Za Espanola i druge koji su upuceni.

Bustura

Aktivan član
Poruka
1.205
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.
 
Bustura:
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.

Ciao Bustura,
Pošto sam često u Zastavi i imam stalne kontakte sa kolegama inženjerima iz razvoja, evo ti informacije iz "prve ruke":
-Postoje tri prototipa na platformi Floride, od kojih najverovatnije neće biti ništa.
-Jugo je istorija i osim ovih poslednjih modifikacija sa Pežoovim motorom dalje se ništa više ne planira.
-Više od 20 godina postoje varijante sa turbo punjačima koji su prošli sve testove, ali se od njihove ugradnje davno odustalo zbog cene samog motora i ostalih prerada na automobilima.
-Poslednja varijanta na koju se računa je prototip baziran na platformi i mehanici Toyote. Da bi stvar zaživela potrebno je 2- 3 godine i oko 200 miliona EUR za izradu alata i pripremu proizvodnje (po Zastavinim proračunima). Poznajući ih dobro, slobodan sam da i vreme i iznos povećam bar za 30- 40 %. Znači sve je na dugačkom štapu.
Nisam bio na sajtu o kome govoriš, ali to što si spomenuo sigurno ne potiče iz Zastave, već se neko privatno igra. Inače i uz nove jugiće i Floride može da se dobije puno dodatne opreme koju pominješ.
 
Espanol:
Bustura:
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.

Ciao Bustura,
Pošto sam često u Zastavi i imam stalne kontakte sa kolegama inženjerima iz razvoja, evo ti informacije iz "prve ruke":
-Postoje tri prototipa na platformi Floride, od kojih najverovatnije neće biti ništa.
-Jugo je istorija i osim ovih poslednjih modifikacija sa Pežoovim motorom dalje se ništa više ne planira.
-Više od 20 godina postoje varijante sa turbo punjačima koji su prošli sve testove, ali se od njihove ugradnje davno odustalo zbog cene samog motora i ostalih prerada na automobilima.
-Poslednja varijanta na koju se računa je prototip baziran na platformi i mehanici Toyote. Da bi stvar zaživela potrebno je 2- 3 godine i oko 200 miliona EUR za izradu alata i pripremu proizvodnje (po Zastavinim proračunima). Poznajući ih dobro, slobodan sam da i vreme i iznos povećam bar za 30- 40 %. Znači sve je na dugačkom štapu.
Nisam bio na sajtu o kome govoriš, ali to što si spomenuo sigurno ne potiče iz Zastave, već se neko privatno igra. Inače i uz nove jugiće i Floride može da se dobije puno dodatne opreme koju pominješ.
Nisam ti još rekao da se dosta eksperimentisalo sa elektro- pogonom. Postoje varijante Juga i Floride (taxi) sa elektro motorima. Inače, Zastava nema nikakvu varijantu sa V- 6 motorom.
 
Bustura:
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.
ma covece , da li si ti ozbiljan? koliko imas godina? kakva zastava? pa oni neumeju da sklope auto a kamoli da projektuju...
dabogda se otvorila zemlja i progutala celu fabriku sve sa radnicima da mi mozemo da kupimo normalna kola iz inostranstva... :twisted:
 
mario80:
Bustura:
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.
ma covece , da li si ti ozbiljan? koliko imas godina? kakva zastava? pa oni neumeju da sklope auto a kamoli da projektuju...
dabogda se otvorila zemlja i progutala celu fabriku sve sa radnicima da mi mozemo da kupimo normalna kola iz inostranstva... :twisted:
Mario, opet si Zloća. Pa samo sam čoveku odgovorio na pitanje. Što se Zastave tiče, tamo ima puno ljudi koji znaju koješta. Problem je što se posle tolikih godina propadanja (pretpostavljam da ovo ne mora da se elaborira) iz vazduha ne pravi ništa. Za bilo kakav razvoj i pokretanje proizvodnje potrebna su ogromna sredstva. I zašto bi na kraju pare za automobile večito davali Švabama , Italijanima i svim ostalim umesto da vozimo dobar domaći automobil?
 
