Sloboda govora i Širenje mržnje!?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.035
Ne samo po Ustavu Srbije, kojega se Krsta ne mora da pridržava, veći i po opšte prihvaćenim demokratskim standardima, garantuje se Sloboda Govora i Mišljenja!

Dalje, ako ja nekoga mrzim, to je misaoni proces, ako ja to napišem/izgovorim, iznosim svoje mišljenje, prema tome, to NIJE zabranjeno! Za razliku da napišem ubij/zakolji nekoga, ili, toga i toga treba to i to!?
 
Ne samo po Ustavu Srbije, kojega se Krsta ne mora da pridržava, veći i po opšte prihvaćenim demokratskim standardima, garantuje se Sloboda Govora i Mišljenja!

Dalje, ako ja nekoga mrzim, to je misaoni proces, ako ja to napišem/izgovorim, iznosim svoje mišljenje, prema tome, to NIJE zabranjeno! Za razliku da napišem ubij/zakolji nekoga, ili, toga i toga treba to i to!?

Prvo treba da prihvatis demokratske vrednosti. To je preduslov da bi razumeo sta je sloboda govora. Definicija je da mozes da kazes sve dok to ne povredjuje nekoga. Tako da ako velicas fasizam recimo direktno pozivas na linc jevreje, Rome i ostale zrtve fasizma i nacizma. Ako velicas Seselja pozivas na linc Hrvata i Bosnjaka koji su patili od njega. I gomila ostalih primera.

To se na zalost ne primenjuje na Krstarici. Ima gomila krsenja ljudskih prava. Svaki drugi post patriJota je otprilike ofanzivan na neku grupu ljudi.
 
Prvo treba da prihvatis demokratske vrednosti. To je preduslov da bi razumeo sta je sloboda govora. Definicija je da mozes da kazes sve dok to ne povredjuje nekoga. Tako da ako velicas fasizam recimo direktno pozivas na linc jevreje, Rome i ostale zrtve fasizma i nacizma. Ako velicas Seselja pozivas na linc Hrvata i Bosnjaka koji su patili od njega. I gomila ostalih primera.

.

Druga je stvar kako se to insinuira!
Po tvojoj definiciji, mi onda ne bi smeli da hvalimo ni jedno uređenje, ni jednu grupu ljudi, ni jednu državu, sve imaju u pojedinim razdobljima krvi na rukama!?
 
Druga je stvar kako se to insinuira!
Po tvojoj definiciji, mi onda ne bi smeli da hvalimo ni jedno uređenje, ni jednu grupu ljudi, ni jednu državu, sve imaju u pojedinim razdobljima krvi na rukama!?

Naravno da ne bi trebali hvaliti sve ljude jedne nacije. Drzavu mozes. To je administracija itd. Kada kazes da je ceo narod pametan pogresio si momentalno. Ima i lupi i pametnih. Ako kazes prosecna visina Srba recimo je tolika i tolika, to je neki prosek i nije generalizovanje. Uredjenje mozes hvaliti ili pljuvati. Komunizam ili demokratiju recimo. To je neki apstraktan pojam
 
Druga je stvar kako se to insinuira!
Po tvojoj definiciji, mi onda ne bi smeli da hvalimo ni jedno uređenje, ni jednu grupu ljudi, ni jednu državu, sve imaju u pojedinim razdobljima krvi na rukama!?

to sve i zavisi i od politickog establismenta i o tome kako se definisu neke grupe ljudi narocito u stranim medijima,negde se i forsira mrznja a negde je to deo opste kulture
primera je mnogo
 
I da, reci "Siptar"je govor mrznje. Njih to vredja. KRsta je jos uvek daleko da bi smela/mogla na to da reaguje, na zalost.

Govor mržnje ili Širenje mržnje?
Btw. Recimo i dan danas u mnogim demokratskim državama onaj koji pokuša napraviti to što rade šiptari u Srbiji, bili bi čak i ubijeni, a mi ne smemo ni krivo da ih pogledamo?
Šta se traži, da volemo šiptare?
 
I da, reci "Siptar"je govor mrznje. Njih to vredja. KRsta je jos uvek daleko da bi smela/mogla na to da reaguje, na zalost.
nijih to ne vredja jer oni su shiptari
SHCIP ili squip je dvoglavi crni orao na albanskoj zastavi
Albanija je ime prvi put upotrebljeno kada je Austro Ugarska stvorila albaniju 1912 da ne bi Srbija izasla na more a taj naziv je izvucen iz nekih karti za rejon oko Tirane i Elbasan u Otomanskoj imperiji.
Arbanasi su pleme koje je zivelo pre ko zna koliko vekova CAR STEFAN DUSAN SILNI CAR GRKA SRBA I ARBANASA ali ti tada su ti arbanasi bili pravoslavci
Arnauti su uglavnom Srbi koji su prelazili u muhamedansku veru na Kosovu kao Srbi u Bosni Malici,Krasnici,Balici i sl.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top