Devojke, zene, one od 25 pa navise...

Nije mi se desilo da budem prevarena (kuc, kuc) tako da ne znam kako bih se ponasala... Ako bi to uradio moj momak, svakako ne bih oprostila ...Medjutim, ako bih bila u braku i imala decu s tom osobom, ... ko zna...
U svakom slucaju, vise nikad ne bi bilo isto te verovatno ne bi imalo ni smisla nastavljati takvu vezu...
 
Anonymous:
mamaVesna:
Zavisi od okolnosti. Mnogo zavisi, tako da ne mogu da dam konkretan odgovor.
Dakle, koliko ja volim njega, koliko on voli mene, kakav je prema meni, kakva je "vrsta" prevare, kako se poneo nakon toga itd.

Pojasni malo situaciju.


Pa kakvu ti vrstu prastas? Mislim... Opisi sve ono sto npr. ti 'vagas' kod prastanja...

Pa ne znam. To ti je kao da ja pitam tebe da li bi oprostio svom prijatelju ako te izneveri? Naravno da zavisi sta je uradio, na koji nacin, kako je posle toga postupio i ostalo. Pri tom bi mozda nekom dobrom prijatelju oprostio ono sto nekom drugi ne bi.
Zaista mislim da je nemoguce to generalisati.

Ono sto bih mogla da kazem (naravno iz svog ugla, vec vidim da se neki na ovom forumu ne bi slozili sa tim) je da mislim da ne bih mogla da oprostim kad bi me neko prevario zbog neke kres varijante. Cini mi se da je to gore. Jer, ipak smo mi svi ljudi i emocije je ponekad vrlo tesko kontrolisati. Pa sad ako se taj neko ko vara zaljubio ili oseca nesto prema toj nekoj "drugoj", nekako mi je to ljudskije i razumljivije da u toj situaciji prevari. A varijanta da me neko iskreno voli i postuje, a pri tom se odluci da kresne nesto sa strane mi je neshvatljiva. Mislim, ako taj kres stvarno nista ne znaci, cemu onda? To znaci da me nepostuje kad je zbog tako nekih niskih pobuda resio da me ipak prevari. Toliko.
 
[quote="
Ono sto bih mogla da kazem (naravno iz svog ugla, vec vidim da se neki na ovom forumu ne bi slozili sa tim) je da mislim da ne bih mogla da oprostim kad bi me neko prevario zbog neke kres varijante. Cini mi se da je to gore. Jer, ipak smo mi svi ljudi i emocije je ponekad vrlo tesko kontrolisati. Pa sad ako se taj neko ko vara zaljubio ili oseca nesto prema toj nekoj "drugoj", nekako mi je to ljudskije i razumljivije da u toj situaciji prevari. A varijanta da me neko iskreno voli i postuje, a pri tom se odluci da kresne nesto sa strane mi je neshvatljiva. Mislim, ako taj kres stvarno nista ne znaci, cemu onda? To znaci da me nepostuje kad je zbog tako nekih niskih pobuda resio da me ipak prevari. Toliko.[/quote]


Pa zar nije gore da te prevari i da OSECA nesto prema devojci sa kojom te prevari, nego da te prevari a da prema njoj NISTA NE OSECA???

Mislim... Kad te prevari sa nekom bez osecaja... Po meni ta druga od njega dobije samo k****. I bukvalno. Ti imas sve ostalo, zar ne...?

Mislim, svi smo razliciti... Ali koliko je nas uopste dozivelo prevaru? Koliko nas je za to saznalo i na koji nacin, i koliko nas misli da nije prevareno a zivi u zabludi???
I koliko nas stvarno nikad nije prevareno???

Ja licno NA ZALOST znam mnogo ljudi koji su i varali i prevareni pa mi nije jasno sta se desava sa ljudima???

Zasto ste sa nekim ako ih varate???
 
Nijednu vrstu prevare ne bih oprostila!I ne razumem koja je svrha prevare-zasto se ljudi varaju??Ako im doticna osoba ne odgovara,ako je vise ne vole,ako ih seksualno vise ne uzbudjuje,zasto ih jednostavno ne ostave nego zive u ZABLUDI i LAZIMA.To mi nikako nije jasno!
 
