Proglasenje nezavisnosti Kosova

...pazljivo birajte reci i dela....nikada se ne zna sta od toga na kraju moze ispasti....da su samo drzavnici Srbije u bliskoj proslosti malo vodili racuna o tome, svega ovoga ne bi ni bilo.....
...pricam ja sa svojim sefom veceras i onako iznerviran mu kazem kako je njihova vlada opet napravila sranje, na sta me on odmah zaustavi i kaze kako to nije NJEGOVA vlada....jeste vlada US ali niti je on birao niti se slaze sa onim sto ona radi......siguran sam da je slicna situacija i sa mnogim drugim zemljama kao na primer Slovenijom....nisu ti ljudi tih zemalja neprijatelji...na kraju krajeva, koliko se samo puta ja licno ne samo nisam slozio nego i zestoko protivio stvarima koje je vlada moje zemlje radila!
...vladama upravljaju nekoliko mocnih ljudi koji brinu samo o svom biznisu i interesu...obicni ljudi tu nisu nista krivi....ljudima se lako manipulise.....to najbolje znamo iz primera Ex-Yu
....neprijateljski stav prema narodima gotovo svih evropskih zemalja nece nista postici....Prema Vladama tih zemalja treba imati odgovarajuci stav...obicne ljude treba informisati i dati im drugu stranu i drugacije, nase, vidjenje situacije.....Ko je koristi i ume, neka malo pomogne na wikipediji na primer....ovih dana se vodi zucna rasprava bas oko kosova koje su dodali na listu nezavisnih evropskih drzava....Pisite o nasoj istoriji, geografiji, umetnosti...o cemu god znate...naravno lepo i bez ruznih reci i komentara na racun drugih....odatle se pocinje...
 
...jedna mala pobeda :)
....prethodna dva dana sam se sa ostalim nasim ljudima borio da skinemo raznorazne clanke o Kosovu kao nezavisnoj drzavi sa Wikipedia-je....ja sam konretno pokusavao da skinem Kosovo sa liste nezavisnih Evropski drzava i kasno sinoc(po US vremenu) sam uspeo (argumentovanom diskusijom) da ubedim urednike Wikipedia-je da Kosovo sa iste liste skinu..... :)
Sada se nalazi na listi Non-sovereign territories of Europe zajedno sa Juznom Osetijom, Nagorno Karabahom i ostalim nepriznatim teritorijama......
:) :) :)
...znam da nije mnogo ali odnekuda mora da se pocne :)
 
po meni zaludoan posao, bas kao sto je i zaludno nerviranje oko formalnog priznanja kao pa da fakticki se ista menja - ako ste zaboravili, gubitak teritorije se desio posle kapitulacije kada nas ameri bombardovase, a jos dalje... nije istorija jedan dan, niti jedna godina, decenije su u pitanju... a na drugoj strani, zar je tesko napraviti projekciju sta biva u narednim decenijama samo poredeci nas i njihov natalitet? o cemu vi onda, koji cilj bi trebali da zacrtamo? 'ste zaboravili kad su siptari "glasali" za milosevica?
da, setih se, menja se to sto ce siptari morati sada da preuzmu svoje medjunarodne obaveze, dug prema inostrantsvu im necemo vise mi finansirati;
 

Back
Top