Protesti srednjih skola u Valjevu!!

Danas su se organizovale Tehnicka,Ekonomska i par ljudi iz Medecinske i prosetali gradom do fabrike Gorenje i izrazili protest zbog jednostrano priznavanja Kosova!!

Jeli a ko je to organizovao.... Nemam nista protiv tog protesta, naprotiv podrzavam ga, ali Ekonomska nije isla, kao ni gimnazija a isli su samo oni koji su pobegli sa nastave, i bice kaznjeni...

A pravi protest je u nedelju a ko voli nek izvoli....
 
Lik mnogo si me razocrao vamo si **** nedamo Kosovo a nisi hteo da ides na protest!!

A jel`?
Pa video sam vase prijatelje iz gimn, koji su bili zakljucani, pa mi molim te reci koliko njih se pridruzilo vama...

Islo je vise od trecine ek, a bio sam i ja samo nesto kasnije (kad sam gubio dva casa) ali vas nikako stici.... Odoste na Slovence...:shock::shock:
 
Jeli a ko je to organizovao.... Nemam nista protiv tog protesta, naprotiv podrzavam ga, ali Ekonomska nije isla, kao ni gimnazija a isli su samo oni koji su pobegli sa nastave, i bice kaznjeni...

A pravi protest je u nedelju a ko voli nek izvoli....

Batice svi smo mi pobegli sa casova iz gimnazije nije niko izasao zato sto su ih zakljucali!!A isto je bilo i sa medecinskom ali ribe su iskakale iz ucionice kroz prozor!!Isli su samo ljudi kojima je stalo do svoje zamlje a pi*ke i izdajnici su ostali u skoli,ovo nije skola organizovali nego mi sami !Izasao je i pomocnik direktora i pokusao da nas spreci ali svi su izasli ne obaziruci se na nju,ako je greh voleti svoju zamlju onda nek nas kazne!!!
 
Samo idi, put pod noge. Prosetaj se i do Kosova... Mozete vi sve Albance sa kamenjem da oterate. Hajde da vas vidim. Taman da se pridruzis navijacima. I oni ce uskoro dole, da pale i ruse... Samo rasturajte, tako treba... Steta sto niste nijedan kontejner zapalili kad vec niste mogli slobodno da razbijate prozore po skolama!!!
I ti nekome kazes da je izdajnik
 
Prvo nisu nas zakljucali, jer nasa vrata od Kaveza jedva da mogu i da se zatvore kako treba................
Drugo, islo je nekoliko njih i iz Gimnazije, iz mog odeljenja njih 7-8, samo sto su krenuli a nisu ni oni znali gde idu, pa kad su upali u blato kod Poljoprivredne onda su odlucili da se vrate.....................
Gimnazija pravi protest organizuje u cetvrtak, tako je danas dogovoreno na parlamentu i sa direktorom..... Bice izmedju casova, prvo ispred skole, pa bi zatim trebalo da bude neka setnja...........
Za Tehnicku sam cuo da protest nije organizovala skola, vec da su vecinom protestvovali ucenici sa treceg stepena - tako mi je rekao drug koji uci u Tehnickoj.............................
A, ako je neko hteo da organizuje protest zajedno sa nama, imate parlament i direktora pa ste mogli da nas kontaktirate, a ne da nas prozivate i vredjate sa ulice.........................
Protest ne mora samo da se organizuje za vreme casova................. Zasto svi ti ljudi koji toliko vole svoju zemlju, protestvuju pola dana, pa kad im se zavrsi skola onda odu kuci...............................
 
Prvo nisu nas zakljucali, jer nasa vrata od Kaveza jedva da mogu i da se zatvore kako treba................
Drugo, islo je nekoliko njih i iz Gimnazije, iz mog odeljenja njih 7-8, samo sto su krenuli a nisu ni oni znali gde idu, pa kad su upali u blato kod Poljoprivredne onda su odlucili da se vrate.....................
Gimnazija pravi protest organizuje u cetvrtak, tako je danas dogovoreno na parlamentu i sa direktorom..... Bice izmedju casova, prvo ispred skole, pa bi zatim trebalo da bude neka setnja...........
Za Tehnicku sam cuo da protest nije organizovala skola, vec da su vecinom protestvovali ucenici sa treceg stepena - tako mi je rekao drug koji uci u Tehnickoj.............................
A, ako je neko hteo da organizuje protest zajedno sa nama, imate parlament i direktora pa ste mogli da nas kontaktirate, a ne da nas prozivate i vredjate sa ulice.........................
Protest ne mora samo da se organizuje za vreme casova................. Zasto svi ti ljudi koji toliko vole svoju zemlju, protestvuju pola dana, pa kad im se zavrsi skola onda odu kuci...............................

Slazem se, ovo danas je u najmanju ruku bilo glupo.
Najgore je sto je zaludjena vecina pratila grupice slepaca koji objektivno ne znaju nista o Kosovu. I tako su hrabro jurisali na skolske prozore... i na Gorenje, a dobar deo rodbine im radi tamo.
Sve u svemu smesno i neozbiljno.
Ja nisam neki optimista i po pogledu te setnje u cetvrtak. Nadam se da ce profesori moci da iskontrolisu tu rulju, mada ne znam kako kad to ne mogu ni u skoli...
 
Batice svi smo mi pobegli sa casova iz gimnazije nije niko izasao zato sto su ih zakljucali!!A isto je bilo i sa medecinskom ali ribe su iskakale iz ucionice kroz prozor!!Isli su samo ljudi kojima je stalo do svoje zamlje a pi*ke i izdajnici su ostali u skoli,ovo nije skola organizovali nego mi sami !Izasao je i pomocnik direktora i pokusao da nas spreci ali svi su izasli ne obaziruci se na nju,ako je greh voleti svoju zamlju onda nek nas kazne!!!

Prvo da kazem u potpunosti se slazem sa Devilom.

Pa ovako: Stvarno ste me iznervirali sto ste tako neodgovorno i nasvoju ruku krenuli na protest, bez saradnje sa drugim skolama.... A niko vam ne osporava da volite svoju zemlju, ali ako je vec protest u pitanju, daj te da se jednom slozimo kao ljudi a ne jedna grupa ide od skole do skole i dere se bez veze!

Kakav ste govor imali???!!??:shock::shock:

Koliko se ja razumem, takve stvari moraju imati i nekakav govor vodje protesta, da se vidi malo i zbog cega se protestvuje, u redu jasno nam je da je velika nepravda pocinjena, ali ljudi ipak bi to moglo malo kulturnije da im se ``zavuce`` a ne ono: ``Izadjite napolje`` ili ``odbrojavanje unazad od 10 kao da je Nova godina``???


Eto tako a ako bude bilo kakvog ``organizovanijeg`` strajka u 4vrtak, racunajte sigurno na podrsku bar 90%EK!!!
 
Sve je to lepo, protesti, izlasci na ulice, bezanje sa casova, druzenje nemam ja nista protiv svega toga, samo me interesuje cemu sve to?
Kome bilo sta dokazujete?
Mislite da ce neko reci svaka cast ili ovi su bas hrabri i velike patriote?
Evropi puca ***** za pustom Srbijom, svi su nas odavno prodali, i sam taj protest nema svrhu.
Sta zelite da pokazete da vam je stalo do Kosova, da volite Srbiju e pa molicu lepo pusku u ruke, prvi voz pa pravac u Pristinu i tamo se kurcite i pravite patriote i hrabri, pa koljite te Siptare a ne samo da pevate ovde ko da ste na Grand festu!!!!
 
Danasnji dan je bio bas bruka!
Od ovog dana strsno mi je muka!
Do ovog trenutka bolela me glava,
a od vrtoglavice mi se strasno spava!