Espanol:
mario80:
Bustura:
U www.autoscout.de
Postoje oglasi za prodaju automobila.
Zanimljivo Zastava.
Nudi sto nove to i stare automobile.Odnosno prodavci i preprodavci.
Ipak zanimljivo je da se nude novi automobili po basnoslovnim cenama.Odnosno kao experimentalna vozila.Navodno Zastavina.Sto sa turbo motorima.Sto sa motorima na dejstvu komprimiranog vazduha.To je princip buducnosti kako tvrde strucnjaci.Pa V6 i dr.Svi su opremljeni abs,airbegom,esp i drugim opcijama.Znali neko nesto o tome?Nazalost fotografije istih nepostoje na sajtu.A kada sam kontaktirao te prodavce.Svi automobili se nalaze ili u Rusiji na test poligonima ili u Italiji.Tako da bi ako zelim kupiti takav auto morao otici tamo.
Ovo malo sumnjivo izgleda.Ali sobzirom da poznajem jednog tipa zaposljenog u auto bild-u.Tvrdi da oni imaju fotke novih yugica ali neobjavljene jer nisu interesantne Nemackim citaocima.Ipak da mi iste ustupi nije mogao jer su to tajne slike koje se cuvaju u arhivi.
Zna li neko nesto o tome.
I dali se po Srbiji srecu maskirani automobili koji bi mogli biti Zastavino delo.
ma covece , da li si ti ozbiljan? koliko imas godina? kakva zastava? pa oni neumeju da sklope auto a kamoli da projektuju...
dabogda se otvorila zemlja i progutala celu fabriku sve sa radnicima da mi mozemo da kupimo normalna kola iz inostranstva... :twisted:
Mario, opet si Zloća. Pa samo sam čoveku odgovorio na pitanje. Što se Zastave tiče, tamo ima puno ljudi koji znaju koješta. Problem je što se posle tolikih godina propadanja (pretpostavljam da ovo ne mora da se elaborira) iz vazduha ne pravi ništa. Za bilo kakav razvoj i pokretanje proizvodnje potrebna su ogromna sredstva. I zašto bi na kraju pare za automobile večito davali Švabama , Italijanima i svim ostalim umesto da vozimo dobar domaći automobil?
od tog posla nema bas nista! ponavljam: oni NEZNAJU NI AUTO DA SKLOPE! i tu se svaka prica zavrsava.kad cela fabrika uzima bolovanje kada su sezone kopanja po njivama...stoka koju treba utamaniti. kakav domaci auto? kakve pare? pa sve su potrosili...sav porez na strana kola oni prze praveci one lakrdije od kola. nek se preorijentisu na decije igracke...i to bi bilo fush...tako da....sve ih treba satreti sa zemljom. da sraf neostane na povrsini! 8)
 
