Roditelji malo znaju o onlajn životu dece

kasini_procep

Obećava
Poruka
95
"Većina roditelja nema pojma o tome koliko vremena njihova deca provode na Internetu, a možda im se ne bi ni dopalo to što rade kad se priključe na "mrežu", pokazuje istraživanje korporacije "Simantek", najvećeg svetskog proizvođača zaštitnog softvera.

Deca su izložena onlajn prevarama - obračaju im se ljudi koje ne poznaju i koji od njih traže lične informacije, a s obzirom na prirodu Interneta, roditeljska opomena "nikad ne pričaj sa strancem" prestaje da važi, preneo je Rojters.

Deca se plaše da govore o svojim iskustvima, brinući da ih roditelji neće razumeti i da će im uskratiti pristup Internetu, a roditelji ne shvataju koliko im se podmladak zaglibio u onlajn komunikaciju."


Ovaj zanimljivi post sam preuzela sa jednog sajta zeleci da podelim sa vama, roditeljima, i naravno od vas ocekujem komentare da li deci treba zabraniti internet ili odabrati neko drugo resenje.
 
Ako deca znaju koristiti racunar..izaci na odredjene site-ove..kapiram da su dovoljno zreli i da im je moguce objasniti da ne smeju dati bilo kakav privatni podatak..o sadrzaju interneta kao i tv sadrzaja..mobilne tehnologije..mislim da je besmisleno govoriti o zabranama.

Nasa deca i deca sirom sveta provode previse vremena pred kompjuterom.U nasim uslovima govori se da roditelji u stalnoj trci za novcem nemaju vremena za decu , njihov emotivan i socioloski razvoj.Ali takodje zaboravlja se koliko vremena ti isti roditelji provedu vremena pred Tv-om, pijuci kafe sa prijateljima, u prodavnicama gde onako uzgred vuku svoju decu sa sobom, oduzimaju dragoceno vreme potrebno njihovoj deci.Vaspitavati dete je neverovatno tezak i odgovoran "posao".Deci treba socijalni zivot kroz igru, pricu, razonodu sa roditeljima i prijateljima a ne preko net-a gde nemaju bas pristojne primere.
 
pa to je super ako nece,ali niko nije mutav da ti trazi direktno,namestice da ti sama pozelis da mu das :)



za sada komp ostaje u dnevnoj sobi,moze da ga dobije u svoju sobu tek kad budem imala dovoljno poverenja u njenu zrelost.mada i tad postoji mogucnost.ma uvek postoji mogucnost(to moze i moja mama da kaze je l :lol: )
 
mogu se tacno defiisati i zabraniti odredjeni sadrzaji...tako da to nije problem..ali opet smatran da svaki roditelj treba biti prisutan ili negdje u blizini dok je dijete na net-u...djeci treba dozvoliti ali ih usmjeriti za pocetak na neke logicke online igre koje razvijaju logiku i motoriku..i ne dozvoliti preko sat-dva dnevno...
 
Ja ne znam sto svi misle da smo mi deca glupi...Nismo tolko valjda glupi???


Duso, ovde nije problem inteligencije vec naivnosti i zamki u koje upadaju odrasli a kamoli tinejdzeri. Uzmi primer pedofila koji je vest manipulator i koji ce (kako doticni gospodin gore navodi) vrlo lako izvuci sta jedes a kamoli gde zivis, sa kim se druzis ili gde ides u skolu.Neki od njih su jako skolovani ljudi sa izuzetnim sposobnostima, vrlo neprimetni, prijatni i pazljivi (na onaj nacin koji je deci potreban).To ti ne mozes da zamislis.
Moj savet, kao roditelj, je da se pripazis.Mudrost nije bas u korelaciji sa inteligencijom koliko sa zreloscu individue.
 
http://blog.b92.net/text/2325/Patike za Kosovo/

Kad pricamo o online i deci, pa se nadam da ce neko prepoznati dvije blanjhane drugarice posle sopinga.
Keze "Kosovke devojke, malo zatrpane poslom..." Pa, jeste nije ni to lako. Ali ako ih nakon ovako divnog i detaljnog snimka ne uhapse, drzava je za smece... Izvinte sto skrecem sa teme, ali osjecam kao moralnu obavezu da ovo dodam velikom broju ljudi... Zna li mama gdje je njena uredno frizirana curica kupovala jaknu?
 

Back
Top