Vojne penzije i stanovi za vojne penzionere

Ministar odbrane Dragan Šutanovac doneo je odluku o usklađivanju vojnih penzija, tako da će novčana vrednost boda za obračunavanje penzija i drugih novčanih naknada korisnicima vojnih penzija, počev od 1. januara 2008. godine, iznositi 9,40 dinara.

Nakon objavljivanja Odluke u «Službenom vojnom listu» Stručna služba Fonda za socijalno osiguranje vojnih osiguranika usklađivaće vojne penzije, a isplata po novoj vrednosti biće izvršena u aprilu 2008. godine. Uz prvi deo penzije za mart korisnicima će biti isplaćena i razlika penzije za januar i februar 2008. godine. Na taj način penzije se usklađuju sa rastom plata zaposlenih pripadnika Vojske, što je jedna od mera preduzetih radi zaštite standarda vojnih penzionera.

Po pitanju regulisanja duga prema korisnicima vojne penzije, koji je nastao po propisima iz penzijskog i invalidskog osiguranja vojnih osiguranika, Ministarstvo odbrane sa Ministarstvom finansija i Ministarstvom za rad i socijalnu politiku intenzivno radi na izradi programa za izmirenje tog duga korisnicima vojnih penzija.
 
pozdrav ljudi. Bas juce naletim na neko stanbeno resenje. Imamo cini mi se 609 poena za stan u BGu. Kad ce to biti, videcemo...

evo na sta sam jos naleteo. Prica o mom ocu, posle ranjavanja. Dobio je orden za hrabrost i neku pohvalu koju je potpisao licno pokojni Slobodan Milosevic.
Izvinjavam se, slika je oko 900kilobajta. rezolucija je velika da bi slova bila jasnija, nadam se da ce moderator progledati kroz prste. I ja sam bio moderator pa znam da je zabranjeno.

 
Cirkovi,za pocetak zovi centralno udruzenje vojnih penzionera ciji je tel.011-3228076,pa vidi sa njima da ti daju tel.od stambenog,ja ne mogu da ga nadjem,uglavnom ako si dobio resenje o pripadajucem stanu sa listom bodova,od stambenog mozes da saznas koji si na ukupnoj listi za stan i koji si u garnizonu gde si predao za resavanje stambene potrebe,kad ga pronadjem postavicu broj stambenog,a mozda ti udruzenje nesto i vise kaze,samo budi uporan kad ih zoves,a radno vreme im je nesto od 9 do 1.
 
Svaka cast,za tvog caleta damjane,trebalo bi ova drzava i vise od stana da mu da,kao i mnogim slicnim njemu,ali izgleda da tu nesto ima trulo u drzavi Danskoj,i pametna ruza dobro pita,ko zna kada ce tacno da nam vec jednom daju te nase pare,bilo je reci da ce u januaru da nam isplate i nista,zna li iko ista,ova zasedanja i intenzivni sastanci nikog i ne interesuju,ionako na njima sami sebi pisu prekovremeno.
 
Ima ti cale srecu,i nadam se da ce ga sreca posluziti za resavanje stambene problematike,a o drzavi nemam komentar,a i deo ovih aktivnih je simpatican u svom stavu prema penzionerima,misle da oni nikad nece otici u penziju,a kad odu,druga prica,neka moguce da su tako i zasluzili,e pa od generala u penziji ne mozes da ocekujes nista kad nije u stanju da ti zavrsi obicne vojne cizme ako ti zatrebaju da poklonis nekome ili za neku drugu svrhu,sve njih ceka ista sudbina,a dok rade nece ....petom da mrdnu ne bi li popravili stvari ajde da kazemo prvo za njih same kad odu u penziju,a samim tim i za nas,sarkazam je njihova jedina vrlina koju poseduju.
 
hvala svima. I ja znam da je imao srecu. Nadam se da ce i taj clanak procitati neko sa "visine" i da se postide kakva je to drzava...

nego, otac sam kaze: "Od vojske nemam nista. Eto, to sto sam ranjen imam dobru penziju."

zbog toga mi i nije dozvolio redovno sluzenje vojnog roka. Ocekujemo stan u BGu. Sad, videcemo. Kako otac kaze za godinu/dve bice nesto,valjda. Pozdravljam vas...

p.s. Slika je mislim iz Vukovara. Sada nema puno kose :D
 
Postoji neka informacija koja datira jos pre bombardovanja,i koja je potvrdjena i posle promene vlasti,a to je da ce gradovi,naravno oni u kojima se nalaze kasarne i vojni objekti ukoliko im se ustupe lokacije finansirati izgradnju stanova na teritorijama opstina samog grada za vojsku i vojne penzionere,sto je i bila dobra zamisao koju je vojska u nacelu prihvatila,ali koliko znam jos tada je zaskripalo u MO,njima se nije dopala ideja da se odreknu olako velike kolicine novca,te je taj projekat otisao pod led,npr.kasarnu vozdovaz bivsu 4 juli treba da kupi stankom ili miskovic,no naravno to se prolongira da javnost ne bi nesto znala o tome,pa izgleda da ne znamo,no za vikend cu preciznije odgovoriti dok se vidim sa par kolega koji su u sluzbi i da uzmem pravilnik o stanovima.
 
