Jel ima neko ovde da programira u Delphiu
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Jel ima neko ovde da programira u Delphiu

Avram
    Guest

Podrazumevano Jel ima neko ovde da programira u Delphiu

Vidim samo pitanja o VB-u i C, C++, ...; A da li ima ovde neko da radi u Delphiu, sta cu ja sam ovde

ljuba
    Guest

Podrazumevano

Ima, po nekad. Sta bih mogao da Vam pomognem?

malasirena
    Guest

Podrazumevano

Preporucite knjigu za pocetnike. i jos, nemam instaliran Delphi, koja je verzija aktuelna i koji su zahtevi za nju. Kazu da je Delphi Paskal u Windovsu, a Paskal mi je dobro poznat pa da probam Hvala.

Zainteresovan član Kojot (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Citat Original postavio malasirena
    Preporucite knjigu za pocetnike. i jos, nemam instaliran Delphi, koja je verzija aktuelna i koji su zahtevi za nju. Kazu da je Delphi Paskal u Windovsu, a Paskal mi je dobro poznat pa da probam Hvala.
    Sto se knjiga tice preporucio bih ti nesto o objektnom paskalu, rad programiranju, osnovama delphija. Dobra knjiga za pocetnike je Delphi 4 biblija iz koje sam ja naucio neke osnove programiranja u Delphiju..

Aktuelna verzija je Delphi 7.
    poz.!

Zainteresovan član **case-problem**Nikola (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Na zalost Delphi 6 je poslednja knjiga koju mozes da nabavis. Zaista je dobro napisana (kao i vecina ostalih "Biblija"). Ipak, Delphi 7 nudi jos neke opcije (i to poprilicno bitne) koje ne postoje u sestici. Paskal mi je oduvek bio i ostao omiljeni "osnovni" jezik, tako da mi je i Delphi zakon Na zalost, uglavnom sam prinudjen da radim u sugavom C++ i Javi (mada ovde mozes bar malo da iskalis frustracije ).

Guest

Podrazumevano Re: Jel ima neko ovde da programira u Delphiu

[evo ja se bavim Delphijem
    moj mail ti je zcajic@bankerinter.net

bez
    Guest

Podrazumevano

koji su hardverski zahtevi za sto noviju verziju delphia. Imam pentium I na 233mhz, sta da instaliram?

Skeptik
    Guest

Podrazumevano

Kakav crni Delphi drz se ti Kylix-a

stormbringer
    Guest

Podrazumevano

ja radim "vec" 4 godine u delphiju i ispratio sam sve verzije od cetvorke. ova 7 mi se najmanje svidja. nabacili nasminkane (i nelogicnije) ikonice u glavnom meniju i prodaju novu verziju. ne mogu da tvrdim, imao sam ga jedan dan i iznervirao me, ali mislim da je tako.
    odlican sajt za delphi je delphi3000.com , ima tone zgodnih clanaka, ako nekog interesuje.
    uzgred, pogledajte neke programe koje sam radio u delphi-u zadnjih godina, vecina sa izvornim kodom, mozda nadjete nesto korisno. adresa je www.geocities.com/bancika

Avram
    Guest

Podrazumevano Delphi....

Ja koristim Mastering Delphi 6 od Cantu-a (Marco Cantu), i veoma je dobra. Zanima me download/upload iz delphija uz pomoc NMHTTP komponente (FastNet; D6). Molim postujte source. Primeri mi ne pomazu.

Radio bih sa geocities-om upload/download...

Unapred hvala...

maki1986
    Guest

Podrazumevano

Dal neko od vas ljudi uopste ima Delphi 7 Enterprice Edition, jer ja imam samo personal a u njemu nema componente za rad sa bazama.A da i jel zna neko kako se preko delphija moze ugasiti Windows XP

st0rmbr1n63r
    Guest

Podrazumevano

imam ja d7 enterprise..al sta ti to znaci, na cd-u mi je.
    sto se tice shutdowna, ima par varijanti, pretpostavljam da te interesuje cold shutdown, tj da se iskljuci bez da pita ili saceka na akciju...ne mogu da se setim iz glave, ali imam to kuci na compu (sad sam u igraonici) pa cu postovati kad pogledam..

Avram
    Guest

Podrazumevano

shutdown

winexec('c:\windows\rundll.exe user.exe, exitwindows',sw_show); //c:\windows\ zameni sa win dir-om, a mozda i ne treba da se pise
    ti je standardni shutdown, a sledi standardni restart:

winexec('c:\windows\rundll.exe user.exe, exitwindowsexec',sw_show); //c:\windows\ zameni sa win dir-om, a mozda i ne treba da se pise

P.S. ovo je "iZ glave" tako da radi 97,9999999999%

heh

Obećava
    Učlanjen
    15.09.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Da Mastering Delphi 6 je stvarno sjajna knjiga a sto se tice zanimljivih sajtova mislim da na sajtu delphi.about.com svako moze da pronadje nesto za sebe

Pirke10
    Guest

Podrazumevano Treba mi pomoc!!!!

Citat Original postavio ljuba
    Ima, po nekad. Sta bih mogao da Vam pomognem?

brate,da li mozes da posaljes neki "file" o ucenju za programiranje u delfiju,ocu da naucim jos sam pocetnik ali voleo bih da naucim ako mozes da pomognes,unapred hvala

pirke10@HOTMAIL.COM

Početnik
    Učlanjen
    30.09.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Jel ima neko ovde da programira u Delphiu

:x STARO SRANJE prebaci se radije na Javu ili c++

Početnik
    Učlanjen
    12.10.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

ako hoces dobru knjigu za delphi idi na
    www.marcocantu.com i skini Essential Delphi, super je za pocetnike, a kasnije kupi knjigu Mastering Delphi6 ali obavezno da bude autor Marco Cantu

Slične teme

1. JEL NEKO OVDE SKORPIJA?
    Autor Extreme_Girl u forumu Astrologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.02.2004., 17:26
  2. Da li neko programira WAP sajtove?
    Autor _pajabaja_ u forumu Programiranje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 16.01.2004., 15:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor