Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

A,cuj,s obzirom da zivimo u skupini feuda,sve je moguce,tako da ja licno mislim da kad im se prohte,feudalcima,mogu da donesu uredbe,propise i zakone kakve god oce,a nemalo su puta to i dokazali,jedini nacin da ih se resimo je da nas neko konkretno okupira ili da bude revolucija,a revolucija jede svoju decu,tako da mi se ta opcija ne dopada,ova sa okupacijom mislim da je pitanje vremena,pa se nadam da ce taj okupator dovesti stanje i red,a ono ima i da se odmetnemo u hajduke,e to su nacini resavanja naseg stambenog pitanja,ovako gledajuci s pozitivne strane.
 
vojska je depolitizovana ,a prvi vojnik"otadzbine"je DSovac koji je pre ovog mesta samo bio zet poznatog pevaca"slavuja iz mrrrrrrrcajevci" sas plavu majcu na froncle i odrpane farmerice a sad je jaci od cediiiiiiiiiiiiiiiiiiicu jovanovica,sas zene u crno,da ne kazem koja ve buva ujela jer bih citirao Vuka Bojovica,tako da je sve jasno.,cak i onima kod Mombase
 
On je drugi covek DS-a,a prvi je MO-a,s vojskom ima posredne veze sva sreca,inace sta bi bilo sa ovima kod Mombase kad bi jos bio kojim slucajem nacelnik GS-a,pa nasi nikad ne bi dobili ni garsonjeru,mada iovako je dobijaju samo na papiru,iako ne bi bilo lose da se funkcija ministra odbrane svede na protokolarnu kao i da se ta institucija kako bi rekao umanji njen znacaj u odlucivanju,a da vecinu ingerencija i obaveza preuzme vojska,to bi mozda i bilo dobro resenje,kako za AVL,tako i za sadasnje i buduce vojne penzionere.
 
Ova je dobra,elem nema nista od duga prema vojnim penzionerima,naime sam Sutanovac je rekao da se tuzi vojska pa ce tek onda biti isplaceno,ja ne znam ko pusta sve ove informacije,ali ne bi me cudilo da je neko iz MO,sam fond SOVO koji jos vegetira je vise trafika MO nego sto vodi racuna o sopstvanim osiguranicima.
 
Politicka nestabilnost,mrzovolja i nebriga vlade imaju za posledicu da eto npr. pukovnik koji je u penziji a bio je profesor na vojnoj akademiji kaze komsinici koja isto prima vojnu penziju kako je njemu bas ministar rekao da to mora tako da se resava te je jos on uzeo i advokata da resi to pitanje,znaci kao sto sam rekao na pocetku u cilju informisanja i dezinformisanja pa sam shodno tome poslao mail nacelniku finansijske uprave MO u vezi tog pitanja pa cemo videti da li nacelnik zna da koristi kompjuter,a ako im neko zeli slati dopise mail im je kabinetmo@mod.gov.yu.
 
Politicka nestabilnost,mrzovolja i nebriga vlade imaju za posledicu da eto npr. pukovnik koji je u penziji a bio je profesor na vojnoj akademiji kaze komsinici koja isto prima vojnu penziju kako je njemu bas ministar rekao da to mora tako da se resava te je jos on uzeo i advokata da resi to pitanje,znaci kao sto sam rekao na pocetku u cilju informisanja i dezinformisanja pa sam shodno tome poslao mail nacelniku finansijske uprave MO u vezi tog pitanja pa cemo videti da li nacelnik zna da koristi kompjuter,a ako im neko zeli slati dopise mail im je kabinetmo@mod.gov.yu.

Da ne govoris koji cin imas ni ime i prezime, jel sledi kazna od komandanta zbog nepostovanja hijerarhije!
 
Kako sam cuo povecanje je dao fond zaposlenih,a jos 4 posto treba ministar da potpise i naravno isto sam cuo da treba da se tuzi vojska da bi isplatili dug,sve informacije su od vojnog penzionera koji honorarno radi u obezbedjenju banke,do sada je imao pouzdane podatke a ako mu je ovo zadnje tacno,ja ne mogu da verujem,pa jos su preko sredstava javnog informisanja pocetkom godine objavili da ce isplatiti taj dug,sad mi nista nije jasno,ima li kakvih informacija od nacelnika finansijske uprave MO sto si mu slao mail.
 
На сајту Министарства одбране објављено је данас да је Влада Републике Србије на данашњој седници, сем осталог, донела је Закључак о формирању радне групе која ће предложити начин решавања питања дуга војним пензионерима за период од 1. августа 2004. до 30. новембра 2007. године, који је настао због различитог обрачунског основа.

http://www.mod.gov.yu/novi.php?action=fullnews&id=375
 
Sto se tice nacelnika finansujske uprave MO izgleda da ne zna da koristi kompjuter pa s toga i nema nikakvog odgovora,a ovo za stanove pa mislim da ce deliti po resenjima koja su doneli s tim sto ce to podrazumevati neke izmene u smislu uzmi sto ti dajemo ili ostavi,otprilike pretpostavljam da ce tako da bude ili neka kompenzacija a da se odreknemo pripadajuceg stana jedno od ta dva sigurno,no to je moje misljenje na osnovu prikupljenih podataka kako bi partizani rekli hvatanjem zivog jezika e sad mesta spekulaciji uvek ima.
 
Koliko znam imaju valjda dve lamele da zavrse al to rade vec vise od 15 god.a u pitanju je ceo kompleks lamela koji jos zapoceo da radi gp.Rad,jesu nesto delili ali slagacu te nesto od 10 do 20 stanova je podeljeno s ti sto su i aktivni dobujali u tim lamelama,kvalitetno su dobre,ali kad su jos na temeljima vec vise od decenije ko zna kad ce ih napraviti,znam da se stalo jer gp.Rad nije mogao da isfinansira gradnju a vojska nije htela da da pare,pa cak i stanovi koji su usaljeni nisu placeni izvodjacu radova Rad-u,informacija je iz iste firme,pa sad ostaje da vidimo kom obecanje a kom radovanj ako ostane ovaj usminkani ministar odbrane.
 
Pozdrav svima. Ovo je jedino mesto na kojem, mozda, dobijem odgovor. Da li mi vojni penzioneri imamo pravo na dobijanje subvencioniranih stambenih kredita o kojima se toliko prica. U penziji sam od pocetka 2007. godine (po potrebi sluzbe), radio sam 25 godina i nikada, ponavljam, nikada nisam imao stan ( vojni niti bilo koji drugi ).
 
Jedini pravi nacin da saznas je da krenes redom da zoves prvo udruzenje vojnih penzionera,sta god ti kazu ti posle zovi MO takodje sta god ti kazu onda zovi ovu agenciju drzavnu za konkurisanje za te subvencionisane kredite,jedino tako ces imat uvid u pravo stanje stvari,moze li se to ostvariti,licno mislim da moze ali ipak proveri,madju nama aktivnima vlada skepticizam prema sopstvenim penzionerima mislim gledam to svakog dana na poslu,izgleda da misle da nece nikada otici u penziju,a da ne govorim da nam polovini visi o koncu radno mesto,umesto da podrzavamo i sopstvene kolege i nase penzuionere,jok glavno je da se drugom kopa jama,raspitaj se ovako moj stari je poceo da prikuplja podatke i izgleda da moze,mada je to moja slobodna procena na osnovu njegove price ali rte nista ne kosta da proveris.
 

Back
Top