Русија прети силом око Косова (CNN)!!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Russia threatens force over Kosovo

# Russia doesn't rule out force over Kosovo, ambassador to NATO warns
# Russian Foreign Ministry says Kosovo's independence will have a "negative impact"
# Charred body found in the U.S. Embassy compound in Belgrade after rioters attack
# U.S. among the first to officially recognize independent Kosovo

(CNN) -- Russia has not ruled out using force to resolve the dispute over Kosovo's declaration of independence from Serbia if NATO forces breach the terms of their U.N. mandate, Moscow's ambassador to NATO warned on Friday.

"If the EU works out a single position or if NATO steps beyond its mandate in Kosovo, these organizations will be in conflict with the U.N., and then I think we will also begin operating under the assumption that in order to be respected, one needs to use force," Dmitry Rogozin said, in comments carried by Russia's Interfax news agency.

Following violent protests in the Serbian capital Belgrade on Thursday, culminating in an attack on the U.S. Embassy which left one person dead and dozens injured, a spokesman for Russia's Foreign Ministry also warned that Kosovo's declaration would have a "negative impact."

"What happened in Belgrade yesterday is regrettable. But we would want to draw your attention to the fact that the forces that supported the unilateral recognition of Kosovo's independence should have realized the effects of the move," spokesman Mikhail Kamynin told Interfax.

...
http://edition.cnn.com/2008/WORLD/europe/02/22/serbia.kosovo/index.html
 
ma jok foliraju se bre.... nece oni..:) chim je nato iz bondstila naredio pokret ka grani jer su oni rezervisti samo viknuli bu... i siptari i unmik se razbezali :) sad misle da niko ne sme da ih takne...ybt. mozda ce opet boki sad na kipar da otputuje ili u kazahstan....
Да стварно, шта би јуче, нешто мало сам видео, кад сам био на путу и по Бегешу, видео сам неколико стотина њих прешло линију и направило :shock:.
 
Evo i hrvatska verzija:

Dmitrij Rogozin, ruski predstavnik u NATO-u, izjavio je u petak da bi Rusija mogla "primijeniti silu" budu li NATO i Europska unija "izazivali" UN u vezi s Kosovom.

"Prihvati li Europska unija danas jedinstveno stajalište i prekorači li NATO svoj mandat na Kosovu, te će organizacije izazvati Ujedinjene narode, pa ćemo i mi onda polaziti od činjenice da trebamo primjenjivati grubu silu koja se zove oružana sila, da bi nas se poštovalo", izjavio je Rogozin na videokonferenciji iz Bruxellesa, a prenosi agencija Interfax.
 
Evo i hrvatska verzija:

Dmitrij Rogozin, ruski predstavnik u NATO-u, izjavio je u petak da bi Rusija mogla "primijeniti silu" budu li NATO i Europska unija "izazivali" UN u vezi s Kosovom.

"Prihvati li Europska unija danas jedinstveno stajalište i prekorači li NATO svoj mandat na Kosovu, te će organizacije izazvati Ujedinjene narode, pa ćemo i mi onda polaziti od činjenice da trebamo primjenjivati grubu silu koja se zove oružana sila, da bi nas se poštovalo", izjavio je Rogozin na videokonferenciji iz Bruxellesa, a prenosi agencija Interfax.

Хвала на преводу. ;)

OrangeC
А тек сљићицу у профилу што имам :mrgreen:.
 
znaci na wc solji si cizmice? ne fali toalet papira?

Ima ima ja sam mu poslao!!!

c28mo.jpg
 
Rogozin:NATO da se ne bavi politikom

MOSKVA, 22. februara (Tanjug) - Stalni predstavnik Rusije pri NATO Dmitrij Rogozin nije danas isključio mogućnost da Rusija primenu oružanu silu ukoliko NATO na Kosovu i Metohiji izadje iz okvira svog mandata i počne da se bavi politikom.

