Ko je na redu?

Psihologue

Buduća legenda
Poruka
37.315
Ko je sledeći posle Kosova?
Tajvan koji čeka nezavisnost od 1971godine
Severni Kipar?
Baskija ili Katalonija?
Škotska ili Vels?
Korzika ili Tirol?
Republika Srpska ili deo Makedonije gde su Albanci u većini?
Severna Osetija ili Kurdistan?
Valonija ili Flandrija?

Ko je prvi sledeći ?
 

Баш сам ја ово хтео да напишем. Али ваљда ће демократски свет стати на пут оваквом српском сепаратизму усмереном ка подривању младе косовске демократије, и спречити такве недемократске тежње. :-(
 
Niko jer niko do sada nije zaglibio kao Srbija. Nismo se mi probudili jednog jutra sa nezavisnim Kosovom nego su srpski nacionalisti uložili 15 godina u taj projekat.
Što kažeš....15 god. u 'taj projekat'.
A šiptari 100 god. Da li je bilo bolje da smo im ga poklonili pre 15 ili pre 100 god.??
Kad vidiš da iza svakog sileđžije stoji sila, da ima leđa, što da se braniš, možeš da dobiješ batine.....lepo to odma pokloni.
I za ubuduće, bude li bilo sličnih situacija kao s Kosovom, odma da poklanjamo. Bolje da skidamo gaće na vreme. Budi heban a ne biven. Jel' tako uči 'demokratija'??
 
Što kažeš....15 god. u 'taj projekat'.
A šiptari 100 god. Da li je bilo bolje da smo im ga poklonili pre 15 ili pre 100 god.??
Kad vidiš da iza svakog sileđžije stoji sila, da ima leđa, što da se braniš, možeš da dobiješ batine.....lepo to odma pokloni.
I za ubuduće, bude li bilo sličnih situacija kao s Kosovom, odma da poklanjamo. Bolje da skidamo gaće na vreme. Budi heban a ne biven. Jel' tako uči 'demokratija'??

Vidis da ne zna istoriju, a usudjuje se nesto da pise, cega se pametan stidi, time se budala hvali, kaze stara izraka...
 
Ne, bilo bi bolje da smo tokom ovih 100 godina integrisali kosovo. Ako već nismo onda bi bilo bolje da smo u Nato pa da nam ne mogu ništa.

Nismo mi ništa poklonili. Mi smo ga dali da bismo ispunili vaše bolesne ideje, a onda smo još i platili. Znači nism prodali, nismo poklonili, mi smo dali i doplatili. SVAKA VAM ČAST.
 
Niko jer niko do sada nije zaglibio kao Srbija. Nismo se mi probudili jednog jutra sa nezavisnim Kosovom nego su srpski nacionalisti uložili 15 godina u taj projekat.

Koje bajke za malu decu!
Ko je kriv ovim ostalim nesposobnjakovićima kada su dozvolili da 'srpski nacionalisti' naprave sve ovo? Ubijte se onda svi vi, koji niste nacionalisti, niste zaslužili da živite u Srbiji!:D
 
Ne, bilo bi bolje da smo tokom ovih 100 godina integrisali kosovo. Ako već nismo onda bi bilo bolje da smo u Nato pa da nam ne mogu ništa.

.

Integrisali KiM? Pa 35 godina su sve bogatije Republike ulagale u nerazvijene, šta misliš, od čega je izgrađena Priština i ostalo? I još su se kotili, a kao, bilo im loše, još malo pa bi ih bilo više nego u Vojvodini.....
Šta smo više trebali da radimo sa njima?
 
To nije integracija već privremeno potkupljivanje. Trebalo je uvući ih u sistem. Dati im mesta na univerzitetu. Omogućiti im da se osećaju uključeno. To nikada nije radjeno.

Ti nisi čuo za sistem 'po ključu'? Pa bilo ih je na svim mestima, diplomacija, politika, milicija, vojska......
Najbolje je ovo za vojsku:
Čuo si za nekoliko šiptara-oficira koje je školovala JNA, a oni se onda stavili na raspolaganje Njofri i udri po Srbima!:D I Srbi su odvajali za školovanje takvih koji su nas kasnije tamanili!
Toliko o 'prednostima' bratstva i jedinstva':D:D:D
Da je juga potrajala, imali bi mi i šiptara za predsednika, po sistemu rotacije!:D
 
Ne, bilo bi bolje da smo tokom ovih 100 godina integrisali kosovo. Ako već nismo onda bi bilo bolje da smo u Nato pa da nam ne mogu ništa.

Nismo mi ništa poklonili. Mi smo ga dali da bismo ispunili vaše bolesne ideje, a onda smo još i platili. Znači nism prodali, nismo poklonili, mi smo dali i doplatili. SVAKA VAM ČAST.

za tu integraciju ste krive vi komunjare koji ste naprimali stotine hiljada siptara u nasu zemlju i dali im srpska drzavljanstva.
 
