Kako da spojim komp sa kućnim bioskopom?

-.-' pa i nije bash tako... treba ti kabal jedan koji ide iz kompa (3.5mm jack iliti bananica ;)) u pojachalo od tih zvuchnika(najverovatnije chinch)!!!
Potrebna su mu tri kabla koji sa jedne strane imaju bananice (koje se bodu po bojama u zvučnu karticu), a sa druge činčeve. Ako kači samo jedan kabl dobiće stereo zvuk, a to je malo bez veze. :) U principu sve zavisi od ulaza koje ima na pojačalu/zvučniku/risiveru (zavisno od sistema), pogotovu ako u isto vreme treba da ide zvuk i sa kompa i sa DVD-a. Ako već ima dovoljno ulaza onda nema problema, ali ako je ograničen ulazima mora da kupi risiver u koji će ubadati sve bitne uređaje, a koji će zvuk da prosledi zvučnicima (zamisli!). :)
 
Dakle, "oću da spojim komp sa kućnim bioskopom, i da puštam muziku sa kompa, ali preko zvučnika sa k.bioskopa. Kakav mi kabal treba, gde treba da se poveže? Koliko košta?
Hvala unapred
Da ne lupamo gluposti, reci koji kucni bioskop imas, i to tacan model(bez crni samsung;)) ili postavi sliku zadnjih konektora(dovoljno jasnu!)
Sto rekose gore na PCu imas male bananice 3,5mm izlaz(eventualno i SPDIF-digitalni), a na kuc.bios ulaz moze biti analogni i digitalni(3,5mm, cinc, digitalni, opticki...)...
 
Kako god da poveze nece dobiti 5.1 zvuk jer mp3 verovatno koji ce da slusa nije u 5.1 formatu,znaci opet ce to biti stereo ali na 6 zvucnika, e sad ako ima kvalitetnu karticu tipa Creative X-Fi moze da uglavnom "vokalnu" muziku preformatira u 5.1 jer tu 5.1 dolazi do izrazaja, ali to ce mu oduzeti dosta prostora a i vremena u odnosu na mp3 velicinu fajla. Ako misli da slusa tehnozu kao ja onda to nije vredno cimanja na format 5.1 jer tu ni suround nije pozeljan a kamo li 5.1.Stereo kvalitetan je zakon.
 
Kako god da poveze nece dobiti 5.1 zvuk jer mp3 verovatno koji ce da slusa nije u 5.1 formatu,znaci opet ce to biti stereo ali na 6 zvucnika, e sad ako ima kvalitetnu karticu tipa Creative X-Fi moze da uglavnom "vokalnu" muziku preformatira u 5.1 jer tu 5.1 dolazi do izrazaja, ali to ce mu oduzeti dosta prostora a i vremena u odnosu na mp3 velicinu fajla. Ako misli da slusa tehnozu kao ja onda to nije vredno cimanja na format 5.1 jer tu ni suround nije pozeljan a kamo li 5.1.Stereo kvalitetan je zakon.
Ono, čovek je stvarno rekao da će povezivati sa kompom zbog muzike, ja sve vreme kontam da će možda puštati filmove sa 5.1 zvukom. :)

Zbog čega treba išta da preformatira? Zvuk će se ionako raširiti na svih 6 zvučnika (ako to uopšte želi), nema poente da gubi vreme sa ručnim kreiranjem 5.1 audio fajlova.

U principu, samo muzika koja je predviđena za surround slušanje treba tako da se sluša. Jeste da će neki koncerti ili klasika možda zvučati interesantnije, ali ako je u originalu stereo onda tako treba i da ostane jer je baš takva zvučna slika uhvaćena - širenjem na zadnje zvučnike iskrivljuje se ono što su mikrofoni uhvatili.
 
Ono, čovek je stvarno rekao da će povezivati sa kompom zbog muzike, ja sve vreme kontam da će možda puštati filmove sa 5.1 zvukom. :)

Zbog čega treba išta da preformatira? Zvuk će se ionako raširiti na svih 6 zvučnika (ako to uopšte želi), nema poente da gubi vreme sa ručnim kreiranjem 5.1 audio fajlova.

U principu, samo muzika koja je predviđena za surround slušanje treba tako da se sluša. Jeste da će neki koncerti ili klasika možda zvučati interesantnije, ali ako je u originalu stereo onda tako treba i da ostane jer je baš takva zvučna slika uhvaćena - širenjem na zadnje zvučnike iskrivljuje se ono što su mikrofoni uhvatili.

Pa nista profo, ti rece gore da ce da dobije samo stereo zvuk na prednjim ako ima jedan izlaz/ulaz pa se ukljuci i kontam ako mu i svih 6 radi opet je to stereo zvuk samo u quad rasporedu ako utisa ili iskljuci centralni barem pomeni bi to trebao da uradi, jer tad je centralni nebitan osim kad se u bacuje DVD video ili audio, posto videh negde na reklamama da su i kod nas izasli DVD audio 5.1, mislim da je bio Eric Clapton i jos par tako jakih imena.Slazem se da ne moze da izvuce neki zavidan nivo sa formatiranjem fajlova 2.0 u 5.1 ali covek hoce nesto pa reko cisto da mu objasnim sta moze da ocekuje.
 
Covek postavio pitanje i nema ga nekoliko dana.Nit' je rekao koja kartica,nit' koji kucni bioskop...A vi se polomiste pricajuci...
Neko rece gore da postavi sliku i koji tacno model kucnog bioskopa ima.
Dok to neuradi nema sanse da dobije 100% pouzdan i tacan odgovor.

Da ***, ja postavi gore pitanje oko overklokovanja pa niko da odgovori, valjda dosadno pitanje ono bilo 3000 puta do sad, al eto nesto nisam skontao oko ove nove platforme pa sam pitao ali niko nista, pa rekoh dok neko odgovri izaci ce mi novi socket tako da mi je bolje da kupim 6000+ na 3ghz i kraj price,lol.
 
Pa nista profo, ti rece gore da ce da dobije samo stereo zvuk na prednjim ako ima jedan izlaz/ulaz pa se ukljuci
Pa jeste, ali sam pretpostavio da će gledati filmove sa kompa i da želi 5.1. :)

Ne slažem se da moramo da znamo tačan model. Princip rada je uvek isti, samo je pitanje koliko ima ulaza, i kakvih. Ako ima ulaze koji su mu potrebni sve je ok. Ako nema, mora da kupi risiver. Ovde smo mu objasnili šta od ulaza treba da traži, na osnovu čega će valjda umeti da proceni da li je to to, ili mu treba još nešto.
 

Back
Top