Kako da spojim komp sa kućnim bioskopom?
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Kako da spojim komp sa kućnim bioskopom?

Početnik
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kako da spojim komp sa kućnim bioskopom?

Dakle, "oću da spojim komp sa kućnim bioskopom, i da puštam muziku sa kompa, ali preko zvučnika sa k.bioskopa. Kakav mi kabal treba, gde treba da se poveže? Koliko košta?
    Hvala unapred

Ističe se SSJ4 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Kako da spojim komp sa kućnim bioskopom?

Ako mislish na 5.1 zvuchnike treba ti samo 5.1 kartica (ako je noviji komp sigurno imas integrisanu), zabodesh po bojama i rokash ...

Ističe se strajo (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2007.
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

-.-' pa i nije bash tako... treba ti kabal jedan koji ide iz kompa (3.5mm jack iliti bananica ) u pojachalo od tih zvuchnika(najverovatnije chinch)!!!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.04.2005.
    Pol
    muški
    Brno, Czech Republic, Czech Republic,Kragujevac ,Srbija
    Reputaciona moć
    48

Ako ti kucni bioskom ima aux ulaz onda kupis kabal koji iz kompa krece jedna bananica i posle se grana na dve bananice.Krace receno kabal za pojacala.Ako nema AUX ulaz onda moras da nabavis pojacalo.A onda.....
    Milutin

Zainteresovan član profa42 (avatar)
    Učlanjen
    13.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio strajo Pogledaj poruku
    -.-' pa i nije bash tako... treba ti kabal jedan koji ide iz kompa (3.5mm jack iliti bananica ) u pojachalo od tih zvuchnika(najverovatnije chinch)!!!
    Potrebna su mu tri kabla koji sa jedne strane imaju bananice (koje se bodu po bojama u zvučnu karticu), a sa druge činčeve. Ako kači samo jedan kabl dobiće stereo zvuk, a to je malo bez veze. U principu sve zavisi od ulaza koje ima na pojačalu/zvučniku/risiveru (zavisno od sistema), pogotovu ako u isto vreme treba da ide zvuk i sa kompa i sa DVD-a. Ako već ima dovoljno ulaza onda nema problema, ali ako je ograničen ulazima mora da kupi risiver u koji će ubadati sve bitne uređaje, a koji će zvuk da prosledi zvučnicima (zamisli!).

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Ziki, ziki Pogledaj poruku
    Dakle, "oću da spojim komp sa kućnim bioskopom, i da puštam muziku sa kompa, ali preko zvučnika sa k.bioskopa. Kakav mi kabal treba, gde treba da se poveže? Koliko košta?
    Hvala unapred
    Da ne lupamo gluposti, reci koji kucni bioskop imas, i to tacan model(bez crni samsung) ili postavi sliku zadnjih konektora(dovoljno jasnu!)
    Sto rekose gore na PCu imas male bananice 3,5mm izlaz(eventualno i SPDIF-digitalni), a na kuc.bios ulaz moze biti analogni i digitalni(3,5mm, cinc, digitalni, opticki...)...

Ističe se SSJ4 (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio strajo Pogledaj poruku
    Pa valjda je dobio uz zvuchnike XD Nisam pomishljao na mogucnost da nije

Primećen član laks (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Kako god da poveze nece dobiti 5.1 zvuk jer mp3 verovatno koji ce da slusa nije u 5.1 formatu,znaci opet ce to biti stereo ali na 6 zvucnika, e sad ako ima kvalitetnu karticu tipa Creative X-Fi moze da uglavnom "vokalnu" muziku preformatira u 5.1 jer tu 5.1 dolazi do izrazaja, ali to ce mu oduzeti dosta prostora a i vremena u odnosu na mp3 velicinu fajla. Ako misli da slusa tehnozu kao ja onda to nije vredno cimanja na format 5.1 jer tu ni suround nije pozeljan a kamo li 5.1.Stereo kvalitetan je zakon.

Učlanjen
    13.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio laks Pogledaj poruku
    Kako god da poveze nece dobiti 5.1 zvuk jer mp3 verovatno koji ce da slusa nije u 5.1 formatu,znaci opet ce to biti stereo ali na 6 zvucnika, e sad ako ima kvalitetnu karticu tipa Creative X-Fi moze da uglavnom "vokalnu" muziku preformatira u 5.1 jer tu 5.1 dolazi do izrazaja, ali to ce mu oduzeti dosta prostora a i vremena u odnosu na mp3 velicinu fajla. Ako misli da slusa tehnozu kao ja onda to nije vredno cimanja na format 5.1 jer tu ni suround nije pozeljan a kamo li 5.1.Stereo kvalitetan je zakon.
    Ono, čovek je stvarno rekao da će povezivati sa kompom zbog muzike, ja sve vreme kontam da će možda puštati filmove sa 5.1 zvukom.

Zbog čega treba išta da preformatira? Zvuk će se ionako raširiti na svih 6 zvučnika (ako to uopšte želi), nema poente da gubi vreme sa ručnim kreiranjem 5.1 audio fajlova.

U principu, samo muzika koja je predviđena za surround slušanje treba tako da se sluša. Jeste da će neki koncerti ili klasika možda zvučati interesantnije, ali ako je u originalu stereo onda tako treba i da ostane jer je baš takva zvučna slika uhvaćena - širenjem na zadnje zvučnike iskrivljuje se ono što su mikrofoni uhvatili.

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

Covek postavio pitanje i nema ga nekoliko dana.Nit' je rekao koja kartica,nit' koji kucni bioskop...A vi se polomiste pricajuci...
    Neko rece gore da postavi sliku i koji tacno model kucnog bioskopa ima.
    Dok to neuradi nema sanse da dobije 100% pouzdan i tacan odgovor.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Ja samops::tongue:

Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio profa42 Pogledaj poruku
    Ono, čovek je stvarno rekao da će povezivati sa kompom zbog muzike, ja sve vreme kontam da će možda puštati filmove sa 5.1 zvukom.

Zbog čega treba išta da preformatira? Zvuk će se ionako raširiti na svih 6 zvučnika (ako to uopšte želi), nema poente da gubi vreme sa ručnim kreiranjem 5.1 audio fajlova.

U principu, samo muzika koja je predviđena za surround slušanje treba tako da se sluša. Jeste da će neki koncerti ili klasika možda zvučati interesantnije, ali ako je u originalu stereo onda tako treba i da ostane jer je baš takva zvučna slika uhvaćena - širenjem na zadnje zvučnike iskrivljuje se ono što su mikrofoni uhvatili.
    Pa nista profo, ti rece gore da ce da dobije samo stereo zvuk na prednjim ako ima jedan izlaz/ulaz pa se ukljuci i kontam ako mu i svih 6 radi opet je to stereo zvuk samo u quad rasporedu ako utisa ili iskljuci centralni barem pomeni bi to trebao da uradi, jer tad je centralni nebitan osim kad se u bacuje DVD video ili audio, posto videh negde na reklamama da su i kod nas izasli DVD audio 5.1, mislim da je bio Eric Clapton i jos par tako jakih imena.Slazem se da ne moze da izvuce neki zavidan nivo sa formatiranjem fajlova 2.0 u 5.1 ali covek hoce nesto pa reko cisto da mu objasnim sta moze da ocekuje.
    Poslednji put ažurirao/la laks : 22.02.2008. u 15:52

Učlanjen
    20.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio mornar_popaj Pogledaj poruku
    Covek postavio pitanje i nema ga nekoliko dana.Nit' je rekao koja kartica,nit' koji kucni bioskop...A vi se polomiste pricajuci...
    Neko rece gore da postavi sliku i koji tacno model kucnog bioskopa ima.
    Dok to neuradi nema sanse da dobije 100% pouzdan i tacan odgovor.
    Da ***, ja postavi gore pitanje oko overklokovanja pa niko da odgovori, valjda dosadno pitanje ono bilo 3000 puta do sad, al eto nesto nisam skontao oko ove nove platforme pa sam pitao ali niko nista, pa rekoh dok neko odgovri izaci ce mi novi socket tako da mi je bolje da kupim 6000+ na 3ghz i kraj price,lol.
    Poslednji put ažurirao/la laks : 22.02.2008. u 15:53

Učlanjen
    13.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

Citat Original postavio laks Pogledaj poruku
    Pa nista profo, ti rece gore da ce da dobije samo stereo zvuk na prednjim ako ima jedan izlaz/ulaz pa se ukljuci
    Pa jeste, ali sam pretpostavio da će gledati filmove sa kompa i da želi 5.1.

Ne slažem se da moramo da znamo tačan model. Princip rada je uvek isti, samo je pitanje koliko ima ulaza, i kakvih. Ako ima ulaze koji su mu potrebni sve je ok. Ako nema, mora da kupi risiver. Ovde smo mu objasnili šta od ulaza treba da traži, na osnovu čega će valjda umeti da proceni da li je to to, ili mu treba još nešto.

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Po toj logici odgovor je:
    bananu 3,5mm ubodi u zeleni audio out, a na kucnom bioskopu dva cinca u audio IN levi i desni

Domaćin Oggy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Samo da primetim da doticni Ziki, ziki
    voli da otvara teme(mozda fetis) ali ne i da ucestvuje u istim...

Mada kad ga zasvrbi pisa ume i da ucestvuje
    http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=5632448&postcount=3256

Ističe se
    Učlanjen
    04.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    65

cccccc...strasno

Slične teme

1. a kako sa kucnim ljubimcem.....:)
    Autor indigo u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 17.02.2006., 07:42
  2. kako da spojim 2 kompa
    Autor cukijuri u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.11.2004., 17:01
  3. Kako da spojim dva fajla u jedan?
    Autor Grdoje u forumu Softver