Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

Hvala na savetima. Kroz neke neformalne kontakte takodje sam dobio informacije da jedino Udruzenje vojnih penzionera moze dati neki konkretniji savet po tom pitanju. Da li iko zna neku njihovu adresu mozda imaju i e- mail. Inace na sajtu MO je postavljen intervju sa Sutanovcem koji izjavljuje da ce nas vojne penzose resavati tako sto ce nam kupovati napustena seoska domacinstva. Hvala lepo, ali ja bih da svojoj deci, ako vec sebi nisam nista obezbedio, pruzio taj ''luksuz'', ali u nekom univerzitetskom gradu.
 
:
Pozdrav svima. Ovo je jedino mesto na kojem, mozda, dobijem odgovor. Da li mi vojni penzioneri imamo pravo na dobijanje subvencioniranih stambenih kredita o kojima se toliko prica. U penziji sam od pocetka 2007. godine (po potrebi sluzbe), radio sam 25 godina i nikada, ponavljam, nikada nisam imao stan ( vojni niti bilo koji drugi ).

Sto posto provereno, VOJNI PENZIONERI NEMOGU UZIMATI KREDITE ZA KUPOVINU STANA i odricati se stana iz vojno stambenog fonda, jer ce im cim stan prevedu na sebe Fond SOVO ukinuti UTS. Danas sam bio u Fondu SOVO, da se raspitam o tome jer sam ja vec nasao stan potpisao predugovor i pokrenuo proceduru za kredit sa subvencijom od NKOSK, sve kockice su mi se uklopile, osim sto mi je pravnica u Fondu rekla da je sve to u redu ali kada kupim stan da ce mi oni ukinuti UTS i ako se odreknes stana iz VSF jer oni nemaju upoista u zakonu da mi donesu resenje o Naknadi za resavanje stambenog pitanja. :rtfm::sad2::rtfm::sad2:
 
jolly1 vidi da ti se kredit za stan vodi yj da ga je dobio neko drugi s kim si u srodstvu a ti ga otplacuj ,sturi podatak ali mislim da postoji rupa u zakonu da to moze da se izvede,zakljucio sam to jer je intesa davala kredite za stanove da mogu cetvoro da ucestvuju u poduzanju istog,to sam video na reklamnom panou u banci i to na 20 god. za dalje informacije kako to funkcionise ne znam ali uz malo listanja siguran sam da se moze naci neko resenje.
 
Vest o gubljenju UTS-a je stvarno da se smrznes. Definitivno o nama niko ne misli. Pa ako izgubim UTS, maksimalni kredit je oko 32000 evra. I to ako mi ga odobre u NKOSK-u. Sasvim dovoljno za hodnik , kuhinju, mozda cak I spajz ( normalno u Beogradu ).
Da li u fondu SOVO mozda rade nesto po tom pitanju?
Da li uopste bilo ko u drzavnim institucijama razmislja o takvim pitanjima.
Od pre neki dan na sajtu MO su postavili rang liste za stanove. Nisam mogao da verujem kada sam spazio broj svoje molbe. Razvrstan sam, bodovan sam, jos samo da mi dodele zajam, samo onaj koji me sleduje. To je izgleda jedini kredit koji bi mogao podneti.
Inace ne verujem da bilo sta moze da se uradi po pitanju solidarnih nosioca kreditiranja, jer se subvencioniranje kredita vodi na nasa imena, odnosno godine staza, pa I stan mora da se vodi na nase ime, a onda zbogom UTS-e.
 
Ovi iz udruzenja vojnih penzionera ili su na godisnjem ili se ne javljaju na telefon citavu nedelju smo ih zvali,mislim da smo preko 500 puta okrenuli njihov broj,te s toga ko ima kakav podatak o tom dugu prema vojnim penzionerima od 2004 godine,stari me udavi da saznam,ali izgleda da ovi iz udruzenja ne rade nista po tom pitanju koliko sam ja zakljucio a vidim da mu tamo na listingu od penzije redovno odbijaju za clanarinu,a cuda nevidjenoga,te jos jednom ako iko ista zna bar napola pouzdano nek javi,zahvalan unapred.
 
Ah,kolaju svakakve price,bas na petak 13 sam bio u udruzenju boraca rata 90 ih,i kroz neki neformalan razgovor ova zena sto radi tu kao sekretarica bas napomenu kako joj je juce iz udruzenja vojnih penzionera bio neki koji jel tamo radi za nas penzionere i kako kaze da mora da se tuzi da bi se tz razlika dobila i to na osnovu resenja o uskladjivanju penzija,mada sta da ti kazem ja mislim da je to ne lipsi magarce do zelene trave i da mi te pare nece da vidimo makar se pojedinacno i to dnevno po jedan od nas spaljivao pred skupstinom,jer oni su resili da ne daju tako mi to ozgleda u ovom trenutku,nade da ce se tu nesto promeniti nemam,ali cuda su moguca mozda,ako nisu jos ostala samo na filmu,inace u pravu si za udruzenje nesto izbegavaju da se jave,muckaju sto posto.
 