Cirkovi,po onome sto znam ja licno zakljucujem da cemo cekati da se oformi nova vlada,pa onda opet rok 90 dana,no to je moja pretpostavka,a kakva bi i mogla da bude kada sam vec ranije naveo da pokusavaju da rese to pitanje,ali da vlada u ostavci nema pravo da donosi uredbe,e sad to sve zvuci tako kako zvuci,a vidimo da sam premijer g.din.foteljas iznosi stav da vlada u ostavci,tzv.tehnicka ima to pravo,e pa da su hteli da ga rese resili bi ga vala,ali nismo mi u njihovom interesu,ja ocekujem mozda neku krvavicu kao najvise razliki za 2004 god.,radi izbora,ako tako bude,a ne sumnjam,onda apel,NE IZLAZITE NA IZBORE,da ne bi uspeli,pa da nam za sledeci krug opet daju neku krvavicu,sve van toga mozemo smatrati 8 svetskim cudom ako se dogodi.
 
@turcin, hvala na informaciji. Admiral je to. Moj otac je civilno lice koje je radilo za vojsku citav zivot, pocevsi od Slovenije, Libije, Kraljeva i Kragujevca. Ranjen je u Urosevcu '99 godine, kada je pokusao da pod uzbunom izvuce tenk iz hangara, da ga ne bi razneli. F-16 su ispustili 6 klasicnih avio bombi. Pogodjen je sa 28 gelera, od toga par je ostalo jos u telu. Imao je po rukama opekotine prvog stepena, cini mi se, jer je puzao do obliznje sume i puzeci je dodirivao vrele gelere. Desnu butinu mu je probio jedan geler i zbog toga malo sepa dok hoda. Sa drzavom se tuzio preko 5 godina zbog invalidske penzije. Kako sam ja shvatio, posto ima 60% telesnog ostecenja njemu bi, ako prihvati odmah invalidsku penziju racunali penziju kao da ima 50% telesnog ostecenja, tj. 10% manje. Preko 5 godina je bio na bolovanju i na kraju dobio na sudu i racuna mu se punih 60% za obracun penzije. I prosle nedelje je dobio na sudu,protiv drzave, da mu se isplati neka razlika od nekoliko meseci sto mu nisu placali.

Mene interesuje da li moze moj otac, nekada, da otkupi tih 40 kvadrata. Ali to je ustvari lokal u prizemlju jedne zgrade koji je preuredjen i tu zivimo 17 godina.
Hvala.
P.S. pohvale za ovu temu.

To je tako i ne mozes da promenis nista,jedino ako imas vezu.KAD VOJNO LICE POVREDI PRST NA MALOJ NOZI ODE NA BOLOVANJE ,PA ONDA FIZIKALNA TERAPIJA TO JE NAJMANJE MESEC BOLOVANJA.
Koliko je njih zdravih otislo u invalidskoj penziju preko 13 sprata ne znaim se broj,a civili dok dobiju ..........I mi smo valjda ratovali,isli na marseve,fizicke provere,uzbune ,gina kontole ,sredjivanje kruga itd.A prava nikakva.Najbitnije je valjda radni staz a ne funkcija za dodelu stana.Mislim da je bilo prosle ili preprosle godine kad je Davinic dodeljivao stanove kod Arene bilo na TV ,KAD NOVINARKA PITA KOLIKO STE BEZ STANA ?KOLIKO STE GODINA PODSTANARI ZENA ODGOVARA DA NISU PODSTANARI DA IMAJU STAN ALI DA JE OVO RAZLIKA KVADRATA ILI SU SE USELILI U VECI NE SECAM SE ?
:lol:SVE NAJBOLJE
 
da da...izvini, mislio sam da si ironicno rekao...
eto i taj covek sta uradi za svoju zemlju, i jos mnogi drugi, a stan mu jos nisu dali. Zbog svega toga je i zabranio meni da idem u redovnu vojsku. Mozda zarati, pa da ne budem rezerva...evo jos dva meseca na fakultetu, civilno sluzenje...

Nisi morao ni civilno da sluzis,dovoljno sto je cale u vojsci,
Nek sluze ovi koji su pobegli pa ih amnestirali.
Nek sluze DOOOOOSMANLIJEEEEEE.:x
 

Back
Top