Mario brate neznam samo zasto toliko pljujete po nasim proizvodima. Ja razumem da ljudi mrze sve sto je nase ali toliko da mrze to vise nije zdravo. Da ti kazem nesto sto bi trebalo da znas cisto informativno a to je da je glavni covek u proizvodnji kamiona u nemackoj u MAN- u Srbin . Da je glavni konstruktor kabina u MAN-u isto covek odavde. Dalje direktor u VARTI je srbin . Decko koji je ucestvovao u proizvodnji i izradi peugeot 607 je opet decko iz Kragujevca grada isto srbin koji je bio u timu ZASTAVE ali su ga najurili odande uz obrazlozenje da se mesa u poslovnu politiku ZASTAVE . Ko ga je najurio neko kome se ljuljala fotelja kupio diplomu radio u zastavi al sta je radio primao platu i sad kad se pojavio neko koji je malo inteligentniji mora da leti kako se sad ne zali PEUGEOT da se ne mesa u njihovu poslovnu politiku .Treba da znas da je peugeot 206 konstruisao turcin a ne francuz . Ja sam iz Vranja jug nase zemlje , recicu ti nesto cisto informativno kod nas postoji firma ALFA koja je proizvodila sporete na drva dok smo bili zajedno dodje gospoda iz SLOVENIJE i kupi celu proizvodnju i svi sporeti koji se sklope u Vranje teraju se u SLO tamo se na njima samo nalepe nalepnice gorenje i opet se vrate ovde i naravno mi ko stoka kupujemo kobajagi slovenacke sporete koji su praveljeni u Vranju naravno x10 na cenu ali to je slovenacko dobro . Dok su radnici radili za njih nisu imali za hleb a sad su jedna od boljih firmi u gradu da ne bese rata da se ne rasveste nasi i dalje bi trpeli za leba . Sad masovno izvoze bato sve zemlje cepa ALFA. Dalje akumulatori SOMBOR ko sta hoce neka kaze VRH ali VRH akumulatori . Mi u firmi smo imali kamion Volvo koji mu je bio otisao semenik kupovali su stvarno dosta para dali za nega ali svi su brzo pucali i onda lutajuci gradom moj bivsi gazda nadje neki semenik VULKAN Nis ja sam se iskidao od smeha za ime ali bato taj semenik je i dalje tamo i sto je fora jos drzi . Dalje cuvena svetska firma COMO proizvodi garniture inace firma u ITALIJI registrovana prodaje izvaredne garniture pazi sta rade proizvodnja se nalazi u Vranjskoj banji . Likovi su iskopirali SIMPO garniture na njima napisali proizvedeno u IT i teraju bato samo tako. Pazi pokusali da otvore salon u BG , al pise proizvedeno u Srbiji niko nije teo da pogleda cena je bila oko 1200 e pa nagore , naravno likovi nece da cuju kao nasi neznaju da prave . Zatvore taj salon promene ime i napisu made in ITALY , novo ime salona nove nalepnice i cene 3500 e pa nagore i sta drugo stoka koja misli da je to italijansko kupuje i placa naravno za sunjdjer je iz SIMPA ima nesto iz Turske Bugarske i do skoro se cekalo na red za garnituge . Smesno ali istinito. lepo je reko BORA CORBA nama su tudja govna sladja nego nasa al kad pogledas ***** je ***** .
 
Mozda si u pravu za ovo ostalo ali za akumulatore definitivno nisi jer sam ih se nakupovao jako mnogo i 100% polovina nije valjala i vracao sam ih na reklamaciju.
Da ne skrecem sa teme,mislim da je normalno da jedna kakva takva fabrika radi na novim modelima ali Zastava je nekad bila dobra u proizvodnji automobila i jako dobra u proizvodnji oruzja. Problem je sto investicija nije bilo pa tako i izuzetno napredna Florida, za koju su i strani novinari govorili da je ispred svog vremena,potonula u cabar.
Postojao je i Yugo Sport ali koji sam ja vidjao samo na sajmu automobila i jos nikad ga nisam video na ulici.Imao je ako se ne varam jako lep enterijer sa Sparco sedistima,volanom,sa sportskim oprugama i amortizerima,kao i pojacan motor.Extra auto za momke i one koji se tako osecaju ali jos ga nisam video.
Ostale experimentalne primerke nisam video niti za njih cuo.
 
