Бајндер: Европа није пријатељска према Србији и неће ни бити
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Бајндер: Европа није пријатељска према Србији и неће ни бити

Buduća legenda Alekasandar3 (avatar)
    Učlanjen
    08.06.2007.
    Pol
    muški
    Second Star to the Right and Straight on 'Til Morning
    Tekstova u blogu
    80
    Reputaciona moć
    743

Podrazumevano Бајндер: Европа није пријатељска према Србији и неће ни бити

http://www.voanews.com/serbian/2008-02-20-voa3.cfm

«Optužili su me da sam na strani Srba. Preovlađujuće mišljenje na Zapadu u pogledu toga ko je kriv, a ko prav u tim građanskim ratovima, koji su počeli između Srbije i Hrvatske, a onda se proširili na Bosnu, preovlađujuće mišljenje je bilo da su Srbi bili sasvim loši, a svi ostali dobri. Moj stav je bio da Srbi – iako su bili krivi za pojedine političke greške i neke zločine – u činjenju zločina nisu bili izuzetak.»
    ...

«U ekonomskom pogledu, Srbija pripada Evropskoj uniji – to se uopšte ne dovodi u pitanje. Politički, ne znam. Evropska unija nije prijateljski nastrojena prema Srbiji. Nije bila, nije i čini mi se da neće ni biti. Prema tome, u čemu je poenta za Srbe da kucaju na vrata koja su trostruko zakatančena? Da sam Srbin, rekao bih: ‘Neka oni dođu ovde. Nek’ mi dođu pred vrata. Nek’ mi nešto ponude’.»

Nezapamćene briselsko ponude Beogradu da započne proces integracije, Bajnder komentariše ovako.

«Jeste, ali onda dođe Holanđanin i kaže ‘jedino ako nam date Mladića i Karadžića’. Tu su sve moguće zamke.»

Ali šta reći o drugim zemljama u regionu koje su uložile dodatne napore da započnu proces učlanjivanja? Hrvatska je, na primer, pristala na određene ustupke u vezi sa svojom politikom i sarađivala u hapšenju optuženog ratnog zločinca, generala Gotovine.

«Jeste. Ali ovo je sasvim drugačije. Vi pričate o Srbiji.»

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Бајндер: Европа није пријатељска према Србији и неће ни бити

U pravu je, sta reci...?
    Nosimo taj "pecat" ni krivi, ni duzni (dobro sad...ali ne vise od drugih!), i ja to odavno vidim; kako su ljudi mazohisti, pa to ne vide?

Iskusan
    Učlanjen
    02.03.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Ни додат ни одузет

ЕУ нацисти били и остали

Ističe se
    Učlanjen
    12.12.2007.
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    0

Фак ЕУ фашисте...треба увести шенген ЕУ земљама...са скенирањем мозга..за улазак у Србију

Primećen član _guru_ (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2005.
    Reputaciona moć
    53

Pa sto se tice imidza Srbije kako je Jeremic krenuo sa Kosovom i ostali "legalisti" ispada da smo mi zrtve Evrope (u ovom slucaju) i to bi moglo da se nastavi. Pa posle povratili, ne povratili Kosovo imacemo bolji imidz. Samo da ne napravimo neko sr&nje u medjuremenu.

Primećen član
    Učlanjen
    27.09.2007.
    Reputaciona moć
    0

ja pljujem na EU fasizam . NEcu da budem deo fasisticke tvorevine koja ima identicne ideje kao Hitlerova Nacisticka Nemacka.

Aleksandre gde su ti oni plakati iz drugog svetskog rata nacista da pokazes ovim europejcima da oni u stvari podrzavaju nacisticku ideologiju?

Slične teme

1. Србија неће бити неутрална!
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.05.2009., 21:15
  2. Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 09:05
  3. Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 11.04.2008., 22:07
  4. Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 15.03.2008., 02:45
  5. Odgovora: 19