Uvodjenje smrtne kazne za veleizdaju - da ili ne?

Smrtna kazna

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nedodirljivi^2

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
216
Smatrate li da je dosao trenutak za izmenu Clana 24. Ustava Srbije i vracanje smrtne kazne u pravni poredak Srbije. Licno nisam simpatizer oduzimanja zivota bilo kome ali mislim da je u situaciji u kakvoj se Srbija nalazi danas, kazna za izdaju citave drzave morala biti adekvatna. Logicno - na udaru bi se morali naci svi oni koji ucestvuju u otimanju dela teritorije Srbije, oni koji posredno ili neposredno priznaju Kosovo i takvim svojim postupcima ugrozavaju zivote stotine hiljada Srba na Kosmetu. Znaci smrtna kazna bi bila ogranicena samo na takve ekstremne poteze uperene protiv citave drzave i svih njenih gradjana.
Cinjenica da i takva demokratija kao sto je Amerika ima smrtnu kaznu u svom pravnom sistemu samo ide u prilog ovom mom predlogu.
 
Smrtna kazna treba da postoji zbog silovatelja i ubica. Njih nisi predvideo. A to su spodobe koje samo uništenje može da izleči. Samo smrt i to mučenjem.
Odgovorni za današnju situaciju su mahom već mrtvi. Ne znam koga bi danas ubijao. Bojim se da neki ovde prosto žele Goli otok. Žao im je što nisu bili. Ovde stvarno ima pacijenata.
 
Veleizdaja je velik i lako manipulisan pojam.

U osnovi, da, za nju sam, ali pošto bi naši političari i obični ljudi to iskoristili da se obračunaju sa svima koji su ih ikad pogrešno pogledali... onda ne!

U ostalom, da se ona sprovodila 1999. Milošević je trebao biti streljan...


99te milosevic nije nista prihvatio i ptopisao vec je to ucinila skupstina srbije a potpisali su nasi oficiri u kumanovu.

ako si vec dosledan trebalo je streljati sve one poslanike koji su digli ruku za prihvatanje kapitulacije.
 
Veleizdaja je velik i lako manipulisan pojam.

U osnovi, da, za nju sam, ali pošto bi naši političari i obični ljudi to iskoristili da se obračunaju sa svima koji su ih ikad pogrešno pogledali... onda ne!

U ostalom, da se ona sprovodila 1999. Milošević je trebao biti streljan...

da tada Milosevic nije "izdao",danas bi BG bio ravnica i ne bismo laprdali o tome...a da se danas sprovodi ne bi bilo dovoljno municije da se odradi kako treba.....ali se svakako slazem da je izdaja lako manipulisan pojam...
 
Како то да се Међународни суд правде прогласио ненадлежним за агресију НАТО-а јер нисмо били члан УН-а?

Pa tako sto je Kostunica po dolasku na vlast zatrazio prijem SRJ kao nove clanice u UN i to nam se kasnije obilo o glavu.
Btw, istovremeno se oglasio nadleznim za spor za Bosnom, tako da tvoja teorija i po tom pitanju pada u vodu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top