pomoc-iseljene
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: pomoc-iseljene

Početnik mrak (avatar)
    Učlanjen
    06.03.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano pomoc-iseljene

Hitno mi je portebna pomoc za odlazak iz zemje.
    Nemam nikoga preko .
    Netrazim dame neko tamo izdrzava .
    Treba mi pmoc za prvo vreme.
    Imam 33.godine ,postedite me komentara,da je ovde najbolje za zivot(ovo i nije zivot)a moze da se zavrsi sa smrcu od gladi ili psla da presvisnes i nedobijes pare,platu,ni dinar.

Ne ozenjen sam radim 24 sati anedejno 4 puta +10 sati radnim danom i jos radim za drge lopove..i jos nemam
    ni leba da jedem ni slobodne dane!
    Zaradjuem 150 EUR.ito neredovno,zivim na veresiju
    ulazim u dozvljen minus aonda mi to naplate sa kamato kja nepostoji nasvetu ni ujednoj zemji.
    Strane banke ovde nde bar povoljnije kamatne sope -Zar to nije pnizenje.
    Anesteticar sam radim kao zddravsveni radnik u reanimaciji i pasavam ljudske zivote a onda nema redovne plate duguju mi razliku od2000 god. V.M.A .
    Radim pomalo sa racunarima i softverma za zatitu i ciscenje racunara ,opravka .
    Bio sam prf.vojnik,radio zastitu civilnih lica i objekata u civilstvu.
    Ako neko moze da mi pomogne ,nemora posao u stuci bilo sta od cega moze da se prisojno zivi.
    Beograd RADIM POSTENO
    +381 11 664 117[/b]
    ranko_v_1@hotmail.com

vwbubica
    Guest

Podrazumevano cao

bas mrak... :?
    ja takodje zelim otici,pa gledam oglase,a tvoja poruka je tako iskrena i nazalost tako realna..
    No, idi na sajt australijske ambasade-popunis formular-podatci idu direktno u adelaidu i onda ti odande jave ides-ne ides,akoides ovde polazes engleski...to ti je ako ides na skill migration a ako nekako drugacije ,to ne znam
    U svako slucaju -srecno

Milica Sa
    Guest

Podrazumevano re:cao

i ja pokusavam sto i ti!Ja sam medicinski tehnicar i cula sam da za Juznu Australiju papire
    bez problema dobijaju ljudi iz nase struke,zbog deficita medicinske struke,svih profila,u tom kraju.
    uslov je dobro poznavanje engleskog.ti proveri u
    Cika Ljubinoj,u ambasadi.Pozdrav i srecno!Ko zna mozda se ,ako Bog da vidimo tamo!

sibir
    Guest

Podrazumevano nema nista od toga

zaboravite na to.ostajete ovde dok se ne raspadnete od posla i dok ne skontate da ste srecni sto ste zivi.ja u sibiru dobijam sacicu koksa ili neke druge rude kao platu a vi se tu kreveljite"i ja isto ocu da idem.."mrs svi bre!!!raspadnite se....hihihihihi...

770
    Guest

Podrazumevano

prvo da kazem da je izdavanje HUMANITARNIH viza za ex-sfrj odavno zavrseno.

znaci to sto zaradjujete 150 evra, i sto nemate "leba da jedete" apsolutno nikoga ne zanima. uvek postoje mnogo gori slucajevi, poput africkih zemalja, blisko istocnih zemalja, itd...

to znaci da vam preostaju dve vrste viza:
    1. skilled migration
    2. bracna viza

za skilled migration vizu morate da nastupate kao profesionalci u svom poslu, a ne kao socijalni slucajevi.

prva stvar koju treba da uradite jeste da pogledate na stranici :

http://www.immi.gov.au/allforms/pdf/1121i.pdf

da li se vase zanimanje nalazi na spisku trazenih.

videcete da se ne traze samo fakulteti, nego i zanati poput autolimar, frizer, automehanicar, itd...

ako imate srecu da jeste, i imate 2 godine radnog iskustva u istoj struci, onda imate velike sanse da dodjete.

osnovne zahteve za vizu mozete da procitate na:

http://www.immi.gov.au/migration/skilled/sir.htm

a glavna knjiga koju inace prodaju u ambasadi za 20ak evra moze da se skine sa neta (kao i bilo koji drugi formular) - takozvani buklet br.6:

http://dima.cardgate.net/General_Skilled_Migration/1119.pdf

ukoliko je nesto nejasno, ZAPISITE NA PAPIR, i fino u ambasadu sa pitanjima. bilo bi pozeljno da vas partner takodje odvojeno procita buklet 6, pa da zajedno proanalizirate sta se trazi i ko ima vece sanse od vas dvoje.

dosta informacija je bilo na diskusijama serbiancafe-a, pa su neke od njih izdvojene na:

http://dima.cardgate.net/General_Skilled_Migration/1119.pdf

kenguru
    Guest

Podrazumevano

kad bi bilo jos ljudi kao sto je gost770 mozda bi svi otisli odavde sajtovi koje je covek dao su stvarno dobri.

Početnik
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: re:cao

Citat Original postavio Milica Sa
    i ja pokusavam sto i ti!Ja sam medicinski tehnicar i cula sam da za Juznu Australiju papire
    bez problema dobijaju ljudi iz nase struke,zbog deficita medicinske struke,svih profila,u tom kraju.
    uslov je dobro poznavanje engleskog.ti proveri u
    Cika Ljubinoj,u ambasadi.Pozdrav i srecno!Ko zna mozda se ,ako Bog da vidimo tamo!
    caos milice,
    vidim da se pise da za juznu australiju je lakse dobiti papire za osobe iz tvoje struke. Bilo bi super da je tako stvarno, meni bi bilo drago. Ja sam u Adelaide u juznoj aus vec par godina i jedna tuzna stvar koja se vidi je to da ljudi sa medicinskim fakultetima i joss mnogim drugim koji pokusavaju da rade svoj posao i ne uspevaju zato sto....hm, ko ce znati. Valjda englezi jednostavno nece strance, vec kukaju kako nema dovoljno lekara pa ih onda dovode na radne vize iz engleske i us.
    poz

Zainteresovan član AllPacino (avatar)
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano ljubitelj zivotinja

HOCU KENGURA

Početnik
    Učlanjen
    05.12.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Imam 20 godini i hocu da nadjem neku vrsnjakinju iz australije da je ozenim i da blejimo 2 godine 3 koliko treba da dobijem drzavljanstvo,normalno hocu tamo nesto da radim i blaaaaa.kapirate

Slične teme

1. POMOC! Potrebne slike igracha Crwene Zvezde .POMOC
    Autor Interista u forumu Fudbal
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.03.2007., 16:40
  2. !! POMOC !! Dodatna antena za mobilni telefon !! POMOC !!
    Autor ludak1985 u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 27.08.2005., 00:10
  3. pomoc pomoc yahoo mail i krstarica pricaonica
    Autor copex u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.11.2004., 23:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku