Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

Muk i tisina za stanove a ovo povecanje ne mogu procentualno da saberem uopste,ja vise ne znam ni ko nam povecava penziju,da li Krkobabic ili jos uvek MO,ako je Krka samo da ne legne na rudu ovim hohstaplerima iz skupstine,ionako su digli dzevu za penzije ko da ce planeta da se raspadne,a svoje dnevnice ne daju jos kad bi mogli sebi da srede pojeftinjenje u skupstinskom restoranu,ih gde bi im kraj bio.
 
Zna li neko ima li kakvih novosti o isplati razlike vojnim penzionerima od 2004.godine,ili su na to sada svi zaboravili,pa se ceka da prodje vreme a posle vise niko nece ni pominjati....mi cemo da cutimo,drzava ce da se pravi luda da nista ne zna i pojeo vuk magarca....Pozdrav za sve PENZIONERE....
 
Pročitaj ponovo moj post. Razlika je u tome što aktivne vidjaju svaki dan (i svaki dan aktivni mogu da postave pitanja) a vas vide samo kad ste na vašim skupštinama 8sve redje i redje). Činjenica je da se penzionerski kor (NATO termin) povećava iz godine u godinu. Takodje je činjenica da nekog baš zabole piiiiiip za sve vas.
 
Ma procitao sam,jedino sto sam odgovorio u prnosnom znacenju da vi aktivni mozete dosta toga da preduzmete,dok ste u sluzbi,mi jedino mozemo da se odreknemo penzije na dva meseca i da se za sve pare kupi stanova sto moze,pa opet tako,ili u proseku da bar 4 meseca godisnje ne primamo penziju ne bi li resili stambena a i tim tempom bi brze isli nego sto ce drzava da resi,e a sad ne mogu oni preko noci da naprave vojsku,samo ko ce da odluci i da kaze e sad strajk do ispunjenja zahteva,pa da vidis kako bi preko noci nikli stanovi i tamo gde ih nema,ali tuzna je cinjenica sto nista od toga biti nece.:ok:
 
Ma procitao sam,jedino sto sam odgovorio u prnosnom znacenju da vi aktivni mozete dosta toga da preduzmete,dok ste u sluzbi,mi jedino mozemo da se odreknemo penzije na dva meseca i da se za sve pare kupi stanova sto moze,pa opet tako,ili u proseku da bar 4 meseca godisnje ne primamo penziju ne bi li resili stambena a i tim tempom bi brze isli nego sto ce drzava da resi,e a sad ne mogu oni preko noci da naprave vojsku,samo ko ce da odluci i da kaze e sad strajk do ispunjenja zahteva,pa da vidis kako bi preko noci nikli stanovi i tamo gde ih nema,ali tuzna je cinjenica sto nista od toga biti nece.:ok:

Što ne uradiste to dok ste bili aktivni?! :)
 
Pa taman sam okupio 10-ak kolega i krenuli u realizaciju vrbovanja jos kadrova iz drugih kasarni i provalise nas,po starom srpskom obicaju,izdaja nam je vrlina,tako i njih par obrlatise,nekima dadose stan,nekima bolje radno mesto i mi ostali pukosmo,samo ako krenete da vas vasi ne prodaju kao sto su nas,kad si bas hteo da znas eto tako se zbilo.
 
kao sto mi user kaze,"besni sin" vojnog lica,pozdrav svima na forumu
imam jedno pitanje za sve na forumu, dal je moguca bilo kakva kombinacija gde bi se penzioner odrekao kvadrata,a za ostale kvadrate dobio novac ili recimo gradjevinski materijal
konkretno moj otac je na listi za jednoiposoban stan,dal je moguce da se on odrekne recimo 25m2,a za resto da mu oni uzmu gradjevinski materijal,prozore vrata,bilo sta
Hvala svima unapred
 
Juce sam posetio udruzenje vojnih penzionera Srbije u domu vojske,i dobio sledece informacije,naime u vezi duga od avgusta 2004 god.isplata istog je pomerena za iducu godinu jer nema novca da se to realizuje u ovoj kao i podatak da se treba uzeti advokat jer se nece moci ostvariti naplata kamate ili isplata po zadnjoj vrednosti boda,takodje su mi rekli da ima koncipirana tuzba u listu vojnih penzionera koji se zove vojni veteran,s toga ko nije do sada yradio podnosenje tuzbe nek podnosi,jer kako mi rekose moze doci do zastarevanja,za sad toliko o tom pitanju,naravno ja sam samo preneo informacije koje sam dobio s toga ako neko ima jos kakav podatak u vezi ovoga pitanja neka objavi.
 
Dali je iko cuo da novi ministar oce da izbaci sve vojne penzionere iz kasarni jer vise nisu aktivni a da ostavi samo aktivne staresine. Koliko vidim udruzenje vojnih penzionera ne reaguje jer su tamo verovatno samo oni koji su svoje stambeno pitanje vec resili pa ih sada interesuju samo zaostaci i clanarine. Kuda ide ovaj narod i dali se boji boga.
 
Definitivno se na osnovu resenja kojim je utvrdjeno pravo na isplatu razlike penzija (2004-2007) moze povesti sudski spor i isti ce se relativno brzo dobiti. Po dobijenoj presudi ide se na izvrsenje. Neke advokatske kancelarije imaju u tome iskustva i pozitivnu praksu. Neophodno je dakle biti u posedu tog resenja - sve ostalo je na procenat i bez troskova za penzionera (osim pristupne naknade kancelariji od oko 1.500,00 dinara). Advokati placaju sudske takse i eventualno vestacenja (sigurno se ne upustaju u sporove za koje su sigurni da ih nece dobiti i naplatiti)
 

Back
Top