Ljudi!Cemu vodi sve ovo...

Loading#17

Početnik
Poruka
5
Ja sam mlad momak i realno sagledavam stvari.Sve sto cu sada reci odnosi se na zivot obicnih gradjana u mojo okolini.Svaki dan slusam tudje probleme i borim se sa svojima,gledam kako ljudi zive svoje zivote bez volje i nade.Plate su uzasno male,ljudi rade za hranu i dazbine,oseti se nezadovoljstvo na sve strane,poslodavci su uzasni i drze monopol.Znam ljude koji na papiru rade 40 sati nedeljno a u praksi i do 14 sati dnevno,naravno sve subote i svi praznici!Pa de je ta razlika?u cijem dzepu?zasto to moras da trpis?ako neces jednostavan je odgovor,ima ko hoce!!De su sad te kontrole?inspekcije?mom komsiji su isekli struju zbog 4000din duga a ovaj sto maltretira radnike da 50 evra i sve se precuti.Naravno sve se odrazava i na druge sfere zivota.Ljudi se sukobljavaju zbog sitnih razloga jednostavno zive u nervozi i napetosti,puni besa i nezadovoljstva.Do novca se moze doci samo tako sto ces ga(direktno ili indirektno)oteti od nekog.Ovo je nastavak devedesetih dzaba sto politicari zavaravaju narod.I de je onda ova zemlja?kako ona da ima buducnost?kako covek da osmisli svoj zivot ovde?samo veze i vezice ovde funkcionisu i sve se svodi na principe prevare!!!
 
"Mladi momce", a gde ti zivis?
1.Procitaj svoj post i pronadji delove recenica koji se odnose na one kojima je dobro.
2.Pokusaj da udjes u 5% stanovnistva koji odgovaraju ovom opisu.
3.Ako ne ide, vrati se na tacku 1.
Salu na stranu (u svakoj sali ima pola sale), ozbiljni analiticari u ozbiljnim novinama ozbiljno najavljuju "Argentinski scenario". Te tvrdnje potkrepljuju izvestajima o inostranom dugu (26 milijardi?) i nepostojanju bilo kakvog vida proizvodnje na tlu Srbije.
U Argentini su ljudi stavljali pistolj u knjizicu i mirno odlazili do banke da podignu pare.

Naravno, ovde je dobro, kupujemo dobre automobile na kredit, cije rate otplacujemo drugim kreditom, a zivimo od treceg. Plata je ionako potrosena do petog u mesecu..
Duznicko ropstvo je nestalo sa burzoaskom revolucijom. Izgleda da smo nesto od toga propustili, ovde se jos uvek zivi po zakonima feudalnog drustva. A od feudalizma do robovlasnickog drustva - jedan korak. Kada bi evropljani imali sluha, evropska himna bi bila "ucini bar jedan pogresan korak".
 

Back
Top