Sta mislite?

e sad

Zainteresovan član
Poruka
319
Preuzeto sa sajta Kurir-a:

BEOGRAD - Nataša Kandić, predsednica Fonda za humanitarno pravo, izjavila je juče da je prisustvovala proglašenju nezavisnosti u Skupštini Kosova na poziv običnih Albanaca, ljudi koji su bili žrtve u proteklom periodu. Ona je ipak odbila da se izjasni o tome da li njeno prisustvo u skupštini Kosova znači i podršku nezavisnosti srpske pokrajine.
- Nisam pozvana zvanično. FHP već deset godina ima kancelariju u Prištini. Mi smo toliko radili na poštovanju ljudskih prava od 1991. godine da su u Fondu smatrali da je veoma važno da budem u tom trenutku dole u Prištini. Kada sam otišla, razni, potpuno obični ljudi smatrali su da zbog svega što je pretrpelo Kosovo, zbog žrtava koje su pale, treba da budem tamo. Jer to albansko društvo, albanske žrtve, imaju poseban odnos prema FHP zbog naše aktivnosti na zaštiti ljudskih prava i na procesuiranju zločina. Njima je značilo da budem tamo, da budem tog dana, tog trenutka kada se proglašava nezavisnost Kosova - rekla je Kandićeva.
Prema njenim rečima, u parlament je nisu pozvali političari, već obični ljudi, žrtve. Kandićeva je istakla da ne zna na koji način su sredili da uđe u zgradu Skupštine i prisustvuje zasedanju.

- Nisam imala nikakav poziv, ništa, ali brojni ljudi tamo rekli su da je sve u redu i da treba da odem u Skupštinu. Nisam srela ni premijera ni predsednika Kosova, jer nemam veze s političarima. Uvek je to krug porodica žrtava, intelektualaca, onih koji kritički misle. Nisam političarka i nisam u nekim odnosima sa zvaničnim licima. Porodice žrtava su mi rekle da dođem u Skupštinu i ja sam došla - priča Kandićeva.

Kako kaže, u Skupštini joj je prišao neko i odveo na galeriju, gde su bile VIP zvanice.

- U međuvremenu mi je prišlo još nekoliko ljudi. Jedan mi je rekao: "Ja sam bio u zatvoru i znam vas veoma dugo, još iz tog vremena kad sam bio zatvoren." Prilazili su mi i drugi i sve su to bili ljudi koji su bili žrtve, oni koji pamte vreme kada im je neko pomogao. To je taj odnos, to je ta situacija. Obični ljudi, koji su smatrali da čine nešto što smatraju važnim, i da zato treba da prisustvujem. Tako se to dogodilo - naglasila je Kandićeva.
Pri kraju razgovora, kada smo od Nataše Kandić zatražili reagovanje na komentare pojedinih političara da je izdajnik i pitali je da li podržava kosovsku nezavisnost, nije htela da odgovori, prokomentarisavši da su ta pitanja neprofesionalna i najavivši da će se zbog toga žaliti uredniku novina
 
Uvek sam bio za to da je humanitarno pravo bitno u celoj priči o raspadu SFRJ ali ovu kobilu ne mogu da smislim.Treba da bude optužena za kršenje ustava.Otkud baš na dan proglašenja tzv nezavisnosti da nju zovu "žrtve" da dođe?!?!?A očigledno je da je i ranije sarađivala sa njima...A ne verujem da je i jednu Srpsku porodicu koja je imala žrtve posetila................Na lomaču s njom da se istera đavo iz nje.++++++++++++++++++ Evo krstova za nju................
 
baba daj glawu babaaaaa !!!
sps zapocheo skupljanje potpisa od gradjana za podizanje krivicne prijave protiv babe..
nadam se da ce im jos neka stranka izaci u susret i da ce ih biti sto visee u svakom gradu pa da vidi baba kolikoo je omrzena
 
Питам се само да ли би је пуштање бркова, и промена пола спасили. Додуше за промену пола , њој и не треба велика интервенција.
 
Uvek sam bio za to da je humanitarno pravo bitno u celoj priči o raspadu SFRJ ali ovu kobilu ne mogu da smislim.Treba da bude optužena za kršenje ustava.Otkud baš na dan proglašenja tzv nezavisnosti da nju zovu "žrtve" da dođe?!?!?A očigledno je da je i ranije sarađivala sa njima...A ne verujem da je i jednu Srpsku porodicu koja je imala žrtve posetila................Na lomaču s njom da se istera đavo iz nje.++++++++++++++++++ Evo krstova za nju................


!!!!!!
Nemogu da verujem da to dođe od tebe,ali te zdušno podržavam.
Dobro je kada se suprotna mišljenja usaglase u bilo u čemu.
 
Valjda se to zove DEMOKRATIJA sto je takvima i dalje dozvoljeno da iskazu svoje misljenje.
Ma nju je neki Srbin debelo zaj.... u zivotu kad je toliko ogorcena na sve sto je srpsko a podrzava sve sto nije, ma kakvo bilo.
Najgore od svega je sto ce vrlo brzo opet gostovati na nekoj od nasih televizija ,necu reci kojoj :)
 
Valjda se to zove DEMOKRATIJA sto je takvima i dalje dozvoljeno da iskazu svoje misljenje.
Ma nju je neki Srbin debelo zaj.... u zivotu kad je toliko ogorcena na sve sto je srpsko a podrzava sve sto nije, ma kakvo bilo.
Najgore od svega je sto ce vrlo brzo opet gostovati na nekoj od nasih televizija ,necu reci kojoj :)

to sam i ja rekao jednom prilikom

ALI OVO NIJE DEMOKRATIJA

u demokratskim zemljama niko ne sme da prica protiv svog naroda jer krsi njegova prava!!!!

ali mi nemamo svoja prava, izgleda

nemamo ni demokratiju
 
veoma "hrišćanski", veoma! ...i onda se neki nazivaju vernicima!? :roll: a prakticirali bi poganske "obrede" kažnjavanja ljudi...
OMG:roll:

Mi Srbi imamo paganske korene. To nam je bila vera pre hriscanstva. Neki verovatno ne znaju da iz tog perioda imamo i nasu mitologiju! A tebi ne mogu nista drugo da kazem do da je to pagansko ostalo u nama do dana danasnjeg! Svi sveci koji se slave i secenje kolaca i prinosenje zrtve "postom" sve je ostalo od paganizma. A ja sam za ocuvanje starih tradicija, tako da ne bi bilo lose videti malo lomace! :wink:8)
 
Mi Srbi imamo paganske korene. To nam je bila vera pre hriscanstva. Neki verovatno ne znaju da iz tog perioda imamo i nasu mitologiju! A tebi ne mogu nista drugo da kazem do da je to pagansko ostalo u nama do dana danasnjeg! Svi sveci koji se slave i secenje kolaca i prinosenje zrtve "postom" sve je ostalo od paganizma. A ja sam za ocuvanje starih tradicija, tako da ne bi bilo lose videti malo lomace! :wink:8)


Ako je paganizam braniti svoje onda jesmo pagani i ponosimo se time.
Takvi kao sto je ona formiraju svetu misljenje o nama - sta moze da kaze jedan Amerikanac ako zena Srpkinja ( nije dokazano ) iz humanitarne organizacije iz Srbije govori za svoj narod da je stoka najgora, osim da na osnovu toga formira misljenje i prihvati da je stvarno tako.
 

Back
Top