Anonymous:
[quote="
Ono sto bih mogla da kazem (naravno iz svog ugla, vec vidim da se neki na ovom forumu ne bi slozili sa tim) je da mislim da ne bih mogla da oprostim kad bi me neko prevario zbog neke kres varijante. Cini mi se da je to gore. Jer, ipak smo mi svi ljudi i emocije je ponekad vrlo tesko kontrolisati. Pa sad ako se taj neko ko vara zaljubio ili oseca nesto prema toj nekoj "drugoj", nekako mi je to ljudskije i razumljivije da u toj situaciji prevari. A varijanta da me neko iskreno voli i postuje, a pri tom se odluci da kresne nesto sa strane mi je neshvatljiva. Mislim, ako taj kres stvarno nista ne znaci, cemu onda? To znaci da me nepostuje kad je zbog tako nekih niskih pobuda resio da me ipak prevari. Toliko.



Pa zar nije gore da te prevari i da OSECA nesto prema devojci sa kojom te prevari, nego da te prevari a da prema njoj NISTA NE OSECA???

Mislim... Kad te prevari sa nekom bez osecaja... Po meni ta druga od njega dobije samo k****. I bukvalno. Ti imas sve ostalo, zar ne...?

[/quote]

Nije tu u pitanju ko koliko dobije ?!?! Mislim, sta to uopste znaci?

Ako nema osecaja, kako ti kazes, zasto me je onda prevario? To samo onda znaci da me ne voli i ne postuje dovoljno, i takvu vrstu prevare ne verujem da bih mogla da oprostim.

Ako se radi o osecanjima, to bih pre mogla da razumem.
Mislim, nije u pitanju sta je gore. I jedno i drugo je grozno. Samo je meni ta kres varijanta odvratnija i ne verujem da bih presla preko nje.
 
Ipak je gore ako te neko prevari a zaljubljen je u tu osobu. Licno to ne smatram prevarom vec znakom da se vasa ljubav raspada i da je pocetak kraja. A ako te neko prevari jer mu se u doticnom trenutku digla ona stvarcica, to bih nekako vec mogla lakse da podnesem ali ipak ne bih ostala u vezi. Kod muskaraca je moguc sex radi zadovoljenja bez ikakvih emocija, oni su u stanju jos uvek da vole vas iako su mozda samo 5 minuta ranije 'obradili' drugu ribu.

Medjutim, od one stare sorte sam koja ne bi oprostila nikakvu vrstu prevare jer sam i sama izuzetno verna osobi sa kojom sam, pa iako uvek mogu nesto sa strane. Cemu to?
 
Dove:
Ipak je gore ako te neko prevari a zaljubljen je u tu osobu. Licno to ne smatram prevarom vec znakom da se vasa ljubav raspada i da je pocetak kraja. A ako te neko prevari jer mu se u doticnom trenutku digla ona stvarcica, to bih nekako vec mogla lakse da podnesem ali ipak ne bih ostala u vezi. Kod muskaraca je moguc sex radi zadovoljenja bez ikakvih emocija, oni su u stanju jos uvek da vole vas iako su mozda samo 5 minuta ranije 'obradili' drugu ribu.

Medjutim, od one stare sorte sam koja ne bi oprostila nikakvu vrstu prevare jer sam i sama izuzetno verna osobi sa kojom sam, pa iako uvek mogu nesto sa strane. Cemu to?

Naravno da prevara ako je neko zaljubljen moze da znaci pocetak kraja. Ali i ne mora. Ja mislim da u ljubavi ne postoji iskljucivost. Koliko god da volite neku osobu, sasvim je sigurno da na svetu postoji jos mnogo drugih osoba koje bi mogle da vam se dopadnu. Znaci, ako bi me moj muz prevario jer je osetio nesto prema nekoj drugoj, sigurno da mi ne bi bilo svejedno, ali u tom slucaju ne bih ja bila ta koja bi prekinula nasu vezu. Odluka je na njemu, ako on odluci da ipak mene voli "vise", da zeli da ostane sa mnom, mislim da bih mogla da mu oprostim.

A ako bi me prevario samo zato sto mu se digao, pa to vec ne znam kako bih oprostila. Postoje i drugi nacini da se ta stvarcica spusti.

Ili posmatraj to ovako, da li bi vise volela momka/coveka koji te je voleo iskreno i bio ti veran, ali se onda desilo da je sreo neku drugu koju je zavoleo, prevario te sa njom i resio da te zbog te nove ljubavi ostavi, ili nekog uspaljenog kretena koji te od prvog trenutka vase veze varao ne birajuci s kim kad god mu se digao? I zamisli sad da ga posle par godina sretnes, kakvo bi misljenje imala o jednom a kakvo o drugom?
 