Ti nisi čuo za sistem 'po ključu'? Pa bilo ih je na svim mestima, diplomacija, politika, milicija, vojska......
Najbolje je ovo za vojsku:
Čuo si za nekoliko šiptara-oficira koje je školovala JNA, a oni se onda stavili na raspolaganje Njofri i udri po Srbima!:D I Srbi su odvajali za školovanje takvih koji su nas kasnije tamanili!
Toliko o 'prednostima' bratstva i jedinstva':D:D:D
Da je juga potrajala, imali bi mi i šiptara za predsednika, po sistemu rotacije!:D


od 15 maja 1986 do 15 maja 1987 predsednik predsednistva SFRJ , tj predsednik Jugoslavije bio je Albanac Sinan Hasani.

Nije vredelo nije pomoglo. Oduvek su hteli "Kosova republjik"
 
Народна Република Вермонт

Independent Kosovo? Why not Vermont?
By WILLIAM J. KOLE,
Associated Press Writer Fri Feb 15, 5:51 PM ET

Sean Connery thinks a Scottish nation is a bonnie notion. How about Spain's Basque country becoming a REAL country? And what's wrong with a People's Republic of Vermont?

Kosovo's looming independence raises all those questions and more. For starters: Why is statehood OK for some people but frowned on for others? After all, isn't the right to self-determination the essence of democracy itself?

There are at least two dozen secessionist movements active in Europe alone, and scores of others agitating for sovereignty around the globe. All of them, experts warn, will be emboldened by Sunday's expected proclamation of the Republic of Kosovo.

"We live in a world which is based around states," said Florian Bieber, a professor of politics and international relations at England's University of Kent.

"The United Nations is based on states. The European Union is based on states," he said. "It's going to continue to happen. New states will emerge, and states will disappear, like East Germany."

Not all independence movements are created equal.

Some are quirky, such as Second Vermont Republic — Thomas Naylor's small but spirited campaign to break off his corner of northern New England and make it a nation.

With his spectacles, bald spot and long white hair, the retired Duke University economics professor looks like Benjamin Franklin and quotes Thomas Jefferson. He believes that if Kosovo can become a country, so can Vermont, which was independent until it joined the Union in 1791 as the 14th state.

Yet Naylor concedes: "It's a tough sell. This is not kid stuff. Secession is a radical act of rebellion driven by anger and fear."

Thousands have died in long-running quests for statehood mounted by the Palestinians, and by rebels fighting to gain Kashmir's independence from India and Pakistan.

The Basques have achieved sweeping autonomy from Spain, but militants continue to fight for full independence. On the Mediterranean island of Corsica, birthplace of Napoleon, nationalists still set off bombs to press for independence from France.

...
http://news.yahoo.com/s/ap/20080215...e_movements;_ylt=Av5MZOuVPCgUrgcdLWh7daBvaA8F
 

To je bila jdna od tema,tu moze biti svasta..

Manje mi je bitno ko je prvi. Najbitnije mi je da svi ostvare svoje težnje.
Posebno Škotska i Vels.
Ehh.....kad bi se ovom spisku priključio i Texsas...
Teksas kao Tekas je samostalan..Tu je nesto drugo u pitanju.
Mada mi odgovara da oni prvi pocnu svoj samostalan put..

Ma cekaj, sta me briga ko je prvi sledeci, kad mi izgubimo Kosovo...
Hoce li to da vrati Kosovo?
Ili ce da nam bude "uteha"?!

Za sada je tako.
Negde sam pisao da je Turska vladala 500godinama pa je izbacena.
Izvucite sami drugi deo odgovora..
 
Ko je sledeći posle Kosova?
Tajvan koji čeka nezavisnost od 1971godine
Severni Kipar?
Baskija ili Katalonija?
Škotska ili Vels?
Korzika ili Tirol?
Republika Srpska ili deo Makedonije gde su Albanci u većini?
Severna Osetija ili Kurdistan?
Valonija ili Flandrija?

Ko je prvi sledeći ?

Sledeca je Vojvodina,cije ce se otcepljenje dogoditi na jedan cudan nacin.Naime glavni zagovornici otcepljenja od Beograda i uze Srbije biti ce Srbi iz Vojvodine svesrdno potpomognuti manjinama i naravno uticajnog beogradskog nevladinog establismenta.
Inace napred navedene regije u nekim zemljama je neodgovorno porediti,buduci se radi ipak o organizovanim drzavama.
 
Niko jer niko do sada nije zaglibio kao Srbija. Nismo se mi probudili jednog jutra sa nezavisnim Kosovom nego su srpski nacionalisti uložili 15 godina u taj projekat.

Вук Драшковић, Зоран Ђинђић, Војислав Коштуница и Војислав Шешељ "уложили 15 година у тај пројекат"? :confused:

Пријатељу, ретко се*еш...
 

Back
Top