narezivanje mp3
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: narezivanje mp3

misterija
    Guest

Podrazumevano narezivanje mp3

Na hard disku imam određen broj snimljenih muzičkih numera sa audio diska. Interesuje me da li mogu te iste numere da narežem u mp3 formatu?

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

DA

misterija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    DA
    Kako

drpele
    Guest

Podrazumevano Prvo...

...treba da ih prebacis u mp3 format, i onda da ih narezes na cd. Da bi prebacio iz bilo kog muzickog formata u mp3 treba ti program koji to radi (preporucujem: Wawer), zatim ti treba program za rezanje diskova (preporucujem: easy cd creator) i naravno rezac.

TILL LINDEMAN
    Guest

Podrazumevano MOZE

MOZE

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano Re: narezivanje mp3

Citat Original postavio misterija
    Interesuje me da li mogu te iste numere da narežem u mp3 formatu?
    Bolje u Ogg-Vorbis format..

Gold LEE
    Guest

Podrazumevano

Ne treba mu program za prebacivanje u mp3, ako hoce da nareze mp3 cd.Nabavi program za narezivanje Nero,i odaberes Burn/MP3 Disc,odaberes koje ces pesme da narezes sa HDD i sacekas ...To je to.

misterija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio Gold LEE
    Ne treba mu program za prebacivanje u mp3, ako hoce da nareze mp3 cd.Nabavi program za narezivanje Nero,i odaberes Burn/MP3 Disc,odaberes koje ces pesme da narezes sa HDD i sacekas ...To je to.
    Probao sam i kada prebacujem numere iz fasikle u Nero prikaže mi "No compatible file found"

munze konza
    Guest

Podrazumevano

Kada prebacujes mp3 format prvo moras da otvoris fasciklu pa tek onda da prebacis pesme.Cela fascikla ne moze da se prebaci.

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Za konvertovanje koristi "wma mp3 converter", "audiograbber" ili nesto slicno jer ima tona takvih programa.

Kada prebacis u MP3 onda mozes da rezes kao MP3 CD.

Ako MP3 planiras da slusas na drugom ili istom racunaru pesme mozes rezati i kao "data" (moja cela kolekcija pesama je tako narezana), a kao MP3 disk jedino rezem kada neko hoce da slusa isti na muzickoj liniji ili necem drugom sto nije racunar a moze da slusa MP3.

Elita Sizif (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2003.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2096

Podrazumevano

Za konvertovanje koristi "wma mp3 converter", "audiograbber" ili nesto slicno jer ima tona takvih programa.
    ....ali najbolji ti je CDEX koji je, uzgred, besplatan.

Audiograbber koristi famozni XING algoritam za konverziju koji je poznat po najlošijem kvalitetu dobijenog MP3-ja. CDEX ima više algoritama, i možeš da ih biraš, a savetujem ti da izabereš Lame MP3 - on koristi Frauenhoffer algoritam koji je najbolji na svetu, i dakako kopirajtovan, ali CDEX je sam po sebi besplatan tako da ti je svejedno.

Adresa:

http://prdownloads.sourceforge.net/cdexos/cdex_151.exe?download

GZ
    Guest

Podrazumevano

Evo po ko zna koji put odgovaram detaljno na isto.. Dajte jednom pravi odgovor. Naime.. Pjesme koje imas snimljene an svom HDD su vjerovatno snimljene u waw ili Wma ili CDA formatu i kao takve ni jedan program za rezanje nece da ih nareze na novi CD, Zato je potrebno te pjesme konvertovati u MP3 format i posle ih lijepo narezati na CD dal kao mp3 ili neki od pomenutih formata a najcesce je to CDA. Dakle najjednostavnije je sledece: skines program CD-ex koji je sasvim mali ali veoma koristan i lijepo pomocu njega sve pjesme pretvoris u MP3 i kao takve ih upotrijebis za rezanje. Dakle kad konvertujes svoje pjesme onda lijepo pokreni program koji koristis za rezanje i prevuci u folder koji namjeravas narezati. Tvoj je izbor koji format treba da bude na CD-eu. Vrlo jednostavno.. ALi samo treba uraditi jednom i kasnije ide sve kako treba. Nadam se da sam ovim pomogao mada je bilo i ranije ovih pitanja. Srecno i Poz..

Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio Sizif
    ....ali najbolji ti je CDEX koji je, uzgred, besplatan.

Audiograbber koristi famozni XING algoritam za konverziju koji je poznat po najlošijem kvalitetu dobijenog MP3-ja. CDEX ima više algoritama, i možeš da ih biraš, a savetujem ti da izabereš Lame MP3 - on koristi Frauenhoffer algoritam koji je najbolji na svetu, i dakako kopirajtovan, ali CDEX je sam po sebi besplatan tako da ti je svejedno.

Adresa:

http://prdownloads.sourceforge.net/cdexos/cdex_151.exe?download
    Hvala nisam ova do sad koristio, mnogo je dobar.
    Sto se tice grabb-era njega sam pomenuo onako usput, jer sam primetio da ga mnogi koriste

misterija
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio GZ
    Evo po ko zna koji put odgovaram detaljno na isto.. Dajte jednom pravi odgovor. Naime.. Pjesme koje imas snimljene an svom HDD su vjerovatno snimljene u waw ili Wma ili CDA formatu i kao takve ni jedan program za rezanje nece da ih nareze na novi CD, Zato je potrebno te pjesme konvertovati u MP3 format i posle ih lijepo narezati na CD dal kao mp3 ili neki od pomenutih formata a najcesce je to CDA. Dakle najjednostavnije je sledece: skines program CD-ex koji je sasvim mali ali veoma koristan i lijepo pomocu njega sve pjesme pretvoris u MP3 i kao takve ih * za rezanje. Dakle kad konvertujes svoje pjesme onda lijepo pokreni program koji koristis za rezanje i prevuci u folder koji namjeravas narezati. Tvoj je izbor koji format treba da bude na CD-eu. Vrlo jednostavno.. ALi samo treba uraditi jednom i kasnije ide sve kako treba. Nadam se da sam ovim pomogao mada je bilo i ranije ovih pitanja. Srecno i Poz..
    HVALA skonuo sam Xing MP3 player i odlično radi

Početnik
    Učlanjen
    24.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: narezivanje mp3

narezati mp3 pesme,kako?

Aktivan član cvrlebg (avatar)
    Učlanjen