Emocije

Crash and Burn

Iskusan
Poruka
5.180
Nisam bio siguran gde da postavim ovu temu pa sam je stavio ovde.

Ne znam mnogo o emocijama ali sam primetio kod sebe da kad god postanem emotivan počne da me boli glava kao da me nešto opominje da se ostavim emocija ili to bar ja tako shvatam. Želeo bih da znam kakva su vaša iskustva sa emocijama?
 
Ja kao da ih nemam...sto je veeeeelika greska...dosta puta sam zbog toga gubio one ne toliko vazne ali ipak dobre osobe koje su mi znacile u zivotu...a o devojkama da ne govorim...uvek sam bio,ostao i bicu mrtav 'ladan...
shibby
 
Nisam bio siguran gde da postavim ovu temu pa sam je stavio ovde.

Ne znam mnogo o emocijama ali sam primetio kod sebe da kad god postanem emotivan počne da me boli glava kao da me nešto opominje da se ostavim emocija ili to bar ja tako shvatam. Želeo bih da znam kakva su vaša iskustva sa emocijama?

:roll: Јаој Дачо...

Да. Дефинитивно то ти тако схваташ. Емоције су твоје и упозорење потиче од тебе.
Не опомиње те нешто. Све си то ти.
Сам си изабрао опомену у виду главобоље. Реши се тога.

А за даље... хм...

Па... ја бих проверила то упозорење... одакле, како, зашто...
Не треба га тек тако одбацити.

Ако је осећање скуп мисли, онда је оставити се осећања тешко колико и оставити се мисли.
Оно што засигурно могу да ти кажем је да потискивање емоција никако није добро.
Нема универзалног савета. Сам ти то промозгај...
 
ewo nestho o emocijama....
Definicija i teorijski pristup emocijama

Ljudi nisu samo racionalna bica koja svoje postupke i htjenja preduzimaju iskljucivo na osnovu umnog misljenja i zakljucivanja. Mnogi nasi postupci bivaju izazvani i drugim ciniocima, kao sto su npr. emocije (osjecanja). Emocije se stoga mogu definisati kao dozivljaj naseg vrijednovanja i subjektivnog odnosa prema stvarima, ljudima, dogadjajima i prema sopstvenim postupcima (1).

Postoji ne samo u nasem jeziku vec i u mnogim drugim jezicima veliki broj izraza koji izrazavaju razlicita emocionalna stanja, a to su: radost, zalost, ljubav, saucesce, simpatija, ponos, zluradost, oholost, stid, zahvalnost, briga, strepnja, ocekivanje, nada itd. Emocije su u toku svog razvoja propracene spoljasnjim i unutrasnjim promjenama. Znacajni spoljsnji znaci emocija su izrazi lica, tjelesna napetost, glasovne reakcije i sl. Isto tako postoje i unutrasnji pratioci kao karakteristicne promjene u radu pojedinih organa.

Kod snaznijih emocija javljaju se izrazite promjene kod disajnih i probavnih organa, zatim u radu zlijezda. Kao posljedica izvjesnog emocionalnog stanja covjek moze da se zacrveni, da preblijedi, da se smije, place, povuce u stranu ili da pridje blize, da zagrli ili napadne itd.
 
:roll: Јаој Дачо...

Да. Дефинитивно то ти тако схваташ. Емоције су твоје и упозорење потиче од тебе.
Не опомиње те нешто. Све си то ти.
Сам си изабрао опомену у виду главобоље. Реши се тога.

А за даље... хм...

Па... ја бих проверила то упозорење... одакле, како, зашто...
Не треба га тек тако одбацити.

Ако је осећање скуп мисли, онда је оставити се осећања тешко колико и оставити се мисли.
Оно што засигурно могу да ти кажем је да потискивање емоција никако није добро.
Нема универзалног савета. Сам ти то промозгај...

Ma mogu ja o tome da mozgam ceo život, ali čisto sumnjam da ću naići na neko normalno pojašnjenje. Uglavnom kod mene se taj problem sa emocijama uglavnom javlja kada gledam neki romatični film ili neku dramu inače je ok. ;)
 
Ljudi bas primete moje emocije,kazu da mi se to vidi u ocima. Previse sam emotivna,ali trudim se da ne budem i da me ne pogadjeju neke stvari....valjda uspevam
Od emocija ne bezim. Uglavnom ih pokazujem,ali nekad ih sama "preguram u dusi."
 
da, emotivna sam...ali to vide samo oni s kojima sam bliska...
negativnih emocija se otarasim ili fizichkom aktivnoshcju ili se isplachem (redje), pa sam kao nova...

drugi me obichno vide kao hladnokrvnu i bezosecjajnu :mrgreen:
 
Kad se zanesem - smetaju!
Kad se unesem - pomazu!
Kad ne treba - e tad se vec ljutim...
Ostalo na mestu ......
Kad nije jedno chuje drugo vidi, svaka iole zdrava i normalna osoba ume da ceni tvoju emotivnost, koliko god da je uochljiva, skrivena, i shta sve ne .... Jeste malo filozofski, ali zar nije tako ....
 

Back
Top