Prvo priznanje-Avganistan

filatelista. pa šta?

Veoma poznat
Poruka
13.059
Avganistan je ponedeljak priznao nezavisnost Kosova, saopšteno je u Kabulu. Avganistan je prva zemlja koja je priznala nezavisnost Kosova, koja je juče proglašena u Prištini.

"Podržavamo odluku naroda i priznajemo nezavisnost Kosova", rekao je portparol avganistanskog Ministrastva spoljnih poslova Sultan Ahmad Bahin.
Kosovski premijer Hašim Tači i predsednik Fatmir Sejdiu uputili su danas pismo vladama 192 zemlje u kojem su zatražili formalno priznavanje nove države.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=30912

očekuje se poslepodne i Nemačka
 
Svojevremeno sam chuo interesantan podatak o "broju telefonskih prikljuchaka" u Afganistanu pre i posle americhke intervencije(citaj:bombardovanja) i "oslobadjanja"od zlog Talbanskog rezima...o civilnim zrtvama na osnovu toga niko ni ne pokushava da spekulishe.Samo se smanjio broj telefona.
 
Upravo javili na B92 da su Španija i Kipar blokirale priznanje Kosova na nekoj sednici....E, sad, zaboravih...valjda na Savetu ministara, tako nešto.

Hajde da Španija ne prizna Kosovo, ali da blokira nešto (nebitno šta) na međunarodnom planu, to me baš iznenađuje. Izgleda da su se oni dobro usrali od jučerašnjih baskijskih najava.
Ako-ako, biće toga još i u drugim zemljama.
I šta sad koji moj Ameri čekaju? Potpalili su šiptare, a sad se prave nevešti dok ne vide šta će da bude.
 
415px-Hamid_Karzai.jpg

Evo ga nash najnoviji najveci smrtni neprijatelj-glavni baja Afganistana.:lol:
 
Avganistan je ponedeljak priznao nezavisnost Kosova, saopšteno je u Kabulu. Avganistan je prva zemlja koja je priznala nezavisnost Kosova, koja je juče proglašena u Prištini.

"Podržavamo odluku naroda i priznajemo nezavisnost Kosova", rekao je portparol avganistanskog Ministrastva spoljnih poslova Sultan Ahmad Bahin.
Kosovski premijer Hašim Tači i predsednik Fatmir Sejdiu uputili su danas pismo vladama 192 zemlje u kojem su zatražili formalno priznavanje nove države.

http://www.blic.co.yu/politika.php?id=30912

očekuje se poslepodne i Nemačka
..........prvi se tome obradovao cheda ,rekoshe pojeftinice heroin jer im braca afgani shalju 10 tona oslobodjenih od PDV-a ,mislim moraju i oni da podrze mladu drzavu ........
 

Back
Top