Rogozin je, u direktnom tv uključenju iz Brisela, ocenio da je priznanje Kosova i Metohije strateška greška Zapada.

Ruski predstavnik je istovremeno upozorio NATO da ne izlazi izvan okvira svog mandata u toj pokrajini i da se ne bavi politikom, ističući da će odgovornost za moguću eskalaciju odgovornost snositi oni koji su bili za priznanje nezavisnosti srpske pokrajine.

"Ako Evropska unija formuliše jedinstven stav, ili NATO izadje iz okvira svog mandata na Kosovu, onda će te dve organizacije ući u sukob sa UN, a tada ćemo mi poći od toga da treba da primenimo grubu silu koja se zove oružana, kako bi nas uvažavali", upozorio je Rogozin.

Prema njegovim rečima, Rusiji se "ne dopada mnogo informacija, koja zahteva proveru", da neki vojnici i načelnici Alijanse "postavljaju pitanje nepuštanja na teritoriju Kosova srpskih funkcionera" i da snage Kfora pokušavaju da zatvore granicu "deleći Srbe od Srbije".

"Nismo se tako dogovorili. Ako se ta informacija pokaže kao tačna, mi ćemo ovde u Briselu imati komplikovan dijalog sa svojim partnerima i moguć dramatičan razvoj dogadjaja u okviru diskusije izmedju Rusije i NATO", rekao je Rogozin.

"To je već ozbiljno. To nisu samo odnosi Rusije i NATO, to je konflikt sa sistemom medjunarodne bezbednosti", rekao je Rogozin i dodao da je to tada "veliko političko pitanje, pitanje budućnosti, pitanje postoje li pravila ponašanja medju državama ili treba polaziti od toga da je u pravu onaj ko ima snagu".

"Tada ćemo i mi morati da polazimo od toga da će, da bi nas uvažavali, razumeli i priznavali naše pravo na tačku gledišta, i nama biti potrebna gruba fizička sila, pod nazivom oružana", objasnio je ruski predstavnik pri NATO.

Prema njegovim rečima, situacija na Kosovu se odvija po scenariju koji je Rusija predvidela, a reč je, naime, o "rušenju jaltinsko-potsdamskog sistema bezbednosti", što nosi opasnost od eksalacije napetosti u svim regionima sveta.

Ruski diplomata je upozorio da postoji opasnost od nekontrolisanih akcija i mogućnost da "dim koji je krenuo sa severa Kosova, može biti vesnik vatre koja bi mogla da zahvati celu pokrajinu".

Za to su, kako je rekao, odgovorni političari i zemlje koji stoje iza priznanja nezavisnosti Kosova.

Rogozin je istakao da "ne sumnja da će se uskoro na Kosovu pojaviti vojne baze NATO", ali da "Rusiju trenutno mnogo više uznemirava pojava tudje vojne mašinerije uz njene granice - u Poljskoj i Češkoj".

Ističući da je Kosovo primer za druge nepriznate države, Rogozin je istakao da "Rusiju to ne može da ne brine" i da je Moskva upozoravala da Kosovo ne može biti izuzetak.

Pritom je dodao da Rusija nema nikakve koristi od odvajanja Kosova, niti interesa za pojavljivanje nove napetosti i sukoba uz njene granice, kao i da poziva druge da se uče na tudjim primerima.

Rogozin je ponovio da Rusija nije advokat Srbije, već zastupnik poštovanja medjunarodnog prava, i dodao da Srbija "ima snage i sredstava da zaštiti svoj suverenitet".

Srbiji, kao i medjunarodnom pravu, bila je potrebna podrška zemalja kao što su Rusija i Kina, koje ne smatraju da se "kosovski slučaj" može smatrati izuzetkom, a Srbija će se kao prava država sama "izboriti" sa tim, rekao je ruski diplomata.

"Srbija nije okupirana država i ne treba da za nju neko primenjuje oružje", rekao je on i dodao da izmedju Rusije i NATO "rata neće biti", ali da će "biti poželjno da odnosi (medju njima) budu bolji".
 
