelčevi sa Plutonom u Strelcu ovim generacijama bile dosta strožije pa čak i fizički agresivne često sa komentarima tipa ''I mene su moji tukli''. Vrlo tužno)

Generalno : Zato su ljudi sa teškim aspektima Meseca i Plutona uvek puni unutrašnje trepnje i nervoze da će nešto loše da se dogodi taman kada se makar malo opuste, nikada nisu sigurni i uvek imaju emotivne strahove. To ne prestaje ni nakon smrti majke i na neki način ta unutrašnja trepnja i strah postaje deo svakodnevnice i vrlo lakog nerviranja čak i za najmanje sitnice, a pogotovo se intezitet može osetiti svakim tranzitom Meseca, dakle oko 4-5 dana unutrašnje borbe i dileme tokom svakog lunarnog ciklusa kroz znakove.

Samo da dodam, tranzit Plutona se svakako osetio u Evropi jer se manifestovao kroz islamiste, odnosno muslimane migrante kao i silovanja devojaka : https://www.independent.co.uk/voice...white-girls-religious-extremism-a8261831.html
 
Poslednja izmena:
Mislim da bi najbolja majka bila Bik. Vise Mesec u Biku nego Sunce.

Bik je sebičan znak, voli da poseduje i da uživa. Voli sebe, Bik simbolizuje ljubav, ali u pravom smislu Bik simbolizuje ljubav prema sebi, od koje zavisi celokupna stabilnost (Bik), i celokupno samopouzdanje (Bik). Čim je Bik poremećen, u priču ulazi kriza, koju hranimo preko Vage (inkonjukcija prema Biku), i tražimo to u drugima. I Idealizujemo partnera, Ribe koje su takođe deo ove priče, inkonjukcija sa Vagom. Zavisnost od drugih, jer nemamo sebe. Neptun kao viša oktava Venere.

Ovo sma samo htela da naglasim koliko je bitna ljubav prema sebi, ali prava zdrava.

Mesec u Biku je Mesec koji veoma ume sebi da ugađa, koji želi sve najskuplje, najbolje, i želi te udobnosti (4. serija, Mesec). Želi - Bik.

Taj Mesec mi ne deluje kao da je mnogo požrtvovan za druge, jer Mesec najpre gleda šta njemu treba...

Osim ako nije u nekom znaku okrenutom drugima...

Možda Mesec u Biku deluje toplije nego Mesec u Vagi, Devici, i Škorpiji, ali to samo tako izgleda. On je u stvari mnogo sebičniji, dok su ovi okrenuti drugome, i obzirnošću, brizi prema drugome.

Slažem se da je Mesec u četvrtoj najbolja majka... Jer mu je udobno u ulozi majke, ali ja bih ga ipak vratila u Raka.

Imam drugaricu koja ima Mesec u Raku, i njena glavna želja je da bude majka... Muž i partner su skroz nebitni, samo deca...

Tako da iskreno ne volim te Mesece, jer njima je samo porodica, u smislu žena majka kraljica bitna... Slabo ih zanima ono ljubav sa partnerom, i odnos sa partnerom... Sve dok on donosi novac, kojim će da se prehrani porodica... Malo vuče na sponzoruše i oportuniste. Nisam ljubitelj toga... ALi da, kao majke... Mada ja prva ne bih želela takvu majku kojoj sam centar univerzuma. Ne bih želela nikog u životu kome sam to.
 

Back
Top