Rafael Nadal

Nadalu je ovo četvrto finale US Opena. Biće ovo prvi put da u borbi za američki grend slem
ne igra protiv našeg Novaka Đokovića! Prethodna tri finala ovog turnira Rafa je igrao protiv
Srbina (dva puta je slavio, jednom je poražen).

Nadalu je ovo 23. veliko finale, a boriće se za 16. trofej na grend slem turnirima.
 
Nadal: Mogu da prestignem Federerovih 19 GS

Rafael Nadal smatra da može da prestigne Rodžera Federera po broju Grend slem titula.
Španac je trijumfom na US Openu stigao do 16 GS krune, dok Federer ima tri više.
 
Povreda nije promenila Nadalove planove

Prvi teniser sveta Rafael Nadal vratiće se na teren već krajem februara u Akapulku.

Rafael-Nadal


Španac se povredio tokom četvrtfinala Australijan opena sa Marinom Čilićem, odmah je bilo naznaka da povreda nije teže prirode, a sada je stigla i potvrda da će se Rafa držati prvobitno isplaniranog rasporeda.

Posle Akapulka, Nadal će igrati u Indijan Velsu i Majamiju, ali rekao je da želi da bude u vrhunskoj formi za “najvažniji deo sezone“, u njegovom slučaju šljaku.

Rafa je tokom karijere osvojio 16 Gren slem titula, od toga čak deset na Rolan Garosu.
 
Nadal: Ne zanima me prvo mesto

Španski teniser Rafael Nadal istakao je da je Rodžer Federer zaslužio da se vrati na vrh ATP liste.

Rafael-Nadal


Nadal će u Akapulku odigrati prvi meč od Australijan Opena, na kome se povredio i predao meč četvrtfinala Marinu Čiliću.

"Oporavio sam se od svega što se desilo u Melburnu. Bilo mi je potrebno nekoliko nedelja da se odmorim i oporavim. Od prošle sedmice treniram punom parom. Osećam da sam spreman", kazao je nadal i dodao:

"Povrede su deo moje karijere. Ne dešava mi se ovo prvi put. Naravno da je teško kada se desi. Verujem da sam imao dobru šansu da se borim za titulu u Australiji. Ali dogodilo se i ne mogu sada da se žalim."

U međuvremenu, Rodžer Federer je titulom u Roterdamu uspeo da ga sustigne na prvom mestu ATP liste.

"Najvažnije mi je da budem spreman da imam priliku da radim na način na koji želim i da igram dobro. Ne želim da se borim za prvo mesto na ATP listi. Samo želim da pratim svoj kalendar i onda ćemo videti. Neverovatno je videti Federera na čelu liste. Čestitam mu, bio je odličan prošle sezone i zaslužio je."

Nadal će prvi meč igrati protiv zemljaka Felisijana Lopesa.
 
Nadal: Ne znam da li ću igrati u Indijan Velsu

Rafael Nadal bio je prinuđen da se povuče sa ATP turnira u Akapulku zbog povrede kuka, a neizvesno je da li će moći da nastupi na Mastersu u Indijan Velsu.

na.jpg


Nakon povlačenja sa turnira u Akapilku, Rafael Nadal je govorio o povredi koja ga muči.

"Uvek je teško kada moraš da se povučeš. U ponedeljak sam osetio nešto tokom poslednjeg treninga sa Adrijanom Manarinom. U utorak ujutru sam otišao u bolnicu na preglede i obavio snimanja. Još uvek ima neke tečnosti tu tako da ću morati da uradim još neke testove kako bih znao šta se tačno dešava. Situacija je slična kao i u Australiji i moraću u narednih nekoliko dana da se uverim šta se tačno događa. Nakon toga ću raditi na tome da se što pre vratim na teren", rekao je Rafael Nadal.

"U ovom trenutku je nemoguće da kažem i ocenim kada će to biti. Sada ne mogu da kažem da li ću moći da igram na Indijan Velsu. Svakako želim da budem spreman i da igram, ali ne znam da li će to biti moguće", dodao je drugi igrač sveta.
 
Nadal: Plakao sam u Australiji i Akapulku

Španski teniser Rafael Nadal istakao je da mu je žao što je forsirao i što je u januaru učestvovao na Australijan Openu.

GettyImages-901993246.jpg


Prvi igrač sveta je u Melburnu, posle četiri sata velike borbe, u petom setu predao četvrtfinalni meč Marinu Čiliću zbog povrede, ali se i pored dvomesečne pauze vratio na čelo ATP karavana prestigavši Rodžera Federera.

"Promenio bih svoje planove da igram na Gren slem turnirima i ne osećam bol. Čini mi se da sam tokom karijere propustio više glavnih turnira od mojih konkurenata. Plakao sam u Akapulku i Australiji... To su bili teški trenuci, nažalost, povrede se dešavaju kod sportista," rekao je Nadal.

Nadal je zbog povrede propustio Masterse u Indijan Velsu i Majamiju, a na teren će se vratiti ovog vikenda u četvrtfinalnom duelu Dejvis kupa protiv selekcije Nemačke.
 
Toni: Rafa me je iznenadio u Dejvis kupu

Toni Nadal rekao je da je bio iznenađen visokim nivoom igre svog bratanca Rafaela Nadala u pobedama nad Filipom Kolšrajberom i Aleksanderom Zverevom u okviru Dejvis kupa.

Toni-Nadal


Rafael je bio impresivan i nije izgubio nijedan set.

“Ne pratim mnogo Rafaela na treninzima, ali znao sam da je trenirao manje zbog veoma duge pauze. Ipak, uspeo je da pobedi četvrtog igrača sveta Zvereva na podlozi na kojoj se Nemac dobro snalazi, osvojio je turnir u Rimu prošle godine“, kaže Toni, koji od ove sezone više ne putuje sa Rafom na turnire, i dodaje:

“Generalno, nivo koji je Rafa pokazao daje nam za pravo da se nadamo da će igrati dobro u predstojećem delu sezone na šljaci“.

Za kraj, Toni je rekao da će Španija biti blagi favorit u polufinalu Dejvis kupa sa Francuskom.
 

Back
Top