Peter Handke

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Waterfall

Legenda
Poruka
50.426
Peter Handke jos jednom je pokazao
da je vecin Srbin od mnogih Srba.

Хандке: Протуве признале државу протува

Петер Хандке Париз – Признајући албанску државу Косово, Европа је дефинитивно изгубила срце, написао је Петер Хандке, аустријски писац који живи у Француској, у данашњем издању дневника „Фигаро“. „Признајући албанску државу Косово, Запад је једним јединим смртоносним ударцем одузео српском народу на Косову домовину и учинио од њега заточенике и избеглице у сопственој земљи“, написао је Хандке у веома емотивном тексту.

У тону којим је изразио дубоки осећај неправде нанете Србији „признањем албанске државе Косово“, он је констатовао да је „наша цењена Европа дефинитивно изгубила срце“. „Признајући албанску државу Косово, самопрокламовани лекари западне хемисфере су у великој мери стали на страну једног болесника против другог“, навео је аустријски писац у јасној алузији на шефа француске дипломатије Бернара Кушнера, лекара по образовању.

Признајући албанску државу Косово, ови лекари су погазили Хипократову заклетву и показали да су лажни лекари, додао је он.

Хандке је истакао да су западне државе, „признајући албанску државу Косово, протуве које су претходно бомбардовале и уништиле српску Југославију, примиле у своје редове једну државу протува пар екселанс“.„Плачимо сви који нисмо пристрасни и чије су намере добре са српским народом коме је одузето Косово” (Косово написано ћирилицом), навео је Хандке.


Танјуг
[објављено: 23.02.2008.]
http://www.politika.co.yu/rubrike/Svet/Handke-Protuve-priznale-drzavu-protuva.sr.html
 
Meni je dirnulo srce kada sam pročitala i čula na radiju šta je rekao Peter Handke.
Da je sreće da svaki Srbin ovako priča o svojoj zemlji gde bi nam kraj bio.....trebalo bi da pričamo iz SRCA kao Handke, ne gledajući šargarepe koje nam EU daje da bi nam zamazala oči a uzela SRCE!!!
 
Meni je dirnulo srce kada sam pročitala i čula na radiju šta je rekao Peter Handke.
Da je sreće da svaki Srbin ovako priča o svojoj zemlji gde bi nam kraj bio.....trebalo bi da pričamo iz SRCA kao Handke, ne gledajući šargarepe koje nam EU daje da bi nam zamazala oči a uzela SRCE!!!

Da svi mislimo tako bili bi u Etiopiji danas da ti kazem. Ionako smo bili blizu.
 
Covek nam je prijatelj, i govori u nasu korist,govori istinu,hvala mu.
Evo vec su se javili neki "Srbi" koji su manji Srbi od jednog austrijanca.

Ne, nego gradjanin Srbije koji je patriota pravi jer svojoj zemlji zelim najbolje. Da bude bogata, demokratska i da ljudi budu slobodni. Ne zelim da je izolujem kao vi. To koliko vi volite svoju zemlju ste pokazali 90-ih. Unistili ste je.
 
Ti da budes nezgodan?Fizicki verujem da jesi NE zgodan.
Znam ja sta znaci.Zelim da te pitam zasto ne koristis svoj jezik kada toliko volis svoju zemlju?

Ej, dok sam to pisao znao sam da ces se upecati :lol::lol::lol:
Providan si k'o staklo. No dobro i to moze da bude korisno. Volim Engleski koliko i Srpski. Volim i sve druge jezike, samo ih ne znam ;-)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top