Nesreca i tuga !
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Nesreca i tuga !

Zainteresovan član
    Učlanjen
    16.11.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Nesreca i tuga !

Dici ruku na sebe nije resenje, ali emocije nadvadaju razum vrlo cesto !
    Zato nam i treba danas ovaj miting ne zbog toga da bi smo pokazali Americi i Solani, neog ovim ljudima da nije kraj !

Ubio se zbog priznanja Kosova
    Autor: I. I. | 21.02.2008 - 06:20
    JAGODINA - Dragan A. (50) iz Jagodine juče je izvršio samoubistvo, a u oproštajnom pismu je poručio da je to učinio jer nije mogao da podnese proglašenje nezavisnosti Kosova.

U oproštajnom pismu Dragan je zamolio porodicu da ga ne krivi i naveo da ga boli i to što mu je imovina ostala u južnoj srpskoj pokrajini. Nesrećni čovek je roditeljima rekao da ide u šetnju, a zatim je u obližnjoj njivi pucao sebi u glavu.
    - Svi smo bili u kući. Njegova supruga, majka i otac, dva sina... Rekao je da ide u šetnju, a onda smo čuli pucanj. Nije želeo da se ubije u kući. Pobegli smo sa Kosova 2000. godine, sve je on ostavio tamo. Nije mogao da proda ništa, Albanci žive u njegovoj kući. Evo već osam godina sanjamo o tome da se jednog dana vratimo, a kad smo čuli za nezavisnost i tada je umrla i poslednja nada. Sada je umro i on - zapomaže tašta nesrećnog čoveka.
    Komšije kažu da se Dragan nije čudno ponašao u poslednje vreme. Juče ujutru je dovezao pesak kako bi započeo radove na malterisanju kuće u kojoj su živeli, a koju je gradio od kako su prebegli u Srbiju.
    - Sinoć je sa ženom bio kod mene. Bio je divan čovek, skroman. Očigledno je u sebi nosio veliki bol zbog svega što se dogodilo sa Kosovom. Imovina mu je ostala tamo, nadali su se da će se jednog dana vratiti - kaže prvi komšija.
    Dragan je u opraštajnom pismu, koje je pronađeno u njegovom džepu, izneo detalje svoje odluke, a koji su vezani za sudbinu raseljenih sa Kosova, među kojima je i sa on bio.

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Nesreca i tuga !

tuga

moje iskreno saucesce

imao sam prilike jednom da sretnem coveka slicne sudbine.

stopirao je u batocini i ja sam mu stao. izgledao mi je kao covek od nekih 65 godina a kroz pricu saznao sam da ima 45 godina, da je iz Podujeva, da je tamo imao 40 hektera zemlje, 2 kuce, stale, lep zivot... Da je otac petoro dece i da sada zivi vec 8 godina kao izbeglica u Kragujevcu, isteran sa svojeg, a radi kao obezbedjenje u posti. Prerano ostario covek od svog zla koje ga je snaslo

koliko jos ima ovakvih tuznih zivotnih prica u Srbiji

Zato drzava Srbija MORA DA REAGUJE i da na severnom Kosmetu svakoj proteranoj srpskoj porodici napravi kucu ili stan!

NEMA DRUGE!

Zainteresovan član e sad (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    40

Strasno!!! Nisam cula za taj slucaj!
    Imam drugaricu koja je izbegla iz Hrvatske, tamo su imali sve sto su mogli da pozele a sada zive u kolektivnom smestaju i dele jedno kupatilo sa jos 3 porodice.
    Nije to lako preboleti, ali je bitno da se covek bori. Posebno ako ima za koga, ako ima porodicu, prijatelje bilo sta sto ga drzi u zivotu, treba ici dalje. I sama sam prezivela dosta toga, ne tog tipa ali podjednako ozbiljno, ali uvek se ide dalje.
    Valjda vazi ono - Sto nas ne ubije, samo nas ojaca-

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    http://dl.net.hr/webcafe/misc/podsvjest.html
    Reputaciona moć
    104

saucesce porodici!

na ostalo nemam komentar