Dove:
Da si procitala moj post kako treba i do kraja, videla bi da sam napisala da sam ja od one vrste koja ne prasta nikakvu prevaru. Dakle ni prevaru iz emocija ni iz uspaljenosti.
Samo sam navela sta je po meni gore.

A ja sam upravo pricala o tome da ne postoji "gore", i jedno i drugo je odvratno, samo bih ovu prvu "vrstu" prevare pre oprostila nekom, jer mi je ljudskije. Toliko. Greska u komunikaciji, ili razlicita shvatanja, svejedno. Nije neophodno da se bas svi slozimo oko nekih pitanja. :wink:
 
Ljudi se švalerišu masovno , i to kao da se bave rekreacijom: dva puta nedeljno tenis, jedan put plivanje.
Ko može tako, nema štete, još i dolazi kući raspoložen, tolerantan, sve može.
Ko se zeza sa strane pa se zaljubi taj treba da se razvede pa sve lepo ispočetka. Samim tim nema šta ni da mu se oprašta.
 
Mislim da je jako tesko dati bilo kakav opstevazeci odgovor i da sve sto kazemo spada u puko teoretisanje.
Jedan od razloga zasto tako mislim je i taj sto sam i sama imala priliku da se uverim u to da u praksi "cvrsta" uverenja postaju manje cvrsta...
Bila sam u vezi par meseci, nismo bili iz istog grada. Kad smo bili zajedno, sve je delovalo savrseno i vrlo brzo je sve postalo veoma znacajno. Desilo se da se jedne nedelje pre podne (provodila sam vikend kod njega) na vratima stana pojavila osoba zenskog pola (cak sam joj ja otvorila vrata!)> Trebalo je samo videti kako joj se zaledio osmeh kad me je videla, pa da mi bude jasno koja joj je uloga. Nije bitno kako se on "izvukao", tj kako je se oslobodio, ali je meni jedino vazno bilo da odem dostojanstveno, bez svadje, optuzbe, teskih reci... tim pre sto sam znala da cu zaplakati cim progovorim. Polako sam se spremila, pozvala stanicu da se raspitam za prevoz i napustila taj stan sa odvratnim osecajem i uverenjem da nikad vise u njega necu uci. Dovoljno me je poznavao da je znao da nema mesta nikakvom objasnjenju i dovoljno me je postovao da me je pustio da odem gotovo bez reci. Samo je na vratima izgovorio: "J.bi ga", ali sam znala da ga je duboko povredilo kada je u kupatilu pronasao majcu koju mi je tog dana sa odusevljenjem poklonio i koju sam imala na sebi...
Kada sam se nasla na ulici, bukvalno sam se tresla... nikad se tako nisam osecala. Fizicki sam mogla osetiti taj bol... Ne znam kako sam stigla do kuce.Znam da sam satima sedela u kadi ocekujuci valjda da cu temeljnim pranjem oprati nesto i iz sebe. Gadio mi se, gadila sam se sebi zbog dodira njegovih prljavih ruku...
Ipak, proslo je mozda mesec dana do trenutka kad je nazvao... Nista nije rekoa osim da bi voleo da mu se javim kad budem u njegovom gradu da popijemo pice... Da skratim pricu: Javila sam se. I ponovo smo bili zajedno. Ono sto sam shvatila to je da to nije oprostaj vec izbor. Bilo nam je jako lepo zajedno, ni sa kim pre mi nije bilo tako i ucinilo mi se da je isuvise velik luksuz toga se odreci... Bili smo jos neko vreme zajedno, on je jos tad dao neko objasnjenje (verovatno je cak bilo i istinito) koje uopste nije bilo vazno. Nikad vise nismo pricali o tome, niti pominjali a nekako i sad posle toliko godina znam da je odluka bila ispravna i sigurna sam da, dok smo bili zajedno, nije vidjao nikog drugog.
A pre toga i pre njega, bila sam uverena da je neverstvo siguran znak da veza ne valja i da nema ni govora o nastavku iste...
 
na zalost znam kako se osecaju prevarene zene , to je odvratni osecaj.
nije bitno koja vrsta prevare i nije bitno da li je brak u pitanju ili deca!
ja sam mu odmah spakovala stvari i izbacila iz stana.
jer ako te jednom prevari bice i svaki put i u svakoj prilici , jer zna da si mu prvi put oprostila i tako ces i svaki put!!!

prevara--------------definitivno---NE!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top