Mario brate neznam samo zasto toliko pljujete po nasim proizvodima. Ja razumem da ljudi mrze sve sto je nase ali toliko da mrze to vise nije zdravo. Da ti kazem nesto sto bi trebalo da znas cisto informativno a to je da je glavni covek u proizvodnji kamiona u nemackoj u MAN- u Srbin . Da je glavni konstruktor kabina u MAN-u isto covek odavde. Dalje direktor u VARTI je srbin . Decko koji je ucestvovao u proizvodnji i izradi peugeot 607 je opet decko iz Kragujevca grada isto srbin koji je bio u timu ZASTAVE ali su ga najurili odande uz obrazlozenje da se mesa u poslovnu politiku ZASTAVE . Ko ga je najurio neko kome se ljuljala fotelja kupio diplomu radio u zastavi al sta je radio primao platu i sad kad se pojavio neko koji je malo inteligentniji mora da leti kako se sad ne zali PEUGEOT da se ne mesa u njihovu poslovnu politiku .Treba da znas da je peugeot 206 konstruisao turcin a ne francuz . Ja sam iz Vranja jug nase zemlje , recicu ti nesto cisto informativno kod nas postoji firma ALFA koja je proizvodila sporete na drva dok smo bili zajedno dodje gospoda iz SLOVENIJE i kupi celu proizvodnju i svi sporeti koji se sklope u Vranje teraju se u SLO tamo se na njima samo nalepe nalepnice gorenje i opet se vrate ovde i naravno mi ko stoka kupujemo kobajagi slovenacke sporete koji su praveljeni u Vranju naravno x10 na cenu ali to je slovenacko dobro . Dok su radnici radili za njih nisu imali za hleb a sad su jedna od boljih firmi u gradu da ne bese rata da se ne rasveste nasi i dalje bi trpeli za leba . Sad masovno izvoze bato sve zemlje cepa ALFA. Dalje akumulatori SOMBOR ko sta hoce neka kaze VRH ali VRH akumulatori . Mi u firmi smo imali kamion Volvo koji mu je bio otisao semenik kupovali su stvarno dosta para dali za nega ali svi su brzo pucali i onda lutajuci gradom moj bivsi gazda nadje neki semenik VULKAN Nis ja sam se iskidao od smeha za ime ali bato taj semenik je i dalje tamo i sto je fora jos drzi .....

Sam si odgovorio.
Sto se tice sporeta, dobri su ali je i Alfa kostala kao Gorenje[pre ~2godine].Nemam zamerkena kvalitet.
Akumulatori [bas Somborski] su proizvedeni najnaprednijom tehnologijom koju, ubedjen sam, nema niko na svetu.Ovi ispravni traju tacno 2god i jedan dan.:mrgreen:
 
Mozda si u pravu za ovo ostalo ali za akumulatore definitivno nisi jer sam ih se nakupovao jako mnogo i 100% polovina nije valjala i vracao sam ih na reklamaciju.
Da ne skrecem sa teme,mislim da je normalno da jedna kakva takva fabrika radi na novim modelima ali Zastava je nekad bila dobra u proizvodnji automobila i jako dobra u proizvodnji oruzja. Problem je sto investicija nije bilo pa tako i izuzetno napredna Florida, za koju su i strani novinari govorili da je ispred svog vremena,potonula u cabar.
Postojao je i Yugo Sport ali koji sam ja vidjao samo na sajmu automobila i jos nikad ga nisam video na ulici.Imao je ako se ne varam jako lep enterijer sa Sparco sedistima,volanom,sa sportskim oprugama i amortizerima,kao i pojacan motor.Extra auto za momke i one koji se tako osecaju ali jos ga nisam video.
Ostale experimentalne primerke nisam video niti za njih cuo.

Bijasel' to ovaj zuti kojeg kad hoces da otvoris dobijes strujni udar? :think:

yugo_sport.gif
 
Sam si odgovorio.
Sto se tice sporeta, dobri su ali je i Alfa kostala kao Gorenje[pre ~2godine].Nemam zamerkena kvalitet.
Akumulatori [bas Somborski] su proizvedeni najnaprednijom tehnologijom koju, ubedjen sam, nema niko na svetu.Ovi ispravni traju tacno 2god i jedan dan.:mrgreen:

I ja sam stekao takav utisak.:poludeo:
Inace,interesantno je kako ova tema nije "izdahnula" ni posle 6 godina od poslednjeg posta do danas.:mrgreen:
 

Back
Top