Jel ima neko ovde da programira u Delphiu

malasirena:
Preporucite knjigu za pocetnike. i jos, nemam instaliran Delphi, koja je verzija aktuelna i koji su zahtevi za nju. Kazu da je Delphi Paskal u Windovsu, a Paskal mi je dobro poznat pa da probam :)Hvala.

Sto se knjiga tice preporucio bih ti nesto o objektnom paskalu, rad programiranju, osnovama delphija. Dobra knjiga za pocetnike je Delphi 4 biblija iz koje sam ja naucio neke osnove programiranja u Delphiju..

Aktuelna verzija je Delphi 7.
poz.!
 
Na zalost Delphi 6 je poslednja knjiga koju mozes da nabavis. Zaista je dobro napisana (kao i vecina ostalih "Biblija"). Ipak, Delphi 7 nudi jos neke opcije (i to poprilicno bitne) koje ne postoje u sestici. Paskal mi je oduvek bio i ostao omiljeni "osnovni" jezik, tako da mi je i Delphi zakon :D Na zalost, uglavnom sam prinudjen da radim u sugavom C++ i Javi (mada ovde mozes bar malo da iskalis frustracije :D).
 
ja radim "vec" 4 godine u delphiju i ispratio sam sve verzije od cetvorke. ova 7 mi se najmanje svidja. nabacili nasminkane (i nelogicnije) ikonice u glavnom meniju i prodaju novu verziju. ne mogu da tvrdim, imao sam ga jedan dan i iznervirao me, ali mislim da je tako.
odlican sajt za delphi je delphi3000.com , ima tone zgodnih clanaka, ako nekog interesuje.
uzgred, pogledajte neke programe koje sam radio u delphi-u zadnjih godina, vecina sa izvornim kodom, mozda nadjete nesto korisno. adresa je www.geocities.com/bancika
 
imam ja d7 enterprise..al sta ti to znaci, na cd-u mi je.
sto se tice shutdowna, ima par varijanti, pretpostavljam da te interesuje cold shutdown, tj da se iskljuci bez da pita ili saceka na akciju...ne mogu da se setim iz glave, ali imam to kuci na compu (sad sam u igraonici) pa cu postovati kad pogledam..
 
shutdown

winexec('c:\windows\rundll.exe user.exe, exitwindows',sw_show); //c:\windows\ zameni sa win dir-om, a mozda i ne treba da se pise ;)
ti je standardni shutdown, a sledi standardni restart:

winexec('c:\windows\rundll.exe user.exe, exitwindowsexec',sw_show); //c:\windows\ zameni sa win dir-om, a mozda i ne treba da se pise ;)

P.S. ovo je "iZ glave" tako da radi 97,9999999999%

heh :lol:
 

Back
Top