Potutkani slabima krenuli su gnevno
dok je neki deda u parku tek zevn`o!
Prozor jedne skle je odbio da pukne,
pa je besna rulja tad htela da crkne.

Al` prozorj nisu zapreka bezanju iz skole,
pa su kroz njih iskakli svi sto Kosmet "vole".
Velika i jaka ta "ljubav" je bila
i srca "patriotska" sve to nisu krila.

- Izlazite napolje - vikali su slozno,
i pravili nered, sto je bilo grozno.
Raspala se druzina i sad gradom luta,
ostala je samo jedna grupa ljuta.


Ta, tj, te grupice, su krstarile gradom bez ikakvog posla i uznemiravali gradjane.
Ovaj protesni maraton, gde se trkalo ko ce pre da pobegne iz svoe skole, nas je jos jednom totalno osramotio.
 
Данашњи дан је био баш брука!
Од овог дана мени је мука!
До овог тренутка болела ме глава,
а од вртоглавице ми се страшно спава.

Потуткани слабима кренули су гневно
док је неки деда у парку тек зевн`о!
Прозор једне школе је одбио да пукне,
па је бесна гомила тад хтела да цркне.

Ал` прозори нису запрека бежању из школе,
па су кроз њих искакали сви што Космет "воле".
Велика и јака та "љубав" је била
и срца "патриотска" све то нису крила.

- Излазите напоље - викали су сложно,
и правили неред, што је било грозно.
Распала се дружина и сад градом лута,
остала је само једна група љута.


Немам више коментара. Поступак одређених људи је данас био јадан и осликавао је само примитивизам!
 
Bile smo nesto na pocetku, posle su ove likuse iz mog odeljenja nastavile, a ja nisam htela da idem do poljoprivredne, pa smo ostale malo u gradu i posle kuci.....

Otisla si bas kad je pocelo da bude zanimljivo!Posle su dosle i televizije i intervijuisale vodju kolone!Trebali ste da vidite suze baba i deda koji su stajali na balkonima zgrada!!Svi su se obradovali!A sto se tice puske i Pristine samo da sam tri godine stariji i da sam zavrsio vojnu obuku isao bih na Kosovo,sad kada su nam delili one papire o regrutovanju zaokruzio sam da idem pod oruzijem!Znam da ovo zvuci kao da se K**cim ali ovoliko volim svoju zemlju!
 
E pa, nazalost moracu da se slozim sa Darkom:) Znate koliko ljudima sa Kosova znaci to sto ste vi izasli na ulice i ispustali sve te neartikulisane zvuke? Ne znaci im apsolutno nista... Ne mozete tek tako da se okupite i krenete u protest neorganizovano... Lepo zakazete protest za jedan dan, obavestite sve i krenete sat,dva...A pola balvana sto je protestvovalo nema pojma kad je bila Kosovska bitka,niti bilo sta drugo o Kosovu... Vecina je izasla samo da ne bi isli na casove...
 
Otisla si bas kad je pocelo da bude zanimljivo!Posle su dosle i televizije i intervijuisale vodju kolone!Trebali ste da vidite suze baba i deda koji su stajali na balkonima zgrada!!Svi su se obradovali!A sto se tice puske i Pristine samo da sam tri godine stariji i da sam zavrsio vojnu obuku isao bih na Kosovo,sad kada su nam delili one papire o regrutovanju zaokruzio sam da idem pod oruzijem!Znam da ovo zvuci kao da se K**cim ali ovoliko volim svoju zemlju!

Nemam ja nista protiv patriotizma niti smatram da se ti kurcis, samo kazem da ovo sto radite nema veze sa zivotom niti moze bilo kako da utice da dodje do neke promene. Mislim bas se **** ovima u svetu sto se masa balavandera koji jos zive na maminim i tatinim grbacama bune nesto. U svetu vlada zakon jaceg i tako ce uvek biti, bunili se mi ili ne....
 

Back
Top