Evo i hrvatska verzija:

Dmitrij Rogozin, ruski predstavnik u NATO-u, izjavio je u petak da bi Rusija mogla "primijeniti silu" budu li NATO i Europska unija "izazivali" UN u vezi s Kosovom.

"Prihvati li Europska unija danas jedinstveno stajalište i prekorači li NATO svoj mandat na Kosovu, te će organizacije izazvati Ujedinjene narode, pa ćemo i mi onda polaziti od činjenice da trebamo primjenjivati grubu silu koja se zove oružana sila, da bi nas se poštovalo", izjavio je Rogozin na videokonferenciji iz Bruxellesa, a prenosi agencija Interfax.

To braćo Rusi! Dosta je Amerika jahala svetom ! Krajnje je vreme da joj neko očita lekciju!
 
MOSCOW, February 22 (RIA Novosti) - The unilateral declaration of independence by Kosovo will have a negative effect on Russia-NATO relations, Russia's envoy to the alliance said Friday.

"This certainly makes dialogue difficult. There won't be a war or any mutual understanding and promotion of other projects due to our conflicting outlook," Dmitry Rogozin said during a video conference organized by RIA Novosti.

Russia was against the Serb breakaway province's declaration of independence, which was backed by a number of Western countries.

Rogozin also said the process of recognizing Kosovo's independence could be sponsored by the local drug mafia.

"Kosovo long ago became not just a base for drug trafficking to Europe, but also a massive laboratory. These huge sums could be used for political aims by Kosovo's drug mafia to boost Kosovo's declaration of independence," Rogozin said.

Rogozin called on NATO forces deployed in Kosovo not to interfere in politics.

"We are not very happy with the information - that needs to be double-checked - that certain military leaders in the alliance have raised the issue of stopping representatives from the Serb leadership from entering Kosovo's territory. This is beyond their mandate," he said.

Rogozin said Russia has no interest in Kosovo's separation, "We are not interested in this, and we have no desire to see any new tensions next to our borders."
http://en.rian.ru/world/20080222/99868804.html
 
Инфостуд, далипро одговарајући на провакације од "чизмице" постајете исти идиотски трол као он/она

"Ilija: U ratu ste me ranjavali! Jedva sam zivu glavu izvukao!
Jakovljevic (podstanar): Ko mi? Ko to mi?
Ilija: VI ! Ti, tvoj otac, tvoj brat i sve oni koje smo pobili i oni koji su uspeli da pobegnu! Kad ste videli da mi ne mozete nista, da sam izvukao zivu glavu. Onda ste me zatvarali. Nije vam odgovaralo da svi budemo jednaki i da nema ovakvih razlika medju ljudima. Nije sa rat ni zavrsio, a ti si se vratio sa posteno zaradjenim kapitalom. Pre tebe, njih hiljadu. Posle tebe jos hiljadu! Da ponovo zidate dvorce i zamkove. Da ponovo tlacite i unistavate ljude. Jeli? Pa jesu mene zatvarali samo zato sto su me terali da verujem, a tebe ne zatvaraju zbog onog zbog cega smo se borili! Pa majku vam *****!!!! Sta to znaci? Pa jel to znaci da sam je celog zivota bio budala koji je radio protiv svojih principa? Da sam bio stalno na suprotnoj strani? Jel to znaci? "
 
Rogozin je istakao da "ne sumnja da će se uskoro na Kosovu pojaviti vojne baze NATO", ali da "Rusiju trenutno mnogo više uznemirava pojava tudje vojne mašinerije uz njene granice - u Poljskoj i Češkoj".

E sad kad sam pažljivije pročitao tekst, primjetio sam i u koju svrhu je dana
ova izjava. Rusija neće intervenirati već će tražiti ne razmiještanje štita uz
njenu granicu. Ponavlja se kubanska kriza. A nahebati će netko........
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top