Mlada Bosna!!??

382px-%D0%92%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80_%D0%93%D0%B0%D1%9B%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B.jpg


Владимир Гаћиновић, зачетник и идеолог покрета Млада Босна

Млада Босна је политичко-револуционарна омладинска организација, настала око 1904. године, која се борила против окупације (и потом припајања) провинције Босне и Херцеговине од стране Аустро-Угарске, а за њено припајање Србији и другим јужнословенским земљама. Поједини чланови ове организације су сарађивали са појединим члановима организације Црна рука.

Њен члан Гаврило Принцип је 28. јуна 1914. године у Сарајеву извршио атентат на аустроугарског престолонаследника Франца Фердинанда. Овај догађај, такође познат и као Сарајевски атентат, је Аустро-Угарској послужио као повод за рат против Србије, који је прерастао у Први светски рат.


Међу члановима "Младе Босне" морају се, осим Гаврила Принципа, поменути и Богдан Жерајић, Недељко Чабриновић, Данило Илић, Боривоје Јевтић, Трифко Грабеж, Јездимир Дангић, Вељко Чубриловић и Васо Чубриловић, Мухамед Мехмедбашић, Иво Крањчевић, нобеловац Иво Андрић, Добросав Јевђевић и, посебно, идеолог организације Владимир Гаћиновић.

„Тромо се време вуче,

И ничег новог нема,

Данас све као јуче,

Сутра се исто спрема.


Право је рекао Жерајић,

тај српски соко сиви:

Ко хоће да живи нек мре,
ко хоће да мре нек живи!“
 
Opet jovo nanovo: Sada pak treba deo BiH, tj. RS otimati od okupatora i pripajati Srbiji!

Kladim se, 28. juna neće biti međunarodnog šerifa u Sarajevu!?:D

Ма не само то теба и РСК и стари Српски град Загреб

עוֹשֶֹה שָׁלוֹם בִּמְרוֹמָיו, הוּא יַעֲשֶֹה שָׁלוֹם עָלֵינוּ,וְעַל כָּל יִסרבית וְאִמְרוּ אָמֵן
 
Ма не само то теба и РСК и стари Српски град Загреб

עוֹשֶֹה שָׁלוֹם בִּמְרוֹמָיו, הוּא יַעֲשֶֹה שָׁלוֹם עָלֵינוּ,וְעַל כָּל יִסרבית וְאִמְרוּ אָמֵן

Šalom, znam ja da si ti ljut na Zagreb: Pa za 63 godina nisu stigli obnoviti Sinagogu u Zagrebu!

Kažu da je tamo parking, šetalište za pse, ili tako nešto:D
A džamije, barem DVE, možda jedna, nema veze, više od NULE!
 
Šalom, znam ja da si ti ljut na Zagreb: Pa za 63 godina nisu stigli obnoviti Sinagogu u Zagrebu!

Kažu da je tamo parking, šetalište za pse, ili tako nešto:D
Ма не због тога..ја сам Хришћанин...него гледах скоро неке старе слике из Загреба...све на Ћирилици и власници радњи Срби...можда да сам два латинична назива видео...и гле данас...док на Бана не окачим Српску и Ромејску заставу ја се смирити нећу...:D
 
Ne zaboravi starе serBskе gradove Токијо , Берлин , Акапулко , Сингапур , Шангај , Каиро i najbitnije od

svih , dve prestonice serBskih kraljeva i careva , Дејтон i Хаг .
Питање за тебе Њу Ејџ Фашисто....?
Осим долара коме се молиш, јели ти ишта свето?
Како те није срамота да причаш и изврћеш истину?
 
Питање за тебе Њу Ејџ Фашисто....?
Осим долара коме се молиш, јели ти ишта свето?
Како те није срамота да причаш и изврћеш истину?

Pa na dobru šalu se najbolje uzvraca ... шалом :)

I molim se evru , dolar pada .

Ja ne izvrcem istinu ja govorim ono sto je tebe sramota . Zar ne vidis da smo na istoj strani ?

Na politiku gledamo шалом :)

Hajde da se malo nasmejemo , dosta je bilo tugovanja ... Internet Ratnice .
 
Jutros na teletextu RTRS citam da je organizacija "Mlada Bosna" preuzela odgovornost za bombaski napad na "Merkator" i sijediste "UMNIKA" u Mitrovici.Da li vijerujete u ovo?

malo su im kasne vesti...vek gore dole...

salu na stranu organizacija pod istim imenom nas je dovela do toga da pobegnemo iz svoje drzave preko ALBANIJE pre neki stotinjak godina...naterala nas da izginemo u nenormalnom broju...nista dobro nije donela Srbiji...

toliko o tome...btw mup srbije je zatrazio pomoc u vidu najnovije opreme za lociranje... anonimne dojave bb :mrgreen::mrgreen:
 
malo su im kasne vesti...vek gore dole...

salu na stranu organizacija pod istim imenom nas je dovela do toga da pobegnemo iz svoje drzave preko ALBANIJE pre neki stotinjak godina...naterala nas da izginemo u nenormalnom broju...nista dobro nije donela Srbiji...

toliko o tome...btw mup srbije je zatrazio pomoc u vidu najnovije opreme za lociranje... anonimne dojave bb :mrgreen::mrgreen:



Kad god dođem ti ovde.Pa radiš li ti bilo šta u životi ili samo tipkaš i zamaraš narod?


Jel ta oprema odmah izbacuje sličicu izvršioca ili to sve ide brže preko satelita znaš ono kao u američkim naučnofantastičnim filmovima?
 

Back
Top