Komsinica mi danas rece da su u skupstini predlagali da se otvori namenski racun kako bi eto gradjani uplacivali na njega novac ko koliko moze kako bi tako prikupili deo ili sva sredstva jer smo ugrozeni a i da nam na taj nacin regulisu dug,ja sam se zgranuo,ulazimo li mi u gradjane,a sve mi lici na ono ne daj boze nikome potrebno detetu za operaciju pa molimo dobre gradjane da uplate sredstva na taj i taj ziro rcun,e svasta,kud Dacica ne stavise za ministra odbrane lep mu je socijalni program.
 
Pouzdano sam zakljucio da smo mi vojni penzioneri nepozeljna nacionalna manjina i da se svim sredstvima radi na konacnom resenju,s toga i to u skupstini sto su predlagali verovatno i ako usvoje morace takodje da usvoje da mi nismo gradjani ove drzave,pa da nam oduzmu licne karte,daju crvenu traku s petokrakom da nosimo oko ruke i verovatno neki geto da oforme za nas,a kad to bude onda cemo imati akciju milosrdni andjeo 2 gde ce vecina nas biti kolateralna steta,pa ima li ko bolju prognozu.
 
Vest o gubljenju UTS-a je stvarno da se smrznes. Definitivno o nama niko ne misli. Pa ako izgubim UTS, maksimalni kredit je oko 32000 evra. I to ako mi ga odobre u NKOSK-u. Sasvim dovoljno za hodnik , kuhinju, mozda cak I spajz ( normalno u Beogradu ).
Da li u fondu SOVO mozda rade nesto po tom pitanju?
Da li uopste bilo ko u drzavnim institucijama razmislja o takvim pitanjima.
Od pre neki dan na sajtu MO su postavili rang liste za stanove. Nisam mogao da verujem kada sam spazio broj svoje molbe. Razvrstan sam, bodovan sam, jos samo da mi dodele zajam, samo onaj koji me sleduje. To je izgleda jedini kredit koji bi mogao podneti.
Inace ne verujem da bilo sta moze da se uradi po pitanju solidarnih nosioca kreditiranja, jer se subvencioniranje kredita vodi na nasa imena, odnosno godine staza, pa I stan mora da se vodi na nase ime, a onda zbogom UTS-e.
Da li mozhesh da postavish link na kome mogu da vidim rang listu, pretrazhivala sam sajt MO, ali nisam nishta pronashla :(
thanks :)
 
Pozivom na broj 0113201715 dobicete automat MO za stambenu rang listu sledite uputstva i znacete koji ste na jedinstvenoj rang listi a koji na garnizonskoj rang listi i koliko imate bodova ne morate znati broj predmeta up itd.dovoljno je da ukucate maticni broj posle pritiska tastera 2 na telefonu posle uputstva automata.
 
Ljudi imali neko informacija hoće li i kako rešavati stambeno pitanje vojnih penzionera. Navodno nas ima oko 3800 bez ikakvog stana. Godine prolaze, a oni ništa ne preduzimaju. Aktivni imaju pravo na kredit,a nama baš ništa. Ove stanove što dele i što se hvale po novinama i televizijama je kap vode u moru.
 
Da,ti stanovi sto se hvale su napravljeni jos za doba Milosevica,ovi su samo dovrsili,i to finis radove,a trebalo im je 8 godina i za to,Slobodan je bio tata za sve njih kad ih skupis na gomilu,a koliko ga se boje i mrtvog,govori cinjenica da se non stop hvataju za njegovu politiku koju je vodio a covek mrtav vec nekoliko godina,ja samo znam da je poslednja podela stanova bila jos krajem 97 godine,i to se secam da je svik koji je radio sa mnom normalno dobio stam a posle toga nastupa 2000 promene i pocinje muvanje na veliko,ovo kod Slobe ne bi proslo,pa mogu svi demokrtski likovi da protestiraju kolko goj oce ali stvari tako stoje.
 
Bila je Skupstina Udruzenja vojnih beskucnika u Bg proslog cetvrtka a mi u Kg o tome cemo znati sutra ili sutra malo. Prica se o nekakvim protestima za resavanje nasih pitanja ali je to samo jos jedan nacin kupovine vremena dok nas ne nestane sa lica zemlje. Mene cak ni nema na spisku za resavanje stambenog pitanja na rang listi MO.
 

Back
Top