American Staffordshire Terrier

Узео сам штене стафорда пре једно два и по месеца(тад је био стар месец и по) и био је баш ситан, мршав, био је тежак 1.8кг. Чистио сам га више пута од паразита, узео сам му ад капи, калцијум, све што је потребно, дајем му квалитетну храну.. Сад ме занима пошто за неки дан пуни 4 месеца а тежак је 8кг јел то океј тежина за његов узраст?? Није мршав али ми се чини да би требао да буде већи, негде сам прочитао да се код штенаца стафорда тежина рачуна тако што 0.5 помножиш са бројем недеља и добијеш килажу коју би пас требао да има, по тој рачуници тежак је тачно колико треба да буде. Кад сам ишао до човека од ког сам га узео видео сам и мајку која је нормалне величине али и штене из предходног легла које је тад имало 8 месеци и које је такође било мало мање по мом мишљењу. С обзиром на, то можда је само таква линија, можда се мало спорије развијају.
Ако неко може да ми одговори бићу захвалан. ������
 
Poslednja izmena:
Ево и слика од пре неки дан
kan.jpg


- - - - - - - - - -

И имам још једно питање пошто мислим да није чист стафорд, мајка му је стафорд а за оца нисам сигуран шта је, ево и њихове слике па процените
roditelji (1).jpg
roditelji (2).jpg
 
Otac malo podseća na nekog mešanca boksera, čini mi se. I loše su mu urađene uši, msm tvom štencu, ušivali su mu kroz hrskavicu, ostale su mu brojanice. Ako su mu došaplja dobra i nema brojanica na rebrima, ne sekiraj se, sad će da ubrza rast, dok menjaju zube, imaju neverovatno brz metabolizam minerala. I da, pojačaj mu minerale u ishrani sad i nastavi redovno da ga čistiš od glista.
 
Да, и мени отац личи на боксера.. Иначе сад има 12 кила са 4.5 месеца. Мислим да су му уши добро урађене него му на овој слици још нису били скинути конци и длака му није скроз порасла, поставићу слику да видиш како сад изгледа
kan4.5.jpg
Имам једно питање пошто видим да имаш искуства, шта да му дајем да једе, до сад сам му давао ројал канин грануле и јогурт али у задње време неће да једе грануле, увек му остане пола(сумњам да је проблем у количини јер сам му више пута давао кувано бело месо или пиринач и јаја и то у већим количинама него грануле и увек је појео све и хтео још)
 
Nemoj da mu potapaš granule kao prvo, onda mogu i da stoje. Drugo, generalno više vole domaće, samo pazi da bude hrana koja mu neće smetati i da količina odgovara. Iskreno, i nemam toliko iskustva sa štencima, kao ni sa stafordima, samo imam oko za hirurgiju (ovo već izgleda bolje btw) i neko generalno znanje kao vet. tehničar i dugogodišnji kučkar.
 

Back
Top